Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   54 / 607
(#) ptesza hozzászólása Jan 12, 2009 /
 
Puritánabb ,és kezenfekvőbb ötletet találtam egy helyen. Olyan műnyomó is megfelel ami már egyszer volt a nyomdában.

Magyarán színes magazinok ,szórólapok is műnyomó pappírra készülnek. Lehet kísérletezni. Túl nagy baj nem lehet.


:guluszem1:
(#) sound.man válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
Az nem jó mert azon a papíron van egy vékony fólia amit ha átvasalsz átmegy a nyákra és nem tudod lemarni. Amúgy ha Neked otthon nincs lézernyomtatód akkor kinyomtatod tintasugarassal sima papírra és lefénymásoltatod műnyomóra, én így szoktam csinálni.
(#) anonym1s válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
Ilyen vonal vastagitast mar en is csinaltam ezen a nyakon, csak nem akartam mutogatni mivel a rajz tervezese nem az en erdemem, de ugy latom ez nem gond szoval en is megmutatom mit kovettem el
Egyebkent en azert csinaltam mert vettem nagyobb elkokat es nem fertek el rajta.

A filces tecnologia levaltasara:
En egyszeru feher nyomtato papirra kinyomtattam a rajzot sima tintasugaras nyomtatoval, aztan visszaraktam a nyomtatoba 2-3-szor es ilyen tobbszorosen nyomtatott papirbol is legalabb 2 reteget, hogy kelloen sotet legyen a rajzolat es ne szurodjon at rajta a feny. Aztan egymasra illesztettem a papirokat, bekentem etolajjal, ettol sokkal attetszobb lett ott ahol nincs rajta rajz, majd ra a lakkozott panelra, vilagitas, felesleges lakk oldas, maratas es kesz.

Sajna a tobb retegu papir miatt a vilagitasi ido drasztikusan megno, de 1.5 ora vilagitas utan hibatlan az eredmeny Illetve nekem mindenkeppen jobban tetszik a vegerdemeny annal amit filccel rajzoltam.

Nyak.pdf
    
(#) anonym1s hozzászólása Jan 12, 2009 /
 
Itt az eredmenye annak amit ezzel a modszerrel csinaltam.

DSC00870.JPG
    
(#) blokkmetal válasza MPedro hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
MPedro!

Egy félreértést szeretnék tisztázni. A fotótechnikánál kell a nyák tükörképe.
Vagyis úgy értem, hogy a műnyomós technikánál ugynabban a helyzeteben kell a panelrajzot a műnyomóra nyomtatni, mint ahogy a beültetési rajzot fogod.
Hogy értsük miről beszélek, mellékletben lerajzoltam.

Amúgy még rég irtam egy kis cikket az efféle nyák-készítésről. Az oldal sz*r, még kezdő koromban készítettem, de ahogy a cikkben is szerepel, nekem nagyon szuper nyákok készülnek így és nagyon egyszerű. És elég részletesen írtam, mint láthatjátok.

munyomo.jpg
    
(#) MPedro válasza anonym1s hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
Hát enye - benye...
(#) MPedro válasza blokkmetal hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
Szia ! Nincs félreértés, ugyanazt mondjuk. Az ültetési oldal a nyákrajz tükre.
(#) Bassmester válasza anonym1s hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
Szép lett a panel
Én is így szoktam csinálni a bonyolultabb nyákokat, azzal a különbséggel, hogy pauszra nyomtatok 2 x. A harmadik réteg felesleges és a papír is hullámosodik tőle. Ezt lézerrel tudom csak megcsinálni (HP5P), a tintás (Epson) nem szereti a pauszt csak ha felcelluxozom egy sima lapra. Régebben lehetett kalpni Pausclar spray-t, olaj helyett.
A TDA 7294-nél, csak a nagyon közeli vonalak miatt lenne indokolt ez a módszer. Ha írtok még ötleteket, akkor érdemes lenne egy kicsit feléleszteni valamelyik NYÁK-os topikot.
(#) Gyurix hozzászólása Jan 12, 2009 /
 
Sziasztok ha valaki megépítette ezt az erősítőt akkor légyszi küldjön tápkapcsolási rajtzot. És mondjon véleményeket, hogy milyen az erősítő? Köszi!

TDA7294b.pdf
    
(#) ZPKing válasza Gyurix hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
Szia!
Amit mellékeltél az a legjobb.
Amúgy az oldalon marokszám van kapcsolás nézz körül.
Ajánlom olvasd át a topikot mielőtt nekiállsz valaminek.
Amúgy nagyon jól müködő és használható az IC
Nekem a hidalt van megcsinálva. Nagyon nagyon szól
(#) Gyurix válasza ZPKing hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
oké lés esetleg egy tápegység kapcsolási rajzot tudnál küldeni?
(#) ZPKing válasza Gyurix hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
Szia!
Én egy 300VA-as 2x30V ról hajtom.
egyenirányítva pufferelve kb 42 Volt.
2*20000µF Elko
kapcsolás semmi extra: dióda híd és puffer kondik.
táp
felső rajz szerint.
ennyi.
(#) Gyurix válasza ZPKing hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
és stabilizátor nem kell bele mert itt nincs az erősíő panelján csak az Ic azt kész semmi stabilizálás.
(#) ZPKing válasza Gyurix hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
nem kell neki stabil táp
ebben a hidaltban van tápszűrés.
brumm kizárva ha adatlap szerint építed meg.
"csak az IC azt kész" merész kijelentés.
Nem kis oda figyelést igényel az erősítő építése.
Szóval csak úgy hipp hopp ne állj neki.
mondom olvasd vég a topikot.
Amúgy nem kötelező a 42 Volt egyenirányítva.
mehet kevesebbről csak akkor kissebb a teljesítmény.
Mégy egy fontos dolog jó méretes hűtőborda kell neki
és az IC-ket csillámmal el kell szigetelni és még
hővezető paszta sem árt közé.
(#) Gyurix válasza ZPKing hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
Oké köszi
(#) sound.man válasza ZPKing hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
Lehet úgy is, hogy az ic-t nem szigeteled el csillámmal a bordától, hanem a bordát szigeteled el a doboztól. Nem is képzelnéd mennyivel jobban hül csillám nélkül.
(#) ZPKing válasza sound.man hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
Tudom ez is egy megoldás.
csak én ezt raktam össze
ui.: dobozom még nincs kész. biztonsági megoldás ez.
(#) anonym1s válasza sound.man hozzászólására (») Jan 13, 2009 /
 
Az ic-ket nem kell egymastol elszigetelni? Ugy ertem hogy ez hidalt valtozat, tehat ket ic van egy panelon es ha jol emlekszem azt olvastam itt hogy szigeteles nelkul nem lehet a ket ic ugyanazon a hutobordan.

ZPKing!
En trafo vasarlas elott allok, es en is 2x30V-ost akarok venni, csak nem tudom hogy eleg lesz e a 300VA. Nalad jol mukodik, szoval eleg a 300VA?
(#) sound.man válasza anonym1s hozzászólására (») Jan 13, 2009 /
 
Nem mert az ic hűtőzászlóján a negatív táp van. Nekem is volt már egy bordán hidalva két TDA7294 úgy, hogy nem volt elszigetelve, viszont a doboztól minden féle képpen el kell szigetelni a bordát mondjuk egy nyáklemezzel lemaratva vagy valami ilyesmivel.
(#) DJ Szabcsa válasza sound.man hozzászólására (») Jan 13, 2009 /
 
Akkor nem egyszerűbb a két IC-t elszigetelni csillámmal és gyűrűvel a bordától, mint a bordával trükközni???
(#) sound.man válasza DJ Szabcsa hozzászólására (») Jan 13, 2009 /
 
Így is kicsi az ic tokja, melegedik mint az állat és ha ott a csillám romlik a hőátadás. Haver lemérte, valami 10 fok volt a különbség... Azért szerintem nem mindegy, főleg ha bulit is akarsz vele csinálni.
(#) hapro válasza sound.man hozzászólására (») Jan 13, 2009 /
 
Viszont úgy tudom van benne hővédelem, és nem tud túl melegedni.
(#) Bassmester válasza hapro hozzászólására (») Jan 13, 2009 /
 
Csillám helyett sokkal jobb az a szürke gumilap, amit pc tápokból lehet bontani. Egyébként jó hűttővel, mindent kibír az ícé, szerintem nem a szigetelések elhagyásával kéne a minél jobb hőelvezetésre törekedni. Az enyém pl nem is langyosodik, olyan brutál hűtője van, hogy még 3 ilyen erősítőt is elbírna.
Nézzétek meg! Érdemes ilyet csinálni, akár kisebb méretben is, mert nagyon hatékony és nem foglal nagy helyet.

Hűtő.jpg
    
(#) hapro válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 13, 2009 /
 
Tök jó, viszont ennek van hangja.
(#) Bassmester válasza hapro hozzászólására (») Jan 13, 2009 /
 
A hangja nem olyan vészes
A ventit elég a minimumra beállítani, így csak közelről hallani. Jóval halkabb mint egy számítógép
(#) sound.man válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 13, 2009 /
 
Lehet nagy borda, ha a hőátadás nem jó szal ez olyan dolog. Nem azt mondtam, hogy ha van szigetelés nem fog hűlni, csak azt hogy szigetelés nélkül sokkal jobb a hőátadás. Lehet benne hővédelem, de buli közepén ha lekapcsol az erősítő azt nem nagyon szeretem, gondolom más se nagyon. Nem értem miért kell most ennyire lehurrogni, nem akartam én rosszat senkinek.
(#) ZPKing válasza anonym1s hozzászólására (») Jan 13, 2009 /
 
Szia!
Nekem ez a trafómvan.
Méretes pufferral a Pedro féle hidalt van nekem.
egy 600W/300W 38cm -es mélynyomót hajtok vele.
olyan 1 volt ingadozást mértem magas hangerő körül.
Tehát nem "rángatja" tápot.
Most ugyis megkapom minnél nagyobb táp kell.
nekem ennyire kellett és nem fullon hallgatom.
Üdv PeTi
(#) Bassmester válasza sound.man hozzászólására (») Jan 13, 2009 /
 
Ugyan már! Nem is lettél lehurrogva. Ezzel kapcsolatban annyiban van igazad, hogy a szigetelőlap, tény és való, rontja a hőelvezetést. Viszont ezen elméleti igazsággal szemben, a jól bevált gyakorlat mégiscsak ez. A konkrét zárlatveszély miatt valószínűleg sokkal előbb elszállna a cucc, mint a tulmelegedéstől.
(#) anonym1s válasza ZPKing hozzászólására (») Jan 13, 2009 /
 
Ha jol ertem amit irsz, akkor javasolt kicsit nagyob trafo, de amire te hasznalod arra eleg a 300 is.

sound.man!
En nem hurrogtalak le, epp azert kerdeztem mert ha nem muszaj szigetelni akkor kihagynam.
(#) anonym1s válasza ZPKing hozzászólására (») Jan 13, 2009 /
 
Na most talaltam egy hozzaszolast itt, miszerint egy hidalt TDA7294-nek 8Ω-os hangfallal max 2.5A-re van szuksege tapagankent, a 300VA-es trafobol meg 5A jon ki 30V feszultseg mellett, ami boven eleg. Meg 4Ω-os hangfalhoz is eppen eleg
Akkor mostmar tudom mekkora trafot kell vennem.
Következő: »»   54 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem