Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sprint-Layout NYÁK-tervező
Alkotó fórumtárs Sprint Layout 6 leírása: sp6_alkoto.pdf
Lapozás: OK   122 / 211
(#) ktamas66 válasza steelbird hozzászólására (») Márc 23, 2015 /
 
Én Eagle-vel csináltam, de nem tetszett. Maradtam a körberajzolásnál (csak egyszer kell megcsinálni).
(#) Alkotó válasza pjg hozzászólására (») Márc 23, 2015 /
 
pjg, Niedziella!
Milyen legális/elérhető program segítségével lehet képből gerbert létrehozni?
(#) ktamas66 válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 23, 2015 /
 
Én az Eagle freeware verziójával csináltam.
(#) steelbird válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 23, 2015 /
 
Minden program legális és elérhető, csak vagy fizetős, vagy shareware, vagy free.
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2015
(#) niedziela válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 23, 2015 /
 
Szia !

Gerber nézegetők nagy része szerkesztő is, csak a free verzióban erre nincs lehetőség.
Viszont én eagle-t használok az SP mellett, igy adott, hogy azzal konvertáljak.
(#) niedziela válasza ktamas66 hozzászólására (») Márc 23, 2015 /
 
Eaglenek van egy belső konvertere, valami.ulp az valóban nem a legjobb.
Viszont van egy külső konvertere, abban le van írva milyen kritériumoknak kell megfeleltetni a képet, és utána jó az eredmény. Úgy valóban nem megy ha ezek a feltételek nem teljesülnek.
(#) ktamas66 válasza niedziela hozzászólására (») Márc 24, 2015 /
 
Nem is a végeredménnyel volt gond, a technikája nem tetszett, de mondjuk egy olyan tigrises képhez tökéletes.
(#) niedziela válasza ktamas66 hozzászólására (») Márc 24, 2015 /
 
Idézet:
„technikája nem tetszett”

Minek a technikája ?
(#) ktamas66 válasza niedziela hozzászólására (») Márc 24, 2015 /
 
Ez egy halom vonalat hoz létre, amúgy két elemem lett (egy terület meg egy keret), így is néha szétbontom és elhúzom, még véletlenül is, de legalább könnyebb visszatalálni.

Teszt.JPG
    
(#) niedziela válasza ktamas66 hozzászólására (») Márc 25, 2015 /
 
Ha valamit rosszul használsz, az rosszul is fog működni.
(#) don_peter hozzászólása Márc 27, 2015 /
 
Srácok van valakinek 4x20-as HD44780-as LCD-hez rajza?
Előre is köszi.
(#) don_peter válasza don_peter hozzászólására (») Márc 27, 2015 /
 
Köszönöm, közben megoldottam.
(#) rozsdas111 hozzászólása Ápr 6, 2015 /
 
Üdv és kellemes húsvétot!
A mai napot kísérletezésre szántam.
Letöltöttem a tervező programot és megpróbáltam leutánozni a Vdeoton RA6363S végfok paneljét.
Ez lett belőle. Vajon jó lett? Még nem találtam azt a módot hogy miként lehetne a kapcsolási rajz alapján a programmal megterveztetni, így aztán saját magam rajzoltam meg. Jó lenne ha a beültetési tervet is el lehetne készíteni a programmal. És a felcimkézés is jó lenne de az elég macerás lehet már ha egyáltalán lehetséges.
(#) brato válasza rozsdas111 hozzászólására (») Ápr 6, 2015 / 1
 
A program nem tudja rajz alapján megtervezni, de az alkatrészkörvonalakat és a feliratokat meg lehet vele csinálni.
(#) 06smici válasza rozsdas111 hozzászólására (») Ápr 6, 2015 / 1
 
Beültetéshez ott vannak az S1, S2 silkscreen rétegek. 6os verzióban már van olyanra is lehetőség, hogy komponensként rakod be az alkatrészt, akkor egyből megadhatod neki az értékét és a nevét is, illetve hogy látszódjon e a rétegen.

Kapcsolási rajz alapján ezzel nem tudsz tervezni, és az autoroute is elég kezdetleges benne. Max annyit tudsz csinálni, hogy kapcsolás alapján bahajítod az alkatrészeket és légkötésekkel jelölöd miket kell összekötni.
(#) rozsdas111 hozzászólása Ápr 6, 2015 /
 
Köszönöm. Én most a 4.0 verzióval játszottam. Közben a fórumot böngészve megtaláltam a makrók kezelését. Amúgy laikusként kérdezem hogy a nyákon az egyes területek illetve vonalak vastagságának mi a jelentősége? Nem lenne elég csak sinán vonalakkal összekötni a forrpontokat?
(#) Alkotó válasza rozsdas111 hozzászólására (») Ápr 6, 2015 / 1
 
A vezetősávok szélességétől függ, a rajtuk megengedhető áram nagysága.
(#) rozsdas111 válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 7, 2015 /
 
És ennek az áramnak a nagysága szakaszonként változhat? Azért kérdezem mert egyes részeken a vezetősávok nem egyforma szélesek.( az igazi gyári panelen is ). Még egy kérdés:
Amikor nyák készítéshez készül nyákterv, akkor melyik oldalt kell megrajzolni? A beültetési oldalt vagy a vezetősávos oldalt? Nem jól kérdezem. A fényérzékeny fóliára melyik oldal képe kell hogy felkerüljön ( ha jól értem akkor tükrözve )?
(#) Alkotó válasza rozsdas111 hozzászólására (») Ápr 7, 2015 / 1
 
A vezetősávon folyó áram, annak teljes hosszában folyik, és a legkisebb keresztmetszetnél kell ellenőrizni a terhelhetőséget. Tehát lehet eltérő a vastagság, de a legvékonyabb hely szélessége a mérvadó.
Nagyjából mindig minden programban az alaktrészoldal felőli nézetet tervezi/rajzolja a készítője. De ennek nincs jelentősége, mert a kimeneti fájlt/képet tetszőlegesen lehet tükrözgetni. A profi cégek, mindent a felső (top) oldali nézetben kérnek, és ők forgatják be ahogy akarják. Ha magad készíted, akkor olyan irányt választasz, ami illik a saját technológiádhoz.
Általában a rézoldali felirat olvashatósága sokat segíthet az irányok azonosításában. Bizonyos esetekben nincs szövegigény a rézoldalon, de ilyenkor is lehet a kereten kívül tenni szöveget (a technológiai keretbe).
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2015
(#) pjg hozzászólása Ápr 8, 2015 /
 
Frissítették a programot!
(#) szovhoz hozzászólása Ápr 9, 2015 /
 
Eredeti software-t vásároltam (Sprint Layout 6.0). Miután berakok egy hátteret akár egyszerű feketét is, vagy bármilyet, és szeretnék valamilyen műveletet végrehajtani a kép is és a rácsok is (grid lines) eltűnnek, és csak egy fehér háttér látszódik. Kis zoomolgatás után a háttér a rácsokkal megjelenik, de utána megint eltűnik, ha a kurzor átkerül a szerkesztő területre.
Ha valaki tudna segíteni nagyon megköszönném.
(#) niedziela válasza szovhoz hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
VGA problémád lesz,. Driver vagy kártya.
(#) OZotyo válasza szovhoz hozzászólására (») Ápr 10, 2015 /
 
A 6-osnak melyik verzióját használod? (dátum)
(#) szovhoz hozzászólása Ápr 10, 2015 /
 
2015 Abacom 6.0 Eredeti, nem crackelt.

VGA-t cseréltünk, alaplapiról sem jó, driver is cserélve lett.
Dotnet framework is legfrissebb.
(#) Pali79 válasza szovhoz hozzászólására (») Ápr 10, 2015 /
 
De a 6-os verziót már vagy ötször frissítették, ezért kell a pontos dátum vagy keress frissítést hozzá.
(#) Alkotó válasza szovhoz hozzászólására (») Ápr 10, 2015 /
 
A leírásomban megtalálod hogyan tudod a programot frissíteni. Ez nagyon fontos, mert azt eredeti állapoton több helyen is javítani kellett.
(#) ABU hozzászólása Ápr 19, 2015 /
 
Üdv!
Hogyan valósítható meg ez a retrós rajzolás, mint az alábbi linken? Bővebben: Link
Az ívelt vonalvezetésre értem.
(#) orcika70 válasza ABU hozzászólására (») Ápr 19, 2015 /
 
Kör rajzolat létrehozása, majd tetszés szerinti (felszeletelés) y-x irányban.
(#) Alkotó válasza ABU hozzászólására (») Ápr 19, 2015 /
 
Körívek, ezek darabja, és tetszőleges irányú egyenesek kombinálása lehetséges. Más nem.
Ez jelentős korlát, mert "oválisok", "evolvensek" egyáltalán nem hozhatók létre, illetve a klasszikus "3 pontos ív"-képzésre sincs mód.
Kitartó munkával, kellően nagy számú körívdarab kombinálásával szinte bármilyen ívet lehet közelíteni, de mégis azt javaslom, próbáld inkább a merőleges és a 45°-os vezetősávok kombinálásával megoldani a feladatot, mert így kevesebb munkával lehet célt érni.
Régen, mikor még kézi rajzolással történt a paneltervek előállítása, görbe vonalzót használtak a tervezők. Kicsivel később, léteztek öntapadós pad-ek, és tekercsben kapható eltérő szélességű szalagok, amik vezetősávként ragadtak átlátszó fóliára. Ez utóbbi szintén nagyon jól tudta követni a görbe vonalzóval rajzolt íveket.
(#) ABU válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 20, 2015 /
 
Azt hittem van valami elrejtett opció a görbe vonalvezetésre, később rájöttem én is, hogy kör és egyenes adja ezeket az íveket. Macerás, maradok az újszerű módnál.
Köszönöm!
Minden esetre régen láttam már ezt a fajta vezetést és pont passzolt volna az egyik projekthez.
Következő: »»   122 / 211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem