Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   863 / 1385
(#) eyess válasza yankoo hozzászólására (») Dec 21, 2012 /
 
A WIN NT drivere jó az XP hez , ha mégsem lenne xp re..
Igen nem ma kezdtem ez tény.
(#) eyess válasza (») Dec 21, 2012 /
 
De hogy milyen igazad van , de mindig megfeledkezek róla a nagy igyekezetem miatt elnézést.
(#) 13_Balu50 válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Dec 21, 2012 /
 
Helló !

Én a saját véleményemet írtam le, és most is azt mondom hogy nem vennék olyat, de mindenki úgy dönt ahogy akar. Másrészről meg épp ez az mert régi.....
Balu
(#) eyess hozzászólása Dec 21, 2012 / 1
 
Azért , hogy tényleg arról szóljon ami a téma címe , és néhány kiegészítés hozzá.
Nem eredeti porral lett csinálva sőt olyan koszos , hogy az már fekete. KB na jó írjunk többet olyan 5 percbe tellett .Vasalt élére /stokizva/ .Mindössze talán 120-130 fok közötti hőfokon .Nyák jól megtisztítva hagyni száradni , ja és el ne felejtsem nem fényes papírral lett csinálva a korábban ismertetettek szerint sima 80gr 500 darabos egyikéből . Áztatás kéz meleg vízben dörzsölés nagyon enyhén inkább többet hagyni ázni a papírt , és ha ezt így csináljátok ugyan ezt az eredmény kell kapjátok.Néha kicsit mérges vagyok, mert annak akinek nem sikerül mindig magamban , illetve azok írásaiban kezdem keresni a hibát , hogy mit is írhattunk rosszul , hogy nem sikerül egyeseknek úgy ahogy kellene . Aztán rájövök , hogy keresem a semmit.Kedves most próbáló nyákkészítő úriemberek tessenek már betartani azt amit sok sok ember már leírt , és a jó végeredmény nem fog elmaradni.
(#) yankoo válasza eyess hozzászólására (») Dec 21, 2012 /
 
Megpróbálom, de sztem halott egy próbát megér amúgy azt akartam írni hogy nem vagyOK kezdő de nem vonom kétségbe, hogy te az lennél
(#) eyess válasza yankoo hozzászólására (») Dec 21, 2012 /
 
Mármint kezdő?
Biztos van olyan amit még én sem csináltam , de ha arra lennél kíváncsi , hogy mikor követtem el az első nyákomat igaz az még kézzel volt , és ilyen technikák sem álltak rendelkezésre még , akkor azt tudom neked erre írni , hogy a nyolcvanas évek eleje innentől döntsd el te mennyire vagyok az , vagy nem.
(#) yankoo válasza eyess hozzászólására (») Dec 21, 2012 /
 
Istenem nem tudok ma írni lényeg a lényeg sem te sem én nem vagyunk kezdők én a számítástechnikára gondolok Énis pár éve kézzel rajzoltam az első nyákomat egy projektort építettem
(#) eyess válasza yankoo hozzászólására (») Dec 21, 2012 /
 
Semmi gond majd belejössz , és a nyák próbálkozásaid miért is fulladtak kudarcba ?
(#) yankoo válasza eyess hozzászólására (») Dec 21, 2012 /
 
Senki nem fulladt sehova Csak egy igényes nyákot szeretnék csinálni azt pedig nem szabadkézzel rajzolni Már csak a 2 nyák hiányzik az akvárium vezérléshez
(#) atiotezer hozzászólása Dec 22, 2012 /
 
Mivel lehet eltávolítani legkönnyebben a Dry-t maratás után?
Volt itthon valamilyen vegyszerem, úgy kaptam valakitől csak elfogyott.
Nem emlékszem mi volt a neve.
Nitro hígító leviszi? (Alkohol, Hideg zsíroldó, Etanol nem vitte le)

(#) emmzolee válasza atiotezer hozzászólására (») Dec 22, 2012 /
 
NaOH leviszi. Nátrium hidroxid. Vagyis a Wolf előhívó töményen.
A mosószóda is leszedi, ha jó sűrű.10% fölött. (Melegíteni nem árt a löttyöt.)
A hozzászólás módosítva: Dec 22, 2012
(#) kaqkk válasza atiotezer hozzászólására (») Dec 22, 2012 /
 
A hideg zsíroldó ráfújva 5 perc után vízzel leöblitve
(#) atiotezer válasza emmzolee hozzászólására (») Dec 22, 2012 /
 
A mosószódába áztattam kb. fél óráig, mintha nem is lett volna bent. Pedig elég tömény volt 2dL meleg vízhez 1evőkanál mosószódát raktam.
A hideg zsíroldót kipróbálom hosszabb ideig is, mert eddig max. 1 percet hagytam rajt.
(A gyári lakkos panelra ráfújtam a zsíroldót kb. 2másodperc alatt leszedett róla mindent)

(#) kocici17 hozzászólása Dec 22, 2012 /
 
Üdv Mindenkinek.

Lehet hogy nem dicsérnek meg érte, de jobb heLYet nem találtam arra, hogy megkérdezzelek benneteket, hogy egy egyszerű villamos rajzoló program /kölönös tekintettel a régi elektroncsöves dolgokhoz/ van -e valamerre.

A lényeg, hogy a papirfecnikre skiccelt kapcsolási rajzokat, / csöves/ gépre lehessen tenni.

Minden segítséget köszönök:kocos.
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2012
(#) emmzolee válasza atiotezer hozzászólására (») Dec 22, 2012 /
 
Pedig múltkor nekem működött amikor csak előhívni szerettem volna a sűrűbb cuccal. Benne hagytam vagy 10 percre. Elkezdtem mást csinálni. Húú mondom a nyák!
Vissza mentem megnézni és fölszedett addigra majdnem mindent. A lötty volt vagy 45 fokos.
(#) atiotezer válasza emmzolee hozzászólására (») Dec 22, 2012 /
 
Nekem nagyon jól bírja a rá laminált Dry.
Valamit ki kell találnom, mert 600-as papírral alig bírom róla lecsiszolni. kb. 15 percig tartott egy db. 12*5cm-es panel. Majdnem leszakadt a kezem.
(#) mps válasza kocici17 hozzászólására (») Dec 22, 2012 /
 
Én kicad-et használok. Nyílt forrásos, szabad szoftware. Itt az oldala.
(#) gordonfreemN válasza atiotezer hozzászólására (») Dec 22, 2012 /
 
Lefolyótisztító töményen. Amúgy Draws is mondta, amit adtam neki panelt, már vagy 1 hónapos lehetett, neki is csak csiszolóval jött le
(#) Bubu54 hozzászólása Dec 23, 2012 /
 
Üdv.
lenne két kérdésem hozzátok, az első, hogy hol lehet ezt a Solder Resist Mask-ot beszerezni? A másik meg az, hogy hogyan tudok egyszerűen és gyorsan a panelra pozíció rajzolatot csinálni?
Előre is köszönöm. Üdv. Bubu54.
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2012
(#) sastas01 válasza Bubu54 hozzászólására (») Dec 23, 2012 /
 
Szia!

Pozíciórajzhoz tudok hozzászolni: A legegyszerűbb vasalással, de dry al is lehet.
(#) 13_Balu50 válasza eyess hozzászólására (») Dec 23, 2012 /
 
Helló!
Igazad van, ha betartják az alapvető dolgokat szinte elrontani se lehet. A pozició rajzolatot én is nyomtattam már tévedésből a fényes papír mattos oldalára, és jó lett . A nyáknál azonban én maradok, inkább a fényes papírnál, vagy a műnyomónál, és másoknak is ezt tanácsolom.
Balu.
(#) 13_Balu50 válasza atiotezer hozzászólására (») Dec 23, 2012 /
 
Helló !
Ha vidéken laksz és van homok az udvaron, vagy a pincében, kezd egyszerűen mosogató szivacs érdes oldala + (nedves, vízes ) homokkal. Óvatosan bánj azért vele, nehogy túlságosan lecsiszold, viccesen azért réz is maradjon a lapon.
Üdv, Balu.
(#) atiotezer válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Dec 23, 2012 /
 
Nem akarlak megsérteni, félre ne értsd, megköszönöm, hogy segíteni próbálsz, de azt te sem gondolod komolyan! Ha mechanikailag akarom eltávolítani a Dry-t, akkor maradnék a csiszolópapírnál.
Volt megfelelő vegyszerem hozzá, amit ráfújtam, és kb. 20mp. alatt felszedte a Dry-t csak elfogyott és nem emlékszem a típusára.
(#) Bubu54 válasza sastas01 hozzászólására (») Dec 23, 2012 /
 
Értem, köszönöm.
(#) Bari- válasza atiotezer hozzászólására (») Dec 23, 2012 /
 
Én tömény szi-ti lefolyótisztítós oldatban szedem le a dry fóliát, egy darab dróton belelógatom a már kimaratott, kifúrt és méretre vágott panelt, pár perc után felhólyagosodik és magától leúszik a felületről, ecsettel rá lehet segíteni. Gumikesztyű használata ajánlott, mert rendesen megmarja a bőrt a tömény oldat, és védőszemüveg is ajánlott a szembefröccsenés elkerülése érdekében.

Bari
(#) HERC hozzászólása Dec 23, 2012 /
 
És végülis ilyen dry fóliát hol lehet kapni és mennyiért?
(#) 13_Balu50 válasza atiotezer hozzászólására (») Dec 23, 2012 /
 

Helló!

Korán reggel még álmos és figyelmetlen voltam , én a tisztításra értettem, de arra jó . Annak idején még a KGST piacon (több mint 20éve) vettem egy csomó nyák lapot, az oxidálódottabbakkal én is ezt szoktam tenni.
Üdv, Balu:
(#) yankoo válasza eyess hozzászólására (») Dec 23, 2012 /
 
Megoldódott a nyomtató probléma.. Rájöttem, hogy fénymásolni is lehet kinyomtattam tintasugarassal majd párszor ráfénymásoltam sima papírra megnéztem milyen a tinta. Nem nagyon tetszett, de találtam egy új tonert betettem nyomta vele 3-4et sima A4-re aztan jöhetett a HP fotópapír nem a legjobb. műanyagbevonatos ezért vasalásnál rákellett tenni egy A4es papírt, így is nagyon szép lett A szélein nem lett az igazi ott javítani kellett filccel, de elsőre megfelel, később teszek fel képeket róla
(#) eyess válasza yankoo hozzászólására (») Dec 23, 2012 /
 
Örülök , hogy sikerült , és majd ha teszel fel képet , akkor talán könnyebben tudunk segíteni is , hogy még tökéletesebb legyen .Ha a másolat jó , és ennek ellenére mégsem jók a szélek , akkor a következő fázisokban kell keresni a hibát.
(#) 13_Balu50 válasza yankoo hozzászólására (») Dec 23, 2012 /
 
Bocsi, de már írtam,hogy a fénymásolt lapnál a nyomtatott sokkal jobb, és vasalásos technikához a tintasugaras nem jó !
Következő: »»   863 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem