Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » NYÁK-tervező programok
Mint a többi hasonló
FreePCB és társai
Szia! Segítenék szívesen, de nem használtam.
Én Altiummal dolgozom. Rendkívül sok oldalú program. Persze nem egy olcsó dolog a licenc. Hobby célra rendkívül költséges. Ha most akarod lerakni a voksod valamelyik tervező szoftver mellett, írd össze milyen elvárásaid vannak (pl. 3D-s látványterv). Mert kell egy kis idő, amíg már magabiztosan fogsz mozogni a szoftverben, és ne olyanra pazarold az időd, ami nem is megfelelő az igényeidnek! A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2017
SprintLayoutot használok, de esetleg mi ajánlott? A 3D látvány terv, illetve egy normális autorute jó lenne... Illetve hogy kapcsolási rajzból megcsinálja a NYÁk tervet...
Na olyan nincs! Legalábbis ami használható.
Idézet: „Milyen lehet?” Kínai és webes felületű, tehát nem a te gépeden fut. Tehát, amit csinálsz, ők is látják. Legalábbis a weboldalukról ez derül ki.
Ezt valahogy sejtettem. Ki mit használ akkor? Ha OSx kompatibilis lenne nem lenne hátrány.
Mondjuk nem probléma nem titkos dolgokat építgetek. Ha lenyúlják, hát tegyék, mit kezdenek vele? Szerintem max használják. De eddig csak próbálgattam, de nem igazán tetszik.
3D látványterv szerintem nem kell egy nyáktervezőbe, de ha mégis fontosnak tartod, akkor online megtudod nézni, ha tud a programod gerber fájt csinálni. (pl. Bővebben: Link) Vagy ez például rögtön eagle fájlokból is tud csinálni: Bővebben: Link Illetve az autorouter egyikben sem túl kifinomult, szerintem szokj át a kézihuzalozásra.
Egyébknt ha ingyenes szoftvert akarsz, tudom ajánlani az Eagle freeware verzióját, vagy a kiCad-et. Eagleben van autoroute, viszont csak 100x160mm-es panelt csinálhatsz - kiCadre meg nem teljesen emlékszem, de szerintem abban is kell lennie. A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2017
Idézet: „Eagleben van autoroute, viszont csak 100x160mm-es panelt csinálhatsz” Az ingyenesben csak 100x80mm-est, 2 rétegűt.
A webes felületű programoknál nem csak az adatlopás (amit éppen szerkesztesz) a probléma, hanem, hogy állandó internetkapcsolat kell hozzá. Vannak olyan programok, amelyek szintén megkövetelik, még ha a saját gépen fut akkor is.
Pl. a Cadsoft (Eagle) programjában is volt hasonló megoldású próbaverzió, majd letettek róla. Nem mellékes az sem, hogy ilyen esetben nincs garancia arra, hogy a háttérben nem turkálnak-e a gépedben, míg futtatod a programot.
Igazából a Spint Layout-ot használom, de jó lenne egy olyan, ahol a kapcsolási rajzból már megcsinálná a NYÁK tervet. Ha nincs normális, normális áron, akkor marad, mert hobbi célra teljesen alkalmas. 3D meg jó lenne, de igaz mindent frankón mindig beadni neki, ha új alkatrész, az nem kevés munka.
Volt egy program a RacalRedac. Az viszonylag jó nyákot csinált a kapcsolási rajzból. A kezelési oktatóanyaga bő 1m-t foglat el a polcon. tehát pilótavizsgás volt. Az ára kb. 25 évvel ezelőtt is sok millió volt.
Bővebben: Link A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2017
Sziasztok
Diptrace programmal akarnék megnyitni egy régebben általam készített nyáktervet, de Idézet: hibát dob.„Format is incorrect” Mivel tök ugyanazt a telepítőt használtam mint anno (igaz a gépem más) ezért érthetetlenül állok az eset előtt. Járt már valaki hasonlóan? Eléggé fontos lenne, hogy meg tudjam nyitni én hülye akkor nem mentettem el PDF-be
Kérem, valaki hozzáértő magyarázza el nekem:
mit jelent magyarul a cross probing és milyen tervezőeszköz használati folyamatot takar, illetve mit jelent magyarul a cross selecting és milyen tervezőeszköz használati folyamatot takar? (Nemcsak egyszerű átkapcsolásról van szó.) A pontos magyar szakkifejezést és a hozzá tartozó tervezőprogram működést szeretném megtudni. Pl.: a következő szoftvereszközök használatával kapcsolatban használja az angol nyelvű dokumentáció: Altium, OrCAD, Allegro, KiCad stb. Előre is köszönöm a válaszokat: Mandula
Szia!
Próbaképpen 2008-tól ezidáig készült, különböző verziószám alatt gyártott terveket próbáltam megnyitni, a legújabb 3.1 beta kiadással. Gond nélkül sikerült, az operációs rendszer a Win10-es 32bit, egy elég régi, de fürge gépen(9 éves a legfiatalabb része) történt a létrehozás is és a mostani próba, csak időközben az operációs rendszer változott. A biztonsági beállításokat az egyes fájloknál módosítani kellett. Ha gondolod küld el email-ben, vagy töltsd fel ide, hátha valaki segíteni tud, persze csak ha még nem oldódott meg a dolog.
Idézet az Altium on-line dokumentációjából:
Idézet: „Cross-probing is used to point to a chosen object on the current document then "jump to" its corresponding counterpart in the target document. Between the PCB and schematic editors, full cross-probing support is provided for documents, components, buses, nets, and pins/pads(s). Literally, with a single click, you can select a supported object in either domain and see it highlighted in both. Cross selecting enables you to select an object(s) on the source document and, by enabling the cross select command, the same object(s) will be selected on the target document.”
Sziasztok!
Nem tervezés kérdés. Korrekt szimulációra az OrCAD-on kívül tudtok más alternatívát? (Vannak online szimulátorok, csekély alkatrészkönyvtárral és kételkedem benne, hogy élethűek speciális esetekben.) Ha esetleg valaki használ OrCAD 16.6 vagy 17.2-t és megengedne egy nem publikus kérdést privátban, megköszönném.
Én időnként az LTSpice programot szoktam használni. Ha valami alkatrész hiányzik belőle, akkor meg tudod építeni magadnak, vagy neten a spice modellt fellelve beillesztheted.
Használom a 16.6-ot, de a Spice részét nem használom, csak nyákot tervezek. Szimulációra Proteust szoktam használni.
Sziasztok! Régesrégen, kb 20 éve használtam egy sch rajzoló és pcb tervező progit. Asszem Protel99 volt a neve. Már mindent elfelejtettem. Van most a piacon olyan hobby célra ingyenes sch és pcb készítő program, amiből tudnék nyák rendeléshez használható kimenetet nyerni? És lehetőleg nem kell hozzá pilótavizsga? Használtam egy Tinycad nevű sch progit, az végülis tetszett, ahhoz esetleg létezik valami pcb szerkesztő?
Sziasztok!
Melyik programokat használják manapság Magyarországon a közepes, és nagyvállalatok? Valamelyik működését el kellene sajátítanom karrier szempontból, ami lehetőleg nem az ALTIUM. Ti eddig milyenekkel találkoztatok cégeknél?
Sziasztok! Van egy projekt a fejemben, amit szeretnék megvalósítani. Ehhez kellene tervezni NYÁK-ot, plusz átnézni az áramkört amit terveztem, hogy jó lesz-e. Sajnos a NYÁK tervezői képességem nem túl jók, és időm se nagyon van rá. Van-e itt olyan vállalkozó kedvű ember, akinek van ideje és kedve megcsinálni a tervet helyettem? Természetesen nem ingyen. (Lehet hogy nem ez a legjobb fórum erre, de nem találtam jobbat NYÁK /PCB kulcsszóval.)
Kapcsolási rajz?
A hozzászólás módosítva: Okt 13, 2018
Idézet: Írta ! „Van egy projekt a fejemben”
Szia! Keress az elgondolásodhoz kapcsolódó témát és írd le mit szeretnél megvalósítani! Lehet ott kész áramkörrel és NYÁK-tervvel fogadnak, mottó: nincs új a nap alatt
Most nem tudom elküldeni, mert kivételesen szombaton is dolgozom. Egyébként nem egy nagy dolog, a leírásából akár ki is találhatod a kapcsolást. Kb. erről van szó:
Táp ellátás: - Micro USB LiPo töltő modul - 2 darab 18650 LiPo párhuzamosan (ezt akár beforraszthatóra is lehet, bár jobb lenne cserélhetőre) - AMS1117 SOT-223 3.3V-hoz, +kondik - Állítható DC to DC step up modul 12-20V előállításához A "lényeg": - ESP8266 12E modul, PIN-ekkel az utólagos programozáshoz - RCWL-0516 szenzor (mozgás érzékelő) - HC-SR501 PIR szenzor - Egy darab 5050 RGB státusz led A mozgásérzékelőnek is van 3.3V kimenete, de az nem elég az ESP-hez. Ezek közül a modulok közül sok dolgot lehetne egyetlen NYÁK-ra integrálni, hogy még kisebb helyre beférjen, de talán nem érdemes. Mire az összeset valaki egyedileg megtervezné egyetlen NYÁK-ra, addig elmenne vele annyi munka mint amiből lehet venni egy zacskó modult, és akkor még mindig ott a lehetőség, hogy nem sikerül és lehet kidobni. A működés célja nyilvánvaló: ez egy mozgásérzékelő, ami Wifi-n jelenti le a mozgásokat. Nem kifejezetten riasztónak van használva, hanem statisztika gyűjtéshez kell. Ezt kellene esztétikusan minél kisebb, falra tehető dobozba betuszkolni nyilvánvalóan úgy, hogy a PIR szenzor kifelé nézzen, a mikrohullámú szenzor ne az akkumulátorok és a fal közé kerüljön, a státusz LED látható legyen, és a mikrohullám meg a WiFi modul minél távolabb legyen. A szoftvert gyorsan meg tudom írni, dobozt tudok gyorsan tervezni és nyomtatni 3D nyomtatóval. A NYÁK-ot terv alapján le tudom gyártatni. Egyedül a NYÁK tervezésben nincs gyakorlatom, és mivel a közeli jövőben nem lesz időm ezt jobban megtanulni, ezért gondoltam hogy érdemesebb lenne valaki olyannal megcsináltatni, aki gyakran tervez ilyeneket. Magamtól ezt csak úgy tudnám megtervezni, hogy vezetékekkel összekötögetett amorf modul halmaz legyen, és ezt is csak lassan. Olyan megoldás kellene, ami akkor is vállalhatóan néz ki, ha valaki belekukkant a dobozba. Idézet: „megtervezni, hogy vezetékekkel összekötögetett amorf modul halmaz legyen,” Ezeket kell magára a hordozó panelre leképezned. Ha a modulok meg vannak akkor azok fizikai méreteik alapján egymás mellé rendezhetőek. A csatlakozóik lehetnek tüskék : pl.: ilyenek közül válogathatsz Ezeknek vannak apa-anya forrasztható verziói. Pl.: Anyák beültetve a NYÁK-ra köztük lévő vezetékezésed helyett a panelen futnak össze a drótok rézcsíkok formájában. A modulok kivitelétől függően nincsennek bennük tüskék, azokat neked kell beleforrasztani hogy beledughasd a panelben lévő anyáikba. Ha a modul nagyobb és nem bízod a tüskékre a fizikai tartást akkor 1 2 furat is kellhet amibe csavaros kötéssel rögzítheted. Ennél egyszerűbben a helyzetedben nem oldható meg. Esetleg lehet egymás fölé is rakni a modulokat. persze akkor a doboz mérete is emelkedni fog. Először a beszerzett összes modult próbáld tologatni kockás papíron elrendezést jobban látod. Jobb esetben tervező progik is ismerhetnek 2 3 kész modulnak a alakját. Ez jó lehet első ránézésre. De! Persze gyártó és beszerzési időszakja változtathatja a tényleges formáját. Ebből adódóan lehet másik helyről más időben utólagos építés esetén a hordozó anya csatis panelen is módosítani kell ami előző sok esetén már jó volt. Vannak előnyök és hátrányok megfontolandó kérdések ebben a projektben. |
Bejelentkezés
Hirdetés |