Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   480 / 1385
(#) freddyke válasza sityu39 hozzászólására (») Aug 1, 2010 /
 
A technológia kiforrottsága felől semmi kétségem. Az általam is megvásárolt "drágábbik" tesco laminátor átalakítására értettem, hogy még nincs kiforrva. Azért mertem beleugrani, mert többeknek itt már bevált az általad említett ellenállás cserével (és 1mm reszeléssel). Másoknak komplett elektronika és léptetőmotor cseréjével. Szóval így vagy úgy, a laminátort alkalmassá lehet tenni. Ha visszaolvasol néhány hozzászolást, akkor úgy néz ki az ellenállás cseréjével nem mindenkinél emelkedett meg a hőfok, ha mégjobban visszaolvasol, van akinek alapból is jó lett (ha rajta marad a burkolat, jobban fűt). Nekem most még úgy sem aktuális. Várok, hátha születik egy "biztos" megoldás az elektronika átalakítására.
(#) sityu39 válasza freddyke hozzászólására (») Aug 1, 2010 /
 
A laminátor alkatrészei, az áramkör és a kivitel szórása mind nagy! Ráadásul a nyomtatók se tök egyformák!
Egy másik ML-1640 másik számítógépen képes 0,1 mm vonalakat nyomtatni. Az enyém csak 0,15 mm-re képes.

Nincs mire várnod, mert nem lesz holtbiztos tipp, csak lehetséges ötletek! Gyári sikert ne várj elsőre!

A laminálást mindenkinek magának kell kikísérletezni bizonyos követelmények - kompromisszumok alapján.
Az én követelményeim:
- nyák legnagyobb vastagsága = 1,5 mm
- legkisebb vezető szélesség = 0,3 mm (0,15 mm sikerült )
- Nem akarok PIC-es vezérlést hozzá, inkább személyesen felügyelem a folyamatot.
- legalább 100 laminálást bírjon ki a laminátor, aztán majd meglátom
- nyák gyártási idő (fűrész, nyomtatás, laminálás, maratás, fúrás, stb.) max. 2 óra. (rajzolat elkészítése kb 20 perc, így jut idő a sörre is ).
- nyák készítési költség ár/db max 100 forint. A nyomtató 16 eFt és az eredeti tonertól 500 db nyomatot várok, laminátor 4 eFt és legalább 100 db nyákra számítok. (valós ár/db majd kiderül, ha toner kifogy, vagy laminátor leég.)
- 10-ből 10 alkalommal legyek képes reprodukálni használható minőséget

Bocsi ha hosszú voltam.
(#) roland0327 válasza sityu39 hozzászólására (») Aug 1, 2010 /
 
Hogy érted azt, hogy 100db nyákot vársz a laminálótól? Annyit bírjon ki? Én már a 100-on rég túl vagyok és olyan mint az elsőnél!
(#) sityu39 válasza roland0327 hozzászólására (») Aug 1, 2010 /
 
Ahogy írtam is, egyik követelményem a nyák készítés ár/db értéke. Ha a lamó már 100 db-t kibír, az nekem elfogadható, mert nyákonként 40 Ft-t kell félretenni a következőre. Ha többet kibír, akkor a megspórolt összeg megmarad és többet lehet sörözni :yes:

Mivel nem erre a hőfokra és nem erre a tevékenységre lett tervezve, nem tudom, hogy meddig fogja bírni.
Remélem nektek lesz igazatok és sokáig tudom használni.
(#) freddyke válasza sityu39 hozzászólására (») Aug 1, 2010 /
 
Mint írtam, jelenleg nem aktuális, ezért mindenképp várni fogok. Bízom benne, hogy addig születnek más megoldások is. Annyiból szerencsés vagyok, hogy csak a laminátort kellett megvásárolnom kemény 4174 pénzért. Bízom benne, hogy többet is ki fog bírni, mint 100db panel. Két "komolyabb" Canon lézernyomtató is rendelkezésre áll itt helyben, illetve a munkám miatt van lehetőségem a legkülönfélébb lézerekkel kísérletezni. Csak egy tipp, ha nem szeretnétek lézernyomtatóra beruházni, érdemes elgondolkodni, hogy már szinte mindenhol van lézer, bérnyomtatással vagy esetleg egy ismerőssel is ki lehet nyomtattatni (több darabot, ha esetleg az első nem sikerül). Abban is bízom, hogy 0,3mm-es vonalat lehet csinálni, 100 lábú TQFP tokos cuccnak nem ártana. Nyilván sokkal jobban megéri ilyen és ehhez hasonló módszerekkel házilag elkészíteni a nyákot. Megkérdeztem egy céget, 5000 Ft alatt neki sem állnak. Dekopír fűrészem is van szerencsére, bár megteszi egy vasfűrész is (az is van), úgyhogy már csak fúróra kell beruháznom. Állvánnyal az sem 3 forint.. Valószínűleg 5-10db panelnál már megtérülnek ezek a beruházások.
(#) sityu39 válasza freddyke hozzászólására (») Aug 1, 2010 /
 
Nyákot mér én is gyártattam. Sajnos rossz tapasztalatokkal. A filmek elkészítése rengetegbe kerül, majd még külön ki kellett fizetni a nyák készítését is.
Csináltattam egy és két oldalas nyákokat is. A legdühítőbb, miután rengeteg pénzt fizettem értük, hogy az egyoldalas nyákok semmit se értek.
Forrasztásnál a vezető réz részek egymás után váltak fel, a cég meg tiltakozott, hogy az általuk használt nyák nem lehet rossz minőségű.

Szerintem a 0,3 mm vezető szélesség egyáltalán nem lesz probléma

A fúrón elgondolkoznék. Nagyon ritkán kellett állványos fúró. Az esetek többségében kézi kis fúró is elég volt.
(#) MaTe193 hozzászólása Aug 1, 2010 /
 
Üdv!

Az lenne a kérdésem,hogy a mellékelt NyÁK tervet kell-e tükrözni vagy csak simán lehet vasalni?A kapcsolás ezen az oldalon található.

Köszönettel:Máté.
(#) edison14 válasza MaTe193 hozzászólására (») Aug 1, 2010 /
 
Ha minden igaz nem kell.
(#) MaTe193 válasza edison14 hozzászólására (») Aug 1, 2010 /
 
Köszönöm.
(#) freddyke hozzászólása Aug 1, 2010 /
 
Dolgoztam nyomdában is, pár filmet megcsináltam magamnak, ami éppen kellett. Van fotolakkom, előhívóm, kb. 10 évesek, bár sötét helyen voltak tárolva, szerintem már nem jók. Akkor még volt UV lámpa is, már nincs, ezért kihagynám ezt a témát.

OFF: egész elfogadható árban vannak fúrók a hestore-ban. Ennyiért nem éri meg nekiállni gyártani. Nem tudom melyiket szabad megvenni, de valami kell majd mindenképpen. Állvány jobb a merőleges fúráshoz (főleg kétoldalasnál).
(#) pittosi válasza freddyke hozzászólására (») Aug 1, 2010 /
 
En elöször probapanellal kinlodtam .
1-1 nyákot megcsináltatni túl drága sok idő és nem is áll neki senki.
Atán jött a Layout 4
azzal megcsináltam exportáltam e-maolba elküldtem a nejemnek ő kinyomtatta .
én meg vasaltam és marattam .
Használhatő volt csak macerás .
Álványos furom van 12e volt a texkoba más miatt vettem.
Villany vasaló középállás és készültek a nyákok amiket nem tudtam senkivel se megcsináltatni .
0,8-1 mm furot Brikostolba vetten 1000ft 2db
Aztán a texkoba 2db 500 de nem volt tőbb
Aztán Gyáli piac 0,8+1mm 1000ft egy ,egy tucat .
Ajánlom mindenkinek .
Álványos furó kell mert az élét az űvegszáll megeszi 100* tovbb tart álványoson mind kézin.
Laminátor nál egy elenálás csere után jólett de lehet a másikat is cserélem majd .
De mivel kis széria kel nekem ez volt a legjobb megoldás és a legjobb modszer.
(#) freddyke válasza pittosi hozzászólására (») Aug 2, 2010 /
 
Próbapanellel én is. Egyszerű dolgokra jó. Egy ilyennek több értelmét látom, még forrasztani sem kell. Szerintem is hasznosabb az oszlopos fúró. Befejezem az offolást.
(#) skero válasza MaTe193 hozzászólására (») Aug 2, 2010 /
 
Azt tükrözni kell. Csak gondold végig. Most éppen oda esnek a nyákterven is az alkatrészek mint a beültetési rajzon. Ha azt úgy felvasalod aztán megfordítod ,hogy berakd az alkatrészeket akkor ellentétes lesz és nem fog menni.
(#) roland0327 válasza skero hozzászólására (») Aug 2, 2010 /
 
Jól mondta Edison14! Nem kell tükrözni! Úgy kell ahogy a beültetés van, csak ha van rajta szöveg azt kell tükrözni.
Üdv.
(#) pet hozzászólása Aug 2, 2010 /
 
Üdv!

A jó időt kihasználva elkezdtem első fototechnikás nyákom csinálni az octamex-es fóliákkal.
A maratás jól sikerült. Kérdésem hogy a lötstop fóliát kémiai ónozás előtt vagy után tegyem fel?
A másik meg hogy hogyan. Laminálni rá lehet az itt írt hideg vizes módszerrel? (túl kicsi a panel a laminálóba)
Jó ha követem ezt a cikket? Előhívás és eltávolítás kell neki? Jó a sziksó?

Németül sajnos nem tudok..
(#) Attila86 hozzászólása Aug 2, 2010 /
 
PIC-es panelmérő II.
(#) patexati válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 2, 2010 /
 
Szia! Jó lett de az a nyolclábas SMD lábai közt lévő átvezetés nem a legjobb ötlet! A gyáriakon is ritka de ott van rajt lötstop..Én ilyen esetben inkább teszek egy 0 Ohm SMD átvezetőt!
(#) _JANI_ válasza patexati hozzászólására (») Aug 2, 2010 /
 
Izgalmas lesz felforrasztani. Persze nem lehetetlen... :kalap:
(#) patexati válasza _JANI_ hozzászólására (») Aug 2, 2010 /
 
[OFF]Persze,hogy be lehet jó fluxos ónnal csak nagy az esély a későbbiekben a zárlatosodásra..
(#) Attila86 válasza patexati hozzászólására (») Aug 2, 2010 /
 
Gond nélkül át lehet vezetni a két láb közt.
Bővebben: KÉP1
Bővebben: KÉP2
Bővebben: KÉP3
(#) freddyke válasza _JANI_ hozzászólására (») Aug 2, 2010 /
 
Miért lesz izgalmas felforrasztani? Ha a 8 lábú SOIC lábai közt macera elvezetni, hogy fogom én behuzalodni egy oldalas panelon a 100 lábú TQFP tokos AVR-t? Csak a lábak töredékét használom fel, de akkoris.
(#) skero válasza roland0327 hozzászólására (») Aug 2, 2010 /
 
Hú. Lehet ,hogy velem van a baj. Nézd már meg figyelmesen a fólia rajzot légyszi. Képzeld azt ,hogy az a nyákod alja és fordítsd meg képzeletben ,hogy belerakd az alkatrészeket. Szerinted pont úgy beletudod rakni a cuccot ahogy a fölötte lévő beültetési rajzon van?
(#) sityu39 válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 2, 2010 /
 
Nekem is tetszik az smd IC lábai közötti huzalozás ötlete,
viszont én 0,1-0,15 mm-re csökkentettem volna a szélességet, ha az áramerősség nem indokolja a szélesebbet. (Tudsz te ettől vékonyabbat is :yes: )

Gratula a nyákhoz , és "lábtörést" a beforrasztáshoz ha egyáltalán szabad ilyet mondani.
(#) roland0327 válasza skero hozzászólására (») Aug 2, 2010 /
 
Kérlek ne oktass. Egy pár darab nyákon túl vagyok, mind tervezés mind elkészítés terén. Vasaláshoz nem kell tükrözni a tervet csak a szöveget!
Üdv.
(#) MaTe193 válasza roland0327 hozzászólására (») Aug 3, 2010 /
 
Tehát akkor nem kell.Az alkatrészoldal pedig nem a forasztási oldallal fog egybeesni?(Elnézést a sok kérdésért,csakhát nem szeretném elrontani.)
(#) gulasoft válasza pet hozzászólására (») Aug 3, 2010 /
 
Tedd be a laminálóba, és rakj utána egy akkora panelt ami kijön. Kitolja maga előtt a kicsit.
(#) gulasoft válasza pet hozzászólására (») Aug 3, 2010 /
 
Ugyan úgy kell előhívni mint a maratásálló fóliát csak nem maratóba teszed előhívás után, hanem sütőbe.
(#) J-O-E válasza pet hozzászólására (») Aug 3, 2010 /
 
Én levettem a lamináló felső burkolatát, így a legapróbb panelt is lehet laminálni, nem esik bele.
(#) J-O-E hozzászólása Aug 3, 2010 /
 
Remélem nem gond hogy itt vetem fel a kérdést, de alkatrészben lehet valahonnan rendelni laminálóba motort?
Ha valaki tud forrást legyen szíves jelezze, jelenleg a motor belső áttételében széttört a fogaskerék, meg ragasztottam LOCTITE-al, de nem hiszem hogy hosszú életű lesz így.
(#) tbence3 válasza J-O-E hozzászólására (») Aug 3, 2010 /
 
Vaterán nézz körül. Szokott lenni aszinkron motor. Leméred a paramétereket illetve megnézed mekkora a fordulatszáma és keresel hasonlót hozzá.
Következő: »»   480 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem