Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   987 / 1386
(#) pluto válasza tata81 hozzászólására (») Jan 7, 2014 / 1
 
Szia!

Én így csinálom: Sokáig bosszankodtam a leszorítással. Ha veszed a panelt és valamelyik oldalára fektetve "táncol", az biztos nem segíti a minőséget, pedig úgy 40-45 cm távolságból világítom le. Ezzel teszem mindezt. De valahogy soha nem sikerült - úgy ahogy szerettem volna - ha volt a panelben egy ív. Ezért elkezdtem gondolkodni egy vákuum asztalon. Meg is vettem hozzá mindent, már vagy egy éve, de valahogy úgy maradt. Viszont a hozzávalók között volt egy 0,5mm-s áttetsző szilikon lap, amiből levágtam egy megfelelő darabot, és azt fektetem a filmre, majd erre jön az üveg. Így a filmet tökéletesen, "hézagmentesen" szorítja a panelra. Ez "sajnos" olyan jól működik, hogy teljességgel leállt a vákuum asztal projekt.
(#) tata81 válasza eyess hozzászólására (») Jan 7, 2014 /
 
Szerintem félre olvastál valamit
(#) tata81 válasza pluto hozzászólására (») Jan 7, 2014 /
 
Ilyen szilikon lapot hol lehet beszerezni? Ez egy egyszerű, de nagyon ígéretes ötlet!
(#) eyess válasza tata81 hozzászólására (») Jan 7, 2014 /
 
Tudom mire érted , de nem olvastam félre rá kell nyomtatni a rajzot a fóliára , és nem kell film..
Én meg , így értettem , tehát film nélkül.
(#) pluto válasza tata81 hozzászólására (») Jan 7, 2014 /
 
Mindenképpen érdemes személyesen is elmenni, mivel az üzletben ott vannak a "restlik". Én is abból vásároltam.

A webes elérhetőségük.
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2014
(#) elektros90 válasza eyess hozzászólására (») Jan 7, 2014 /
 
Azt írtad, hogy a fóliát szépen ráragasztod a papírra minden oldalán.
Nem nyúllik meg a fólia kicsit miután átengeded a nyomin, nem csúcsosodik fel?
(#) eyess válasza elektros90 hozzászólására (») Jan 7, 2014 /
 
Nem azért kell a gyors nyomtató , és ne legyen túl meleg az elején kell nyomtatni , vagy megvárni még a gép lehűl , illetve a fuse henger a nyomtatóba.Ha sokáig van bekapcsolva a nyomtató , és állandóan fűt , és úgy lenne a nyomtatás , olyankor képes még az oldalain leragasztott papír szalag alatt is a ragasztót megolvasztani erre figyelni kell , aki így akarja csinálni.De mint írtam az a nyomtató amelyiknek nincs benne a leírásában , hogy fóliával is lehet vele nyomtat az olyan nyomtatót erősen nem javasolnám erre.
(#) elektros90 válasza eyess hozzászólására (») Jan 7, 2014 /
 
Engem csak érdekeltek a részletek, ha már ugyanarra gondoltunk.
Ma jön meg az olcsó tintás nyomtatóm. Előbb jó fóliát akarok kikísérletezni. Majd kipróbálom az akril lakkos dolgot is. Úgyhogy nálam ez a dry-ra való nyomtatás csak elméleti síkon mozog.
(#) eyess válasza elektros90 hozzászólására (») Jan 7, 2014 /
 
A tintás nyomtatóval talán úgy tudnál dry fóliára egyből nyomtatni , hogy a fólia felső rétegét , amit majd ugye levilágítás után le kell szedni, szóval a felületét mondjuk acetonnal , vagy valamilyen olyan folyadékkal mattá tenni.Ezáltal elérnéd azt , hogy megmaradna neked rajta a nyomtatáskor a rajzolat..Persze a mattos állag miatt a levilágításnál nem lenne probléma.-De még mindig ott lenne az , hogy ezt fel kellene tenni a nyáklapra is ,és az egészben ez a része a kritikusabb nem is a nyomtatás.Mert lézernél a rajzolat az fix , de tintásnál talán elmosódhat .Tintással ezt , így nem próbáltam , de nehezebben kezelhető szerintem , mint a lézer nyomat.
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2014
(#) pjg válasza pluto hozzászólására (») Jan 7, 2014 /
 
Mibe kerül ez a fólia? Egy A/4-es darabot én is szívesen vennék.
(#) nagym6 válasza pjg hozzászólására (») Jan 7, 2014 / 1
 
Amíg nincs szilikon fólia, egy kissé felfújt neylonzacskó is jó. Erős anyagú, nyitott vége behegesztve-ragasztva, sarkán kis lukon egy vékony csövecske beleragasztva. Ezen fújunk bele annyit, hogy kb 2 centi vastag párnát képezzen, lukat bedugózzuk. Ezt téve a nyákfilm és plexi közé, légpárnát kapunk, minden ponton azonos erővel nyomja a nyákfilmet. A plexit meg kell támasztani, ne dőljön le.
(#) pjg válasza nagym6 hozzászólására (») Jan 7, 2014 /
 
(#) elektros90 hozzászólása Jan 7, 2014 /
 
Ez Bővebben: Link ugrott ki nekem a facebookon. Az még hagyján, hogy átmegy a nyák a nyomtatón... Gondolom a festék sem a rendes fekete. Vagy esetleg nem oldja a marató?
(#) pluto válasza pjg hozzászólására (») Jan 7, 2014 /
 
Ha jól emlékszem, talán 100x50 (cm) méretben vettem és az került 4-5000,- forintba egy éve. De igazán már nem vagyok biztos benne.
(#) pjg válasza pluto hozzászólására (») Jan 7, 2014 /
 
Köszi. Kipróbálom pukkantós zacsival.
(#) eyess válasza pjg hozzászólására (») Jan 7, 2014 /
 
Nehogy felrobbanj aztán a végén .
(#) pjg válasza eyess hozzászólására (») Jan 7, 2014 /
 
(#) Bakman válasza elektros90 hozzászólására (») Jan 7, 2014 /
 
Normál festéknek tűnik, legalábbis a patronokból ítélve. Lehet, hogy a nyomtatás után valahogy fixálja a festéket. Ha pedig alkoholbázisú, akkor nagyon kíváncsi vagyok, hogyan nem szárad be neki pár nap alatt.

Biztos, hogy módosította a nyomtató belső szerkezetét, különben tuti elakadna a panel
(#) Koncsar válasza eyess hozzászólására (») Jan 7, 2014 /
 
Szia! Elég rosszul sikerült, de legalább megpróbáltam. Még van négy kép amit felteszek, a vége már nem szép.
(#) Koncsar válasza eyess hozzászólására (») Jan 7, 2014 /
 
Itt véget értek a levilágítós kisérleteim, ez nem nekem való. De jó játék volt.
(#) elektros90 válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 7, 2014 /
 
Mi a problémád vele? Pár napja kezdted és úgy megy neked, mint a ... karika csapás.
Szerintem nagyon fa..., jól sikerültek.
(#) eyess válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 7, 2014 /
 
Attól függ , hogy a jó játék hanyadikra sikerült , mert ha sokadikra akkor az már nem jó játék.
Egyébként azt vettem észre , hogy a nyákjaid mintha agyon lennének nyomorgatva olyannyira , hogy az üvegszálas háló szinte átüt rajta.Vagy ennyire vékony nyáklapjaid vannak ?
Mindig amikor egy részt megcsinálsz , és figyeled önmagadat , és vagy le videózód , vagy felírod a folyamatokat , akkor utána tudni fogod hol kell javítani.Gondolom a BGA256 ot már nem is próbáltad.
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2014
(#) Koncsar válasza eyess hozzászólására (») Jan 7, 2014 /
 
Nem kisérleteztem, elsőre megcsináltam, kivéve a p20 al kétszer kellett lefújnom, mert beleért az újjam a lakkba mielött sütőbe tettem. Ez meg sima 1.5 NYÁK, mindig ilyet veszek. Ott ahol veszem nincs más. A BGA256-t már nem csinálom meg, mert minek? Pont annyi időbe került mint ha egy erősítő végpanelt csinálnék. Figyelni kell, hogy ne szálljon semmi bele a lakkba, a filmre. és jó lesz bárki csinálja. 10 e. forintos nyomtatóval és valami utántőltő porral amivel megtöltöttem, ahhoz képest elfogadható. Ez az olcsó nyomtató, lehet, hogy gagyi felbontású.
Meg már ezt is nagyító alatt kellet ellenőriznem.
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2014
(#) eyess válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 7, 2014 /
 
Hát ja elfogadható.Bár a BGA lett volna az igazi , mert az tényleg már finom munkának számít.
Kissé megvastagodtak a vonalak valamiért , de amúgy tényleg jó lett.
(#) Koncsar válasza eyess hozzászólására (») Jan 7, 2014 /
 
Az oldal fényképezéstől látni egy részén, hogy vastagabbnak tűnik. Nagyító alatt egyformák a vezetősávok.
(#) eyess válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 7, 2014 /
 
És miért írtad , azt hogy ez nem neked való játék,
Mert ha valami nem meg írd le és tudunk segíteni.
(#) Koncsar válasza eyess hozzászólására (») Jan 7, 2014 /
 
Azért mert SMD vel még semmit nem építettem. Ahhoz kéne még sokmindent venni. Na nembaj akkor legalább megkérdezem, hogy hol lehet kapni olyan szemüveget fejre, mint amit az órás műszerészek használnak?
(#) Koncsar válasza eyess hozzászólására (») Jan 7, 2014 /
 
Rengeteg segítséget kaptam a 2 nap alatt így is. Amit nagyon köszönök Nektek.
(#) eyess válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 7, 2014 /
 
Értem , és szívesen.De ha tudok neked javasolni valamit , ne szemüvegbe gondolkodj hanem valami elektronikus dologba.A szemüveg korlátozza a munkát az órásnál biztos nem , de itt igen.
Mondjuk egy USB mikrószkóp , vagy hasonlóval.
De csinálhatsz egy próbát a web kameráddal is ha van.És ezt hogy oldod meg , hát ez már egyénfüggő inkább.
(#) Koncsar válasza eyess hozzászólására (») Jan 7, 2014 /
 
USB mikroszkóp? Ez elsőre nagyon tetszik. Na majd ha lesz időd, szeretnék több infót is erről. De köszi mégegyszer. Web kamerám az már kiment a divatból több mint 10 éves. Majd ha kapok egy jó tipusról egy linket, akkor kicserélem ezt ami van.
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2014
Következő: »»   987 / 1386
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem