Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   555 / 607
(#) hzsanda hozzászólása Ápr 29, 2016 /
 
Sziasztok! Problémám akadt a 2.1-em összerakásakor. Van egy 4IC-s TDA7294 végfokom, ami tökéletes, zajmentes. Van egy 1IC-s TDA7293 végfokom őt szeretném a subládámra kötni, aminek egy pici alapzaja van, de még nem gáz. Viszont amikor közös tápra teszem a két egységet megőrülnek és valami egészen sok alapzaj keletkezik mindkét végfok kimenetén. Már próbáltam külön-külön egyenerínyítás, puffer, szürő, stb. és már próbáltam a TDA7294-es IC tápjára kötni a mono végfokot is, a fotón ez látszik.
Az előerősítő nincs bekötve, csak a két végfok.
Válaszokat előre is köszönöm!
(#) erik001 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 29, 2016 /
 
Köszönöm szépen a segítséget
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Ápr 29, 2016 /
 
Szia Reloop.

Az érdekelne , hogy mértél e már meg valós körülmények között TDA7294 IC teljesítményét. Nekem +-38v-ról megy a panel. Kérdés hogy így mennyit tudna leadni és , hogy lehetne e 4-Ohmmal terhelni?
(#) reloop válasza hzsanda hozzászólására (») Ápr 29, 2016 /
 
Szia! Előre bocsájtom, tökéletes megoldásnak az számítana, ha a két végfok külön trafóról, vagy egy trafó két külön szekunderéről menne.
Elég nehéz feladat mindkét nyákon megtalálni azt a pontot, mely kellően terhelhető és a jelföldhöz képest zavarmentes.
Jelen felállásban valóban a 4 IC-s panelről lehet áthozni a tápot, ha annak az egyenirányítójában van még elegendő tartalék.
A ±táp pontok viszonylag egyszerűen összeköthetők. Fontos, hogy az összekötő kábelt mindkét panelen a puffer megfelelő lábához forraszd, ne valamely hozzá kapcsolódó vezetősávra.
A testek összekötésénél első körben megpróbálhatod az adott panel puffereinek testlábait összekötő vezetősáv felezőpontját kijelölni és min. 2mm2-es vezetékkel összekötni őket.
Lehet bejön egy olyan megoldás, hogy a két panel puffereinek 2-2 lábpárját kötöd össze, tehát négy vezetékes lesz az összeköttetés. Itt is közvetlenül a kondi lábra kell forrasztanod!
Nagyon ügyelj, hogy a testeket és a polaritást el ne cseréld és feltétlen áramkorláttal éleszd az újrahuzalozott készüléket! Bővebben: Link
Kifinomultabb megoldás a TDA7293 panelen a jelföld és a teljesítményföld szétválasztása, erre találsz jópár példát a korábbi írásaimban. Ha adsz linket a KIT-hez és van olyan szerencsénk, hogy a NYÁK-ról jó minőségű fotó szerepel benne, akkor lerajzolom a pontos teendőket.
(#) reloop válasza frissadam hozzászólására (») Ápr 29, 2016 /
 
Szia! Természetesen minden panelt megmérek ohm-os műterheléssel is. ±38V 4Ω ellenállásra nagyjából 100W kimenő teljesítmény jut, és ugyanennyi a disszipáció is.
Tehát ezen tápfeszültségnél terhelhető 4Ω-mal, de kiesik a biztonságos üzemeltetési tartományból Bővebben: Link
(#) hzsanda válasza reloop hozzászólására (») Ápr 30, 2016 /
 
Szia! Köszönöm a válaszod! Kipróbálom elsőnek az összekötést négy kábellel, mert ez még nem csináltam. Itt a beépített TDA7293 modulom linkje nem egy szerencsés a fotó.
Bár nem ezt a KIT-et vettem meg, de szerintem ugyan az a panel és itt látszik a nyák jobban. Köszönöm a segítséged! üdv, H
(#) reloop válasza hzsanda hozzászólására (») Ápr 30, 2016 /
 
A táp és jelföld szétválasztás így oldható meg.
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Ápr 30, 2016 /
 
Köszi a választ. Annyit szeretnék még tudni, hogy szerinted egy párhuzamosított TDA7294 4Ohmra mekkora tápfeszültséggel üzemeltethető biztonsággal és mi lehet a max teljesítmény amit ki lehetne venni belőle biztonsággal?
(#) reloop válasza frissadam hozzászólására (») Ápr 30, 2016 /
 
Évekkel ezelőtt építettem TDA7293-mal párhuzamos kapcsolást, ami azóta is kiválóan működik. Később vagy 4-szer is nekifutottam és mind kudarcba fulladt, ezek után nem merem a párhuzamos kapcsolást jószívvel ajánlani.
A párhuzamos tagok a legkisebb együttfutási hiba esetén is egymásranyitnak és azonnal megsemmisül az összes IC
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2016
(#) hzsanda válasza reloop hozzászólására (») Máj 4, 2016 /
 
Simán az átkötéssel próbálkoztam, a tápot nem babráltam.
Működik! Gyakorlatilag fület kell tapasztani a hangszóróra, hogy búgást, zajt halljak.
Még a táp átkötéssel is kipróbálom, hátha még az a kevéske zaj is megszűnik.
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
(#) hzsanda válasza hzsanda hozzászólására (») Máj 5, 2016 /
 
Szia Reloop! Próbáltam a tápot is egységesíteni, (négykábeles átkötéssel a pufferkondik lábánál), nem hozott semmilyen változást. Az általad küldött átkötés marad. Mégeccer köszi!!
(#) reloop válasza hzsanda hozzászólására (») Máj 5, 2016 /
 
Szia! Örülök, hogy jó lett!
(#) erik001 hozzászólása Máj 6, 2016 /
 
Sziasztok
2 db TDA 7294 híd-nak 10A graetz híd elég ?
(#) zotya1983 válasza erik001 hozzászólására (») Máj 7, 2016 /
 
Hát épphogy..Ezen ne spórolj az a 350 ft a 35A graetz hídért nem sok...
(#) tursaba hozzászólása Máj 7, 2016 /
 
Sziasztok ! Szeretném megkérdezni Tőletek, a TDA7293-nak szintén transzkonduktancia bemeneti fokozata van, mint a TDA7294-nek ?
(#) reloop válasza tursaba hozzászólására (») Máj 7, 2016 /
 
Szia! Igen, ebben azonosak.
(#) erik001 válasza zotya1983 hozzászólására (») Máj 7, 2016 /
 
Nem ezen spórolok csak megkérdeztem, van itthon 10,15,50A graetz hidam nem azon múlik a dolog egyáltalán meg nem is a pénzen. Meg kérdeztem mielőtt hülyeséget csinálok.
(#) reloop válasza erik001 hozzászólására (») Máj 7, 2016 / 1
 
Feltéve, de meg nem engedve, mindkét csatorna zárlatos lesz. A 2x24VAC melyet a Graetz egyenirányít 4Ω eredő ellenálláson folyat áramot. Ez nagyjából 12A és a biztosíték kiolvadásáig azért folyhat éppen.
(#) erik001 válasza reloop hozzászólására (») Máj 7, 2016 /
 
Köszönöm a segítséget.
Biztosítékkal a graetz híd előtt védjem vagy az után ?
Vagy mind kettő TDA7294 híd elé rakjak biztosítékot ?
Hány amperos biztosítékkal védjem őket ?
(#) reloop válasza erik001 hozzászólására (») Máj 7, 2016 / 1
 
A híd és a puffer közé raktam az 5A-es biziket Bővebben: Link.
(#) erik001 válasza reloop hozzászólására (») Máj 7, 2016 /
 
Majd akkor valami hasonló módszerrel össze hozom a dolgot.
5A az lomha vagy gyors legyen ?
(#) reloop válasza erik001 hozzászólására (») Máj 7, 2016 / 1
 
Használj lomha biztosítékot!
(#) konyak6 hozzászólása Máj 8, 2016 /
 
Sziasztok!
Amíg a szabadban volt az erősítőm, addig a hűtőbordám több órás használat után is csak langyos volt. Most viszont bekerült a szekrénybe, nincs légáramlás, és durván melegszik. Ráraktam egy ventilátort, de elég rendesen hallatszik a hangja a hangszóróban. 12 V DC helyett csak 6 V AC-t kap. Így nem zúg, de nem is hűt rendesen. Ti hogy oldottátok meg egy hálózati trafóról? Vagy tegyek be egy külön trafót?
(#) reloop válasza konyak6 hozzászólására (») Máj 8, 2016 /
 
Szia! Tégy a ventilátor vezetékére 100µF szűrést, minél közelebb a motorhoz.
(#) gabesz.mi074 hozzászólása Máj 8, 2016 /
 
Sziasztok! A minap össze állítottam egy sztereó hídkapcsolást, a biztis híd tervei alapján. Az egyik oldal rendesen működik ahogy kell a másik oldal viszont teljesen fel tekert hangerőnél szól csak. A bemeneti jel kábel , és pot méter érintkezik töbször is rá mértem nincs szakadás az árnyékon sem ,egészen a panelig jó. Viszont annál az ic nél amelyiknél a 3as láb nem jel bemenet hanem testre van kötve, hiába nyúlok , érintem a 3as lábat akkor sem zúg a hangszóró. Általában ha minden jó akkor érintésre ennél is megfigyeltem a búgást. Szerintetek ez ic ? Már kiszedtem az ic ét de most nincs ithon hogy cseréljem.
(#) reloop válasza gabesz.mi074 hozzászólására (») Máj 8, 2016 /
 
Szia! A testre kötött 3-as lábnál ne várjál búgást, ott csak a 2-es reagál.
A 9, 10 lábak feszültségét ellenőrizted?
(#) gabesz.mi074 válasza reloop hozzászólására (») Máj 8, 2016 /
 
Nem ellenőriztem sajnos, de köszi hogy rám írtál . Már most nem is tudom mert ezt az icét ki forrasztottam .
A 10es láb a stand by és Mute funkcióért felelős ha talán jól gondolom. És a 9es egy 20k ellenálásról van le kötve és össze hidalva a két ic. Ez mibben játszik szerepet?
(#) reloop válasza gabesz.mi074 hozzászólására (») Máj 8, 2016 /
 
Mindkét lábon legalább +3,5V kell az IC megszólalásához a testhez, egészen pontosan az 1-es lábhoz képest. Kis átvezetés, kondi hiba be szokott csúszni és ezzel a méréssel füleljük le. Rendszeresen visszatérő hiba Bővebben: Link.
(#) gabesz.mi074 válasza reloop hozzászólására (») Máj 8, 2016 /
 
Hát most már eső után nekem köpönyeg. A másik oldal szól probléma mentesen, de ide már új ic kell mert az egyik láb el tört ki forrasztáskor. Ma már nem, szerintem a jövő hétvégén sem lessz erre időm, de majd jelentkezem az élesztéssel kapcsolatban. Kössziszépen a segítséget!
(#) hzsanda válasza reloop hozzászólására (») Máj 11, 2016 /
 
Szia Reloop! Ahogy már írtam jól működik az erősítőm, akár egy fejhallgatót is rá mernék kötni, szépen szól. Eddig a telómról próbálgattam és minden rendben is.., viszont most rádugtam az asztali PC-met ahova szánom végül is az erősítőt és hát brumm, de mint az állat. Olvastam a földhurkos cikket és hát... izé értettem szerintem a lényeget .
Kérdés: Egy ilyen, vagy ehhez hasonló eszköz megoldás lehet ?
Vagy rossz helyen kapirgálok? Válasz(aitokat)od előre is köszönöm!
Következő: »»   555 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem