Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Multiméter - miért, milyet?
Meg tök más multikat ad ki. Na most kitalálni hogy mit tud.
De még mindig nem tudom hogy egyáltalán mért jó ha van ilyen kiment?
A képen egy másik típus szerepel és a leírás is hozzá tartozik. Négyszögjelet jelkövetésre, erősítők meg egyéb átviteli láncok vizsgálatánál lehet használni, mint jelforrás.
Sziasztok!
Ma már egyre több számítógépre köthető automata multiméter kapható. Nekem olyan kellene aminek van saját memóriája és a mért értékek onnan is kiolvashatóak a számítógéppel. Tudtok ajánlani ilyen multimétert?
Na, a macska rúgja meg hányszor megnéztem és nem tűnt fel. Azt hiszem megy egy levél Kontháéknak.
Köszönöm a segítségeket.
Szia!
Neked egy mérési adatgyűjtő (logger) kellene, amivel egy hosszabb periódus változásait tudod regisztrálni, majd egy számítógéppel kiértékelni. Ez le van telepítve a mérés helyszínén és amikor végzett az adatgyűjtéssel, akkor elviszed és kiolvastatod.
És tudsz ilyen műszert ajánlani?
De, ha létezik belső memóriás multiméter az is elég lenne.
Hát vagy ha a mikrokontroller programozás nem okoz gondot, akkor pl uni-t műszerekhez láttam a soros protokolljuk megfejtéséről szóló híreket, meg hogy így linuxon is működésre bírták a soros kapcsolatot, szóval ezekre alapozva lehetne készíteni egy kis mikrokontrolleres vevőegységet, ami a soros port adatait rögzítené... és a pc-re meg visszajátszaná mondjuk később...
Vedd fel a kapcsolatot hozzáértőkkel. Memóriás multiméterről nem hallottam, de ettől még lehet ilyen. Ha hosszú idejű loggolásra van szükség, akkor mindenképpen valamilyen speciális készüléket kellene használni.
Igen kedvező árban találtam Peaktech multimétereket (8-10 eFt). Az érdekelne, hogy milyen a belsejük, mert szétszedett állapotban még nem láttam egyet sem, nem is találtam róla tesztet. Hobbi célra szeretném venni, általános műszernek, tudom, hogy nem egy Fluke, de arra sosem lesz keretem. Konkrétan a Peaktech-2010 típusjelű műszer érdekelne. Ha esetleg valaki használta már ezt a típust, vagy szétszedte már, akkor kérem a véleményét, esetleg fényképet a belsőről. Az is érdekelne, hogy a "HOLD" funkció az automatikus-e, vagy csak manuálisan rögzíthető vele az érték (adatlapja nem taglalja). Előre is köszönöm a válaszokat!
Erről lenne szó: http://www.peaktech.de/productdetail/kategorie/digital---handmultim...0.html
Hát ezt nem hiszem el :eek2: Ez megszólalásig hasonlít az én Maxwell-emre,még fungcióban is,csak a színe más,de szerintem a belsejük megegyeznek.Az enyémet egyébként már szedtem szét többször is,ha esetleg nagyon kell,akkor újra megtehetem...
Üdv!
Igen, valóban megegyezik a kinézete a Maxwell 25306-os műszerrel, annyi különbséggel, hogy az sárga-fekete műanyagból készült, én is láttam mikor műszereket kerestem. Ugyanaz a gombok kiosztása is, meg a szolgáltatások. Feltételezem azonos a gyártó. Még persze az is különbség, hogy a Maxwell 5-6 ezerrel drágább mint a Peaktech.
Ha nem teher a szétszedés, akkor nagyon örülnék egy képnek a belsőről, főleg a banán-aljzatok kivitele/minősége érdekel. Amúgy elégedett vagy a műszerrel? Mióta áll szolgálatban? Köszi!
Nekem van egy peaktech 3315. Belűl nem nagy szám, hát tényleg nem egy fluke. Gengébb kialakítás, kevés védelem, kis vacak üveg biztik.
A HOLD funkció csak a kijelzett értéket tárolja (nem autohold). Én csak autómata méréshatár váltósat vennék. Inkább ezt: UNI-T 61D (ha nem fontos az induktivitás mérés) Vagy itt az apróban is van egy Fluke 17B
Köszi a választ!
Most már akkor az tudható, hogy autohold-ot nem tud. Nekem az automatikus méréshatár-váltás kimondottan zavaró, tehát ez nem szempont. Az induktivitás-mérés meg azért jól jönne, még ha csak megközelítő is. A UNI-T belsejét láttam, abban is üvegházas wickman-ok vannak, mérőhüvely is egy egyszerű csövecske. A 61D árát nem találtam itthon, de a 60-as sorozat darabjai 15-20 ezer körül mozognak, ahogy láttam. +10 ezer szerintem nem indokolt a Peaktech-hez képest. De legalább árnyékolás van benne. Amúgy itt egy UNI-T belső, ha valakt érdekelne: http://chemicaloliver.net/electronics/inside-the-uni-t-ut60a-multimeter/
Akkor azért ezek is elég sokfélék, mert pl nekem uni-t ut50e-m van, az szinte kizárólag smd-ből van... bár abban is üveg bizti van...
Nekem az uni-t vel egyébként annyi a tapasztalatom, hogy pl a kondimérője a ráírt pontosság ellenére (kb 2-3%) szinte minden 0,5% os fóliakondimat tűrésen belül mérte... Viszont a másik tapasztalat ami talán fontosabb ettől, hogy én leginkább olyan helyen venném meg, ahol nem rendelésre hozzák, hanem ott van a boltban és ki lehet próbálni: ugyanis az első példány ami jött ebből az lomha lassú volt, pl egy elem feszültségét 3-4 másodperc volt amire beállt az érték...ezt cserélték, ami jött helyette az már csak ellenállásmérésben lassú, az végülis nem szalad el előle, viszont ez meg gyárilag szakadt mérőzsinórral jött... Szóval vegyesek a tapasztalatok, de amúgy jónak tűnik... Abban egyébként egy Microchip gyártmányú 4,5digites vezérlőchip van TC7129...
Szia!
Nah,ma szétkaptam a multit,és csatolom az ígért képeket (a felbontás nem a legjobb,de többet is csináltam és remélem azért a lényeg kivehető lesz).Egyébként nem olyan túl régen vettem én sem,kb fél éve.Azóta elmondhatom,hogy nap mint nap használom,és az ez idő alatt szerzett tapasztalataim vele kapcsolatban eddig még pozitívak,nagyon jó műszer,azt kaptam amire számítottam,és azért az összegért amibe került,viszonylag elég bő mérési fungciókkal,és egyben széles skálájú méréshatárokkal is rendelkezik.Egyszóval én meg vagyok vele elégedve. Üdv!
Itt a többi kép is:
És még három...
Szia!
Nagyon szépen köszönöm a képeket! Nagyon érdekelt a belseje, szerintem igényesebb is, mint a UNI-T belső. Ennyi pénzért, amennyiért most kapható (kb 8000 Ft) ez a műszer nyújtja a legjobb ár/szolgáltatás párosítást. Mégegyszer köszi!
Hali!
Szívesen! Annyit még hozzáfűznék,hogy védelem ide vagy oda,ha nem vigyázol,akkor szinte bármelyik típus tönkretehető.Egyébként a Maxwell-ben eredetileg kerámia biztosíték volt ,csak amit már azóta üvegre cseréltem. Ami még tetszik benne ez a zárt kapcsolótárcsás elrendezés,szerintem sokkalta strapabíróbb mint a hagyományos kialakítású.De hogy negatívumokat is mondjak,akkor nem egy szuper gyors műszer,és lehetne kicsit hangosabb a szakadásvizsgáló piezo-ja is.
műszerek belülről: Hioki 3801 http://www.eevblog.com/forum/index.php?topic=2378.0
FLUKE 15-B
multiméter 16.000 forintért ??? Mit gondoltok? Hamis? Utánzat? http://cgi.ebay.com/New-FLUKE-15B-F15B-Digital-Multimeter-Meter-war...e854cb
Szia!
Eredeti Fluke, minőségi belső, masszív felépítés. De szerintem jobban megéri a 17B, ami nem sokkal drágább, és van benne freki, kitöltési tényező, relatív, és hőmérséklet mérés is. És van hozzá hőmérő szonda is.
Hát kitudja, mert az is lehet, hogy tényleg "eredeti", azaz az eredeti gyárban gyártották, eredeti alkatrészekből, csak lehet, hogy épp a Fluke minőségellenőrzésén esett ki...
Vagy a kínaiaknál elméletben 2 féle "nem eredeti" termék létezik, az olcsóbbik az amit máshol gyártanak, szóval az inkább mondható utánzatnak, meg van az, amit ugyanott gyártanak, ugyanazon a gyártósoron stb, csak mondjuk éjszaka, amikor az eredeti megrendelőnek nem kell gyártani... csak az már más kérdés, hogy ezeknek milyen követelményeknek kell megfelelni.... persze nem zárja ki semmi se azt, hogy jót kapsz, de szóval ki tudja...
Vettem egy multit de még nem érkezett meg, beszállítás alatt van. Ezért érdekelne, hogy ismeri-e valaki vagy-e tapasztalat a használatáról?
Helló
Vettem egyszer ilyen mérővezetéket, külön. A sapkák eltávolítása után banándugó-formájú a mérőcsúcs, szóval könnyű ide-oda csatlakoztatni. De a hegye nem volt az igazi nekem. (jobban szeretem a vékony, tűhegyes mérőcsúcsokat)
Készítettem néhány képet is. Az egyiken odatettem összehasonlítás végett a maxwell multim veztékét. Na azt szeretem. A labortáphoz csatlakozás meg első körben nagyon jó ötletnek tűnt, de nem használom túl gyakran. Talán az egyetlen nagy előnye az, hogy lehet rá banándugóra tervezett krokodilcsipeszt húzni.
szerk: Bár... ahogy így nézegetem, lehet, hogy nem 100%-ban egyforma a két mérővezeték. No nembaj, maximum bemutattam, hogy mire képes ez a banándugós fajta.
Azt a banándugó-feltétet nem lehet lehúzni róla? Vagy tán egybe van építve a heggyel? Mert ha leválaszthatatlan, akkor valóban nem túl praktikus.
Az egész így, egyben van. Olyan, mint egy banándugó, ami ki van hegyezve. Egyedül azt a védőkupakot lehet róla lehúzni, de annak sincs sok értelme...
De néha hasznos, pl. áramméréskor a labortáp és a multiméter közé ezt szoktam bekötni.
Szerintem jófajta zsinór, nekem legalábbis ilyen van, egyedül akkor nem jó, ha valahova nem fér be, arra az esetre kell venni másikat pl ha valaki pc tápot mér valamelyik csatlakozón, és nem szeretné fogni mérés közben folyamatosan, akkor lehet jó a teljesen vékony mérőcsúcs... nekem mondjuk Voltcraft felirattal van ez... járt hozzá a krokodik csipeszes átalakító is, amit mondjuk nem sokszor használtam eddig, azt viszont, hogy banándugó-kompatibilis a mérőcsúcs azt már többször is!
|
Bejelentkezés
Hirdetés |