Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   862 / 1386
(#) pjg válasza pici hozzászólására (») Dec 20, 2012 /
 
Az olcsóbb Xerox nyomtatók Samsung mechanikával, Xerox elektronikával készülnek. Utóbbi nagyon jó. Előbbi...
(#) HERC válasza pici hozzászólására (») Dec 20, 2012 /
 
Igen lehetett volna csak én úgy tervezem a nixie órát hogy ha esetleg neadjisten
valakinek még csinálnom kell egy ilyen órát akkor ne manuális legyen a panel.
Maga a vezérlést egy TQFP44 tokozású propeller fogja csinálni (sokminden máson funkción
kivűl)ahoz meg aztán tuti nem fogok nyákot vasalni.
Persze kézileg is lehet furatgalvánt csinálni.Fogsz egy darab drótot és áthúzod a panelen.
Hogy maradjak a témánál:Én csodálom azokat akiknek sikerül a fényterápia nagyon nagyon
sokszor megpróbáltam már és még sosem sikerült. A vasalásnál gyorsabban lehet siker-
élményed.
yankoo hozzászólására reagálva én a lézernél mindig azt néztem mennyibe kerül majd a festék vagy az új fényhenger ha 1x bedöglik a cucc. (mert befog)
Én nemrégiben HP2600 CLJ vettem mert a tonnerek meg a fényhenger csere darabja 2500 forintból megvan.(igaz szines és csak 600DPI de nállam ez is szempont volt)
(#) pjg válasza HERC hozzászólására (») Dec 20, 2012 /
 
Hol sikerül ilyen olcsón beszerezni. Ahol eddig láttam, mindenütt 5 számjegyű az ár.
(#) HERC válasza pjg hozzászólására (») Dec 20, 2012 /
 
Ja bocs azt nem írtam használtam vettem de jól megnéztem..(transfer fólia ép stb..)
különben meg 26000 ért vettem.
A fényhenger (csak a henger) ezer valamennyi darabja nyomtató alkatrészes boltban
és ahoz jön még x mg festék por úgy jön ki a 2500 persze tonerenként(4 toner)
(#) gordonfreemN válasza HERC hozzászólására (») Dec 20, 2012 /
 
Egy jóféle HP mennyit bír?
Mondjuk egy laserjet 1200, 25000 kinyomtatott oldallal pusztulásra ítéltnek számít?
(#) 13_Balu50 válasza yankoo hozzászólására (») Dec 20, 2012 /
 

Helló !
Lejjebb, írtam nekem egy Xerox 3140-esem van, 1-2 éves még nem volt semmi baja. Az általa a4-es lapra nyomtatott 1200 DPI és sötét tónusban nyák vasalásos technikához is alkalmazom. Készítettem vele, fényorgona, koppanás gátló, erősítő panelokat stb. saját célra hobbi szinten, amit meg is építettem, és jelenleg is mind működik.
De a döntés a te kezedben van.
Üdv, Balu.
(#) kaqkk válasza gordonfreemN hozzászólására (») Dec 20, 2012 /
 
Én egy felújított Hp 2100 at vettem kb két éve , most ebben az évben cseréltem benne tonert , de már eleve egy újratöltött toner volt benne (szerintem még egy pár évet lehúz)
(#) gordonfreemN válasza gordonfreemN hozzászólására (») Dec 20, 2012 /
 
Azért kérdezem, mert most vettem 1200ast 12k volt az ára, és vajon mire számítsak vele kapcsolatban, 25000 oldallal a háta mögött.
Amúgy XP-vel használod? Mert nekem win7-re nincs, csak uniform driver
A hozzászólás módosítva: Dec 20, 2012
(#) pjg válasza gordonfreemN hozzászólására (») Dec 20, 2012 /
 
Ma 8 féle lézerrel csináltam próbanyomatot pauszra. Egyedül 1 adott viszonylag jó fekete nyomatot. Egy 15-17 éves HP6L. Sajnos ezzel is kétséges a Dry fotózás.
(#) Zoli_bácsi válasza pjg hozzászólására (») Dec 20, 2012 /
 
Nem véletlen, hogy a régi idős nyomtató a legjobb. Az még komótosan nyomtat, nem kapkodja el, és tesz rá festéket rendesen. Toner density, vagy black covering spray-vel teljesen jó lesz egy rétegben is.
(#) Thomy hozzászólása Dec 20, 2012 /
 
Sziasztok!

Azon gondolkoztam el, hogy a gyári lakkos panel lakkja
használható forrasztásgátló lakk gyanánt? Valami olyamire
emlékszem, hogy valaki itt a fórumon rásütötte és azt írta,
hogy mennyire kemény és ellenálló lett.

A baj, hogy nem találom a hozzászólást.

Üdv,
Thomy
A hozzászólás módosítva: Dec 20, 2012
(#) kaqkk válasza Thomy hozzászólására (») Dec 20, 2012 /
 
Igen használható , én írtam valamikor 3-4 éve , hőlégfúvóval sütöttem rá
(#) pjg válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Dec 20, 2012 /
 
De hol vegyek ilyeneket. Egy nyomorult SK10-et rendelésre sem hoznak. Azt legalább ismerik. (Megyeszékhely, 2012.)
(#) Thomy válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 20, 2012 /
 
Köszi!

Üdv,
Thomy
(#) HERC válasza pjg hozzászólására (») Dec 20, 2012 /
 
6L 5L széria elnyühetetlennek számít bár a tonner egybe van építve ott is a fényhengerrel
és annak az ára mostmár elég borsos..
De talán a HP az aminek legjobb az alkatrész ellátottsága.(mondjuk kérdéses az ár)
Több éve már hogy nem nyúltam nyomtatóhoz de egy magán nyomtató szerelő ajánlotta
a 2600-ast. És jó a dolog mert saját menüjében lehet állítani a festék intenzitást.Meg ha jól
emlékszem 280g a terhelhetősége a műnyomó meg ha jól emlékszem 250-260g.
Az HP 1200-nél havi 6000 lap terhelhetőségre tervezték szóval mintha fél éve használnád.
A periódust azt mindenki 1.5 évre számolja úgyhogy szerintem az még fogja bírni.
Én srácok ezt az 1200DPI dolgot nem igazán értem 600 DPI-nél is 0.0423˙mm ami 1.7666˙mil, a nyákgyártók (már nem a nagyüzemi) is 4-6 mil alá nem mennek.
Úgyhogy nem értem miért olyan fontos a 1200DPI..
(#) mechanika hozzászólása Dec 20, 2012 /
 
Sziasztok!

Pontosan mit jelent a via?

Köszi!
(#) _vl_ válasza mechanika hozzászólására (») Dec 20, 2012 / 1
 
A két oldal (vagy több réteg esetén a rétegek) közti összeköttetés: a luk, meg benne az összekötést adó vezetőanyag.
(#) mechanika válasza _vl_ hozzászólására (») Dec 20, 2012 /
 
Köszönöm!
(#) albinolynx hozzászólása Dec 21, 2012 /
 
A hidrogén-peroxid mitől "gyengül"?
Ma hirtelen kellett gyártanom egy nyákot és megszenvedtem vele, mire sikerült maratni. Akkor néztem, hogy a sósav 2012-es évjáratú a peroxid pedig 2010. Ebből gondolom, hogy azzal lehetett a probléma. Arányok, mint régen, hideg sem volt szerintem (+15C fok).

nem volt pezsgés maratás közben. Olyasmi volt a két vegyszer elegyedése, mint amikor sima vízhez önt az ember valamiféle cukros szirupot, bodzaszörpöt.
(#) _vl_ válasza albinolynx hozzászólására (») Dec 21, 2012 /
 
Wikipédia: "A peroxokötés elég gyenge, kötési energiája nem nagy, ezért a hidrogén-peroxid erősen bomlékony. Bomlásakor hőfejlődés közben víz és oxigén keletkezik"
(#) albinolynx válasza _vl_ hozzászólására (») Dec 21, 2012 /
 
Oké, köszi!
(#) yankoo hozzászólása Dec 21, 2012 /
 
Köszönöm mindenkinek a választ , akkor a samukat kerülni fogom megnézem mi a választék, milyen árban vannak az alkatrészek tonerek hozzá és az alapján döntök. Akkor ezek szerint a 600dpi is megfelel normál méretű nyákok nyomtatására
(#) eyess válasza yankoo hozzászólására (») Dec 21, 2012 /
 
Nem biztos , hogy pálcát törnék a különféle nyomtató típusok felett , mert ami új az mindenben jó még ha Trabant is.És ha már létezik nem fényes papírral való nyákkészítésre is megoldás nem értem, miért ragaszkodunk még mindig a fényes papírhoz, ha már van alternatíva .Sokféle nyomtatóm van köztük Samsung is , színesek is , és Mono is , de amit így talán mindenkinek tudnék javasolni, ha nyomtatót vesz , vagy akar venni használtan.Akkor sosem az a lényeg , hogy milyen a típusa , és hogy milyen a por benne eredeti avagy nem hanem , hogy hány ezredik oldalt nyomtatták ki vele , és ez mindent elárul ez menüből kinyomtatható megnézhető.Töltöttem már többféle típusú tonert , és az esetek többségében ha nem érte az alkatrészeket valami olyan károsodás, ami miatt hibás legyen a végeredmény , és olyan valakinél volt aki vigyázott rá , akkor elvileg nagyon hosszú ideig jó egy lézer nyomtató.Amit legutóbb feltettem nyák képeket vasalva ,aztán maratva is azok a rajzok is egy olyan nyomtatóval készültek, amit én töltöttem fel , és nem eredeti porral tehát nem gyári porral , és a végeredmény jó lett.

Talán még egy megjegyzést tennék hozzá sok olyan nyomtató van amibe ugyan az a toner teszi a dolgát legyen az E232 ,E236, E360 stb stb stb ennek tudatában nem látom értelmét válogatni bizonyos típusok között mikor soknak a belseje szinte megegyezik .Talán a DPI ami tesz különbségeket egyes gépek közt , és a nyomtatás gyorsasága.
(#) 13_Balu50 válasza yankoo hozzászólására (») Dec 21, 2012 /
 
Hát én, abban azért nem volnék olyan biztos. Én nem vennék olyat ami csak 600 DPI it tud nyomtatni, ha nyákot is szeretnél vele késziteni. Vékony vonalaknál a 600 DPI -t kevés szerintem. Tudom mások mást mondanak, de az elmélet, én meg gyakorlatban tapsztaltam.
(#) Zoli_bácsi válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Dec 21, 2012 /
 
Az én Laserjet 4L-esem 600 DPI-t tud csak, teljesen jó a vékony vonalakhoz is. Hozzáteszem még, hogy ez egy ősrégi nyomtató LPT portos csatolófelülete van és kb 5 kg. De nagyon jó választás volt. Van új 1200 DPI-s HP1102 nyomtatóm, könnyű, kisebb, gyorsabb, de a nyomába se ér minőségben a Laserjet 4L-nek.
(#) yankoo válasza eyess hozzászólására (») Dec 21, 2012 /
 
Reggel eszembe jutott, hogy van apósnak itthon egy canon multijet L60 típusu lézernyomtatója. Sajnos csak egy régi IBM gépen van itthon lpt port azon is xp van és nem lehet telepíteni rá megprobáltam más driverrel nem nyomtatott semmit Fénymásolni fénymásol viszont húz egy csíkot baloldalon a lap 1/3ánál De mivel kisebb nyákot akarok nyomtatni a lap másik 2/3-a felhasználható még hazaviszem és marad a virtuális meghajtó és win98 Lehet beszerzek egy usb-lpt kábelt elvileg nyomtatásra megfelel aztán ha nem működik akkor veszek egy újat. Akkor ha jól értelmeztem a szavaidből bármilyen lézernyomtató megfelel? Állítólag a samukban HP belső van mivel a samu nem gyárt nyomtatókat.
(#) eyess válasza yankoo hozzászólására (») Dec 21, 2012 /
 
Amint olvashattad Zoli_bácsi hozzászólását is ő az élő példa , hogy igen.
Azt viszont nem értem miért nem lehet telepíteni a drivert hozzá .Lehet , hogy az xp ben alapból benne van a nyomtató illesztő programja meg kell nézni.Más driver persze hogy nem jó hozzá más , és más hardver illesztő programmal nem fog menni.
Igen sokféle olyan géppel találkoztam már ami egészen más néven futott közbe a belseje teljesen azonos volt egy már futott termék belsejével.
(#) yankoo válasza eyess hozzászólására (») Dec 21, 2012 /
 
Nem telepítette az xp ergo nincs benne a driver fórumokat néztem, hogy melyik driverrel rakták fel stbstb megpróbáltam nem nyomtatott
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2012
(#) eyess válasza yankoo hozzászólására (») Dec 21, 2012 /
 
Ezt úgy nézd meg , hogy hardver hozzáadása a nyomtatók felsorolásánál megkeresed a canon , és ha ennek ellenére nincs benne az L60 as illesztőprogram , akkor irány a gyártó weboldala .Biztos , hogy meg van valahol.

Vagy PL Bővebben: Link
Remélem segítettem
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2012
(#) yankoo válasza eyess hozzászólására (») Dec 21, 2012 /
 
Bedugtam felismerte telepített valamit viszont utána jött a driver telepítés listában nem volt driver csak win98ra van xpre nincs nem vagy kezdő
Következő: »»   862 / 1386
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem