Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PLC kérdések
 
Témaindító: Thomas10100, idő: Nov 12, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   129 / 129
(#) PAJLOT válasza bundibacsi hozzászólására (») Aug 6, 2024 /
 
Na megnéztem hogy változott-e a dolog, illetve kifotóztam a CP kártya Diagnostic Buffer-t.
Ami furcsaság van, hogy a 2-es címzés X-el jelenik meg.
Illetve HW configban szürke minden modul az ET200-on.
(#) bundibacsi válasza PAJLOT hozzászólására (») Aug 6, 2024 /
 
Amire még gondolni tudok, hogy nem jó a kábel bekötés, a 2-es cím sem szerencsés, általában a CPU szokta használni.
(#) PAJLOT válasza bundibacsi hozzászólására (») Aug 6, 2024 /
 
Próbáltam már másik címmel, igazából nem kellene ütköznie,mivel a CPU csak MPI-t tud.
Profibus csatin ebbeb az esetben hogy kell legyen a dip kapcsoló?
(#) bundibacsi válasza PAJLOT hozzászólására (») Aug 6, 2024 /
 
Mindkét kábelvégnek a bejövő (A1, befelé mutató nyíl) csatlakozásra kell bekötve lennie és mindkét dip kapcsolónak ON állásban kell lennie. A mini protocol hiba arra utal, hogy túl gyorsan hívja a CPU a kommunikációs blokkokat. OB1-ben a meghívás sűrűségét lassítani kell. Ezt írják róla:

Idézet:
„The mini protocol fault indicates a temporary overload of the CP. This error occurs with very fast CPUs of the new generation, such as CPU 316-2DP or CPU 318-2DP. These CPUs have a very short OB1 cycle. The job triggering through DP SEND/RECEIVE calls in the STEP 7 program can greatly load the CP. In this case the CP can no longer process each job triggering. The jobs that are triggered at the point of overloading are then aborted. The ERROR flag is set on the block and the error code 0x80C4 appears in the status word. In some cases, if operated as DP slave, the CP might no longer answer Data Exchange messages of the DP master.”
Következő: »»   129 / 129
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem