Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Stúdió minőségű hangfelvétel - lejátszás, PC-vel
Témaindító: M.Béla, idő: Aug 20, 2007
Témakörök:
Hali mindenkinek!
Akit érdekel ez a téma, esetleg űzi is valamelyik részét, az tudja hogy a stúdiókütyük marha drágák(nem véletlenül) ,de ha valaki esetleg tud egy jó kapcsolást,(bármi amivel javítani lehet az audiójelet,pl: DAC ),vagy stúdióhangfalat épített már,stb... Otthoni zeneszerkesztéssel foglalkozom, és szeretnék olcsón egy viszonylag jó rendszert összeállítani..... Aki tudna segíteni az írjon, köszi
Enegem is érdekel a dolog, de ez pc-vel nemfog menni. Mert eleve mp3 em egy nagy mindőség(hanem az audio) és a hangkáryánal kellene kezdeni az egészet. Raktam fel progikat amik kicsit javítanak a minőségen, nemannyira rosszak..
Engem is érdekelne hogy egy tényleg jó hangkártyan mien árban van? És miet ajánlotok?
Szia!
Szerintem már vannak a kereskedelemben egész komoly de megfizethető hangkártyák amit lehet használni szerintem ilyen otthoni studióba! Ha most építesz stúdiót akkor mindenképpen ezzel kezd szerintem!
Szia!
Csak ajánlani tudom az M Audio studio pro-t naggyon komoly kártya 19e-ft os áron , gyönyörüen szól, vagy még ajánlanám az Audiotrack Maya44 Mk2, árát nem tudom de állitólag komoly Dj-k ezt használják, de az m audio szerintem alap egy otthoni komolyabb studioba. Egyébként hidd el pc-n is lehet studio hangzást elővarázsolni jó hardwarerrel, nyilván nem mp3-al,de lehet Üdv: Doncso
Szerintem is a 20ezer Ft-s hangkártyák még alapnak tekinthető egy studionak, de még a hangkártya kevés.Még be kell szerezni egy nagyon jo minőségű erősítőt egy szintén jo minűségű studio hangfalal, kell még egy deck egy nagyon jo cd olvaso akkár külső.
Idézet: „szeretnék olcsón egy viszonylag jó rendszert összeállítani” Ezek nagyon realitv fogalmak. Mi neked az olcso es mi neked a viszonylag jo? Egy csomo mas kerdest is meg kellene valaszolni mielott otthoni studio epitesebe kezdesz. Biztos sokan fognak neked olcso de jo hangkartyakat ajanlani, de honnan tudod, hogy azok a Te celjaidnak megfeleloek lesznek? En inkabb egy cikket ajanlanek. Igaz angolul van (remelem nem baj) viszont eleg sok hasznos infot ad es sok hazi studiozasra alkalmas cuccot tablazatba foglalva felsorol. ITT Studio monitorokat nem kis feladat epiteni, foleg akkor nem, ha meg soha nem csinaltal hangfalakat. Ezugyben egyik ismerosomet tudom ajanlani, aki mar tul van nehany monitor hangfal epitesen. Nezz szet a weboldalan, vannak leirasok es tervek is. Sok szerencset
Akkor egy jó hagnkártya olya 20eHuf körül van. Az se kevés mondjuk .
És arra lennék még kiváncsi hogy mondjuk otthoni zenehallgatásra (meg bulizásra stb... de nemfeltétlenül studionak) mi a jobb: egy sztereo (pl:2X300Watt-gondolkodjunk nagyba ) vagy egy 2.1 (pl:2X150Watt+300Watt)? Mert keveslem a mostani sztereomat és kiakarom egészteni egy méllyel, idővel... Igaz ez sokal olcsobban kijöne, de kiváncsi vok hogy megérné vajon az egészet lecserélni és egy jó sztereót építen?
Még szinte el se indult a téma, és máris OFF-olunk és finoman kezdjük másfelé terelgetni a témát?!?!?!
Nem lesz ez így jó! Mindemellett figyelhetnél picit az írásra is, nem kényszerít senki a kapkodásra!!!
Szerintem készen is lehet venni viszonylag olcsón dolgokat home stúdióba, csak jól össze kell válogatni. Mikrofonnak én például ezt ajánlanám kezdő és jó ár/érték arányú cuccnak: T-Bone SC400
Vagy ezt, ami szóló hangszerekhez is már tökéletesebb otthonra: Audio Technika AT2020 Ehhez egy nagyon profi minőségű direkt PC-s stúdikba való keverő fantomtáppal előfokkal mondjuk: Sundcraft Compaq 4 Ezzel ha még egy mikrofon állványt is hozzászámolok 60 ezerből egy elég jó minőségű home cucca van az embernek. Hangkártyának szerintem a Maya44 vagy valami Ediroll termék 20-30 között már található. Én USB-st vennék, nem hallatszika nnyira bele a gép alapzaja. Persze ha nem hobbi home stúdió kell jóval több pénzt is elkölthetsz rá. Nemtudom mik a lehetőségeid és az igényeid.
Annyira nemoffolás, a hangkártya, meg a minőségröl szól itt is a dolog, nah mind1, akkor hagyjuk...
Az irásra meg odafigyelek ÉS bocs az offért
Helló Gery!
Az szerintem alap hogyha PC-vel is de mindenképp Waw-al dolgozz!!!!(én igy szoktam) É ezt a hangkártyát ajánlanám, hosszas kutatás eredménye viszonylag elérhető ár,brutális minőség!!! MAYA-44
Leírás a MAYA-44-ről.
(egyenlőre még nekem is csak álom.....)
Köszi szépen,az oldalt egyébként már láttam!
Én a Beyma-tól fogok hangszórókat venni mert szerintem nem vészes az ára és elég jók a paraméterei,amúgy építettem már saját hangfalakat,igaz h. csak discózásra ,de azóta is szépen muzsikálnak, csak stúdióba nagyok,és az érzékenységük meg a frekiátvitelük sem a legjobb..
Boccs, a kép-ből ...art se látni , inkább nézd meg a www.zaj.hu oldalán........
A jó minőségű erősítőt már megépítettem(ha bővebben érdekel a forrást megtalálod a www.resonator-electronics.hu-oldalon)
Ez egy FET-es-Tranzisztoros végfok,amit előtte volt alkalmam meghallgatni a tervezőjénél,és nekem nem is kellett több!!!!!Egy élmény volt.....
Lehet azt látni A hangkártya szép kis darab, tetszik, bár nemmostanába fogok énse ilyet venni
Ezt a Beyma-t meg énis megnézem...
Én ezeket nézegettem:
Sziasztok!
Nekem olyan problémám lenne, hogy egy Laptopot kellene egy hangosítási rendszerbe illesztenem. A probléma az az, hogy ha a laptop nem akkumlátorról megy akkor elég komoly alapzúgást okoz a rendszerben. Ha csak akkuról használom akkor rögtön megszűnik a probléma. Magyarázták nekem, hogy a laptopok tápellátása másképp van megoldva, mint a más eszközöknél és ez okozza a galibát. Nem igazán értettem amit magyaráztak. Tud esetleg valaki segíteni, hogy hogy lehetne elérni azt hogy a táp okozta zaj ne jusson el a keverőbe? Előre is köszönöm: Redcar
A konkrét válasz pedig az, hogy földeletlen aljzatba kell bedugni a laptopot. Én is kerültem szembe ezzel a problémával, a villamossági boltban viszont nem tudtak róla hogy létezne olyan földeletlen elosztó, amibe a nagy durung földelt dugvilla belemegy. Én úgy oldottam meg, hogy vettem azt az olcsó fehér kereszt alakú 3 ágú elosztót, és az egyik ágból ahol szegecselve van a földelő rézlemezke, onnan fogóval kitéptem, a maradék szegecset meg csípőfogóval levágtam hogy ne legyen gáz. Teljesen jól működik.
"A konkrét válasz pedig az, hogy földeletlen aljzatba kell bedugni a laptopot."
A konkrét válasz nem az, hogy földeletlen aljzatba kell dugni, hanem az, hogy DI-BOX-ot kell használni. Segítségével meg tudod oldani, hogy galvanikusan le legyen választva a laptopod a "hangosítási rendszertől". További előnyei is vannak (impedaniciaillesztés, szimmetrizálás, stb.) "ha valaki esetleg tud egy jó kapcsolást,(bármi amivel javítani lehet az audiójelet,pl: DAC ),vagy stúdióhangfalat épített már,stb..." Erre pedig csak annyit szeretnék mondani, hogy nem tudom miért hiszi azt bárki, hogy "stúdiómonitort" épít, vagy hogy "minőségi hangfelvételt" készít barkács cuccokkal. Ez a minőségi dolgok lekoppitására specializálódott Behringer-nek sem sikerül túl jól.
Sziasztok.
Élő Dobnak a hangját milyen mikivel lehetne normális minőségben felvenni? Dinamikus, vagy kondenzátor mikrofonnal? A keret 10e ft lenne rá. Előre is köszönöm a válaszokat.
10eFt-ért nem lehet 1db normális mikrofont sem venni.
Minimálisan 3-4 mikrofont használnék. Lábdobra és pergőre dinamikust, persze olyat, ami nem ül le a nagy hangnyomástól, overheadnek pedig kondit.
Azért nem stúdió minőséget akarunk elérni.
Szóval azt mondod 10-ért nem lehet olyan mikrofont venni(1-et) amivel hallgatható minőségben fel lehet venni?
A dobhoz valóban több dinamikus mikrofon kell és a 2-3000 forintos mikik kiábrándítóan rossz minőségűek, keriokizni jók csak. Az overhead (a dobos feje fölé belógatva) megoldás lenne a legjobb, de egy rendes, valódi kondi miki, meg szintén nem jön ki 10-ből. Írtad, hogy nem kell stúdió minőség. Én ezt két kis elektret (PC-s) mikrofonnal oldanám meg. Két oldalról, szemből vagy a két lengő cin irányából vagy az egyiket dobossal szembe a másikat meg a hátamögé, 1-1,5 méter magasan és 1,5-2 méter távol. Ha szánsz rá időt és kikísérletezed az elhelyezést meg a távolságokat rendben lesz. Nem tudom mennyire vagy otthon az elektronikában. A két elektrethez kell táp feszültség (mondjuk 12V) meg egy trimmer poti (kb 47K) amivel betudod állítani a maximális kimenőjelét és egy műveleti erősítős egyszerű keverő kapcsolás. Ha "sztereót" akarsz akkor nem kevered össze a két miki jelét. Meglepően jó minőséget kilehet hozni ezekből a kis 100Ft-os kapszulákból, vacakolás van vele sok, de mégsem veszi el az ember kedvét azzal, hogy tompa, doboz hangú, erősen középen szól, távolról halk, közelről buffog.
Véleményem szerint nem lehet.
Egy valamirevaló lábdob mikrofon pl. Sennheiser E602 vagy AKG D112 inkább az 50eFt magasságában van, és ez még csak a lábdob. Lehet kapni dobmikrofon szetteket 30-40eFt-ért, előfordulhat, hogy +5000-ért dobot is kapsz mellé Házi készítésű bizonytalan működésű eszközökről pedig inkább ne is beszéljünk, ha normális minőségről van szó....
Persze, gyári, céleszközökkel könnyű (és unalmas) jót főzni. De a hobbi elektronika és ez a fórum, pont a házi készítésű, normális minőségről szól.
Itt eretnekség megkérdőjelezni.
A kondenzátor mikrofon nem fog torzítani a nagy hangnyomás miatt?
Szerintem 1.5-2 méter távol nem, ha igen akkor, meg kell hallgatni még távolabb, hogy mi marad belőle.
"Persze, gyári, céleszközökkel könnyű (és unalmas) jót főzni. De a hobbi elektronika és ez a fórum, pont a házi készítésű, normális minőségről szól.
Itt eretnekség megkérdőjelezni." Azonban a téma címe: Stúdió minőségű hangfelvétel - lejátszás, PC-vel |
Bejelentkezés
Hirdetés |