Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PICKit2 klón építése
Lapozás: OK   138 / 211
(#) pjg válasza pjg hozzászólására (») Máj 21, 2012 /
 
Igen. Meg is van: 3,3V-os adapter. Szilva csinálta.
(#) Hp41C válasza pjg hozzászólására (») Máj 21, 2012 /
 
A Szilva féle klón plusz az adapter helyett nem egyszerűbb a furatszerelt klónt megépíteni? Az adapter kihagyása végzetes lehet a kontrollerre.
(#) pjg válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 21, 2012 /
 
Ha már megvan építve a Szilva féle klón akkor egyszerűbb egy adaptert összerakni. Persze! A figyelmetlenségnek ára van.
(#) attika válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 21, 2012 /
 
És ha mind ezt megcsinálom akkor nem lehet vele gond?
(#) Hp41C válasza attika hozzászólására (») Máj 21, 2012 /
 
A G-S ellenállások lezárják a MOS-FET -eket, ha nem kapnának vezérlés, főleg Q1 -nél létfontosságú. Az L1 egyenáramúlag rövidzár, ha Q1 hosszabb ideig kinyit, már meg is sült. A mérések ideje alatt véletlenül is fel lehet tölteni a kb. 1nF G-S kapacitást. Ha a kontroller nem indul be, a kivezetései nagyimpedanciájúak maradnak.
A MCLR felhúzás is szükséges, ugyan a MCLR reset le van tiltva, ekkor egy szabadon lebegő bemenet. Rosszabb esetben még programozási módba is beléphet a kontroller.
Vusb szűrő legyen 470nF. Az adatlap szerint:
Idézet:
„0.22 0.47 12 µF Ceramic or other low-ESR capacitor recommended”

"Gond márpedig mindig lehet." mondta Murphy...
(#) attika válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 21, 2012 /
 
Nagyon szépen köszönöm a gyors és kielégítő válaszodat.
(#) attika hozzászólása Máj 21, 2012 /
 
Na beforrasztottam minden Fet-re az ellenállásokat és azóta a Q1 olyan szinten forrósodik,hogy szaga is van
(#) Johnny0004 válasza attika hozzászólására (») Máj 21, 2012 /
 
Akkor nyilván összezártál valamit.
(#) attika válasza Johnny0004 hozzászólására (») Máj 21, 2012 /
 
Megnéztem és nem zártam össze semmit,kiszedtem onnan az ellenállást és még mindig melegszik.
(#) watt válasza attika hozzászólására (») Máj 22, 2012 /
 
A Vss(GND)-re húztad?
(#) attika válasza watt hozzászólására (») Máj 22, 2012 /
 
Nem húztam GND-re.Előtte nem melegedett semmi,csak annyit csinált,hogy ha frissítette magát a pic kit akkor utána nem indult el.Előtte felismerte a windows és működött is.Csak az az érdekes,hogy ez a második amit megépítek és az első hibátlanul működik,pedig ugyan azokat az alkatrészeket használtam mint az elsőnél.És az elsőnél csak az IRF9z34-hez tettem be az G és S lábak közé az ellenállást.
(#) _vl_ válasza attika hozzászólására (») Máj 22, 2012 /
 
Egy FET-nek annyi elég a kipurcanáshoz (különösen, ha nincs a gate-en éppen rajta az a bizonyos ellenállás, és a "levegőben lóg"), hogy a kezeddel megérinted. Vagy a forrasztópákával. Esetleg a hozzákötött másik alkatrésszel teszed ugyanezt.
Szóval nem kell meglepődni, hogy ha néha így jár az ember. Ezt úgy hívják, hogy lutri.
Természetesen lehet tenni annak érdekében, hogy ez ne így legyen, de házi körülmények között ez nem igazán szokásos (antisztatikus padló/munkaasztal/páka, csuklópánt földelve).
(#) attika válasza _vl_ hozzászólására (») Máj 22, 2012 /
 
Akkor ezek szerint állhatok neki kicserélni a Feteket?
(#) Hp41C válasza attika hozzászólására (») Máj 23, 2012 /
 
Idézet:
„...lehet tenni annak érdekében, hogy ez ne így legyen, de házi körülmények között ez nem igazán szokásos...”

Évek óta írom, amit fentebb is leírtam. Értetlenül olvasom a visszatérő kérdéseket...

Előbb beletenni a G - S ellenállásokat, aztán a MOS-FET-eket, csak aztán ráadni a feszültséget. A furatszerelt klón bemérésénél leírtam, hogy az első mérések idejére az L1 helyett alkalmazzunk 10 .. 100k ellenállást. Persze ekkor nem áll elő a Vpp feszültség, de kimérhető Q1 vezérlése, annak tönkretétele nélkül. Ha már vezérli a kontroller, az ellenálláson megvan a négyszögjel, az ellenállás kicserélhető a 680uH induktivitásra. Ekkor már nem veszélyes az áramkör a Q1 -re.

További óvintézkedéseket is lehet tenni: Vásárláskor alufóliába csomagolni a MOS FET -eket, csak a legvégén kivenni a beültetés előtt. Jó megoldás még a PC kártyáknál alkamazott fekete, vezető szivacs is.

Az eredeti kapcsolásban Q1, Q4, Q6 helyén NPN, a Q5 helyén PNP tranzisztor van bázisellenállásokkal Q5 kivételével.
(#) Hp41C válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 23, 2012 /
 
Nem fért már bele:

Q5 kapcsolását meg kell nézni a PICkit2 User?s Guide DS1553 dokumentumban - ott Q6 az azonosítója.
(#) attika válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 23, 2012 /
 
Akkor nekem baromi nagy szerencsém volt az első megépítésénél mert ott se ellenállásokat nem forrasztottam be(csak utólag),se fóliába nem tettem a Mos-Fet-eket és eddig még tökéletesen működik minden hiba nélkül.És semmit se mértem összerakás után.
(#) watt válasza _vl_ hozzászólására (») Máj 23, 2012 /
 
Elég egy karóra fémpántját, vagy egy drótgyűrűt a csuklón egy műszer zsinórral hozzácsipeszelni a földelt pákatrafó házához, vagy a PC házához. Persze nem árt ellenőrizni a földelés jóságát előtte!
(#) watt válasza attika hozzászólására (») Máj 23, 2012 /
 
Nem voltál feltöltve, vagy fém széken ültél, vagy mezitláb voltál, esetleg előtte megfogtál egy földelt felületet, vasasztal kissé vezető asztallappal, kőburkolat, nem műszálas zokni, pulóver stb.
Nekem se szokott FET-em tönkre menni, de egyszer egy PIC-em elszált, biztosan ilyesmi miatt. Szóval ezt el lehet kerülni kicsi odafigyeléssel, vagy annak hiányában, ahogy mondod szerencsével.
(#) Hp41C válasza attika hozzászólására (») Máj 23, 2012 /
 
Igen, nagy szerencséd volt... Beültetted egyszerre, nem próbáltad meg kontroller nélkül, nem mértél feszültséget stb. kontroller nélkül. A quartz és a kondenzátorainál minden rendben volt. A jól felprogramozott kontrollered elsőre indult. Nem mindenki ilyen szerencsés...
(#) Geldrin hozzászólása Máj 25, 2012 /
 
Van valakinek tapasztalata azzal kapcsolatban, hogy utánépített pickit2-őt (szilvásy-féle) lehet-e használni MPLAB-X környezetben?

A PICkit2V2.exe nevű program felmismeri az égetőt, de az MPLABX-ben a következőt írja ki pickit2 mellet: Inactive Connection: PICkit2: None (VID 04D8, PID 0033).

Csatoltam képet is.

(Tudom, kicsit off, de remélem még belefér a témába.)
(#) attika válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 25, 2012 /
 
Igen,elsőre indult a kontroller,itt segített nekem az egyik fórum társ a felprogramozásban,haza hoztam beletettem a pic-et és azóta már sokszor használtam és tökéletesen működik.Eleinte még adapterem se volt hozzá hanem csak kivezetékeltem a lábakat egy próbapanelon, és úgy programoztam fel a kontrollereket.
(#) Death01 hozzászólása Máj 29, 2012 /
 
Üdv.
Ehhez kellene nekem alkatrészlista,vagy kapcsolási rajz.
(#) attika válasza Death01 hozzászólására (») Máj 29, 2012 /
 
Ahonnan ezt szedted ott fent van minden.
(#) pepe091 válasza Death01 hozzászólására (») Máj 29, 2012 /
 
Ha már lusta vagy utánanézni, akkor csatoltam, feliratozva van..
(#) glaci hozzászólása Jún 4, 2012 /
 
Sikerült megépíteni a Hp41C által publikált pickit2-t. Nagyszerűen teszi a dolgát, köszönöm szépen a közreadást. A megépítéshez hozzátartozik, hogy a pic és a fetek, no meg a panel kivételével minden alkatrész jobb napokat megélt, kihajított méhtelepi elektromos készülékekből származik és ez így valóban reinkarnáció.
Néhány kép:
(#) Johnny0004 válasza pjg hozzászólására (») Jún 5, 2012 /
 
Üdv! Ennél az adapternél a Vpp pumpa ugyanúgy 5 voltot kap, az nem baj? Például a Pic24 családnál a program szerint Vpp=Vdd, azaz 3,6 volt, de ebben az esetben 4,7 volt körül lesz a Vpp. Ez nem jelent gondot?
(#) watt válasza Johnny0004 hozzászólására (») Jún 6, 2012 /
 
Én is úgy gondolom, hogy ez gondot jelent.
(#) Hp41C válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 6, 2012 /
 
A Szilva féle klónban dip tokos a 18F2550. Egyszerűen át lehet tenni a furatszereltbe.
Közel 3 éve írom, nem érdemes lehagyni az eredetiről semmit sem: Előbb-utóbb jön egy feladat, amihez kelleni fog. Ha a panelen ott a hely, de nincs beültetve, akkor elég kiépíteni - nem kell másik panelt felépíteni.
(#) sastas01 hozzászólása Jún 6, 2012 /
 
Sziasztok!
Megépítettem a Szilva féle klónt. Az említett ellenállások(10k) a FET-ek G és S lábai közé kellenek?
Mit mérjek, ha biztosra akarok menni? (jelenleg még nincs beépítve a piros és a sárga led, illetve a nyomógomb).
Pic nélkül már kipróbáltam, a zöld led világít, semmi nem melegszik. Viszont a Pic-et nem merem beletenni.

Illetve az ICSP csatlakozóra kapcsolandó részről tudtok adni egy leírást?(már többet is olvastam, és egyik ellent mond a másiknak...)

Egy technikai jellegű kérdés: 16F628-as Picet szeretnék venni. Viszont a ChipCad-néllátok legalább 4 félét(DIP-ből). Miben különbözhetnek?
Egyébként mi a különbség a 628 és a 628A között?
(#) _vl_ válasza sastas01 hozzászólására (») Jún 6, 2012 /
 
Idézet:
„Miben különbözhetnek?
Egyébként mi a különbség a 628 és a 628A között?”

Az A és a nem A az két különböző verziójú chip, külön data sheet-tel. Az A-s az újabb, szerintem olyat akarsz. Bővebben: Link
Az egyes verziókon belül a többi betű/szám különböző paraméterű chipeket takar. Töltsd le a data sheeteket, és a legvégén nézd meg, hogy melyik betű mit jelent. MHz, tokozás, megengedett hőmérséklet, ilyesmiket jelölnek ezek.
--
Egyébként nem tudom, hogy mire akarod használni a 628-at, de a 16F1826 mindenben tudja ugyanazt vagy többet, és még olcsóbb is.
Következő: »»   138 / 211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem