Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Sztereó DAC
Témaindító: meszattila, idő: Ápr 10, 2007
Témakörök:
Még mindíg foglalkoztata külső DAC, szétnéztem az IC táramban, találtam DIR9001-et és PCM1794A-t, az adatlap alapján a PCM már szól egy autórádiós CD mechanikával (ennek van IIS kimenete), de ki akarom próbálni egy normál CD-vel mint futómű, van valakinek ilyen működő összeállítása? Túrtam a netet, találtam fotókat kész cuccokról, de kapcsolási rajzot nem!
Sziasztok!
Kezdő vagyok dac építésben, néhány cd lejátszót azonban már tuningoltam és építgettem erősítőket. Találtam egy cikket, amit talán mág meg tudnék építeni a leírás alapján, szeretném róla a véleményeteket kikérni. Valamint a cs8412 helyett megfelelne a 8415 receivernek?TNT Convertus
Üdv!
Én már készítettem 8412 és tda1543 -as párossal da-t, csak nem teljesen ebben a kapcsolásban, viszont a hangjával meg voltam elégedve tökéletesen. Egy db 1543-as ic volt benne és a végén egy szimetrikus emitterkövető fokozat. Passzív I/V konverter és NO LP FILTER, és mégis gyönyörűen szólt... A Crystal 24 bites csippeket minden zenei paraméterben gyalázta, ezért szerintem tökéletes megoldás lenne kezdésnek.
Köszünüm!
Gondoltam arra is, hogy 2db tda1543 és a végére bufferként 1-1 opa627 (van itthon). Nem tudom melyik lenne jobb, de lehet a 4xtda mellett döntenék. A 8415 belemegy egy az egyben ebbe a kapcsolásba?
A 8415 -el is meg lehet csinálni a da-t , csak nem oly egyerű, mert kell host proci (AVR vagy PIC), mivel az ic hardveres módban nem tudja a 16 bites működést. Egyszerűbb lenne beszerezni a 8412-es ic-t, és nincs semmire gond...
Neked nincs esetleg 8412, vagy 14-ed? Nincs kedvem ebay-al szórakozni..
Nekem is csak egy működő kapcsolásban van , de nem is szívesen foglalkozom a Crystal ic-vel, mert 3-4 szerese a kimenő jitter a DIR-hez képest. A digitális audio rendszer legvégső hangját pedig a jitter . mentesség határozza meg.
Ezzel tisztában vagyok, viszont a DIR-el ügyeskedni kell jó sokat, hogy ültethető legyen áttervezés nélkül a crystal-ok helyére. Bár nekem most van itthon DIR-em.
A 8415-öt nem használtam, de a CS8416 megy hardveres módban, és azt lehet kapni.
Akkor ha figyelek a lábkosztásra, az megfelel nekem is?
Más: rakhatom ugye fejjel lefelé, nem melegszik? Nincs kedvem kétoldalas nyákkal szórakozni...
Valószínűleg azért megy a TDA ic 24 bit módban, mert az LSB-t (legkisebb helyérték) jobbra igazítja, így a kompatibilitási hiba csak 16 bitnél nagyobb felbontásnál jelentkezik csak.
Oops, én csak 16 bites módban hajtottam, ettől nagyobb felbontást nem is tudok kipróbálni. Egy Asus Xonar hangkártyával ment, frekvenciában viszont a teljes palettát kipróbáltam hardveres módban: 44,1, 48, 96, 192kHz.
oibacsi: sajna nem lábkompatibilis a CS8415 és a CS8416, szóval, ha már megvan a NYÁK a 8415-höz, akkor abba problémás a 8416-ot belehegeszteni. Nem egészen értem, hogyan akarod fejjel lefelé berakni. Amikor én megépítettem, akkor meglepődtem, mert az IC tényleg melegszik egy kicsit. No nem nagyon, éppen csak kézmeleg, hogy az ember érezze, hogy működik.
Azért akartam, mert smd és sima alktrészek keverednének és nem akrtam kétoldalas nyákot, de találtam egy nekem kényelmesebbet:
http://www.pavouk.org/hw/spdifdac/en_index.html#spdif_decoder Már csak azt nem értem, mi az a négyes csati a nyák tetején...
Tisztelt szakemberek.
A következő a problémám, próbálok beizzítani egy technics CD lejátszóban egy MAX5556-os DAC-ot. 3 lábat már beazonosítottam, és be is kötöttem. SDATA, SCLK, LRCLK, szkóppal rámértem a lejátszó IC kimeneteire, és azt mutatja amit kell, viszont arról fogalmam sincs, hogy honnan adjak órajelet a DAC MCLK bemenetére. Jelen állapotában be sem kapcsol a DAC és a kimeneti DC szint sem áll fel, mert valami nem stimmel és a doksi szerint ilyenkor se kép se hang. Szóval ebben szeretnék segítséget kérni, mert már mindent megpróbáltam és eddig semmi eredmény, azt leszámítva, hogy nagyon halkan és torzan szól a zene a dac kimenetén. A szükséges doksikat mellékeltem. Segítséget előre is köszönöm.
Üdv.
A dac természetesen nem csinál semmit az MCLK nélkül, amit legegyszerűbben a cd dekóder vagy a belső da-ról tudsz levenni. Lenni kell egy kvarcnak ami 16.93 megás (256 /384 Fs), és a proci 58-59 lábaihoz kapcsolódik, na ebből az 59 láb a MCLK out, innen tudod a da-t vezérelni.
Melyik "négyes csati"-ra gondolsz? Amelyik mellé az van írva, hogy RXSel1, RXSel0,...?
Ezzel a bemenetek közül választhatsz. Mivel van 3 is belőlük (1 db TOSLINK és 2 db koax).
Kötöttem már arra a lábra, de olyankor még a CD lejátszó sem indult el, most is próbáltam, és kiderült, hogy a szkóp miatt nem indult, mert az is rajta volt.
Most elindul a DAC a DC is beáll a kimeneten ahogy kell, viszont most is csak halkan szól és torz is. a DAC 1-es lábát raktam a proci 3-as lábára, és a DAC 3-as lábát pedig a proci 2-es lábára. Elméletileg az SCLK nem kell neki és próbáltam azzal is, de nem változott semmi. Ilyenkor mi lehet a probléma?
Nézegettem a doksit, és arra gondoltam, hogy talán a 2V a soros adat bemenet max feszültsége, és leosztottam a feszt. Most a digitális jelet kirakja a kimenetre.....
Valaki Held me.
A SelVcc +5volton van. Szerintem az RXSel1 és -2 lábakat kötheted GND-re vagy +5voltra. Így választja ki hardware módban a bemenetet.
Köszönöm a segítséget, én azt hiszem váltókapcsolóval fogom megoldani a váltást toslink és spdif között.
Az SCLK mindenképp kell a da-nak, szerves részét képzi a működésének, hiszen 64Fs-en viszi a vezérléshez szükséges órajelet. Ha valami nem kell neki pl. I2C busz esetén az a MCLK órajel.
Esetleg probléma lehet a két ic közötti kompatibilitási hiba, az bitos, hogy a MAX szigorúan I2C buszos rendszerhez igazodik, viszont nem derült ki számomra, a cd dekóder ezt a típusú adatot továbbítja-e. Ha megegyezik a két adatstruktúra, további gond lehet a "bedrótozás" (a hosszú lengő vezetékek) , ill. a DA csip nem megfelelő tápellátása, helytelen tápelválasztás , hidegítés, stb.
Már feladtam a próbálkozást, nem tudom milyen adatot küld a chip, de az biztos, hogy nem kompatibilisek egymással, vagy a dac rossz mert az analóg kimeneten a digitális jel elég szokatlan.
Nem hiszem, hogy rossz lenne a da, csak nem kompatibilisek egymással, szerintem spi buszos a panasonic ic kimenete.
Valóban a szabványokkal voltak problémák. Megrendeltem az egyetlen olyan dac-ot a maximtól ami nem kompatibilis a panasoniccal...
Sziasztok! Tudtok valamit arról, hogy mi a különbség a TDA1541 és a TDA1541A között? Helyettesíthető egymással a kettő? Igaz, hogy az 1541A valamivel jobb hangú?
Ha jól tudom, az A-nak kevesebb kondi kell, és valamivel jobb hangú, majd ezekből voltak válogatott szériák: 1 vagy 2 koronás. Koronás szinte beszerezhetetlen, nyomatják a hamisat ezerrel.
Köszönöm a választ! Azt nem teljesen értem, hogy kevesebb kondi kell. Valahova nem kell kondi az A jelűnél?
Valami oylan rémlik, hogy egy 470 nanós kondi vlahol a 16-17 láb környékén az oszcillátorját indítja az ic-nek, és az A-nál nincs erre szükség.
Egyébként az "A " változatnak kell +1 kondi, de ezen felül csak hangzásban tér el.
Azt nem értem, ill. nem hiszem , hogy hamisítanának egy elavult, 10-20 éve nem gyártott ic-t, nem sok értelme van szerintem. Ettől sokkal jobb da-k vannak manapság, és azokat sem hamisítják. Az úgymond "hamisítás" inkább az egyszerű félvezetőkre terjed ki, és ráadásul a gagyi gyártó sokszor nem azon a néven futtatja gyártmányait, tehát inkább koppintás csak az egész. |
Bejelentkezés
Hirdetés |