Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   222 / 1385
(#) lewi válasza mex hozzászólására (») Dec 16, 2008 /
 
engem is vonzz a fotózás, mert azt szerintem igényesebben meg lehet oldani, meg valamennyire tisztább is, de ott a baj, hogy kell neki egy levilágító egység.. és van már kiszemelt skennerem, de még nem biztos az idejuttatása.. :S szóval ha lesz levilágítóm minden esetre át akarok térni a fotózásos nyákkészítésre társítva a sósav+hidrogénperoxidos maratásra..
de addig is építem az épülő erősítőm, és a project után jöhel a levilágító, és a "vegyszerbank" feltöltése
(#) gulasoft válasza lewi hozzászólására (») Dec 16, 2008 /
 
Már megint az a scanner!
Teljesen felesleges! Csak annak éri meg akinek van fölösleges ideje.
3 darab uw cree led a ChipCad-ből hozzá a meghajtópanel. Levegőbe összedrótozni, levilágító panelt levilágítani, kimarni, drótozást szétszedni, fehér (nem ezüst) nem vezető hőpasztával alatta felforrasztani a panelra. Nagyobb kartondoboz (vagy esetemben hungarocel), egy vastag üveglap és kész a levilágító.
Egy óra alatt cakli pakli megvan (persze maratástól függ, ha a maratás fél óra, akkor másfél óra)
Az enyémről ebben a videóban találsz képet. Szerintem sokkal sokkal sokkal könnyebb megcsinálni mint bármi mást.

tele-work.hu
lap alján a videó



Ja vegyszerbank:Gyári nyáknál a vasalásoshoz képest egy 300 Forintos Sziti lefolyótisztító. Ennyi a vegyszerbank. Kicsit túlmisztifikálják ezt a fotózást.
Mióta fotózok elhasználtam a felét!! Ráadásul az asszony nem vág ki vele, mert színtelen szagtalan, és zárható az oldat, miután felolvadt akár légmentesen is zárható, nem olyan mind a hidrogénperoxid sósav combó.
(#) gulasoft hozzászólása Dec 16, 2008 /
 
Ja tényleg mi van a vasalt 80-as 100-as ic nyákokkal?
2-en is ígérték, lehet hogy csak lemaradtam róla?
Szeretném már látni őket.
Közben elkészült végre a hőmérőm (szégyen szemre pic-basic lett (de átírom minimum c-re ígérem)) tehát mehet a sütőbe a 80 fokra, és remélem hétvégére már az első lödstoppos nyákot is felrakhatom.
(#) djgabi_8 hozzászólása Dec 17, 2008 /
 
sziasztok
Tudnátok küldeni Nyák szerkeztő programot ami magyar?
(#) brezinajanika hozzászólása Dec 17, 2008 /
 
Hello
Elkészítettem 1 sztereó hangszínszabályzó nyákrajzát(magas,mély) és szeretném ha valaki átnézné...nem kell annyira csak,hogy mégis
Kapcsolási rajz
(#) MolnarG válasza brezinajanika hozzászólására (») Dec 17, 2008 /
 
Kicsit még gondolkodj rajta szerintem... lenne még mit optimalizálni és a 45° os forrsávok is sokat javítanának az esztétikán.
(#) brezinajanika hozzászólása Dec 17, 2008 /
 
Én most nem kinézetileg gondoltam azt mindig a legvégére hagyom...csak,hogy megfelel-e
(#) lecso10 hozzászólása Dec 17, 2008 /
 
Helotok
Van egy kapcsolási rajzom szeretnék belőle nyáktervet készíteni.
Tud Valaki ebben segíteni ??
Előre is köszönomBővebben: Link
(#) Sir-Nyeteg válasza lecso10 hozzászólására (») Dec 17, 2008 /
 
Szeretem ezeket a dokumentumokat, ezek kit-ek mellékletei szoktak lenni, mellékelt alkatrészekhez.
Megvan a programod a pic-hez?
(#) lecso10 válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Dec 17, 2008 /
 
A PIC hez nincs programom .
Nem lehet ijen IC-t kapni amibe ze a program van?
Én még elég kezdő vagyok !
(#) szilva válasza gulasoft hozzászólására (») Dec 17, 2008 /
 
Én nem felejtettem el, de sajnos évvégi hajtás van, jan. 1-től új rendszer indítása, emiatt lehet, hogy még Ünnepek alatt is dolgozás... már egy ideje csak aludni járok haza, úgyhogy nemigen értem rá vasalgatni. Ami késik, nem múlik!
(#) Sir-Nyeteg válasza lecso10 hozzászólására (») Dec 17, 2008 /
 
Nem lehet ilyet kapni. Ez komplett kit, ezt kéne megvenni, csak hogy hol, az jó kérdés.
Vagy valahonnan megszerezni a programot, de ez reménytelen. Ez van. Keresgélj tovább!
(#) brezinajanika hozzászólása Dec 18, 2008 /
 
Hali!
Kérdésem lenne,hogy Eagle -ben (5.1) hol tudom átállítani a mértékegységet inch-ről mm-re.
(#) brezinajanika hozzászólása Dec 18, 2008 /
 
Megtaláltam
(#) brezinajanika hozzászólása Dec 18, 2008 /
 
Megint én.
1.Lehet olyat az eagle-ben,hogy egyszerre több vonalat jelölök ki és változtatom a vastagságát?
2.A nyákrajzot alapból tükrözi,mert raktam rá szöveget és alapból tükrözte.

ui.: A vasalásos technika miatt lenne fontos.
(#) mex válasza brezinajanika hozzászólására (») Dec 18, 2008 /
 
Hagyományos alkatrészeket használva alapból nem tükrözi a nyákrajzolatot,csak a szöveget,de ez igy helyes. Vasaláskor és fotózáskor nem kell tükrözni,a szöveget meg azért,mert igy lesz a fóliás oldalon olvasható. Felületszerelt alkatrészeknél viszont tükrözni kell.
(#) Attila86 válasza mex hozzászólására (») Dec 18, 2008 /
 
Idézet:
„Vasaláskor és fotózáskor nem kell tükrözni”


A fotózás nem az én asztalom, de vasaláskor az alkatrészoldalt tükrözni kell.

brezinajanika!
Igen, lehet egyszerre több vonal vastagságát változtatni. De a vonal vastagításnak mi köze van a nyák-készítéshez?! Max a tervezéshez, de ez a nyák-készítős topik!
(#) mex válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 18, 2008 /
 
Idézet:
„alkatrészoldalt tükrözni kell.

Furatszerelt alkatrészekre és egyoldalas nyákra gondoltam,tehát az alkatrészoldalon nem futnak vezetősávok. Lefogadom,brezijanika nem kétoldalas nyákot készit.
Amúgy természetesen igaz.
(#) brezinajanika válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 18, 2008 /
 
Most készítem a nyákot és nekem nem elég szélesek a vezetősávok (vonalak) és egyszerre többet szeretnék szélesíteni.Meg a forrpontokat is kicsiknek tartom és mivel van hely azokat is növelni szeretném,ezt hogy lehet?
(#) Attila86 válasza brezinajanika hozzászólására (») Dec 18, 2008 /
 
Szerintem bújj át gyorsan valamelyik Eagle-s topikba!
(#) gulasoft hozzászólása Dec 20, 2008 /
 
Ezt ide is be kell raknom mert annyira jó. Valakinek az eagle topicban az csapódott le, hogy a vasalásos technika jobb.
idézek a válaszomból ott off volt itt talán nem az.

Azért most így éjjel a sötétben bevillant a kép, ahogy az AMD meg az INTEL mérnökei versenyt vasalnak a minél kisebb csíkszélesség érdekében, és momentán a 35mikronnal az INTEL mérnökei vasalnak jobban
Elnézést nem idevágó megjegyzésért, csak gondoltam felvidítom kicsit a társaságot. Próbáljátok magatok elé képzelni egy mai proci belsejét azzal a milliói kis mütyűrrel (egyszer láttam egy ilyen eagle stílusú tervezővel készült chip rajzolatot, hát nem volt semmi), és a vasalóval szaladgáló technikusokat.



(#) Attila86 válasza gulasoft hozzászólására (») Dec 20, 2008 /
 
Nehogy egy pillanatig is azt hidd, hogy a "chip-gyártó technikusok" kinyomtatott maszkokkal meg P20-al szaladgálnak!

És a "jobb" nem feltétlen a minőségre (rajzolat pontosságára) utal! Lehet hogy az illetőnek azért jobb a vasalás, mert a fotózást például bonyolultabbnak vagy drágábbnak tartja (attól függetlenül hogy ebben mások szerint igaza van-e vagy sem).
(#) niedziela válasza gulasoft hozzászólására (») Dec 20, 2008 /
 
Idézet:
„sötétben bevillant a kép”


Vigyizz mert ha sokszor egymás után villog rohamod is lehet
(#) gulasoft válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 20, 2008 /
 
A hozzászóló kérdéséből én azt éreztem ki, hogy neki az jött le, hogy vasalással minőségben jobb nyákot lehet gyártani.
Egyébként meg a chipeket tényleg fotózzák, maszkolják, és úgy viszik fel az áramköröket, bár itt nem marnak emlékeim szerint, hanem mintha nem csak marnának, hanem esetenként bizonyos rétegeke felgőzölögtetnek (nem, nem gőzölős vasalóval ) , de hogy foto maszkot használnak az tuti.
(#) Sir-Nyeteg válasza gulasoft hozzászólására (») Dec 20, 2008 /
 
Jól mondod, tényleg fotózzák: úgy, mint az írásvetítő, csak épp kicsinyítve.
Ezáltal egy maszk akár 10-100-szoros méretben is készülhet. Így azé kicsit egyszerűbb, mint 1:1-ben vasalni
(#) gulasoft válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Dec 20, 2008 /
 
Bizony! Azért elég brutál lencse lehet, mert sem porszem, sem torzítás nem lehet benne meg rajta. Lehet hogy ezért csinálják pormentes tisztaszobában?
(#) gulasoft válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Dec 20, 2008 /
 
Egyébként a vezetőrétegeket más festékkel festik maratás előtt, mert a lödstopp a beégetés után csak csiszolópapírral távolítható el. Gondolom szitásnál az is kap egy uw-t, sima maszk nélküli uw-t hogy felkeményedjen, csak ahhoz gondolom van valami oldószer.
Viszont a kicsinyítéses fotózásnál az nem tudom hogy oldják meg, hogy ne szórjon a maszk mellett a fény. Egy ilyet megnéznék azért.
(#) csezoli21 hozzászólása Dec 20, 2008 /
 
sikerült kinyomtatni lézernyomtatóval 600dpi felbontással, fényes műnyomó pappira a nyákmintát, és a vasalás sehogy nem akart sikerülni, nézzétek a mellékletet ilyen lett,...
végül is vezeti az áramit mindenhol, meg semmi nem ér össze mással, csak nagyon csúnya, nem tudjátok mi lehet a bibi?

IMG180.jpg
    
(#) feki00 válasza csezoli21 hozzászólására (») Dec 20, 2008 /
 
Szerintem nem takarítottad le rendesen a papírt az áztatás után, meg nem mindenhol ment átt a toner a leendő nyákra, erősen és alaposan vasald meg legközelebb. Ahogy nézem meg is folyt néhány helyen ezért alacsonyabb hőmérsékleten próbálkozz.

Marás után meg acélgyapottal / falmosószivaccsal / legvégső esetben csiszolópapírral menj átt rajta kicsit és akkor szép fényes lesz az egész.

Én acélgyapottal szoktam, nem is mindig használok acetont vagy egyéb vegyszert a toner eltávolításához, mert a gyapot szépen lehozza.
(#) csezoli21 válasza feki00 hozzászólására (») Dec 20, 2008 /
 
köszi a választ, hát igazából elég sok helyen nem ment át a toner, és ezt nem tom hogy miért, alaposan meg lett tisztitva a nyák, bár az igaz hogy fogalmam sincs hány fokos lehetett a vasaló annyit tudok hogy braun márkájú és 1200w os és azt feltekertem teljese, gondoltam csak lesz 200 fokos,... szerinted több volt?
Következő: »»   222 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem