Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Nyomtató probléma
 
Témaindító: Kallai Csaba, idő: Ápr 16, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   105 / 116
(#) Gafly válasza granpa hozzászólására (») Ápr 1, 2017 /
 
Patronok valószínűleg már beszáradtak.
Egyébként miért ne menne?
Ha van tesztoldal nyomtatás/fejtisztítás azt mindenképpen próbáld ki.
(#) Massawa válasza granpa hozzászólására (») Ápr 1, 2017 /
 
Ha még a régi HP filozofiát követi, akkor biztosan megy, mert patronnal együtt a fejet is cseréled. Legfeljebb a Windows nem biztis, hogy támogatja.
(#) granpa válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 1, 2017 /
 
Eddig támogatta. A gép vagy 5 éves.
(#) granpa válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 1, 2017 /
 
Már nincs benne patron; venni kéne, de drága. Még győzködni kell magam, hogy vegyek.
(#) Gafly válasza granpa hozzászólására (») Ápr 1, 2017 /
 
Típusa van a készüléknek?
(#) granpa válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 1, 2017 /
 
Lesz, ha bebújok a PC asztal alá.
(#) Massawa válasza granpa hozzászólására (») Ápr 1, 2017 /
 
Azt kiolvashatod a PC-n is....
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2017
(#) granpa válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 1, 2017 /
 
Ha úgy értenék hozzá, mint a javaslattevő.
(#) Rokopapa hozzászólása Ápr 7, 2017 /
 
Sziasztok van egy epson photo Rx 585ös nyomtatom kivettem a fejet belőle tettem egy másikat bele és azóta minden tinta üreset jelez mi lehet a probléma?
(#) granpa válasza granpa hozzászólására (») Ápr 8, 2017 /
 
Sikerült azonosítanom a már emlegetett szkenner-nyomtatót: HP Deskjet F2480. Ennek hogy van a patronja, mi történhetett, ha már ~1 éve nem használom a gépet. Ki vannak véve belőle. 2-3 utántöltésig (váltott patronokkal) elfogadta, aztán már nem.
Kaptam egy másikat (HP Deskjet C4562B), ehhez meg kábeleim nincsenek. Ezt a gépet ismeri valaki (17 éves).
(#) Gafly válasza granpa hozzászólására (») Ápr 8, 2017 /
 
Ránézésre ilyen?
Mert akkor akkor nem csak vezeték kell hozzá hanem hálózati tápegység és printer port is
(#) granpa válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 8, 2017 /
 
Így néz ki. Akkor adatok is kellenek, pl. mekkora tápegység (U, I). Azt írja a hátsó címkén: 30 V 0.4 A kell a jacken.
A hozzászólás módosítva: Ápr 8, 2017
(#) Nanok hozzászólása Máj 13, 2017 /
 
Sziasztok!

A HP Laserjet 3030-as szkennerét, nem lehet kiiktatni valahogy? Mert elég totálkáros már, tisztítottam már rengetegszer, de egyáltalán nem hajlandó már semmire.

Olyasmire gondolok, hogy például a 1012-es firmware-al működhetne normál nyomtatóként.
De egyéb javaslat is érdekelne.
A hozzászólás módosítva: Máj 13, 2017
(#) xzilon hozzászólása Jún 3, 2017 /
 
Sziasztok!
Van egy régi Hp4L nyomtatóm, amit több év után elővettem.
Sajnos, nem tökéletesen nyomtat, pont ezért tettem félre...
Most szeretném karbantartani, kicserélni amit kell.
Szerintem, még igy is jobban járok mintha egy ujat vennék.

A szöveget szépen nyomtatja, de a fényhengerre kerül felesleges festék és halvány széles csikokat is nyomtat.
Szóval a kérdéseim. A fényhengert mivel lehet tisztítani?
Alatta van egy szivacsos henger, az lehet-e és hogyan?
Festékes, de ha jól gondolom nem kellene, hogy az legyen.
Vagy csak cserélni kell? Esetleg tud valaki olyan helyet, ahonnan olcsón be lehet szerezni?
Az utolsó fokozatban. gondolom, teflonos palást van a hengereken. Az mivel lehet tisztítani?
(az rendben van)
A műanyag fogaskereket szokták-e valamivel kenni?
Előre köszönöm a válaszokat!
(#) voci hozzászólása Júl 26, 2017 /
 
Sziasztok!

Egy Samsung SL-C480FN típusú multifunkciós, színes lézernyomtató hibájának a felderítésében szeretnék segítséget kérni.
Mellékelek egy képet a nyomtatási hibáról. A lap alján festék kiszóródás látható, azonban ez csak színes nyomtatás esetén jön elő, monokrómnál nem. A szkennelés miatt nem látszik, de a kiszóródás kifut a lap széléig.
Dob-egység tisztítást, használt festék tartály ürítést csináltam már, de nem vezetett eredményre.
Mi okozhatja ezt a hibát?

teszt.PNG
    
(#) abcdabcd válasza xzilon hozzászólására (») Júl 26, 2017 /
 
Szia! Ebben talán találsz választ a kérdéseidre: Bővebben: Link
(#) eyess válasza voci hozzászólására (») Júl 26, 2017 /
 
Nekem olyan mintha monokrómnál is csinálná. Vagy én nem látom a többi szint ?
Van egy általában szilikon lehúzó kés , vagy él penge annak az elkopása okozza ezt .Mivel a kinyomtatott tartalmon kívüli festékport nem húzza le.Ezáltal ott marad a dobon , és ki is nyomtatódik .
(#) voci válasza eyess hozzászólására (») Júl 27, 2017 /
 
A logó volt színes (inkább szürke), a szkennelés történt monokrómban.
A furcsa az, hogy ha ugyanezt szürkeárnyalatosként nyomtatom, akkor nincs festék kiszóródás. Tehát szigorúan, csak színes tartalom mellett. Ha egy dokumentumon belül egyik oldal tartalmaz színes elemet, akkor csinálja, a másik oldal ha nem tartalmaz, akkor nem csinálja.
Viszont, ha kés hiba lenne, akkor nem lenne folyamatos sávban kiszóródás?
A hozzászólás módosítva: Júl 27, 2017
(#) eyess válasza voci hozzászólására (») Júl 27, 2017 /
 
Minden szín kazettában , és a feketében is van ilyen éllehúzó kés .És persze külön a dobnak is van.Át kell nézni a kazettákat , hogy miért szóródik , illetve miért marad vissza festék por. Ha kiveszed külön külön a kazettákat , és annak hengereit az oldalsó fogaskerékkel forgatod , akkor az egyik irányba felvesz festéket a hengerre viszont a másik irányba forgatva le kell húznia .Egy nagyon vékony réteg maradhat csak rajta .Szinte alig.Viszont , ha vastagabban marad a hengeren a por az baj , mert akkor az a dobon fog landolni, aztán meg a papíron.
(#) voci válasza eyess hozzászólására (») Júl 27, 2017 /
 
Mióta elkezdte ezt, volt már teljes toner garnitúra csere. Nem hiszem, hogy a festékkazettáknál lenne gond. A dobot tegnap szedtem szét kitisztítottam (volt benne használt toner), a kések rendben vannak, de azóta is csinálja. És csak a színes nyomtatásnál, viszont a kiszóródás fekete (esetleg színesből keverék?) színű (a nyomaton feketének tűnik).
(#) voci válasza voci hozzászólására (») Júl 27, 2017 /
 
Valamiért kimaradt a szöveg javításom.
A képekhez annyit, hogy most kipróbáltam másolással. Az első kép fekete-fehér másolás, a második színes másolás funkcióval készült. Az eredeti egyébként fekete-fehér volt.
Itt is látszik, hogy csak a színes funkciónál csinálja ezt a kiszóródást.
(#) eyess válasza voci hozzászólására (») Júl 27, 2017 /
 
Lehet annak a keveréke is , de nekem úgy tűnik , hogy a fényhenger is hibás.Megvan karcolódva.Mert mindkét nyomtatásnál ugyan ott produkál éles nem odavaló vonalakat közép tájon.
(#) voci válasza eyess hozzászólására (») Júl 28, 2017 /
 
Az nem a henger, csak az eredeti volt gyűrött (felkaptam valamit az asztalról, ami előtte lehet, hogy össze volt gyűrve, azt lehet rajta látni). Csak a lap alján lévő kiszóródás az érdekes.
Igen, gondoltam arra én is, hogy a színes keverék potyogott ki, de honnan. Mint írtam, a dob-egységet és a használt festék tartályt is kitisztítottam. Honnan potyoghat ki még a festék? Ha fekete-fehéret nyomtatok, másolok, akkor miért nincs ilyen kiszóródás. Elvileg a színes toner felhordó hengerek akkor is hozzáérnek a hengerhez.
(#) eyess válasza voci hozzászólására (») Júl 28, 2017 /
 
Akkor a színes toner kazetták a lényegesek , hogy miért engedik ki magukból festék port amikor nem kellene , vagy nem rendesen zár , vagy valami mechanika hiba lehet még ott.
(#) voci válasza eyess hozzászólására (») Júl 28, 2017 /
 
Megvan a hiba! Még van egy transfer belt egység. Az is egyben eltávolítható (cserélhető?). Abban volt lerakódva festék. Kitisztítás után ok minden, nem maszatol.
Minden esetre eyessnek köszönöm a segítő szándékú hozzászólásokat.
(#) eyess válasza voci hozzászólására (») Júl 29, 2017 /
 
Szívesen máskor is .
(#) andras99 hozzászólása Szept 8, 2017 /
 
Sziasztok!

Adott egy Samsung SCX-3200-as fekete-fehér lézernyomtató.
Nemrég elkezdte produkálni azt a hibát, hogy nyomtatás közben is folyamatosan szedi fel a papírt, majd papírelakadás hibaüzenettel leáll. (paper jam 1) Ugye normál esetben felvesz egy lapot, a következőt pedig csak akkor, ha az előző már kiért.
Először arra gondoltam valamelyik érzékelő meghibásodhatott, emiatt nem észleli a papír felvételét, így újból próbálkozik. A szervizdokumentáció alapján összesen három szenzor található benne, az egyik azt figyeli van-e a bemeneti tálcában papír, a másik a papírfelvételt, a harmadik meg hogy megtelt-e a kimeneti tálca.
A második hibájára gyanakodtam, de az hibátlanul működik. (egy panelon van a bemeneti tálca szenzorával, kiforrasztottam és megcseréltem a kettőt, papír nélkül nem míg papírral nyomtat, ahogy eddig) A szenzorok kábelei és az alaplap között nem mérek szakadást vagy nagy ellenállást, szóval azok is rendben vannak.
Nem tudom merre induljak el...
Van esetleg tippetek? Valaki találkozott már ilyen vagy hasonló problémával?
(#) eyess válasza andras99 hozzászólására (») Szept 8, 2017 /
 
Ön magában a nyomtató mit csinál pc nélkül ?Például egy teszt nyomtatás csak a nyomtatóval .
(#) andras99 válasza eyess hozzászólására (») Szept 8, 2017 /
 
Kipróbáltam, a hibajelenség ugyanaz.
(#) andras99 válasza andras99 hozzászólására (») Szept 8, 2017 /
 
Közben egy másik fórumon sikerült felderíteni a hibát, leírom ide hátha később másnak is hasznos lesz. A papírbehúzó görgőnél van egy solenoid, aminek a hangtompító szivacsa elöregedett, ragacsos lett, emiatt ha behúzott úgy is maradt.
Következő: »»   105 / 116
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem