Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   115 / 1385
(#) Kicsa válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 17, 2008 /
 
Üdv! Igen de én vasalok,ha fóliára nyomtatok fénymásoltatok,nem tudom levasalni. Vagy nem így gondoltad?
Üdv
(#) Kicsa válasza Ashen hozzászólására (») Jan 17, 2008 /
 
Üdv!
Hát szerintem is drága a nyák,én a minap vettem sima 1oldalas nyákot 160*200as méretben 550 Ftért.
Legalábbis nálunk szfváron ilyen árak vannak.
Üdv
(#) zajforras válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 17, 2008 /
 
A táp mindegy, bármennyi lehet. Kb 12 órát kéne világítani, tehát nappal.
(#) kaqkk válasza zajforras hozzászólására (») Jan 17, 2008 /
 
nappal világít éjjel nem? Ez nem időkapcsoló , fényrelé?
(#) Ashen hozzászólása Jan 17, 2008 /
 
van értelme a kérdéseimnek csak nnem látszik mivel nemtom őket szaknyelven feltenni de akkor megtanulok :yes:
(#) kaqkk válasza Kicsa hozzászólására (») Jan 17, 2008 /
 
Nem, kicsa én azt javasoltam hogy a nyáktervet nyomtasd ki ,és fóliára fénymásoltasd . A fénymásoló hőálló fóliára nyomtat ,ezt már vasalhatod!
(#) még1MbR válasza zajforras hozzászólására (») Jan 17, 2008 /
 
Nem biztos, hogy érdemes házilag építeni ilyen időzítőt... valami 1000-1500Ft között vettem magamnak az Obi? Baumax? valamelyikében.
Rendes LCD kijelzős, konnektorba dugható, programozható kütyü.
Szépen kapcsolgattam vele a teraszon lévő fényfüzért. Szürkületkor be, éjjel 12-kor meg ki minden nap.
A mechanikus kivitel viszont nem jó, hamar szétkopik a belseje és kuka.
(#) kaqkk válasza még1MbR hozzászólására (») Jan 17, 2008 /
 
Neki az építés a fontos ,ne lebeszéljük segítsünk, jó? Mit szólnál egy 555 és egy 4060 alapkapcsoláshoz?
(#) Kicsa válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 17, 2008 /
 
Üdv! Jah értem...így kicsit morbidnak tűnik hogy azt a sima fóliát vasaljam de meglátjuzk majd... Amúgy csatolok 1 képet,miről beszéltem,aszövegnél nem akar leázni a papír. Sajna egy délután alatt sem...

nyak.jpg
    
(#) Norberto válasza Kicsa hozzászólására (») Jan 17, 2008 /
 
Szerintem túl erős "lángon" vasaltad, emiatt a papír alaprétege (műanyag tartalmú picit) is megolvadt, és ráragadt a fóliára. Ez az én véleményem a dologról.
(#) kobold válasza Kicsa hozzászólására (») Jan 17, 2008 /
 
Kicsit durvának tűnik a felcsiszolás; géppel van? Nagyon körkörös...
Nálam az a tapasztalat, hogy ha nem akar leázni, sok volt a hő. Karctűvel itt-ott belesértek a papírba, jól beáztatom, aztán szórok rá kevés súrolóport, és ujjheggyel megpróbálom elkoptatni a felesleget. Ha már nagyon minimális marad, lemosom, és száradás után a vasklorid egyből eltünteti.
(#) kaqkk válasza Norberto hozzászólására (») Jan 17, 2008 /
 
Lehet hogy az is baj hogy fotó papírt használt!Ezért javasoltam a fénymásoló fóliát ,azt áztatni sem kell,csak kihülés után lehúzni!
(#) mrex válasza Norberto hozzászólására (») Jan 18, 2008 /
 
hát a túl erős lángról van véleményem a minap a családban fellelhető összes vasalót a cégtől hozott hivatalos kontakthőmérővel aminek a kalibrációját forrásban lévő vízzel ellenőriztem. Az alábbi méréseket végeztem Tefal vadi új max135°c Philips 158°c mindkettő teljes gázon aztán előkerült egy 30 éves hőfokszabályzás nélküli majd 5 kilós őskövület a sufniból na azzal 10 perc után 240°c lett ami tényleg megolvasztotta a papír műanyagrétegét sőt a papír igen barna lett. a lézertonerre a 180°c van felírva ebből következik, hogy megfelelő eredményt ezen a hőfokon lehet elérni mert a festék tökéletesen e hőfokon olvad meg. ha ettől alacsonyabb hőfokon olvasztjuk a festéket akkor egy képlékeny festéket rá tudunk rögzíteni ugyan a nyákra de dörzsölésre le fog jönni mert a tapadáshoz kellő hőmérséklet nem lesz elegendő. Sőt olvasva már rég ezt a topicot kezd bennem körvonalazódni, hogy az sem lesz mindegy hogy melyik cég nyomtatójának a tonerjét használjuk a festéket is valahogy azonosítani kéne mert a z ithhoni xerox nyomtatóm ami kifutó modell volt és a festék mennyiségét nem tudom állítani az eredményesség kb 70%-os de soha sem volt 100%
a cégben csilivili HP van mindenből bármilyen papírral bármilyen kontreszttal festékmennyiséggel próbálkozom, az eredmény kevesebb 50% nál .
Szerintem a sikert elérők a másoló-nyomtató típusát is tegyék közzé ne csak a papírét.
Mrex
(#) PCB válasza mrex hozzászólására (») Jan 18, 2008 /
 
Szia !

Akkor az egyik tipus ami nálam 99.8% -ban működik
HP Laserjet 1100

Üdv!


(#) Kicsa válasza Norberto hozzászólására (») Jan 18, 2008 /
 
Norberto!

Köszi szépen,majd kipróbálom úgy hogy picit lejebb veszem,hátha jó lesz úgy.

kobold!

Nem géppel van,kézi.És én úgy tudom hogy az a jó hogyha minnél érdesebb,joban ragad a festék. Először vizes csiszolópapír,asszem 200as...aztán cif meg szivacs majd még1x gyengéden a papír. Én így szoktam előkészíteni a nyákot.

kaqkk

Igen,lehet hogy az is igaz hogy ne mfotopapírral kéne próbálkozni...megpróbálom máik hőfokon (most ez az egyszerűbb) aztán ha nem jó,lehet hogy áttérek valami másra (pl a fóliára)

Viszont ha már ittvagyok,had tegyek fel 1 kérdést : A rajzolatok gyak tökéletesre átragadnak rendesen. Viszont ahol nagyon sok festék menne át ott nem. Gondolok itt a szélső sávokra amit csinálok,megyszerűen nem tudom levasalni mert a papír behullámosodik és nem hajlandó átragadni rendesen. Ez is a papír hibája lehet?
köszi szépen...
ui.:Én nyomdában fénymásoltatok tehát nem tudom megadni sem a gép sem a toner számát/adatait.
(#) PCB válasza Kicsa hozzászólására (») Jan 18, 2008 /
 
Szia !

Idézet:
„én úgy tudom hogy az a jó hogyha minnél érdesebb,”


Rosszul tudod. Nem összekarcolni kell, hanem megtisztítani az oxidtól, és zsirtalanítani.

A karcolások kimondottan károsak, főleg ha vasalsz.

Üdv!
(#) zajforras válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 18, 2008 /
 
Hát ez a növényeknek kell, mert kevés a fény a szobában, de ez mindegy. Ezért gondoltam hogy reggel 7től mondjuk este 7ig világít.
(#) kobold válasza Kicsa hozzászólására (») Jan 18, 2008 /
 
Ha nagyon beérdesíted a felületet, megvan a veszélye, hogy az épp olvadosó festék a barázdákba is befolyik, "szőrözött" lesz miatta a nyák. Én mindig ezt a folyamatot csinálom, és bejött:
- összefogdosott, ujjnyomos nyákot 600-as papírral szárazon, óvatosan, körkörösen átdörzsölöm; vadi újnál ez kimarad
- 1000-es papírral vizes csiszolás, először körkörösen, utána hosszirányban kifuttatás; vadi újnál ez is kimarad
- súrolóporos meleg mosás jó alaposan, bő vizes öblítés, kéztörlő papírral szárazra törlés
- nyomtatás: HP LaserJet 1200, 12 mil-es vonalakig egy noname, egyik oldalán fényes papírral szinte hibátlanul vasalható, ritkán kell ismételni
- vasaló: orosz, 1 kW, infrás pisztollyal bemérve 130 °C volt a max. talphőmérséklet, amit használtam; vasaláskor nyák alá kemény gumilap, rá a rajzolat, arra egy félbehajtott A4-es lap, azon keresztül vasalok két-három lépésben, köztük kéztörlőn át ujjal átdörzsölöm, mert a vasaló talpa sajnos nem sík; ha még nem barnul a papír, de kéztörlőn át is égeti az ujjamat a nyák hője, akkor tökéletes szokott lenni
- áztatás után alig marad rajta valami, bírja a finom súrolós mosást is; furatközepeket bepontozom, és nyákfilccel odapöttyözök, hogy azt se marja ki, és mehet a vas-kloridba.

A papír hullámosodása szerintem az egyenlőtlen hőeloszlás miatt van; olyan 100x100-as panelnál a vasalót már ráteszem a fenti módon összeállított "szendvicsre", bedugom, és mire felmelegszik, minden közel egyformán meleg alatta.
(#) kerteszsasa válasza mrex hozzászólására (») Jan 18, 2008 /
 
Én egy samsung ml2010-es nyomtatót és magazinlapot használok. A toner még eredeti, nem töltöttem. Tegnap sikerült vele kb 100%-os nyákot készítenem.
(#) mrex válasza PCB hozzászólására (») Jan 18, 2008 /
 
Arra gondolok mivel nálunk a rajzok és gépkönyvek miatt igen sok a nyomtatás a tonerjeinket egy lakhelyed-beli cég töltögeti és az már nem az eredeti feték lehet s emiatt nem jön be asszem valamikor a közeljövőben felmegyek és beszerzem a műnyomót is és csináltatok fénymásoló szalonban megfelelő alapokat amig a sütő elkészül legalább kikisérletezem a festékeket is de a 130°c körüli hőfok asszem nem stimmel (ezt nem PCB nek írtam) a méréshez azért használtam a kontakt hőmérőt mert a lézeres és talán az infrás(de ebben nem vok biztos) nem szereti a tükröző felületeket.
(#) PCB válasza mrex hozzászólására (») Jan 18, 2008 /
 
Szia !

Ha jársz felénk, szólj mikor jössz és nyomtatok neked pár
PCB rajzot, azt kipróbálod, és rövidre is lehet zárni a toner kérdést. minden hétköznap 7:30 - 16:00 között jó nekem. Ha érdekel privát mondok címet.

Üdv!
(#) kobold válasza mrex hozzászólására (») Jan 18, 2008 /
 
Lehet, hogy a tükröződés tényleg hamis eredményt adott, nekem is furcsa volt, de ez nem jutott eszembe.
(#) zoly15 válasza PCB hozzászólására (») Jan 18, 2008 /
 
szia!
1 kérdésem lenne ha szabad
a műnyomó papírnak az jó ha megbarnul? (már magas a hőmérséklet és azért barnul meg?)

üdv!
(#) PCB válasza zoly15 hozzászólására (») Jan 18, 2008 /
 
Szia !

Nekem 200C-fölött barnult meg mikor próbálgattam, az nem volt jó mert ráégett. 180C- 185C fok közt jó, ott nem barnul meg, nem ég rá...stb

Üdv!
(#) szabi83 válasza zoly15 hozzászólására (») Jan 18, 2008 /
 
vasaló pamut állásba legyen :yes:
(#) zoly15 válasza szabi83 hozzászólására (») Jan 18, 2008 /
 
köszönöm a tippeket
valameikőtök vasal/vasalt már gőzölős vasalóval?
(nekem csak az van) :no:
vagy elég ha a rezet átmelegíti és az megolvasztja a festéket?
mert nem sikerült még 1 nyák semm 100%-osan de a 75%-már meg volt
(#) szabi83 válasza zoly15 hozzászólására (») Jan 18, 2008 /
 
nekem is olyan van, víz és tartály nélkül..

mai művem.. :nezze:
(#) zoly15 válasza szabi83 hozzászólására (») Jan 18, 2008 /
 
tyűha az agyam eldobom
hogyan csinálltad?
le tudnád írni hogy lépésről lépésre mit hogy csinállsz?
milyen a nyomtatód stb
(#) szabi83 válasza zoly15 hozzászólására (») Jan 18, 2008 / 4
 
íme

pucolás:
- VIM-mel lemosom a nyákot, forró vízzel leöblítem
vasalás:
- rárakom a műnyomót a nyákra, rá a vasalót, KB 10 secre -hogy ráragadjon-
- majd kicsit vasalom ide-oda, hogy kirajzolódjon a műnyomón a nyák.., ez KB 20 sec..
- majd még 4-5 percig rajta a vasaló, hogy átmelegedjen az egész
- mikor levenném, kicsit rávasalok
áztatás:
- hagyom kihűlni (kb 2 perc)
- berakom hideg vízbe áztatni
- közepe is átázzon, lehúzom a műnyomót (rétegesen jön le)
- vissza kicsit ázni, majd ledörzsölöm.. (kép)
satöbbi.:
marat, hígító (másik kép)

cuccok:
HP LJ1018 (1200dpivel nyomtatok)
műnyomó 80gr/m2


Üdv
(#) PCB válasza zoly15 hozzászólására (») Jan 18, 2008 /
 
Szia !

Idézet:
„le tudnád írni hogy lépésről lépésre mit hogy csinállsz?”


Szabi már írt róla, de meg is nézheted hogy készül

itt készül így készült a csatolt képen látható is.

Üdv!


pcb.gif
    
Következő: »»   115 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem