Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » RS-485-ös vonal vizsgálat telefonteszterrel
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Net_Boy_debr hozzászólása Júl 10, 2010 /
 
Üdv!

Egy kommunikációs hálózatot üzemeltetek, ahol közel 40 db nagy távolságú RS-485-ös vonalat szervizelgetek. Elég sokszor hibásodik meg, ezért arra gondoltam, hogy a vonalt vizsgálgatnám egy telefonosok által kedvelt eszközzel az MS6812-T és R jelzésű kábelvizsgálóval. Arra lennék kíváncsi, hogy az érpárra csatlakozáskor ez a készülék nem-e rondít bele a vonalba? Esetleg nem okoz-e valamilyen károsodást a rendszerben?

Tudom, hogy alapszintű a kérdés, de nem akarom tönkretenni a közel 80 db illesztőt. Amúgy az RS-485-ös kör egy egyszerű szintillesztőkkel van megoldva.

A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv.
(#) pucuka válasza Net_Boy_debr hozzászólására (») Júl 10, 2010 /
 
Belerondít.
De olyan munkát kellene elvállalnod, amihez értesz, vagy ha nem, sürgősen tanulj
(#) Net_Boy_debr válasza pucuka hozzászólására (») Júl 10, 2010 /
 
Köszi!

Amúgy nem kioktatást kértem, hanem tanácsot!
(#) Sebi válasza Net_Boy_debr hozzászólására (») Júl 10, 2010 / 4
 
Nos, a szerény véleményem az, hogy ezzel a műszerrel nem fogsz többet tudni a vezetékedről...
A telefon vonalak 600 ohmos impedanciájúak, a 485-ös 120 ohm körüli.
Nem írtad, hogy milyen jellegű hibák lépnek(léptek) fel, azokkal mit tudtál kezdeni...
Teljes a kommunikáció összeomlása, vagy csak egyes címek nem felelnek/nem látszanak?
Egyforma-e a "hosszú" kábel a teljes szakaszon, volt-e valaha hosszabb ideig hibátlan a kommunikáció?
Ha fellép egy-két hiba, az nem vészes, hiszen folyamatosan kérdezi a központ a címeket. Amúgy ilyen esetekben elkerülhetetlen a szakaszolás: le kell kötni a felénél a továbbmenő sodrott érpárt és egy 120 ohmmal lezárni az élőnek a végét. Ha így hibátlan, lehet továbbmenni, a vételi oldalon egy szkóp nem árthat.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem