Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   395 / 489
(#) KKobra válasza kly hozzászólására (») Dec 3, 2016 /
 
Valami csak nem kerek. Néha pár pillanatig van kijelzés rendesen aztán semmi villog külső kor aztán megint van kijelzés és igy tovább
A hozzászólás módosítva: Dec 3, 2016
(#) kly válasza KKobra hozzászólására (») Dec 3, 2016 /
 
videozd le
(#) kly válasza kly hozzászólására (») Dec 3, 2016 /
 
Lehet megfekszik a tápod és resetel?
ha van soros TTL illesztőd megnézheted terminálban mi történik. úgy emlékszem 115200 on megy 8n1 el.
Bá nem tudom ki van e vezetve azon a panelon.
(#) KKobra válasza kly hozzászólására (») Dec 3, 2016 /
 
Le videó
Ilyen
(#) kly válasza KKobra hozzászólására (») Dec 3, 2016 /
 
Ez nem HAL szenzor hiba hanem resetel. 99% hogy táphiba. Esetleg szűrés segíthet. vagy egy jó nagy puffer kondi. az 5V ra. 1000µF vagy nagyobb. nem baj hogy nem fér oda . próbából tedd fel valahogy, csak rögzitsd kötözővel is.
(#) KKobra válasza kly hozzászólására (») Dec 3, 2016 /
 
Ha a wpower kondiját a táppanelon nagyobbra cserélem javíthat a dolgon vagy mindenképpen a már stabil 5v-al variáljak
(#) kly válasza KKobra hozzászólására (») Dec 3, 2016 /
 
5v kell szűrni, javítani,simítani....wpowered elvileg erős, régebben írtad. javithat még a ledmeghajtók korlátozó ellenállásainak növelése. elsőnek ezt próbáld meg. rakj be 20K körülit.
(#) KKobra válasza kly hozzászólására (») Dec 3, 2016 /
 
Kicsit sikerült megtámogatni az 5V-ot tettem a tápba egy 47µF kondit (az még szépen elfér)
most már majdnem folyamatosan van kijelzé (akár 10 percen keresztül is). Eléggé szét van esve a kijelzés. Fordulatszámot ha növelem egyre rosszabb szinte teljesen szétesik, ha leveszem egészen akkor nagymértékben javul de erőteljesen remeg talán látható itt
(#) patexati válasza KKobra hozzászólására (») Dec 3, 2016 /
 
Tegyél a ledmeghajtók 10nF hidegítőkondikkal párhuzamosan 22 vagy 47µF 6V tantálokat az segít!
(#) kly válasza KKobra hozzászólására (») Dec 3, 2016 /
 
Itt valami más is van. A futószövegnek nem kéne kétszer megjelenni, duplázódik. Most szerintem pihenj meg ,amíg megjön a kvarc.nehogy Kárt csinálj. Következő teszt már a v10 el legyen. Lehet nincs is semmi baj csak a v8 bugzik a te leddrivereddel.
Gratulálok ügyes vagy. Sokan nem jutnak el idáig........
A hozzászólás módosítva: Dec 3, 2016
(#) KKobra válasza kly hozzászólására (») Dec 3, 2016 /
 
Elég lassan haladtam nagyon sokat eljátszadoztam a táppal, hogy olyan legyen ahogyan azt elképzeltem. Kicsit módosítanom kellet patexati táppanelját a wpowerhez szerintem vállalható lett.
Már változtatnék ha most kezdenem látom a hibákat.
A HDD motorra nem fémmel hanem bakeltból készíteném a rögzítéseket hagy minél kevesebb fém legyen a tekercs közepébe. Nagyobb átmérővel készíteném a tekercset hogy a táppanel elférjen benne
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Dec 4, 2016 /
 
A 20Mhz kvarcal perszí,hogy nem jó!Soha nem működött rendesen az én verziómon,ez a probléma forrása..
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Dec 4, 2016 /
 
Igen emlékszem szívtunk vele. Csak az nem volt tiszta mikor lett jó. Ezek szerint a v8 sem ment.........rég volt....
(#) KKobra válasza patexati hozzászólására (») Dec 4, 2016 /
 
Szeretném megköszönni az eddigi segítséget patexati és kly a ti segítségetek nélkül nem sikerülne!
Remélhetőleg sikerül teljesen befejezni. Megpróbálom a kidobálom a fémet a tekercs közepéből. Remélem ezzel sikerül a wpower áramfelvételét levinni elfogadható szintre.
Patexati miért keremia kondit tettél a táppanelra? Miért nem elkót? Én most beletettem egy 47µF elkót az 5V-ra ha sikerül akkor még egyet tervezek bele tenni. Vagy gondolkodjam tantál kondiba?
A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2016
(#) KKobra hozzászólása Dec 4, 2016 /
 
Hdd motor meghajtáshoz kérnék segítséget. Jelenleg négy féle megoldás közül válogathatok sajnos egyik sem tökéletes.Vettem készen Ebay Vettem vezérlő IC-t TD6501C és egy LB11880 Mindkét IC-vel működö motor drivert raktam össze. A TD 6501C-t kétféle kapcsolásban is megépítettem egy bázisal házasítottam össze ahol a fordulata szabályozható. Mindegyik vezérlés a kinait is beleértve nem tökéletes. A HDD motor terheletlenül minden kapcsolásban tökéletesen indul de ha rajta a rotor a táppanellal akkor az indításnál mindegyik segítségre szorul.
Valakinek van más jól működő Kapcsolása amihez beszerezhetőek az alkatrészek?
Abban bízom hogy ha sikerül pontosan kiegyensúlyozni a rotort és a táppanelt akkor nem lessz gond az indulással
(#) kly válasza KKobra hozzászólására (») Dec 4, 2016 /
 
Én ezt haszálom. Hibátlan.
Bővebben: Link

MC nek is vannak olcsó vezérlői de még nem volt szerencsém hozzá.
A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2016
(#) KKobra válasza kly hozzászólására (») Dec 4, 2016 /
 
Oké de honnan szerezhető be ?
(#) kly válasza KKobra hozzászólására (») Dec 4, 2016 /
 
Azt nem tudom, én a fiókból szoktam
MC-ket ugye a chipcad-ből érdemes.
(#) kly válasza kly hozzászólására (») Dec 4, 2016 /
 
Ha most kéne nekem HDD motor driver gyorsan akkor ezt választanám. Van belőle SOIC tok.
Bővebben: Link
Persze kell mellé egy 555 vagy egy PIC a PWM-nek. Vagy elhagyod de akkor csak full speed van
A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2016
(#) Mircsof válasza KKobra hozzászólására (») Dec 4, 2016 /
 
Szerintem olyan kapcsolást kellene építened, ahol a motor vezérlő "lassan" gyorsítja a motrot, hogy ne essen ki szinkronból. Mivel azért nem indul el, mert a motor következő tekercse már megkapja a feszültséget, de a forgórész mágnese még koránt se nem ért oda ahova kellene neki. Ezért időben egyre jobban lemarad a forgórész, és végül már azt a mágnest kezdi el húzni a tekercs ami előtte kéne legyen. Ezzel visszafelé a forgás iránnyal ellentétes irányba húzva a rotort.
Nekem is vannak ilyen gondok a 886 rotorral, de én kompromisszumot kötöttem oda állítottam a potméteres feszültség szabályozást ahol a motor 2-3 próbálkozásra, vagy jó esetben elsőre, de összegében mindenképp el tudjon indulni.
Nálad nyilván olyan vezérlés kell ami folyamatosan gyorsít, még nem eléri a kellő fordulatot.
A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2016
(#) KKobra válasza kly hozzászólására (») Dec 4, 2016 /
 
MTD 6501C mi a c és g között a különbség
(#) kly válasza KKobra hozzászólására (») Dec 5, 2016 /
 
Semmi szerintem.
Ha nem indul rendesen akkor a PWM el kell variálni. Szép lassan alacsonyról indítani.
Ha így sem akarja akkor kénytelen leszel az FG kimenetet is figyelni és annak függvényében állítani a PWM-et de ehhez már mindenképp PIC kell. Bele kell írni a bázis SW-be
(#) KKobra válasza kly hozzászólására (») Dec 5, 2016 /
 
Ez a bázis jó lenne ha átírná valaki a programját? Egy 16F628 van benne. Én sajnos nem értek a programozáshoz. Jelenleg tudom be ki kapcsolni és a "7" "8" gombokkal a fordulatszámot állítani
A motor vezérlő egy MTD6501C van rajta
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2016
(#) kly válasza KKobra hozzászólására (») Dec 5, 2016 /
 
Én nem ismerem ezt a bázist. De mintha az 1. láb nem lenne bekötve.....képről nézve
HP41c megmondja majd mi történik ill. át kell e írni vagy már eleve jó a SW
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2016
(#) attika hozzászólása Dec 10, 2016 /
 
Sziasztok.
Hall szenzor okozhat ilyen jellegű hibát mint ami a képen van, vagy keressem máshol a hibát?
Ezt csak alacsonyabb fényerőnél produkálja, ha felveszem maximumra akkor nem csinálja viszont olyan mosódottnak tűnik a kijelzése.

óra.jpg
    
(#) attika válasza attika hozzászólására (») Dec 10, 2016 /
 
Kicseréltem a Hall szenzort egy működő óráról leszedtem de ugyan azt csinálja.
Táp hiba kizárva mert a másik forgórész hibátlan vele.
(#) KKobra válasza attika hozzászólására (») Dec 10, 2016 /
 
Próbáld meg a mágnes polaritását cseréld meg
(#) patexati válasza attika hozzászólására (») Dec 10, 2016 / 1
 
Mosd le a nyákot szeszben majd szárítsd ki azt akkor próbáld.. Szerintem a tranzisztorok bázisát a kosz,forrsztó maradvány felhúzza tápra el lehet a baj. Hall szenzornak nem sok köze lehet hozzá..
(#) attika válasza patexati hozzászólására (») Dec 10, 2016 /
 
Csont száraz a nyák, le van mosva izopropil alkohollal és meg is szárítottam, de sajnos semmi változás nincs.
Átnéztem a szűrő kondikat is de egyenlőre nem találtam semmi hibát rajta.
A mágnes megfordításában se nagyon bízok, vagy lehet az is hiba?
Bár szerintem semmi köze a mágneshez mert teljes fénnyel üzemelve meg nem csíkoz be egyáltalán.
A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2016
(#) attika válasza attika hozzászólására (») Dec 10, 2016 /
 
Azt nem értem, hogy a fényerőnek mi köze van a csíkozáshoz? Ha teljes fényerővel megy akkor tökéletes.Esetleg cseréljem nagyobbra a bázis ellenállásokat?
Következő: »»   395 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem