Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   122 / 607
(#) ODU válasza MPedro hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Ja, bocs, valóban a potiról van szó és kösz a választ
(#) roland0327 hozzászólása Nov 15, 2009 /
 
Sziasztok !

Tudnátok abban segíteni abban, hogy hogyan nézzem meg esik a trafón a faszültség? Eddig 2*24V/50W halogén izzóval néztem de most már 2*25V lett a trafó igy nem tudok semmit rákötni.
(#) djgombi válasza roland0327 hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
És mi a problémája ha előtte 24volt a 25-öt is elbírja.
(#) ptesza válasza Zupp87 hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Igen ,én is arra gondoltam. Végül-is akkor nemigazán van megoldás a mély tartomány hibáira?
(#) ptesza válasza martin96 hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Nem nem úgy értem!

Ahogyan kérdeztem:

Magyarán van e- zöld -sárga vezeték bekötve a konnektorról ,vagy sima dugvilla , két vezetékkel?
(#) roland0327 válasza djgombi hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Tekertem egy trafót ami 2*10 voltos volt mert elszámoltam magam és am se volt jó mert 7 voltot esett a fesz.
De ma tekertem egy másik lemezből egy 2*27 voltost (egyen irányitva és pufferelve38V) és ezt szeretném kipróbálni h ennek is esik e feszültsége. Remélem érthető
(#) djgombi válasza roland0327 hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Mekkora a trafó mérete? úgy értem a csévetest közepének a területe. Milyen átmérőjű huzallal tekerted?
Esetleg kép viszonyításképp biztosan segítene.
(#) roland0327 válasza djgombi hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
17 cm2 a keresztmetszet. 0.5-ös ből van a primer és 1.7-esből a szekunder. Képet sajnos nem tudok rossz a telóm.
(#) djgombi válasza roland0327 hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
ÓÓÓ annak bőven el kell bírni egy 2*100-as tda véget. Kösd rá az izzót egyenirányítás nélkül. Azt még ki kell bírnia. De szerintem felesleges.
(#) roland0327 válasza djgombi hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Nem bírta mondjuk én is úgy számoltam hogy bőven elég csak azért mégis ki szeretném próbálni. am mono TDA lesz
(#) DJmike hozzászólása Nov 15, 2009 /
 
Hát nekem 4db 4700µF-os 4db 2200µF-osm van itthon, gondoltam enny elég . ost akkor nd ha ennyből csnálom vagy muszáj vennem 10,000µF-os kondkat
(#) djgombi válasza roland0327 hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Akkor készíteni kell terhelő ellenállást. Az biztos kibírja.
(#) roland0327 hozzászólása Nov 15, 2009 /
 
Még annyit szeretnék kérdezni,hogy élesztésnél mire figyeljek oda, ha lehet többek véleményét kérnémköszi
(#) ptesza válasza DJmike hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Sok helyen meg kifejezettten a 2 db 4700µF re hajaznak ,mint egy 10000µF-re. (B5 topikok valamelyike??)

Jó lesz az úgy csatornánként 2 db 4700µF 2 db 2200µF 1 db 100nF fólia MKT de az sem baj ha MKP , 1 db 100-470 µF LOW ESR kondi , ez már nem kerül sokba de állítólag sokat használ.

(#) ptesza válasza roland0327 hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Szerintem:

Mielött rákötnéd a tápfeszt a panelekre , multival szakadásvizsgálóval mérj át mindent , a kapcsolási rajz szerint értelemszerűen, mivel nem olyan bonyolult a kapcsolás max 10 perc alatt végzel, amit kimértél egy filtollal rajzold át a kinyomtatott kapcsi rajzon. Az ellenálásokat szinkód után azonosítsad be ujjra , nehogy pl 22k -helyett 22 ohm legyen beépítve. Az elkók ,és a diódák polarítását ujjra ellenőrizni. Nagyon fontos ,hogy a hűtőbordára felszerelt ic fém füle ,és a hűtőborda között szakadást kell mérned. Ezek után bátran rákötheted a tápfeszt , a kimenetre biztonság kedvéért mérj rá mielött hszt kötsz rá. Nehogy egyenárám (DC) legyen, mert az kinyírja a hszt. AC lehet majdnem a teljes tápfesz is akár.Csak győzzed hsz-el. Ha nincs sinus generátorod akkor valami programmal készíts egy 1000Hz-es sinus hangot , és másoljad rá egy mp3 lejátszóra. A hangerő változtatásával , a kimenő fesz növekedni fog. Ekkor már nyugodtan köthesz rá hsz-t mert jónak kell lennie.

Kihagytam valamit?
(#) djgombi válasza ptesza hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Nem árt izzóról indítani a tápágakban vagy ellenállás!
(#) roland0327 válasza ptesza hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Nem tudom kihagytál-e valamit neked kell tudni én azér tkérdeztem mert még erősítőt nem élesztettem. 1000 Hz-t mivel tudok csinálni?
(#) djgombi válasza roland0327 hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Neten található de ha jól tudom a HE oldalon is van jelgenerátor program


Szerk: Megkerestem neked:
>>>> KATT <<<<
(#) ptesza válasza roland0327 hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Sok erősítőt még én sem , de ilyent már igen , átnéztem , bekapcs , rámér . Kész.

A többi olvasót próbáltam megszólítani.


Van biztosíték a tápegységedben? Ha van tehetsz a foglalatba 10 ohm 1W terhelhetőségű ellenálást , úgy hogy a lábait rátekered . Ha valami gond van ezek égnek el, ha minden rendben akkor mehet bele rendes biztosíték.
(#) ptesza válasza djgombi hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Ez jó ,de innét akár le is töltheti ,és élesztés idejére nem kell belekötni a számítógépet is.

Bővebben: Link
(#) roland0327 válasza ptesza hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Oké köszi hogy segítettél. Holnap kezdem el építeni.
(#) DJmike válasza ptesza hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Köszi a segítséget
(#) Zupp87 válasza ptesza hozzászólására (») Nov 16, 2009 / 1
 
Ha nincs előtte LM1036, akkor szerintem egy 1u kondi is megoldás lehet. 22k bemeneti ellenállás mellett 30Hz-ig gyakorlatilag egyenes, és 7Hz környékén van az f3. Hogy ezen túl az IC frekvenciamenete hogy alakul, az más kérdés.
(#) ptesza válasza Zupp87 hozzászólására (») Nov 16, 2009 /
 
Ésszerű MOD lehetne a már elkészített erősítőknek. Ki fogom próbálni , de most ép B5 erősítőn dolgozom. :papakacsint:
(#) Zupp87 válasza ptesza hozzászólására (») Nov 16, 2009 /
 
Én pedig Conductor-on Az alkatrészek zöme megvan hozzá... már csak le kéne fotózni a panelt.. és összerakni, éleszteni. Tápkondik, trafó adott.. csak kedv meg idő kéne
(#) roland0327 hozzászólása Nov 16, 2009 /
 
Sziasztok!
Ma össze raktam az erősítőt, és se füst se durr nemvolt. Rámértem a kimenetre ott 76V volt váltóban (ez baj?) és a kimenetre is rámértem azért és ott nincs. Itthon van egy kb 50 W hangszóró azzal kipróbálhatom?

köszi
(#) martin96 válasza roland0327 hozzászólására (») Nov 16, 2009 /
 
A kimeneten van 76volt?Ha igen akkor valamit rosszul csinálltál.Nekem egy 40w-os sal hangszóró van rajta.
(#) roland0327 válasza martin96 hozzászólására (») Nov 16, 2009 /
 
visszáb egy oldallal ptesza azt irta,hogy nem baj... de mit csinálhattam rosszul? A kondi polaritása jó 3szor is átnéztem, az ellenállások is jók egyesével ki mértem őket, a táp fesz: -38, GND , +38 igy van.
(#) martin96 válasza roland0327 hozzászólására (») Nov 16, 2009 /
 
Nemtudom nekem 0volt ac van a kimeneten.Szerintem az ic rossz.
(#) roland0327 válasza martin96 hozzászólására (») Nov 16, 2009 /
 
mit gondolsz rá kössem vagy ne?
Következő: »»   122 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem