Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Oszcilloszkóp vétel, mit gondoltok?
Szerintem ITT a Software menüpontból lehet igényelni, de ezeknek nem jártam még utána, én is csak várom hogy megérkezzen a szkóp. Gyanítom hogy a széria számból meg lehetne tudni a rajtalévő firmware verziót.
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2015
Két észrevétel. A TRIO szkópon van késleltetett időalap, és "Hold Off" is, a Hitachin nem látom ezek kezelőszervét, "Delayed Time". Ez sok esetben sokat ér, a jelalak triggerelés utáni későbbi szakaszai is képernyőre hozhatók. Bonyolultabb hosszabb jelalaknál nagyon hasznos.
A "Hold Off" néha rosszul egymásra triggerelődő rajzolódó jeleknél hasznos. Lényeges az állapotuk, erről nem tudhatok semmit. De a japánok nagyon jó szkópok, mindkettő japán. A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2015
Ahogy az előttem szóló is írta, mindkettő jó lehet. Azt sem árt szem előtt tartani hogy melyikhez találsz rajzot a neten. Annak ellenére hogy én is a Japánokat tartom a legjobbnak, azok sem örök életűek, megértek már néhány évtizedet. Nekem még sosem volt olyan szkópom, amibe ha azonnal nem is, de egy idő után ne kellett volna belenyúlni, és olyankor nem árt ha van hozzá rajzod.
Köszönöm!
Megvettem a trio-t. Sosem volt szkópom és nem is használtam, ezért az első kérdésem az, hogy: it nem szabad csinálni egy szkóppal? (hogy ne tegyem tönkre)
Szeretnék vásárolni egy 100MHz-es szkópot. Paramétereit tekintve első körben az Owon SDS7102-V típus tetszett meg. Szimpatikus a kategóriájában nagy kijelző, a 10M tárolás, a VGA kimenet és az akkus működés lehetősége. Sajnos, az ismerősi körömben senki nem rendelkezik ilyen készülékkel.
Van köztetek valakinek saját kézből jó vagy rossz tapasztalata ezzel a készülékkel, esetleg a garanciaidőn belüli szervizzel? Hasonló árkategóriában (kb. 115e + áfa) tudtok javasolni jobb ár-érték arányú készüléket? Előre is köszönöm a válaszotokat!
Erre most írhatnék érdekes dolgokat, de arra kell használni amire kitalálták.
![]() Nekem már volt jó néhány, de a nagyfesz hibákon és a kontakthibákon kívül egyiknek sem volt más baja, leszámítva a kalibrálást, mert volt amelyik 10%-ot is csalt az amplitúdómérésben. A fényerővel sem árt óvatosan bánni hogy kíméld a csövet, illetve ha sokat megy üresben a vízszintes vonal, akkor az ne mindig ugyanabban a pozícióban legyen. Láttam már olyan szervizben használt szkópot, ahol a két sugár szépen bele volt égve a csőbe.
Nekem volt 7102V-m, nem voltam tőle elragadtatva. De kérdezd meg szili83 fórumtársat, ő vette meg, neki bejött. Nézd meg még ezt is, ez olcsóbb, 2M a memória, és elvileg 3 év a gari. De én a 100MHz-hez sem ragaszkodnék, mert a 60-70 megával sem vagy hátrébb. Ha meg annál jobb kellene akkor 1GHz-eset vennék, ha meg tudnám fizetni.
Hálózati 230V-on méréshez nagy elővigyázatosság kell.
Olvass itt néhány oldalt visszább, leírva, hogy hálózati 230V -on hogy lehet-nem lehet mérni, illetve oda csatlakoztatni szkópot. Azt mindenképpen tudni kell, hogy a szkóp fémháza, és a mérőfejek testpontja azonos, ezek a hálózati földelésre csatlakoznak. A hálózati földelés a konnektor "0" pontjával is össze van kötve, tehát előbbiek mindegyike egy közös ponton van, ami a hálózati "0" pont. Ezért, ha a szkóp mérőfej testpontját hálózati fázisra sikerül kötni, zárlat, valamik szétégnek. A mérőfejek, és a szkóp bemenet feszültséghatárait vedd figyelembe. A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2015
Nekem ilyen van. Az eső 3 nap múlva elkezdett hülyéskedni azt vissza is küldtem , 1 hét múlva küldték is az újat. Ez most már megy pár hónapja rendesen. Amit egy szkópnak tudni kell azt tudja és az akkuval bárhova elsétálhatok ami 4 órát simán bír. Én itt vettem most akciós is.
Bővebben: Link
A szkópokról nagyon sok leírást, tesztet és tesztvideót néztem meg a hétvégén, a sorok közt olvasva tűnik úgy, hogy bár a paramétereit tekintve kiváló az OWON SDS7102 szkóp, de valamiért mégsem szeretik ezt a műszert. A kezelőfelület vagy a kisebb-nagyobb szoftveres gondok okozhatják ezt?
A Ge Lee által írt Siglent SDS1102CML kevesebbet tud papíron, de azt hiszem nekem az is bőven elegendő volna. Egyelőre ez a szkóp áll nyerésre nálam. Valakinek van esetleg ezzel kapcsolatban olyan negatív tapasztalata, amellyel a használat közben szembesült? OWON SDS7102V Siglent SDS1102CML
Miben tud kevesebbet? Zoomot is tud amit az Owon nem (vagy csak én nem találtam rajta), ez nekem elég gyakran kell. Ebben az árkategóriában a legkevesebb gond ezekkel van, legalábbis ezt írják.
Owon is tud zoomot de nem rakja ki két képként egymás alá. Én egyáltalán nem is használom ezt a funkciót rajta. Eltekerem az időkapcsolót azt kész. Zoom gombra rányomsz azt kinagyítja a kijelölt területet.
Bővebben: Link A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2015
Lehet van más is, de nekem ezek tűntek fel:
1. A felvételi hossz Siglentnél 2M (1M+1M csatornánként), míg az OWON-nál ez 10M (ráadásul csatornánként 10M-10M). 2. A Siglent 500MS/s-ig képes csak ezt kihasználni (half speed), míg az OWON 1GS/s mellett is (full speed). 3. A kijelző felbontása jobb az OWON-nak. 4. A VGA kimenetet és az akksi lehetősége. (Ezeket én nem használnám ki, tehát ezek nem is igazi szempontok számomra.) A fentiek mellett vagy ellenére mégis a Siglent felé húzok. A kézikönyve és a youtube-on nézett videók alapján tűnik úgy, hogy a menüi és a használata picit logikusabb számomra. És persze a 3 év garancia sem mellékes. Ha senki nem tud itt olyat, ami megingat, akkor erre cserélem le a régi szkópot.
Nem ismerem, de többen emlegetik itt a Rigol 1054Z szkópot is. Bővebben: Link
A három év garancia ebben a technikai kategóriában szerintem nagyon hasznos, amelyiknél van.
Igen, sokan éltetik, és tényleg nagyon jónak is tűnik a Rigol 1054Z, de a gyártói oldal is 9-11 hetet ír szállításra. Szerintem április/május végéig nem lesz Európában. Illetve 1-2 dolog eléggé nem szimpatikus nekem benne, pl. hogy minden jó (vagy inkább jópofa) funkcióért 100-100 dollárt kérnek pluszban. Pl. a 4 csatornás logikai analizátor funkciót túlárazottnak látom. Ok, lehet "okosban" okosítani, de ettől sem lesz eléggé vonzó ahhoz, hogy most fizessem ki, de hónapokig várjak rá.
A 1054Z esetén én mondjuk agybajt kapnék ha egy ehhez hasonló nézegetése közben nem tudnám egyetlen mozdulattal bármelyik sugarat abajgatni, hanem még gombokat kellene nyomkodnom hozzá.
Nekem most a 2-es számúból van, végül is nem rossz, de ami régebben volt nekem fekete azok jobbak. Egyébként ebay-en kettőt is kapsz a hirdetésben lévő árért. A hirdetett barna, és a fekete amit régebben használtam.
Lényeg, hogy átkapcsolható legyen, 1/1 és 1/10 osztásúra. A 3. csak 1/10, nem lehet 1/1 tehát osztás nélkül használni. Azt is érdemes megfontolni, hogy ha 2 csatornás a szkóp, akkor két azonos típusú mérőfej ajánlott, kétcsatornás -kiélezett- mérés csak akkor korrekt.
Sziasztok!
Szeretnék eladni egy Scope-ot, ami párszor lett használva, új állapotú, csak nem tudom mennyit érhet. Ez lenne http://www.aps230.com/ a tippeket előre is köszönöm. ui: Bocs, de nem akartam ezzel új témát nyitni.
Sziasztok
Találkozott már valaki ezzel a típusú szkóppal? Hang elő/erősítők vizsgálatához használnám. Érdemes megpróbálkozni vele? DIY kit
Szerintem olcsó és jó kis játék lehet az elektronikával ismerkedőknek, de úgy gondolom, hogy műszernek ez a kit még nagy-nagy jószándékkal sem nevezhető. Ha tényleg beméréshez kell műszer, ahhoz ez nem lesz használható.
A Youtube-on a "DSO138" szóra keresve több bemutató videó is van erről a kis opensource kitről. A gyártó lapja, ahol újabb FW is letölthető hozzá.
Láttam, amit linkeltél és a videókat is. Személyes tapasztalat érdekelne, esetleg valaki már vett ilyet.
Személyes tapasztalatom ugyan nincs, de nagyon sokszor, sok helyre jó lenne egy ilyen, persze 100kHz alatti mérésekre, mert komolyabb mérésekre nem jó, nem is arra készült.
Olyan helyre viszont nagyon jó ahol meg kell nézni hogy megy-e éppen a pwm (LED, motor, akármi), vagy hogy van-e jel egy végfok kimenetén, stb. Nem kell hozzá a nagy szkópot cipelni csak előrántani egy ilyet a zsebből 3 Lion cellával. Ha lett volna 20 éve ilyen akkor az olcsó orosz szkópok vételét kihagyhattam volna... Jó hogy belinkelted, lehet hogy veszek is egyet.
Sziasztok. Digitális szkóp vásárlás előtt állok, és egy dolog nem tiszta. A memóriaméret nagyon eltérő a különböző márkáknál (20Ksample - 2000Ksample). Ha a mérést leállítom, akkor nagyobb időintervallumban tudom visszanézni a jelet? Köszi. Zoli
Legtöbbnél úgy van, hogy az egy képernyőre kerülő jelszakaszt -vízszintesen nézve- a 20Ksample 20ezer részre bontva, 20ezer adatot tárol, a 2000Ksample 2millió részre bontva, 2millió adatot tárol. Tehát ha 1ms/div eltérítéssel vettük fel, akkor pld. 12ms az egész képernyő, a 12ms felvételhossz 20ksample részre bontva van meg. Ugyanez 2000Ksample esetben a 12ms felvételhossz 2millió részre bontva lesz meg, azaz sokkal nagyobb részletességgel, sokkal kisebb időszakaszokban bontva, a rövidebb jelrészletek is láthatók lesznek a megállított-felvett jel nyújtásakor, mert sokkal tovább nyújtható a sec/div időeltérítés gombbal.
Ha a jelet leállítod, akkor jóval nagyobb nyújtással tudod visszanézni a jelet a 2000Ksample esetében, a sec/div eltérítés sokkal gyorsabbra kapcsolható. Kissé naggyá bekevert lett ez a fogalmazás.
Úgy van ahogy mondod, azzal a különbséggel hogy nyújtani ugyanúgy, ugyanaddig lehet a kevés memóriával is, csak nem lesz értelme, mert nem lesz ott értékelhető információ a kevesebb minta miatt.
Ez főleg olyankor gond ha magasabb frekis jelet kell mérni nagyobb jel/szünet aránnyal (valami vezérlés), egyéb esetben, mondjuk periodikus méréseknél a kevesebb memória is elég. |
Bejelentkezés
Hirdetés |