Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Philips FW-R7 hifi hiba
 
Témaindító: kalkri, idő: Jan 11, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 2
(#) kalkri hozzászólása Jan 11, 2009 /
 
Sziasztok, a téma címben is szereplő hi-fi (PHILIPS FW-R7) CD írós változat, nagyon zavaró hibája van, bekapcsolástól számítva először kb fél óra után magától kikapcsol, majd újra bekapcsolás után már 5 percenként szintén kikapcsolgat, akár hányszor újra próbálkozom! Én valami hőkapcsolóra gondolok, lehet hogy túl melegedne benne valami és a védelem érdekében lekapcsolja magát? Jó lenne valamit kitalálni mi lehet vele, mert így nemigazán "élvezetes" a használata (nem egy kis értékű hifiről van szó).

köszi előre is a tippeket, üdv kalkri
(#) 7805 válasza kalkri hozzászólására (») Jan 11, 2009 /
 
Üdv

Szerintem nézd át benne a tranyókat.
Lehet hogy vannak bennen 78xx és tdaxx.
Ezeken lehet hogy hanyag a hűtő ezért túlmelegednek..
Szétszedett állapotban kapcsold be és várj amíg kikapcsol és ha vannak hűtők benne akkor fogd meg kézzel őket.

De nagyon fontos hogy amikor megfogod a hűtőket még a konektorból is kilegyen húzva.

Kb ennyi amire gondolok mert nekem is volt már ien hibám..

7805
(#) kalkri válasza 7805 hozzászólására (») Jan 13, 2009 /
 
Üdv.

Hát szétszedtem a készüléket, kipucoltam a portól, na annyira azért nem volt poros, a hűtése szerintem nem lehet az oka, mert ahol kell lennie hűtésnek ott bizony van is megfelelő, a vég tarnyók mind hűtve vannak egy közös vastag kb 4mm + lamellás alu hűtőfelülettel amin ráadásul keresztül fúj egy ventillátor is (gyárilag).
Mikor leállt magától, azután megnéztem természetesen kihúzott állapotban, minden elérhető alkatrészt, hűtőfelületet, és nem volt még meleg sem egyiksem. Ezekután nem tudom mi lehet a baj?
(#) CHZ válasza kalkri hozzászólására (») Jan 13, 2009 /
 
Szerintem húzd le a CD író szalagkábelét , iktasd ki az írót és a többi működni fog , nem fog kikapcsolni ...
Ha igazam lesz , akkor már tudod , hol a hiba .
(#) kalkri válasza CHZ hozzászólására (») Jan 14, 2009 /
 
Üdv.

Lehúztam a cd-író szalagkábelét, és így sajna meg nem is működik a hifi, legalább is nagyon lassan csinált mindent!
Arra gondoltam, hogy kicserélem a kapcsoló relét, hátha csak ez lenne a gondja, de a környéken nem lehet ilyet kapni, de próbálkozom.(OEG SDT-SS-112DM 12VDC, TYCO ELECTRONICS.)
Egyébként tegnap kértem kölcsön egy lézeres hőmérőt és végig mértem minden kis bizbasz alkatrészt benne, de max. 50 °C volt a legmagasabb érték ez a kapcsoló relén volt, valamint a végfok panel egyenirányító diódái is 50 fok környékén voltak, de szerintem ez nem egy magas hőmérséklet működés szempontjából. Kicserélem azután meglátjuk. :nemtudom:
(#) pokot válasza kalkri hozzászólására (») Jan 14, 2009 /
 
Nem lehet hogy valami nagyáramú/teljesítményű alkatrész egyik lába részlegesen kiforrasztotta magár és hol érintkezik,hol nem?a jelenség ilyesmire utal. én a helyedben átnézném a nyák alját és átforrasztanék minden gyanús forrpontot,akár a relé körül is...
(#) CHZ válasza kalkri hozzászólására (») Jan 14, 2009 /
 
Szia !
Szerintem valamit nem jól csináltál , ha lehúzod a tápját akkor többi résznek üzemelni kell .
Már volt ilyen problémám és a CD író okozta a kikapcsolásokat ..
(#) kalkri válasza CHZ hozzászólására (») Jan 14, 2009 /
 
Megnézem az általatok leírtakat, és meglátjuk.
Az a baj a cd-író "lekapcsolásával", hogy mivel elszeretném adni, ez a funkció nem lesz elérhető benne, ha így megoldódna a rejtélyes kikapcsolás, tehát vesztene az értékéből. Mindenképpen meg kellene oldani a bajságot, de szervízbe nem szeretném vinni, ki tudja hol állna meg a javítási költség. köszi
(#) kalkri válasza pokot hozzászólására (») Jan 14, 2009 /
 
Megnézem a gyanúsabb pontokat, de mivel mindig adott időnként kapcsol ki így nem valószínű a részleges érintkezési hiba, gondolom én.
Mert először mindíg kb 30-40 perc után kapcsol ki, utána meg max.10 perc kell neki.
(#) kalkri válasza CHZ hozzászólására (») Jan 14, 2009 /
 
Amúgy neked is ilyen hifid van?
(#) CHZ válasza kalkri hozzászólására (») Jan 14, 2009 /
 
Nekem nincs ilyen , nem szeretem az egybeépített dolgokat ..
(#) besi99 válasza CHZ hozzászólására (») Jan 14, 2009 /
 
Van egy régi jó műszer , amit még nem vetettél be, nevezetesen a hajszárító. Ha hő okozta probléma, akkor kis fokozaton, szép lassan menj végig, az egész masinán, Biztos előjön a bibi. Még a rossz forrasztások is elő szoktak bújni. És a relédet se felejtsd ki
(#) atya28 válasza kalkri hozzászólására (») Jan 14, 2009 / 4
 
Szia!
A PHILIPS FW-R7-ed hangerő nékül is ugyaezt produkálja, illetve a hagfalad a gyári, vagy mást illesztettél rá? Üdv.
(#) besi99 válasza besi99 hozzászólására (») Jan 14, 2009 /
 
Hát mondhatnád, hogy nem jött be, meg mondhatnád, hogy nem érsz rá, mondhatnád, hogy véletlenül bejött
(#) kalkri válasza pokot hozzászólására (») Jan 14, 2009 /
 
Üdv.

Találtam egy pár forr. pontot ahol gyanús volt, újra forrasztottam főleg tranyóknál és egyen.diódáknál.
De sajnos nem jött be, ugyanúgy leállt.
(#) kalkri válasza besi99 hozzászólására (») Jan 14, 2009 /
 
Szia, a melegítés sajnos az sem jött be, kb tíz percig melegítettem össz-vissz mindenhol, de nem állt le csak a kb húsz perc letelte után. Viszont kiderült, hogy a relé sem ludas, mert kicseréltem és ugyanúgy kikapcsolt. üdv.
(#) besi99 válasza kalkri hozzászólására (») Jan 14, 2009 /
 
Most igazán jó idő van hozzá, próbáld ki pl nyitott ablaknál.
(#) pintyu hozzászólása Jan 14, 2009 / 4
 
Szia! Nem tudom miféle philips hifi! De az utóbi időben a philips mániája az energiatakarékosság! Van benne egy áramkör ami pár tranyóval kapcsolgat egy relét mely a nagy trafót kapcsolja le, hogy ne fogyasszon készenlétben. Volt olyan hibám, hogy egy tranyó szarakodott és egyfolytában ki-be kapcsolgatott a cucc. Ha hasonló a hifi, akkor ezt a részt nézd át.
(#) kalkri válasza pintyu hozzászólására (») Jan 14, 2009 /
 
Szia, hát ez már egy 9 éves hifi, ebben is egy relé kapcsolja le az áramkört illetve fel. Ez egy cd írós 3 lemezes, 2x100W teljesítményű hifi cucc.
(#) kalkri válasza atya28 hozzászólására (») Jan 14, 2009 /
 
Üdv, kipróbáltam a hangerő nélküli tesztet (mute módban), illetve nincs is rajta hangfal se, és számomra meglepő módon már több mint 1 órája megy egyfolytában, amire nem volt képes az utóbbi időben.
Tehát ezen a vonalon kellene a hibámat megtalálni, de mi lehet az? köszi a tippet! bejött! Hogyan tovább?
(#) pintyu válasza kalkri hozzászólására (») Jan 14, 2009 /
 
Bocs,kinek-mi a régi! Nekem még újnak számítanak. Szerintem próbáld meg hajszárítóval melegíteni a kis tranyókat. De akár ki is dobálhatod őket. Az a pár BC nem vág földhöz. Egy próbát megér!
(#) frank tibor válasza kalkri hozzászólására (») Jan 15, 2009 /
 
Hello
Prbáld ki műterheléssel (6-8Ohm) akár kis hangerővel is.
(#) atya28 válasza kalkri hozzászólására (») Jan 15, 2009 /
 
Szia!
Próbáld ki a jobb illetve bal oldali hangfalakat külön-külön. Amelyik oldalon kijön a hiba, cseréld ki a végkokot. (Lehetseges hogy mindkét oldalon cserélni kell, valószínűleg TDA sorotat).Üdv
(#) kalkri válasza kalkri hozzászólására (») Jan 15, 2009 /
 
Jó reggelt, ill. jobb reggelt!
Sajnos a terhelés nélküli tesztem is megbukott, mert reggel még bekapcsoltam mielőtt munkába indultam volna és mute-n is leállt 22 perc múlva (nem tudom mi lehet ez a rejtélyes 22 perc), pedig tegnap este én kapcsoltam le már 3 óra elteltével.
Megpróbálok keresgélni a kis tranyók közt, mindenhol hátha ott ment ki valami, esetleg nem a kapcsoló relét működtető áramkörben van valami gubanc, ami a relé behúzó tekercsét működteti. Nem tudom majd meglátjuk. Majd jelentkezem ha van valami érdemi javulás, de szívesen fogadok még tippeket.
(#) CHZ válasza kalkri hozzászólására (») Jan 15, 2009 /
 
A CD író jól működött , nem volt vele semmi gond ?
Csak azért kérdezem , mert nekem pontosan ezt produkálta az író hibája .!
(#) kalkri válasza CHZ hozzászólására (») Jan 15, 2009 /
 
Üdv.
Igen tudomásom szerint ameddig használtam addig jól működött, de mivel egy idő után számítógéppel írtam a lemezeket ezután már nem használtam írásra a hifit.
Ennek már legalább 5-6 éve. Egyébként előtte sem sokat írtam vele. Visszatérve a cd író kiiktatásához, csak egy vastagabb szalag kábel van amit letudok húzni róla, a többi szalagkábel nagyon vékony ahhoz, hogy táp vezeték legyen, de ezt múltkor meg is tettem és akkor írtam, hogy nem úgy viselkedett a hifi ahogy kellett volna. Megtehetem, hogy mindet lehúzom róla és meglátjuk. De majd csak estefelé, mert dolgozom.
(#) kalkri hozzászólása Jan 15, 2009 /
 
Üdv, mindenki, megszereztem a hifi teljes szervíz doksiját pdf.-ben, szeretném felrakni, de nem tudom hova és hogyan lehet és mekkora a fájl méret határ.
(#) kalkri válasza kalkri hozzászólására (») Jan 15, 2009 /
 
Mégis csak ide raktam föl a doksit:
(#) kalkri hozzászólása Jan 16, 2009 /
 
Hello, az egyik ismerősöm azt mondta, hogy mivel kilenc éves a hifi, akár okozhatnak ilyen meglepetéseket az elektrolit kondenzátorok is, ha kiszáradnak vagyis zárlatosak lesznek. Megnézegetem mindet, azt is mondta, hogy amelyik kezd kidudorodni az tuti rossz, de legjobb lenne mindet egyenként (ezt én mondtam) kapacitás mérővel leellenőrizni.
(#) CHZ válasza kalkri hozzászólására (») Jan 16, 2009 /
 
Ha mindent kicserélsz , biztos megtalálod a hibát ...
Szerintem rossz nyomon haladsz .
Az elkohibák általában hidegen jelentkeznek .
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem