Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   406 / 607
(#) carsound válasza highand hozzászólására (») Márc 22, 2013 /
 
Nem teljesen mindegy? Sima stereo foknál 2db ic dolgozik, hídkapcsolásnál pedig 4db.
(#) carsound válasza reloop hozzászólására (») Márc 22, 2013 /
 
Miért, ennél az ic-nél hogyan működik a hídkapcsolás? Nem az a lényege, hogy akkora áramot vesz fel a két hídba kapcsolt ic is, mint egy ic? Az egyik erősítő ellenütemben dolgozik és két "ellentétes" pont közé van kötve a hangszóró? Az átfolyó csúcsáram változatlan a terheléssel egyetemben (R, Ics változatlan), ellenben a feszültség duplázódik.
(#) Bassmester válasza carsound hozzászólására (») Márc 22, 2013 /
 
Ha az adott terhelésen duplázódik a feszültség, akkor az áramerősség is duplázódik.
Ezért a hídkapcsolás, adott tápfesz és terhelés esetén a félhíd kimenőteljesítményének a négyszeresét igyekszik leadni. Ennek azonban gátat szab az integrált túláram védelem,
mely gyakorlatilag kb 6,5A (effektív) kimenő áramerősséget tesz lehetővé.
(#) reloop válasza carsound hozzászólására (») Márc 22, 2013 /
 
Ha a feszültség duplázódik akkor a változatlan terhelésen nem folyhat változatlan áram! Szerintem az zavar meg Téged, hogy az áramfelvétel időben megoszlik. Egy szóló erősítőnél egy szinusz periódus kivezérlése során a periódus egyik felében az egyik, másik felében a másik tápoldal szolgáltat áramot. Híd kapcsolásnál folyamatosan fél szinuszok terhelnek. Az áram effektív értéke így duplázódik meg.
(#) Alkotó válasza carsound hozzászólására (») Márc 22, 2013 /
 
Többféle módon is próbálod kiforgatni a szavainkat.
Amit Én írtam az arra bíztat, hogy az összes várható kimeneti teljesítményt 1,5-2 vel szorozva megkapod a szükséges transzformátor teljesítményt. Az 1,5 már elég, a 2 pedig már jelent egy kis tartalékot. Ha nagyobb egy trafó, akkor annak kisebb a menetszáma, és nagyobb a huzalátmérője, ami kisebb feszültségesést jósol a terhelés hatására.
A "mindegy" azt jelentette nálam, 2db külön álló TDA7294, azonos teljesítményt igényel mint 1db 2 IC-ből álló híd.
(#) csady válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 22, 2013 /
 
Köszönöm. Szerintem a vasalásos technikáról váltok.. mert nekem nem jön be 100%-osan..
(#) at22 hozzászólása Márc 22, 2013 /
 
Sziasztok! Most kezdtem bele a pedro féle tda7294 hídba. Itthon a java alkatrészt már össze szedtem. A 220nf-os meg a 330nf-os kondikat is találtam itthon de nincs rajta, hogy hány voltot bír csak jelzések vannak rajta. Mellékeltem a képet. Szerintetek ez jó lesz hozzá?
A segítségeket előre is köszönöm.
(#) carsound válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 22, 2013 /
 
Sajnálom, ha kiforgatásnak érzed a szavakat. Én megérteni akarom a lényeget. A rosszindulat távol áll tőlem!

Többieknek köszönöm, világossá vált a dolog!
(#) jani1987 hozzászólása Márc 22, 2013 /
 
Mondjuk úgy, hogy készen van a projekt. Igaz hiányzik a hangerő poti, de most időm sincs bemenni a boltba. Bocs a képért, de telefonnal készült és már délután van.
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2013

Kép0152.jpg
    
(#) peter1995 válasza at22 hozzászólására (») Márc 22, 2013 /
 
Szia. Véleményem szerint simán elbír 50V-ot. Én egy 8 fetes végbe raktam ilyeneket, csak 100nF-osat. Ott eredetileg 100V-os volt ilyennel pótoltam nem volt baj. Meg ugye ez a bemeneten van ahol nincsenek nagy feszültségek.
(#) at22 válasza peter1995 hozzászólására (») Márc 22, 2013 /
 
Hali! Köszönöm a segítséged.
(#) Bassmester válasza at22 hozzászólására (») Márc 22, 2013 /
 
Szia! Nem fontos ragaszkodni a 330/220n pároshoz, tehetsz bele a kettõ helyett, egy-egy db 470n - 2,2u közöttit. Lehetõleg mkp kondit használj.
(#) Bandi47 hozzászólása Márc 24, 2013 /
 
Sziasztok!
Megépítettem hídkapcsolásba 2db tda7294. Nincs valakinek info hogy becsületes hűtéssel mekkora a legnagyobb feszültség amivel működik lekapcsolás és hiba nélkül?Adatlapról tudom hogy max 60V
Nekem van egy 1000VA 2x40V toroidom. Ami √2 szeresére emelkedik a puffereken, ez az +/-56V
ez túl magas feszültség.Hálózat ingadozásnál ez veszélyes lehet ezért beépítenék túlfeszvédelmet/varisztor,szupresszor/.
Van valakinek ötlete? Másik trafót nem szeretnék venni.
(#) Kovidivi válasza Bandi47 hozzászólására (») Márc 25, 2013 /
 
Helló!
+-40V-nál ne kapjon többet! Amit néztél adatlapban, az jel nélkül értendő, és +-50V-ról ír. A 60V szerintem 7293-nál van írva, annak viszont van másik topicja. Néhányan hajtják +-42-44V-ról, de ez a feszültségtöbblet szerintem nem ad annyival több kimenő teljesítményt, hogy megérje a vele járó kockázatot.
Másik pedig: egy hidat nem mindegy, mivel terheled. Ha 4ohmmal, akkor a +-40V túlságosan sok! Adatlapból kinézhető, hogy mekkora terheléshez milyen tápfeszültséget ajánlanak. Híd esetén a két IC fele-fele terhelést látja.
Letekerhetsz a trafóról, akkor csökkenni fog a feszültség. Más megoldást én nem alkalmaznék. Másik trafót szerezni kifizetődőbb.
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2013
(#) Bandi47 válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 26, 2013 /
 
Köszönöm a válaszod!
A letekerés elég macerás,középleágazásos toroid lévén le kéne tekernem a szekunder egyik felét teljesen,hogy szimetrikus maradjon,és a másik oldalából is amennyit kell,aztán vissza
az egészet. Nem lehetetlen de nem lenne könnyű,mondjuk láttam videót ahol két srác kézzel,egy szétszedett kerékpárabroncs segítségével egy komplett toroidot megtekertek.
(#) Kovidivi válasza Bandi47 hozzászólására (») Márc 26, 2013 / 1
 
Vagy tekerj még rá, és kösd be ellentétes fázisban, akkor kivonódik a feszültség. Vagy add el a toroidot, és az árából vegyél egy megfelelő feszültségűt. Stabilizátort még ebben az esetben sem használnék. Maximum, ha nagy hűtőbordád van, de szerintem az nem lesz olyan dinamikus, mintha trafóról járna a végfok. 30V-ot kellene elfűteni, nem tudom hány A-rel, de én 3A-t simán tippelek. Az már 90W, ami nem kevés. Plusz az IC-k is fűtenek darabonként 50W-ot, kész is a fűtőtest.
(#) at22 hozzászólása Márc 29, 2013 /
 
Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy 30k ellenállás helyet nem tudtam szerezni csak 33k.ohm-ott. Ha belerakom a 33 k a 30k helyet nem lenne baj?
A pedró féle tda hidat rakom össze. Ja és a 2200uf-es kondi helyet nem jó más?

A segítségeteket előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2013

TDA7294b.pdf
    
(#) reloop válasza at22 hozzászólására (») Márc 29, 2013 /
 
Szia! A 3k eltérés lényegtelen, jó bele a 33k. A 2200µF helyén 100µF-t használok, természetesen van előtte 2x10000µF puffer.
(#) at22 válasza reloop hozzászólására (») Márc 29, 2013 /
 
Köszi a segítséget. Akkor használhatok nyugodtan 100uf -es kondit a 2200uf-es helyet?
(#) reloop válasza at22 hozzászólására (») Márc 29, 2013 /
 
Mekkora kondik lesznek az egyenirányító után?
(#) jani1987 válasza reloop hozzászólására (») Márc 29, 2013 /
 
Nekem csak 3300-ast sikerült találni, pedig 10-est javasoltak.
(#) bencikusz válasza jani1987 hozzászólására (») Márc 29, 2013 /
 
Szia!
3300u édes kevés egy TDA-hídhoz. Amit most én építek abban tápáganként 20 000u van.
Nem fogja bírni a tápod. Nem tudja kellő árammal kiszolgálni a végfokot.
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2013
(#) jani1987 válasza bencikusz hozzászólására (») Márc 29, 2013 /
 
Ez nem híd, hanem monós. Múltkor raktam fel egy gagyin sikerült képet róla.
(#) bencikusz válasza jani1987 hozzászólására (») Márc 29, 2013 /
 
Ne haragudj, ebből nekem az jött le hogy hidalt végfokot építesz...
"A pedró féle tda hidat rakom össze."
Lényegében nem sokat változtat, van olyan végfokom is(több darab is) ami nincs hídba kötve, abban tápáganként 10 000u van.
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2013
(#) Kovidivi válasza bencikusz hozzászólására (») Márc 29, 2013 /
 
Ha elég erős a táp, és kevesebb a kondi, akkor az még elfogadható, kicsit máshogy fog szólni a végfok max. kivezérlés esetén. Nagyobb kondival és gyengébb táppal lágyabban fog szólni, de ez is csak max. kivezérlésnél vehető majd észre. 10-30W kimenőnél szerintem nincs hallható különbség. Ha lesz lehetősége jani1987-nek később, akkor rakjon bele 10 000 µF-ot.
(#) jani1987 válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 29, 2013 /
 
Tudja valaki mennyibe kerül a 10-es? Jelzem most 34V-os tápot kap. Ja és a bemenő jel vezérli a hangerőt. Nincs hangerő poti. MÉG.
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2013
(#) bencikusz válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 29, 2013 /
 
Természetesen igazad van, kis hangerőn nincs hallható különbség, de gondoljuk csak egy kicsit bele. Teszem azt van egy 200-300 lóerős autód, megbírod állni hogy ne lépj neki oda egy kicsit hogy had menjen? Nah látod... Ugyan ez előfordul az erősítőnél is. Van egy 100-1500 W os erősítőd nem fogod csak 10W-on járatni
(#) bencikusz válasza jani1987 hozzászólására (») Márc 29, 2013 /
 
Ha a 10-es alatt 10 000u-t értesz akkor:Bővebben: Link
ui: ha nincs benne hangerő poti, akkor tegyél bele
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2013
(#) at22 válasza reloop hozzászólására (») Márc 29, 2013 /
 
2x20000uf minimum.
(#) jani1987 válasza bencikusz hozzászólására (») Márc 29, 2013 /
 
Ha szerencsém van hétfőn el tudok menni a boltba venni egy sztereo potit.
Következő: »»   406 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem