Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   383 / 607
(#) vipera1997 válasza Szabi1 hozzászólására (») Szept 28, 2012 /
 
nekem egy 460W-os van +/- 28V-ot ad kle ha érdekel
(#) vipera1997 hozzászólása Szept 29, 2012 /
 
Segítségre lenne szükségem megépítettem ezt a kapcsolást:
http://bolthely.hu/mikroshop/id/00536_KIT_erosito_mono_vegfok_1x_10...IC-vel
annyi lenne a bajom hogy a kimeneten egyenáram jön ki.a némítás gombra nem reagál.Nem tudom hogy mi baja lehet minden "jól" van benne.Köszönöm a segítséget
(#) Szabi1 hozzászólása Szept 30, 2012 /
 
Ha 2 db TDA 7294 hidat 2x25AC 600W os trafóval hajtok akkor lesz 200w szinuszos kimenő teljesítmény? És ha én 5A es biztiket raktam cseréljem ki 6A esre?
(#) janimester válasza vipera1997 hozzászólására (») Szept 30, 2012 /
 
Szia, van két hidalt panelom mindkettő egy éve üzemel , de már meguntam a dübörögtetést ithol ezért megválnék tőle, de nincs csere maximum eladom. Azaz egy panelra vasaltam rá a két tervet és közösen fel vannak fogatva egy bordára. Tehát inkább egyben adnám el mert nem vágnám szét ha nem muszály.
(#) janimester válasza Szabi1 hozzászólására (») Szept 30, 2012 /
 
Teljesen fölösleges neki akkora trafó, mivel a 200w-os nak titulált hidalt kapcsi meg se közelíti a 200w-ot, sinusba 8ohm-on tud 100w-ot 0.1% thd-vel. Szóval csak a számlát növelnéd ..
(#) Szabi1 válasza janimester hozzászólására (») Szept 30, 2012 /
 
De Bassmaster lemérte a TDA hidat és azt mondta 200w 8 ohmos terheléssel akkor ez nem igaz?
(#) Alkotó válasza janimester hozzászólására (») Szept 30, 2012 /
 
Én mást mértem, ezért hajlamos vagyok feltételezni, hogy téves az állításod. (itt olvashatod)
A hozzászólás módosítva: Szept 30, 2012
(#) janimester válasza Szabi1 hozzászólására (») Szept 30, 2012 /
 
De igaz. De már legalább 10%-ot torzít ott a tok amit nem lehet nem észrevenni , én számba se veszem az ilyen adatokat amit már csak torzítással lehet kivenni egy ic-ből. A doksiban 150w van megadva +-25v-nál 10%-os torzítással. Tehát mégsem 200w..
(#) Bassmester válasza janimester hozzászólására (») Szept 30, 2012 /
 
Terhelten +/- 36V tápfesz megléte esetén adja le a 200W szinuszos teljesítményt 8 Ohm-os műterhelésre, tökéletes szinusz jelalakkal. Ez tény ha hiszed ha nem. THD-t célműszer híján nem mértem, de szerintem itt mindenki számára egyértelmű hogy jóval magasabb mint fél teljesítményen.
(#) FeketeVipera hozzászólása Szept 30, 2012 /
 
Csak a biztonság kedvéért kérdezem:
Ez a trafó alkalmas lesz? Bővebben: Link
(Egy barátomnak szeretnénk az IC gyári kapcsolásával 8 Ohm-ra mélynyomóhoz erősítőt építeni.)
(#) Bassmester válasza Szabi1 hozzászólására (») Szept 30, 2012 /
 
Ez nem csak a trafódon múlik...
Erős Graetz-ek (35A), 2,5mm2-es tápvezeték megfelelő kialakítású puffer blokk
(pl.: 8×4700uF) is meglegyen!
Az a lényeg, hogy a két csatorna teljes kivezérlésekor se essen a tápfesz +/-36V alá, ezért én 2×28V AC feszültségű trafót javaslok, amennyiben a végfokból kivehető maximumot kívánod megcélozni. Komoly hűtés is kell neki, hogy összejőjjön a dolog. Tápáganként a 4A-T 5×20mm-es bizti bőven elég lesz egy csatorna hídnak.
(#) Szabi1 válasza Bassmester hozzászólására (») Okt 1, 2012 /
 
Nekem tápáganként úgy van hogy 22000uF+10000uF+200+220+470 és innen elvan osztva a két végfok nyáknak a táp, minden végfokon tápáganként van 470uF. így ha a 2 végfok kondijait is számoljuk 2x33360µF van. De nekem 5A-es bizti van baj? És a trafó lágyinditóba is rakok biztit. Én ezt a két végfokot leginkább mini PA rendszer High hangfalait hajtanám. Szóval nem akarok tőle basszust gondolom akkor nem kell anyi puffer? És még 1 tda hidat külön egyenirányítok pufferelek stb. menyi puffer kell? a trafó 2x27Ac 5A ( minim 170w ot akarok elérni 8 ohmos terhelésen a külön pufferelt végfokkal)
(#) Szabi1 válasza Szabi1 hozzászólására (») Okt 1, 2012 /
 
Most néztem meg a kiszemelt dinamikus hangszórót meg a közepet hozzá és 150w os az egész 8 ohmos szóval akkor elég 500w-os trafó a 2 hídnak? 2x24AC vel? És torzítás lesz hallható?
A hozzászólás módosítva: Okt 1, 2012
(#) Bassmester válasza Szabi1 hozzászólására (») Okt 1, 2012 /
 
Csináld meg nyugodtan azzal a trafóval, jó lesz az majd meglátod. 20-30W kimenõ ide vagy oda, szerintem lényegtelen. 5A-es bizti feleslegesen nagy, amennyiben hidanként értendõ. Torzítás csak akkor lesz zavaró a PA rendszerben, ha túlhajtod és klippel, vagy pedig beavatkozik az icé védelme.
(#) Szabi1 válasza Bassmester hozzászólására (») Okt 1, 2012 /
 
Klip jelzőt építek hozzá, meg DC védelem már van egyéb védelem szügséges? Tudtommal az IC rendelkezik hővédelemmel meg rövidzár védelemmel!?
A hozzászólás módosítva: Okt 1, 2012
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Okt 1, 2012 /
 
Szia! Hasznos lehet egy LED jelzés, ha a hűtőborda nagyon meleg.
(#) Szabi1 válasza reloop hozzászólására (») Okt 1, 2012 /
 
Kapcsi rajz?
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Okt 1, 2012 /
 
Alkotó volt szíves szépen megrajzolni. Az egytápos híd-kapcsolás ventilátor vezérlőjében találod. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Okt 1, 2012
(#) vipera1997 hozzászólása Okt 2, 2012 /
 
Megtudtam csinálni a mono panelt köszönök mindent,de a panelok most már nem aktuálisak a 20V-ból 18V-ot adott ki szinuszosan kb 80W-lehet.Köszönöm bárkinek kell ezzel a nyákkal és kapcsolással kérdése segítek ha tudok
(#) compaqamplifier hozzászólása Okt 11, 2012 /
 
Üdv, Tudom trehányság, de valaki megmondhatná, hogy ezt az erősítőt hogyan tudom 6 ohmon 15 wattra méretezni? mekkora táp kell neki?
(#) vipera1997 válasza compaqamplifier hozzászólására (») Okt 11, 2012 /
 
Ilyen kis teljesítményt nem lehet kihozni belőle szerintem
min 16V-kell neki és a 15W-hoz kb 10V-kell
(#) reloop válasza compaqamplifier hozzászólására (») Okt 11, 2012 /
 
Üdv! Számolgassunk. U2=P*R. A szinuszosan előállítandó U feszültséghez számolj 1,41 -szer ennyit. Ez kell plusz és mínusz tápban is. Adj hozzá 3V maradék-feszültséget és tápesést ízlés szerint Ha jól számoltál +/-19V körül kapsz eredményt.
(#) vipera1997 válasza reloop hozzászólására (») Okt 11, 2012 /
 
de a minimum teljesítménye akkor is 30W
A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2012
(#) reloop válasza vipera1997 hozzászólására (») Okt 11, 2012 /
 
Szia! Mit értesz minimumteljesítményen?
(#) compaqamplifier válasza reloop hozzászólására (») Okt 11, 2012 /
 
Arra gondolt, hogy onnantól indul a tda 7294 "max" teljesítménye. +-9 voltot is hallottam. Egyébként most érkeznek meg a Vermona Regent széle sávú hangszórók. Egy éve meg itt van egy 6l2p tda7294 hibrid, csak trafó kell neki, ez meg így pont unikum hangzású lesz túlhajtani persze nem akarom mert torzítást nem hallani ha túl van hajtva. Csak nyálcsorgatásként dobom be hogy 106dB-s hangszórókról van szó és 30 cm-s, egy Regent diszkós-zenekari vagy a "színház hangja" lesz hozzá megcsinálva Egyébként köszönöm a segítséget.
A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2012
(#) Kovidivi válasza vipera1997 hozzászólására (») Okt 11, 2012 /
 
Kilehet belőle hozni kis teljesítményt is. Méretezni kell kb. 20-30W-ra, és addig tekerik a hangerő potit, amíg 15W nem jön ki belőle. Ha kell, akkor lehet építeni egy visszajelzést. Azt meg butaságnak tartom, hogy egy erősítőt pont 15W-ra építenek, és ha már 16W-ot tud, akkor az már rossz. Inkább legyen az erősítőben tartalék.
(#) compaqamplifier válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 12, 2012 /
 
Tartalék? honnan? Több ampert amúgy is fel tud venni szóval trafónak kell hogy nagyobb legyen...
De az most a lényeg hogy szinuszosan ne tudjon többet.
A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2012
(#) Szabi1 hozzászólása Okt 15, 2012 /
 
Valaki belinkelné reloop Clip jelzőjét hogy megnézem az én tda hidamra hogy kell mértettezem az alkatrészeket?
(#) Lacko12 válasza Szabi1 hozzászólására (») Okt 15, 2012 /
 
Szia ennél a hozzászólásnál megtalálod.
(#) GyurikaBx hozzászólása Okt 17, 2012 /
 
Sziasztok! Egy kérdés,TDA7294 +-24voltról hídban 8ohmra mekkora teljesítményt ad le?
A hozzászólás módosítva: Okt 17, 2012
Következő: »»   383 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem