Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PH 250 2 003-as motor beindítása
 
Témaindító: Szilvo, idő: Júl 22, 2011
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Szilvo hozzászólása Júl 22, 2011 /
 
Sziasztok
Van egy öreg csehszlovák motorom. 4 kivezetése van és a következő ábra van ránitelve. Sajnos ez nekem magas.
A volny vyvod magyarul annyit tesz, mint szabad kivetezés, a modry felirat kéket, cerveny pirosat jelent. Tudna nekem valkaki segiteni ennek a bekötési rajznak a megfejtésében? Nem értem, hogy köthető rá 2X 220 V-ra illetve egyáltalán mit jelent a 220V-os felirat mellett az a nem vízszintes párhuzamos, 2 vonállal összekötött szimbólum. Bocsánat, ha kicsit bonyolultan fogalmaztam, lényeg, hogy be szeretném indítani a motort.

A segítséget eélőre is köszönöm

DSC08025.jpg
    
(#) Ricsi89 válasza Szilvo hozzászólására (») Júl 22, 2011 / 1
 
Szerintem az ott középen egy kapcsoló, amivel talán forgásirányt lehet váltani. Az biztos, hogy ellentétesen kapcsolja a két kivezetésre a feszt, ha át van kapcsolva. Ebből gondolom, hogy forgásirány váltás. Ha ez kefés motor, akkor elképzelhető egyszerűen.
(#) pucuka válasza Szilvo hozzászólására (») Júl 22, 2011 / 4
 
Úgy kösd be, ahogy a rajzon van. Ha van kapcsolód, akkor azt is, ha nincs, akkor a kapcsoló egyik állásának megfelelően. De elfért volna a villanymotoros topikok bármelyikében.
(#) Szilvo hozzászólása Júl 22, 2011 /
 
Még egy kérdésem lenne: A két darab 220 V-os fázist leakaszthatom, hozzá egy 3 fázisú dugasz két fázisáról?
(#) pucuka válasza Szilvo hozzászólására (») Júl 22, 2011 /
 
Nem, a 3f hálózat fázisai között 400 V van. Ez egyfázisú hálózatról üzemeltethető, vagyis a 3f hálózat egyik fázisa, és a 0 vezető közé kötendő. 1f hálózatnál értelemszerűen a fázis és a nulla vezető közé.
Máskor témanyitás előtt használd a keresőt.
(#) Szilvo hozzászólása Júl 22, 2011 /
 
Köszi a segítségeteket!
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem