Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Multiméter problémák
 
Témaindító: lgyk, idő: Szept 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   31 / 76
(#) Gazsa válasza xzems50 hozzászólására (») Dec 15, 2012 /
 
Tehát a Volt és az Amper hányadosa adja meg az Ohm-ot.
Ez egy 1,5 V-os elem esetében hogyan is néz ki?

nagyon alapdolgokkal nem vagyok tisztában, viszont zavar, hogy nem értem, mit mutat a műszer...

ezért kérem a segítséget...

(#) dave500 válasza Hodinka hozzászólására (») Dec 15, 2012 /
 
1mm2 kábellel, a 2 forrponthoz nyomtam, de nem forrasztottam. Lehet ez volt a baj?
(#) Hodinka válasza dave500 hozzászólására (») Dec 15, 2012 /
 
Be kell forrasztani a panelba,különben az érintkezés átmeneti ellenállása nagyobb lesz mint a sönt ellenállása,mivel ugye itt csak mΩ-okról van szó,és így akkor nem érsz vele semmit.
(#) dave500 válasza Hodinka hozzászólására (») Dec 15, 2012 /
 
Áhh, köszönöm! Akkor holnap ezt meg is próbálom!
(#) borsitsb hozzászólása Dec 16, 2012 /
 
Sziasztok! Lehet, hogy most nagy hülyeséget fogok kérdezni, de létezik olyan multiméter, amivel lehetne fázist keresni? Tehát fázisceruza helyett használni valahogy.
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2012
(#) bankimajki válasza borsitsb hozzászólására (») Dec 16, 2012 /
 
Bármelyikkel tudsz ilyet csinálni, ami képes 230V-os AC feszültséget mérni. A GND-jét tedd a földelésre. A másik mérővezetéket pedig ha a 0-ba dugod akkor 0 vagy ahhoz közeli értéket mutat, míg ha a fázisba, akkor 230V-ot vagy ahhoz közeli értéket mutat.

Üdv.: Miki
(#) kendre256 válasza borsitsb hozzászólására (») Dec 16, 2012 /
 
Nekem MX-25401 van, az ilyesmi módon is használható.
Aztán van olyan is, ami szigetelésen keresztül, érintésmentesen jelzi a fázist (tulajdonképpen váltakozó mágneses, elektromos teret érzékel). Ha fázis közelébe tartod, a fehér vége pirosan kezd világítani. Persze korlátozottan lehet ezt is használni, ugyanúgy mint a fázisceruzát. (Legbiztosabb fáziskeresésre a próbalámpa.) Az utóbbi időben ezt az érintésmentest szoktam használni, ha csak úgy keresgélni kell, hogy miben lehet fázis.
Érintésmentes feszültségkereső
Mondjuk én jóval olcsóbban vettem...
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2012
(#) dave500 hozzászólása Dec 25, 2012 /
 
Sziasztok! Ismét problémám van az Eltronix BD 303-as multiméteremmel! 1000V-os DC állásban mértem kb. 400V DC-t, és azóta mindenféle hülyeséget mér! Ellenállást még mér, csak mindenhol odaszámol + 20-at (tehát az 40 Ohm 60, de a 10K Ohm is 30, sőt! a 20M Ohm-os állásban rövidre zárt mérőzsinórral is 0,017M Ohm-ot mutat... feszültséget nem lehet vele egyáltalán mérni, mert "kiakad", bármilyen mérőállásban! Mi lehet a baja? Ez előtt is csinált már olyat, hogy mondjuk 20V állásban magától, 1 V-onként számolt felfelé, de 1 kis kocoktatással/ ki-be kapcsolással ez megjavult.. de így használhatatlan!
Előre is köszi!
(#) lithium hozzászólása Dec 28, 2012 /
 
Sziasztok!
Adott egy PANCONTROL PAN 184 tip digit.m.meter..Eléggé jó kis műszer, csak van egy kis idegesítő szokása! Ha bekapcsolom állandóan sípol....Persze volt előzménye..ugyanis szakadás/diódavizsgálat állásban rámértek a 230 as váltófeszre. Azóta idegesít, s persze szakadást nem tudok mérni. A többi funkcióban jó. égésnyom panelen, alkatrészeken nincs, zárlatos, szakadt diódát , ellenállást nem találtam. Örüljek, hogy ennyivel megúszta, vagy esetleg tudtok segíteni?

2.jpg

1.jpg
   
(#) kadarist válasza lithium hozzászólására (») Dec 28, 2012 /
 
Szia!
Igen, örülj, hogy ennyivel megúszta és ha nagyon zavar a sípolás, akkor kösd ki a piezóhangszórót.
(#) lithium válasza kadarist hozzászólására (») Dec 29, 2012 1 /
 
Itt a megoldás!!
(#) Gafly válasza kadarist hozzászólására (») Dec 29, 2012 1 /
 
És máskor ne add kölcsön
(#) Hodinka válasza lithium hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Sza!
Egy régi multim pont ugyanezt csinálta,annak egy zárlatos tranzisztor volt az oka.
(#) dave500 hozzászólása Dec 29, 2012 /
 
Valaki nem tudja a megoldást az én problémámra?
(#) kérdező hozzászólása Jan 1, 2013 /
 
Sziasztok!
Van egy analóg, tehát mutatós multiméterem. Elég pontos, gyakran használom a digitális mellett, főleg feszültség, és ellenállás mérésre.
Most azonban egy kis baleset érte, tv javítás közben. Mielőtt hozzányúlnék a működő TV-hez, szokásosan megmérem a sasszé és a földelés (ez esetben a radiátor) közti feszültséget, nehogy meglepetés érjen, és megrázzon, ha éppen úgy van bedugva, hogy a fázis a sasszéra kerül, ami egyébként normális egy TV-nél.
A lényeg, hogy tranzisztorvizsgáló állásban hagytam a készüléket, és szépen rövidrezártam a hálózatot. Az automata természetesen lecsapott. Azóta semmit se mér. A műszer tekercse, szerencsére nem ment tönkre, csak valahol szakadás van.
Valakinek van hozzá rajza? Nem túl átlátható, a huzalrengeteg miatt.
Egy ilyen készülék a következő oldalon látható:Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2013
(#) Hodinka válasza kérdező hozzászólására (») Jan 1, 2013 /
 
Szia!
Csatolom.

TL-4M_2.RAR
    
(#) Hodinka válasza kérdező hozzászólására (») Jan 1, 2013 /
 
Ezen egy kicsit jobban kivehető.
(#) kérdező válasza Hodinka hozzászólására (») Jan 1, 2013 /
 
Köszi a gyors választ!
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2013
(#) kérdező válasza Hodinka hozzászólására (») Jan 1, 2013 /
 
Ahhoz képest, hogy elég régi a műszer, van részletes orosz leírás, alkatrészjegyzék, és ez mind dokumentum, nem szkennelt papír. Lehet, hogy még mindig nagy számban használják ezt a típust az oroszok, esetleg gyártják is?
(#) Hodinka válasza kérdező hozzászólására (») Jan 1, 2013 /
 
Hát igen,manapság már a mai multikra ez nem jellemző (mármint a részletes leírás).Eléggé népszerű volt ez a típus anno,régebben nekem is volt egy ilyenem,de sajnos mára már csak a rajza maradt meg.Amúgy nem gyártják már.
(#) Ricsi96 hozzászólása Jan 5, 2013 /
 
Helló,helló!
Szeretnék a profi elektrósoktól szakmai tanácsot kérni!
A képen látható műszert párr napja vettem a helyembéli elektronikai üzletben.
Kérdések:
1.Miért sipol mindog a szakadásvizsgálat,dioda kivizsgálásnál???
2.Nem kérdés inkáb segélykérés , valahogy nem mérr áramot akkárhogy próbálom!(pl 9v elemre kötötem a müszert , majd egy 1kohmos ellenállást -azt aztán az elem minuszára.és nem mér semmit mi a hiba mit csinálok roszul???)
3.Véletlenül az öcsém ő amatör és leakkarta ,,mérni a 4,5v elem ellenállásátt,, szóval ohm funkcióban a műszere feszültségforás lett kötve.
Ez a történés óta nem mér ellenállást semelyik mérőhatárban , csak ösze visza jelez ki minden féle eredményt.???

Mit tegyek keresek valakit aki megjavítja a műszert , vagy inkább mongyak le róla???
(#) mineral válasza Ricsi96 hozzászólására (») Jan 5, 2013 / 1
 
1. Lehet, hogy zárlatos a dióda. Vagy nem diódát mérsz.
2. Áram méréshez sorosan kell kötni a műszert az ellenállással. (Ha nem így tettél akkor biztosíték csere is szükséges.)
3. Ha csak egy 4.5 Voltos elemet mért meg attól még nem lenne szabad tönkremennie. (szerintem)
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2013
(#) Ricsi96 válasza mineral hozzászólására (») Jan 5, 2013 /
 
De a műszer papírján azt írja:
A műszert ohm funkcióban soha ne kapcsoljuk feszultség forásra!
Meg ahogy a képen látod egy biztosítékról megy az egyenfeszültség és az egyenáram mérése is ha kiment a biztosíték akkor egyiknek se kellene , hogy működjön!Vagy tévedek??? mert egyen és váltó feszültséget tökéletesen mér!
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2013
(#) simi91 hozzászólása Jan 6, 2013 /
 
Sziasztok.
A problémám a következő lenne. Van egy Sal MAS830H típusu multiméterem és amikor szakadásvizsgálatot akarok csinálni vele már akkor neki áll sípolni mikor még a mérendő vezeték nincs is hozzá kötve. Valakinek van valami ötlete hogy mi lehet a probléma.
Válaszokat előre is köszönöm
(#) _vl_ válasza simi91 hozzászólására (») Jan 6, 2013 /
 
Tönkrement. Mondjuk valaki szakadásvizsgáló állásban rákötötte a 220-ra.
Ha kibontás után látszik, hogy mi füstölt el, akkor talán javítható, persze meg kéne nézni egy másik ugyanilyen, de jó készüléken, hogy az adott alkatrész pontosan mi volt.
(#) Ge Lee válasza simi91 hozzászólására (») Jan 6, 2013 /
 
Az olcsóbbakban amikor ellenállásmérő állásban feszt kap, megszakad egy SMD ellenállás (párszáz ohm ). Szabad szemmel nem mindig látszik mert néha csak egy tűhegynyi lyuk lesz a közepén, lámpa+nagyító ajánlott.
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2013
(#) Schnitt hozzászólása Jan 10, 2013 /
 
Sziasztok!
Van egy voltcraft/metex m3650 multiméterem, ami érdekes jelenséget produkál.
Működni ugyan működik, de pontatlan.
Feszültség és ellenállásmérésnél is 8-10 %-ot csal felfelé.
A rajzot megnéztem, de nem teljesen tiszta, hol lehet a hiba. Tudnátok esetleg segíteni, honnét érdemes elindulni?
A dobozból kiszerelve a kijelző alatt jobbra van egy helipoti, ezzel a feszültséget be tudom állítani pontosra, de az ellenállásmérés nem változik, így gondolom, a bemenethez közelebb lehet a hiba, esetleg egy feszültségosztónál, de az ellenállásait végigmértem, azok megfelelnek a csíkozásuknak.
A többi trimmert nem mertem tekergetni, nem tudom, mit állítanak.
A műszer előéletét nem ismerem, már így kaptam, de szeretném használni, ha fődarab csere nélkül javítható.
A bemenetnél a varisztor megvan, és gyárinak tűnik, valószínűleg nem kapott túlfeszt.
Bármilyen tanácsot, tippet szívesen fogadok.
A kapcsolási rajza itt érhető el: Bővebben: Link. (Csaba hozzászólásában)
(#) proba válasza Schnitt hozzászólására (») Jan 10, 2013 /
 
Első lépés minden méréshatár,minden funkció leellenőrzése.ahol a legnagyobb eltérés van ,esetleg nem mér semmit ,ott érdemes keresgélni.
(#) Hobbielektronika2k10 hozzászólása Jan 18, 2013 /
 
Sziasztok!
Egy nagy kéréssel fordulnék hozzátok.
Van egy Mastech M92A digitális multiméterem, még jópár éve valamit rosszul mértem árammérő üzemmódban, és meghalt benne valami. Mindent jól mér kivéve az áramot, mA, A-es tartományban is hülyeségeket mér. Nem tudjátok véletlen, hogy a TL062, vagy a TC7106CPL IC sérülhetett meg benne?
Hogyan, és melyik IC-n keresztül méri az áramot?
Van még benne egy GD4011B és egy HD14070BP IC is.

A műszer így néz ki:
http://helikon7.wordpress.com/2012/04/14/mastech-m92a/

A műszer hasonló kapcsolási rajzát is mellékelem.

Előre is köszönöm szépen a segítségetek!
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2013
(#) Medve válasza Hobbielektronika2k10 hozzászólására (») Jan 18, 2013 /
 
Hello, a biztosítékával mi a helyzet? Az árammérésben -legjobb tudomásom szerint- nem vesz részt az LM358.
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2013
Következő: »»   31 / 76
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem