Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PICKit2 klón építése
Lapozás: OK   164 / 211
(#) Hp41C válasza watt hozzászólására (») Jan 26, 2013 /
 
Így néhány perc alatt rájöttem, hogy miért nem olvassa ki jól az MCP79411 -ból az egyedi azonosítót a rutinom. Hiába debuggoltam a C# oldalon több órát, minden adatforgalom rendben lezajlott, csak az adat volt rossz. Az I2C jelek szép síma vízszintes vonalak voltak alacsony szinten. Egy apró hibát vétettem, kimaradt egy sor. Csak azt a script -et nem futtatam le, ami a beállította volna az ICSP vonalak meghajtását: ProgEnrty... Ha lefuttatom, teljesen jól megy a kiolvasás és az írás is. A jeleken alig van aktivitás, egy szkópon nem látni semmit sem - jobb analizátorom meg nincs.
(#) watt válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 26, 2013 /
 
Tényleg hasznos! Én is bele szoktam esni abba a hibába, hogy lusta vagyok kiépíteni a vizsgáló kört. Keresem, kutatom a hibát, mindent jónak vélek, aztán mikor megunom és rákötök valamit, amin látom is a jeleket, rögtön rájövök, hogy természetesen nem az áramkör a hibás! Visszatérve, azt sajnálom, hogy a Microchip-nél nincsenek olyan jó szakik, mint te! Sokkal előrébb lennének és mindenkinek jobb lenne! Persze lehet, hogy a PK2 kivezetése mögött sokkal inkább üzleti megfontolás volt, nem szakmai!
(#) Hp41C válasza watt hozzászólására (») Jan 26, 2013 /
 
Hát valahogy így lehet... A PICkit3 bizonytalansága miatt a firmware "kitudódott", így leképzelhető, hogy rövidesen jön a PIC32 -re épülő PICKit4 és a PICKit3 fejlesztésével is felhagynak... Így lehet 2 - 4 évenként eladni egy csomó fejlesztőeszközt...
(#) Hp41C válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 27, 2013 /
 
Működik az SST Flash is ... Csak a gépben legyen elég memória meg a felhasználó legyen elég türelmes. A 2Mbyte ellenőrzéséhez 790MB memória foglalás és kb 5 perc idő kell. Még csak ezt próbáltam, de a nagyobbakra nincs is esélyen 2Gb ram -mal a gépben...
Életveszélyes a típus autodetektálása, ha SPI EEProm van a PICKit2 -höz kapcsolva. Mivel nem tudja detektálni (még azt sem veszi figyelembe, hogy utoljára egy nem detektálható családot használtak), végigpróbálja az összes családot, egy 3.6V -os memóriára rákapcsolva a 13V -ot is (CE# -- MCLR / VPP). Megoldás az induláskori keresés, detektálás letiltása vagy jó előre a manuális kiválasztás beállítása vagy a család kiválasztása utáni csatlakoztatás.
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2013
(#) watt válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 28, 2013 /
 
Szerintem ha nincs elég memória, akkor a háttértárban alakítja ki a területet. Egy próbát megér!
A buta keresgélése valóban bajt okozhat! Nagyon oda kell figyelni, hogy a család kiválasztása legyen meg és nem szabad rádugni semmire, amíg a programja fel nem állt. A gond akkor kezdődik igazán, amikor nem találja meg valamiért az eszközt és elkezdi keresgélni tovább magasabb feszeken. Most abban nem vagyok biztos, hogy ha kiválasztok egy 3,6V-os családot és nem találja, hogy akkor is elkezd keresgélni nagyobb feszeken? Azt hiszem nem...
(#) kissi válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 28, 2013 /
 
Szia!
Gratulálok a türelmedhez, a kitartásodhoz és a segítő szándékodhoz !

El sem tudom képzelni, hogy miért kell egy 2 MB-os terület ellenőrzéséhez közel 1 GB ?! Mit csinál, hogy közel 500-szoros területet igényel ?! Te látod ezt a sok "kusza" szál között ?!
Steve
(#) Hp41C válasza kissi hozzászólására (») Jan 28, 2013 /
 
Szia!
C# int[2^21] foglalása kb. 8Mbyte. Ehhez jön még a program és más adatszerkezetei kb 500kb valamint egy datagrid az ő 131072 * 16 = 2097152 db datagriditem rublikájával. Ellenőrzéskor átmenetileg az adatterület és a datagrid is kétszer foglalódik. Ezek szerint (durván) egy datagriditem helyfoglalása kb. 200 byte...
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2013
(#) Hp41C válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 29, 2013 /
 
Egy kis kellemetlenség árán megzaboláztam a memóriaigényt. Ha egy EEPRom kapacitása nagyobb, mint 64K, az ablakban csak 64k látható és egy külön kezelőszervvel lehet a 64K -s lapokat váltani. Így 90-120 M -val beéri egy SST25FV064C ellenőrzésénél is. Bejött, a datagrid zabálja fel azt a rengeteg memóriát.
(#) kissi válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 29, 2013 /
 
!
Steve
(#) Hp41C válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 29, 2013 /
 
Nagy az esélye annak, hogy tönkretesszük a memória áramkörünket, ha legutoljára SPI vagy MicroWire EEPROM -mal foglalkoztunk és újraindítjuk a programot. Ezek a típusok felhasználják a MCLR / Vpp kivezetést a programozáshoz.
Feledékenyeknek:
(#) Norberto válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 29, 2013 /
 
Tetszik, amit csinálsz, és maximálisan elismerem a témába fektetett energiáidat!

Egy kis helyesbítés a jelenleg legutolsó posztodhoz: a harmfull egy db L-lel írandó.
(#) Tinky válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 30, 2013 /
 
Megint csak elismerésem
Tetszik hogy megszállottan dolgozol ezen a projekten .
Egy összefoglalót csinálhatnál hogy milyen új opciókat tettél bele (kíváncsiságból).

Várom már a béta tesztet
(#) Hp41C válasza Norberto hozzászólására (») Jan 30, 2013 /
 
Köszönöm, javítom...
(#) watt válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 30, 2013 /
 
Szia! Ha bekötési rajzokat is készítesz a programhoz, akkor érdemes lenne egy zenert betenni védelemnek.
(#) Hp41C válasza Tinky hozzászólására (») Jan 30, 2013 / 2
 
Szia!
Nagy vonalakban összefoglalva:
- Kisebb javítások, amik csak idegesítik a felhasználót:
A logikai analizátor bmp kiterjesztéssel mentette a png állományt, sem a logikai alanizátor sem az uart tools nem jegyzte meg az utoljára használt könyvtárat, hierarchikus családnevek kezelési problémák kiküszöbölése, egyes beállító ablakok kiválasztás nélkül is továbbengedték a programot (PICKit2 és DeviceFile kiválasztás), az utolsó 9 állomány megjegyzése, Vdd értékének megjelenítése a logikai tools és az uart tool ablakán.
- Nagyobb átalakítások:
PIC32 típusazonosító és revízió kezelés kibővítése, 16 és 32 bites típusok programozásánál a programming executive be volt fordítva a kódba megnehezítve a változtatásukat. A típushoz tartozó legfrissebb programming executive állományból való betöltésével megnyílt az út a kezelhető típusok számának növelésére.
- Kényelmi szolgáltatások:
Device support ablak exportálási és nyomtatási lehetőséggel, Hex összefűzési lehetőség bootloader -es konfigurációkhoz, több kisebb EEProm tartalmának betöltési lehetősége egy nagyobb kapacitásúba, időzített jelváltás a logic tools ablakban, EEPRom, HCS, KEELOQ eszközök bekötéséhez ábra, az ablakokban a szöveges rész is szerkeszthető (12, 14 bites kontrollereken a program memória szöveges kezelésénél csak az uatsítás alsó 8 bitje írható át), decimális megadásai lehetőség a memória ablak hexa részében ("." -tal kell kezdeni), időzített jelváltások kiadása a logic tools ablakban, a logikai alanizátor csv és sbs állományba is tudja menteni a regisztrátumot.
- DeviceFile:
Meg kellett változtatnom a DeviceFile -ban tárolt adatokat (főleg a PIC32MX és az EEProm kezeléséhez), így nem kompatibilis a Microchip által kiadottal.
- Eszközök bővítése:
Szinte minden most gyártásban levő és régebbi típus kezelésének megvalósítása:
  1. -- Továbbra sem kezelhető:
  2.         PIC12C, rfPIC12C, PIC16C, PIC18C - nagy áramfelvétel
  3.         PIC16C5, PIC16HV5  - párhuzamos programozásúak, nagy áramfelvétel
  4.         PIC18F010, PIC18F020 - régi, elavult, de megoldható lenne
  5.         PIC24EP128MC*, PIC24EP256MC*, PIC24EP256*, PIC24EP512*,
  6.         dsPIC33EP128*MC, dsPIC33EP256*, dsPIC33EP512* - ICSP órajel probléma
  7.         SST38VF* - párhuzamos programozási felület
  8.   -- Talán kezelhető lesz:
  9.         PIC12LF1552 - nem jelent meg programozási leírás
  10.         PIC16F753 - adatlap, programozási leírás nem jelent meg
  11.         PIC18FxxJ94, PIC18FxxJ99 - nem jelent meg programozási leírás
  12.         PIC24FxxKM - nem jelent meg adatlap
  13.         PIC24FJxxGB502 - nem jelent meg adatlap és programozási leírás
  14.         PIC24FJxxGC* - nem jelent meg adatlap és programozási leírás
  15.         MCP19111 - nem jelent meg programozási leírás
  16.         MCV*  - nem jelent meg programozási leírás
  17.         PIC32MZ - nem jelent meg adatlap és programming executive.
  18.   -- Kezelhető a Pk2DeviceFile-1.62.14.dat -hoz képest még kb. 300 típus:
  19.         PIC16C83, PIC16C84, PIC16F83, PIC16F84,
  20.         PIC18FxxK80 - a 9 terület mégiscsak törölhető a PICKit2 két script -jével, HVP is működik,
  21.         PIC12F1*, PIC16F1* 9 bites típusazonosítóval és 5 bites revizió azonosítóval,
  22.         PIC16F1* - 14 bites típusazonosítóval és 14 bites revizió azonosítóval,
  23.         PIC18F*J*, PIC18F*K*,
  24.         PIC24FJ, dsPIC33FJ, PIC24HJ,
  25.         PIC24EP*, dsPIC33EP* - a fentieket leszámítva,
  26.         PIC32MX1*, PIC32MX2*, PIC32MX5*, PIC32MX6*, PIC32MX7*,
  27.         SST25VF* - az SST Flash SPI családja miután az SST -t felvásárolta a Microchip,
  28.         MCP7941x, MCP7951x, MCP7952x RTC EEPRom -mal és egyedi azonosítóval,
  29.         24LC515, 24LC1026,
  30.         24LCxx aktív címbemenettel rendelkező típusai,
  31.         11LC161,

- Programozástechnika: EEPRom kezelés memóriaigényének csökkentése.
És még egy sor más változtatás, ami most nem is jut az eszembe...
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2013
(#) Tinky válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 30, 2013 /
 
Szép listát csináltál

Elismerésem!


Eléggé szemléletes így a beleölt munkaóráid.
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2013
(#) kissi válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 30, 2013 /
 
Én is gratulálok, ez tényleg nagyon nagy munka és ha elérhetővé teszed, akkor meg is köszönjük !
Steve
(#) vicsys válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 30, 2013 /
 
Gratulálok! Ilyesmivel (amit itt bevarázsoltál), még nem találkoztam. Köszönjük!
(#) Hp41C válasza vicsys hozzászólására (») Jan 30, 2013 /
 
Köszönöm... Már csak az általam bevitt hibákat kellene kimazsolázni belőle...
Még egy-két dolgon gondolkozom:
- Uart tool legyen képes lejátszani egy az RCREG -re vonatkozó stimulus adatállományt.
- Egy kis firmware módosítással egy 3 csatornás Pattern generátor is kijöhetne a PICKit2 -ből: 1us/minta .. 10s/minta; 1024 mintával.
(#) kissi válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 30, 2013 /
 
Idézet:
„egy 3 csatornás Pattern generátor is kijöhetne a PICKit2 -ből:”
Igen, ez nekem is volt eszemben, mint hasznos lehetőség, de nem gondoltam, hogy van rá esély, hogy belevarázsolod !
Steve
(#) samsys hozzászólása Jan 30, 2013 /
 
Üdv
Van szerencsém személyesen ismerni Hp41C-t nagyon nagy koponya, minden elismerésem és tiszteletem az övé.
(#) efiscp válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 31, 2013 /
 
PIC32MZ ügyben: Bővebben: Link (valami Microchipes konferencia Csehországban)

Nem tudom, kinek mennyi infója van róla, én ezeket találtam:
141. oldal: M14KEC mag, 200 MHz, 300+ DMIPS, High Speed USB, 2MB flash, 512KB RAM, valami SST Flash interface, 12bit ADC, meg a többi sallang. Azt írják, gyorsabb lesz, mint a Cortex M4 (azon meglepődnék )
A következő oldalon a PIC32MX5/6/7 szériából nyilazzák, tehát gondolom abból fejlesztik tovább, ergo szerintem valami hasonlóra lehet számítani égetési dolgok terén is, mint az 5/6/7-ben.
(#) watt válasza efiscp hozzászólására (») Jan 31, 2013 /
 
Ilyenkor mindig a ZX Spectrum jut eszembe...
(#) Hp41C válasza efiscp hozzászólására (») Jan 31, 2013 /
 
Szia!
A PIC32MZ programozása jelentősen fog változni: Programozási leírás már megjelent.
(#) kissi válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 31, 2013 /
 
Nem néztem meg, de ezt nem miattad csinálják ?!
Steve
(#) Hp41C válasza kissi hozzászólására (») Jan 31, 2013 /
 
Nekik még nem írtam semmit... A magyar nyelvet nem túl jól fordítja a kugli.
A PICKit3, ICD3 kiokosítása a 32MZ programozásához sem lesz egyszerű.
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2013
(#) watt válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 31, 2013 /
 
Pedig lehet, hogy állást ajánlalának!
(#) Hp41C válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 31, 2013 /
 
Az első már el is készült....
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2013
(#) watt válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
Ez tetszik, hasznos kiegészítés lesz!
(#) KTobi válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
A múltkor használtam volna a PICkit2öt UARTnak, de nem lehet a kommunikációt állítani, csak a sebességet. Nagyon nehéz hozzáadni a paritás állítását?
Következő: »»   164 / 211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem