Fórum témák
» Több friss téma |
Üdv, feltennék egy kezdő kérdést:
Ha egy Relé záró kontaktusán a negatív ágat szeretném zárni, ami egy LED negatív lábához vezet, és ez a negatív szál a behúzótekercs negatívjáról van lepárhuzamosítva, akkor a relé meghúzásához használandó nyomógombbal melyik ágat célszerű zárni, hogy az Öntartás a lehető legoptimálisabb módon történhessen meg? Negatívat, amelyet a relé is zár, ha megtörténik a betáp felküldése, vagy az ellenkező negatív ágat? Ez elméletileg mindegy, vagy van erre valami szabály? Köszönöm előre is!
Nem teljesen világos mit is szeretnél. Inkább rajzold le. Bár lehet, hogy akkor már kérdésed sem lesz.
Köszi a gyors választ!
Egy olyan öntartásról lenne szó, ami egy LED-et kigyújt, és úgymarad, a megszakítása már nem lenne probléma, csak nem sikerült a Relét Öntartóba helyezni. Kap a behúzótekercs tápot, és a negatív táprészt lepárhuzamosítottam úgy, hogy a negatív szál a Relé zárókontaktusán keresztül csatol, ha a behúzótekercs meghúzott, így zárva a kört és a LED világít. Viszont a nyomógomb felengedésekor, amely a Relé behúzótekercs negatívját csatolja elejt a relé, így nem világít a LED. Az öntartást mint úgy abban próbáltam megoldani, hogy a nyomógombtól párhuzamosan hoztam egy direkt negatívot a behúzónak és a zárónak is, a + pedig folyamatosan fent van a behúzó tekercsen és a LED + lábon.. Mi lehet a gond?
Megoldottam, elfelejtettem visszahozni a negatívot a behúzóhoz, eddig ott is volt egy negatív visszacsatolva, de azt ütötte a kapcsolt negatív
No ezért jó a rajz mielőtt nekifogunk valaminek.
De, ha végiggondolod, rajz nélkül is, akár hibakeresésnél is...adott egy relé, mondjuk a tápfeszt megkapja, a negatívot kapcsolod egy nyomógombbal. Ahhoz, hogy öntartás legyen a relének egy záróérintkezőjét párhuzamosan kell kötni a nyomógombbal. Így amikor elengeded a gombot a már behúzott relé zárt érintkezője teszi ugyanazt, amit a gomb...nincs más.
Hacsak ledet akarsz kapcsolgatni a legolcsóbb, bármilyen PNP NPN pár meg egy bármilyen optocsatóló.
Akkor a legolcsóbbnál legyen még olcsóbb...
Sziasztok!
A hagyományos impulzusrelé 24VAC tápfesz kimaradáskor billen? Ürítő kapcsolást terveznék és ezzel gondoltam a megvalósítást. A vezérlő benetei meg úszókapcsolók lennének.
A tápfeszültség kimaradásakor billen, ha meghúzott állapotban volt. Ha nem volt behúzott állapotban, akkor nem billen. Egyszerűbben: ha kimarad a tápfeszültség, alaphelyzetbe áll.
Tiszteletem urak
lenne egy kérdésem ,vagy hát kérésem hogy lehet 24V -os relét 12v -ról használni, ha egyáltalán lehetséges
Alkalmazástól függ. Mindenesetre egyszerűbb lenne egy 12V relével kiváltani. Kevés olyan típus van, amit csak 24V tekerccsel gyártanak.
Ha hálózati táplálású, akkor a tápegységet meg lehet piszkálni, hogy legalább a meghúzás idejére kapjon elegendő feszültséget, ami lehet akár 18V is, de ez típusfüggő. Lehet gyártani feszültségnövelő áramkört, de megéri?
Köszi a gyors választ Az a helyzet rengeteg 24v relémvan , de nekem de 12v nics
Mire, hol akarod használni a reléket? Nem megoldható a tápfeszültség növelése?
Hello! A megoldás abban rejlik, hogy a relé behúzó árama magasabb, mint a tartóárama. Vagy is ha már egyszer behúzott, kisebb árammal/feszültséggel, is behúzva tartható. Vagy is bekapcsoláskor a tápfeszültséget egy pillanatra kb. a kétszeresére növeljük. Ezt az energiát, egy kondiban tároljuk. Természetesen a relé bekapcsolása nem eshet egy időbe a tápfesz megjelenésével, mert a kondinak idő kell a feltöltődéséhez. De mint az ábrán látható, 1sec idő már elegendő. Mivel nem írtad a relé típusát, ellenállását, behúzóáramát, csak saccolni lehet a kondi értékét. Természetesen a T2 kapcsolótranyó helyett, akár kapcsolót is alkalmazhatunk a relé kapcsolására. üdv!
Sziasztok!
A következő lenne a kérdésem: Van egy 12V-os relém, a kapcsolandó áramköröm is 12V-os és max. 80A-t vesz fel. A gondom az hogy a relé kapcsoláskor ugyebár feszültség tüskéket hoz létre, és féltem a kapcsolt áramkörömet ezektől a tüskéktől. Hogyan lehetne csökkenteni ezeket, van valakinek valami ötlete, kapcsolása esetleg?
Mi az a 80A-es áramkör, amit féltesz? Ha kapcsolóval végzed az áramkör zárását, az sem kisebb tüske... Kényes esetben FET vagy IGBT lehet a megoldás, nem relé.
Hmmm... és kivezérlés közben akarod bekapcsolni? Mert anélkül nem horribilis az áramfelvétel és egy 1000µF puffer a kapcsoló után kellőképp csillapíthat.
Ez a kapcsoló lenne az erősítőtő tápjának a kapcsolója.
Az erősítő a tápfeszültség beérkezésekor kapcsol, ilyenkor egy pillanatra max. 4A-t vesz fel. A puffer kondit hova kéne helyezni, a relé után, a kapcsolt áramkörömbe?
Egyszerűen a tápfeszre, a kapcsoló után.
12V-ról transzverter nélkül hogyan csinálsz olyan erősítőt, ami 80A-t is fel tud venni? Az majd 1000W! Ha pedig transzverteres, akkor nem kell relével kapcsolni, a tápot kell vezérleni, megy, nem megy, mint minden ilyen erősítőnél...
Sziasztok!
Mágneskapcsoló tartóáramát mílyen egyszerűbb módszerrel lehetne csökkenteni? Ötlet? Eredetileg egy processzoros áramkör oldotta meg a feladatot. A tekercs fogyasztása 850VA, a tartó 12VA, 230V 4A a névleges üzemi áram az adatlap szerint. Ez egy nagyteljesítményű mágneskapcsoló ABB AF 580-30.
Az általam fellelt adatlap szerint ez 24-60V DC működtető tekerccsel szerelt.
Ha valóban ilyen, akkor egy kapcsolóüzemű tápegységgel lehet csökkenteni a rájutó feszültséget a meghúzás után.
Az a helyzet hogy a jelen bekötésben 230V-ot kapott és a tábláján is 100-230V szerepel.
A panelt tanulmányozva (már amennyire lehetséges, leöntve műgyantával) zavarszűrő, dióda, igbt, fet, stb. Először elszált az igbt, majd a zavarszűrő, később a fet is, persze a körben lévő alkatrészek ellenőrizve kimérve, már amennyire lehetséges a műgyanta miatt.
Akkor nyilván egybeépítették a tápegységgel, ami valami hasonló módon tette a dolgát, ahogy fentebb írtam... De a tekercs az DC-s ugye? (nem a két szembefordított E-vasmagos, trafószerű kivitel, mert az váltakozóáramú...)
Szóval egy tápot kell mellé készíteni, olyat, ami visszaveszi a kimenőfeszt a meghúzatás után. A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2014
|
Bejelentkezés
Hirdetés |