Fórum témák
» Több friss téma |
A kapcsoló úgy működik, hogy x állás felett egy szálon feszt kapcsol vissza az akkuba ami kapcsolja a relét. Ez az elektronika van az akkuban.
Ragaszkodsz a 2 fokozathoz? Nem lenne egyszerűbb egy pwm fordulatszabályozás potméterrel?
Több olyan kisgép is van ahol potis a fordulat, a nyomógomb csak ki/bekapcsra szolgál.
Nem az enyém a gép. De akkor is max az akkun lenne a poti. De mivel idősebb a tulaj, így jobb lenne az eredeti működés. Ugye mivel ütvefúró azért lenne jó a lassú fokozat.
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2021
Szia!
lehetőség lenne kétfelé venni az akkut alacsony fordulaton párhuzamosan magasabbikon sorosan kötni őket a relé segítségével biztos az előző is igy működött. üdv.:Foxi
Szia,
Ahogy írtam, a 22. cella után volt kihozva egy kivezetés, és onnan ment kis fordulaton, a teljes fordulathoz pedig a 30 cellát kapcsolta rá a relé. A 22/8 cella miatt a sor/párhuzam nem működik.
Ez egy akkugyilkos kapcsolás. pl használja a 22cellát, majd végkimerülésig, utána átkapcsol használja a 30 cellás állásba (az utolsó 8 cella tele van), elkezdi terhelni, ahogy merül még egy kicsit, szépen kezdi átpolarizálni a leghamarabb lemerülő cellát.
Kisebb a kockázat, ha fele cellánál van kapcsolási lehetőség, vagy 15 és 15 cella párhuzamosan, vagy 15+15 cella sorosan. Persze ezeknél is feltételezzük hogy a cellák azonos mértékben sülnek ki, különben a párhuzamos módira átkapcsoláskor kiegyenlítő áram fog folyni a párhuzamos cellák között. Lehetnek párhuzamosan cellák, de csak úgy hogy mindig párhuzamosan vannak. Szerintem a legkorrektebb megoldás átkapcsolhatóság nélkül, a cellák párhuzamos kapcsolása(az áramigényhez) és ezek soros kapcsolása (a szükséges feszültséghez) és PWM szabályozás. Az én fúrógépembe 3 párhuzamos cellából van sorbakötve 4 ilyen csomag. Li-ion cellákat ilyen vegyes átkapcsolós módiban én tuti nem tennék, még magamnak sem. Ha megcsinálod a haverodnak, csak olyat csinálj, amiért felelősséget is vállalsz, ha kigyullad téged fognak elővenni... Ha csak 2 fokozat kéne, akkor a pwm szabályzóban kapcsolgass 2 különböző ellenállást de minek... A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2021
Nem egészen érted mit szeretnék! Nem a gyári megoldást a köztes kivezetéssel, hanem a teljes pakkról egy csökkentett feszültséget levenni, és azt a meglévő relés kapcsolással áthidalni. Csak ugye olyan megoldás kell ami nem vesz fel áramot mint pl egy dcdc. De attól tartok nincs olyan verzió ami nem vesz fel alapból áramot és nem meríti le a pakkot.
Sziasztok.
Ketmotoros kazettas deck lendkereket hajto motorjanak a fordulatszam szabalyzoja meghibasodott. Helyettesithetem ezzel? A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2021
Hello! Nem. Mert ennek csak a beceneve hogy "szabályzó", igazából ez egy vezérlő.
A kettő fogalom között az a különbség, hogy a szabályzóban van visszacsatolás, ami próbálja a fordulatot állandó értéken tartani. A vezérlő, pedig szak vezérli a motort, de nincs visszacsatolás. Így annak fogalma sincs arról mekkora is a fordulat.
Es igy mivel tudom helyettesiteni?
A meghibasodott ic-t nem tudom beszerezni csak kulfoldrol de ki tudja eredeti-e? Bar az egyik forumtars felajanlotta,hogy kuld nekem ic-t de nem biztos ,hogy van neki AN6610. A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2021
Értjük, mit szeretnél.
De: ha eddig 30 NiCd(vagy NiMh) volt benne, az 36V névleges feszültség. Ez (ha LiIon-al szeretnéd helyettesíteni), azt 9 egységgel (9x1,9x2, stb) helyettesítve 33,3V névleges feszültséget kapyz. Ha 3 egységenként párhuzamosra köti a relé, amikor átkapcsol, az nagyjából 33,3% fordulat. Az (ha nem is 1/4, de közel jó lesz. Kénytelen vagy némi kompromisszumra, vagy veszel bele újra NiCd-t, aztán minden marad így. A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2021
Fogalmam sincs manapság mi a helyzet régebben célszerűbb és olcsóbb volt venni egy motort. Csak a forgásirányt (CW/CWW) és a feszültséget kellett megadni, a többi paramétere, beépítése szinte azonos volt valamennyinek. Ha egy szabályzó meghibásodik, igen nagy a valószínűsége hogy a motornak is vége van.
A motor resz mukodik,kulso taprol megindul.
Kovacs elektronikanal probalkoztam de nem tul segitokesz .Leirtam mire van szuksegem erre a valasz az volt,hogy azok vannak amik az oldalon hirdet. Mindegy is. Probalok bontottat keriteni maga a deckkel egyzo aron akarjak adni jofogason. Unitra mds 411d-rol beszelunk.
Szia! Ezekben a motor fordulatot röpsúlyos szabályzással oldják meg de annak működésére már nem emlékszem. Nem az elektronika szokott meghibásodni hanem a motorban lévő mechanikai részen van valami ami elkopik, ott a kommutátoros résznél.
Feszultseget a motor kapcsain,a szabalyzo kimeneten nem merek,ezert gondoltam,hogy az a hibas.
Van róla rajz a neten de abba még nem néztem bele de ha letöltöd a "tanyáról" és belinkeled a részletet, talán többet lehetne mondani. (talán IC-s?)
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2021
A stabilizátor az egy külön egység vagy benne van a motor házában? Ha külön van akkor csinálj róla képet és rakd fel, hogy lássuk milyen a felépítése.
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2021
Be van epitve a motor hazaba viszont mar kiszereltem.Keresem a kepet rola,valahol megvan azt hiszem.
Ugy emlekszem ket dioda,par ellenallas ,egy kondi es az AN6610-et tartalmazza.
Kicsit tevedtem de megtalaltam..
Igy talan kompatibilisebb:Bővebben: Link A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2021
Ha 30 cella 750-es fordulat, és a 22 200-as, akkor a 10 cella mennyi lenne? Ez sem élhető megoldás, mert megkozkáztatom még 15 cella esetén sem nagyon lesz fordulat. Tehát a 10 cella litium felezése sem lenne jó megoldás.
Így nem tudom mi lenne a jó megoldás!
Ja a hiba pedig az,hogy all a motor.Kicsit tobb mint 13V van jelen a stab.-on.
Először nézd meg a soros induktivitást, hogy az nem e szakadt. Az a színjelölése szerint lenne jó ha be tudnád azonosítani de az alap kapcsoláson az 22µH.
Megvan...Delutan megprobalok foglalkozni vele es jelentkezem.
Nem 22 cellánál 200 a fordulatszám.
Te magad írtad, hogy 8 cellánál 200 a fordulatszám, 30 cellánál 750. De így is jön ki: 750-et ossz el 30-al. Az 25. Ezt szorozd 8-al az 200. Elég rossz konstrukció. De ezt már más is írta neked. Ennél csak jobbat csinálhatsz. Ha (mint írtam) 9 egységnyi LiIont sorbakapcsolva működtetsz, az ad egy fordulatszámot (majdnem annyit, mint az eredeti 30 NiCd), ha 3×3-ban párhuzamosan, akkor harmadát. A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2021
Az induktivitas jonak tunik,nincs szakadas.
Lehet,hogy a vege uj motor lesz.
Hát igen, ez jó is lehet. Már csak a BMS a kérdés! Akkor 3 cellánként 1-1 BMS, és utána a kötések?
Nem tudom mi lenne a jó megoldás erre az egészre.
Talaltam a fiok melyen egy 9V-os motort.Raktam a tap es a motor koze egy dc-dc konvertert es igy eleg turheto de meg a sebesseget kell beallitani.
Koszonom a segitseget.
Sziasztok!
Megépítettem mnyugger által linkelt kapcsolást az oszlopos fúrógépemhez. A kapcsolás tökéletes csak minden az elektronikába menő vezetéken a bekapcsolás pillanatában és utána is egy nagyfesz tüske jut vissza a mi a hibára viszi az elektronikát. Főleg a fordulatszám jeladó vezetékénél gond mert ott a bekapcsolás pillanatában van amikor már több ezres fordulatot ír. Jeladónak TLE4905 hal jeladót használok. Az már kiderült számomra, hogy a motor által létrehozott elektromágneses vihar ül rá a vezetékekre. Van valakinek ötlete? |
Bejelentkezés
Hirdetés |