Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   33 / 3965
(#) Moderátor hozzászólása tbence3 hozzászólására (») Aug 13, 2006
 
Megválaszolva: --- itt ---
(#) magellan4 válasza (») Aug 15, 2006 /
 
Mz-re szerelek gyújtást és van mindenem kapcsolásom meg nyákrajz. De nem értem hogy mit hogy.
Képek mellékeltek vki megtenné hogy megmondja mi hova kerül?? Előre is kösz.
Jah és nem baj hogy egyik kondi 100vos helyett 250v-os
(#) magellan4 válasza magellan4 hozzászólására (») Aug 15, 2006 /
 
:help:
(#) fureszk válasza magellan4 hozzászólására (») Aug 15, 2006 /
 
a kondiknál az a lényeg, hogy minimum annyi voltosak legyenek, ahányat kapnak. Szóval egy 9v-os kondi helyére rakhatsz 400V-osat is tudtommal. (Amúgyis túl kell méretezni a kondikat, szóval sztem nem baj.) A nyák rajz nekemis zavaros, mert nincsenek meg a lyukak.
(#) magellan4 válasza fureszk hozzászólására (») Aug 15, 2006 /
 
köszi ezis nagy segítség a rajzal meg elszenvedek esetleg csinálok másik nyáktervet köszi a segítséget
(#) n0nam3 válasza zaik hozzászólására (») Aug 15, 2006 /
 
Hali!!

A megoldásra váró feladat:

A az erősítőm kimenetéről szeretnék vezérelni 1 kisebb áramkört(először csak 1 db ledet
,ha natúrba rákötöm akkor elfüstöl a led)

Táhat a kijövő fesszel szeretnék kapcsolgatni 1 db ledet ami külön áramforrásról "táplálkozik"!

Gondoltam itt tranzisztorra de nem talátam olyat ami 50mwtől-kb5 voltig rendesen kapcsolgatná és persze az is jó lenne ha a led fényereje nem függne a hangerőtől!!

Nah erre várnék ötleteket kapcsolásokat(vagy véleményeket)
Bocs a hülye megfogalmazásért de nem tudtam jobban elmagyarázni!
(#) szabi83 válasza n0nam3 hozzászólására (») Aug 15, 2006 /
 
diszkó-stroboszkópvakuval.JPG
sztem ez kell neked is...
triakkal kapcsolod a ledet(előtét ellenállattal úgye!) a földre, jó ide tranyó is sztem npn-s(pl bc337).

Idézet:
„erősítőm kimenetéről szeretnék vezérelni”

jah én pc line kimenetére kötöttem..
végfok kimenetére rátenni háát azt :nemtudom: oda nem lenne egésséges sztem.. :yes:

üdv
(#) n0nam3 válasza szabi83 hozzászólására (») Aug 15, 2006 /
 
Köszi!!

ötleteket azért még várok hátha van egyszerűbb is
(#) TAdamm válasza (») Aug 18, 2006 /
 
haliho

Atneztem a JBL SpeakerShop hangvalto moduljat. Minden vilagos kiveve egyet. Valaki meg tudja mondani, hogy mifele parameter az Xover (ketutasnal olyan is van, h "lower")? Eszik-e vagy isszak? =D.. na, szoval megalltam ennel...
(#) vicsys válasza TAdamm hozzászólására (») Aug 18, 2006 /
 
xover=>cross over, keresztezési frekvencia. Az a freki ahol (2 utasnál) a mély már nem megy feljebb és a magas elkezd dolgozni. Tehát a mélyközép felső frekvencia és a magas alsó pontja.
lower=>alsó(bb)
Higher=>felső(bb)
http://www-personal.engin.umich.edu/~jglettle/section/rapture/images/xover.gif
(#) TAdamm válasza vicsys hozzászólására (») Aug 18, 2006 /
 
=] A, thx!! na, akkor vilagos minden
(#) Smafu válasza TAdamm hozzászólására (») Aug 20, 2006 /
 
Sziasztok!
Van egy 250W (4Ohm) -os mélynyomóm. Tervezem, hogy veszek hozzá egy magasat és esetleg kettő darab mélyközepet (ha van ötlet, hogy milyen(ek) legyen(ek) szívesen elfogadom, a mélynek MNC a márkája)). Szeretnék építeni egy aktív hangládát. Tudnátok ajánlani hozzá egy erősítőt? És szeretném megkérdezni, hogy mehetne az egész cucc egy erősítőről? Építenék bele még hangszóróvédelmet, előerősítőt hangerővel, fejhallgatókimenetet és egy kiverézlésjelző sem lenne rossz. Milyen táp alkalmas ezeknek az ellátására?
A válaszaitokat előre is nagyon köszönöm.
(#) TAdamm válasza Smafu hozzászólására (») Aug 21, 2006 /
 
hehe, a leendo mosfet erositomhoz talaltam a pincenkben egy 5 kilos trafot =D.., hat nem csodas?... ~230V vagy 110V >> ~6V vagy ???V, mert 2 primere es 2 szekundere van. Remelem sikerul kisajtolni belole legalabb 12 nyomorult voltot .. amugy nem toroid, pedig elvileg az a legjobb ilyen celra., tenyleg, miben kulomboznek az egyes trafotipusok ? es egyaltalan milyen tipusok vannak?
(#) Lázár Péter válasza burkus hozzászólására (») Aug 21, 2006 /
 
Sziasztok! (burkus bocs hogy nem ide vág a téma) Van egy digitális fényképezőgépem az olcsóbb kategóriába tartozik. Tulajdonképpen az lenne a kérdésem hogy hogy lehetne megmahinálni éjszakai üzemmódra. Ugyanis egy adott fényerőt még megjelenít de az alatt semmit? Tulajdonképpen csillagászati felvételeket készítenék. Illetve akinek drágább gépe van mi a tapasztalata? Sötétben hogy működik? Köszike.:no:
(#) fureszk válasza TAdamm hozzászólására (») Aug 21, 2006 /
 
tudtommal a toroid nem lenne 5kilós
(#) Norberto válasza fureszk hozzászólására (») Aug 21, 2006 /
 
Ha 5 kilóst gyártatsz (jó nagy teljesítményűt), akkor miért ne lehetne akár 5 kilós is?
(#) magellan4 válasza Norberto hozzászólására (») Aug 21, 2006 /
 
van egy tuner kártyám ami tud fm adót is fogni
erre van vmilyen program ami más frekvencián is tud fogni mint a rádióadások vannak?
(#) Stefan válasza magellan4 hozzászólására (») Aug 21, 2006 /
 
sztem nincs.. a kártya egy fix frekvenciatartományra van megépítve akkor nincs szoftver ami beleszólhat
bár kitudja...
(#) fureszk válasza dZsordeN hozzászólására (») Aug 22, 2006 /
 
olvastam róla, hogy a ledekből(nagy fényerejű) egy technológiával lehet nagyobb fényerőt is kicsikarni, azzal,hogy egy pillanatig amperek folynak át rajta. aki tud nekem erről bővebb infót adni, azt kérem, tegye meg
(#) KeserűCukor válasza fureszk hozzászólására (») Aug 22, 2006 /
 
HI!
Az oldalon található infra port-ból nincsen USB-s változat?
Esetleg valami egyszerű infra USB-re?
THX:
---ZoLee---
(#) Norberto válasza fureszk hozzászólására (») Aug 22, 2006 /
 
fureszk...ez nem teljesen igaz...vagy rosszul mondták, vagy rosszul hallottad.

A helyzet az, hogy a pillanatokig tartó Amperes nagyságrendű áramig igaz a történeted. De ez az esetleg pár amperes áram olyannyira felmelegíti a kristályt, hogy hűlnie kell! Ez a hűlés megintcsak néhány pillanatig tart, utána ismét rákapcsolható az a néhány amperes áram...de utána megint hűlni kell hagyni a LED-et! Ezt egyébként gyorsan ismételgetve szokták alkalmazni, az eljárás neve:
Idézet:
„kapcsolóüzemű LED-tápellátás”


DE mivel az ember szemének érzékenysége nem túl nagy, így ha az történik, hogy felváltva kigyullad-elalszik egy LED, méghozzá gyors ütemben, akkor azt a szemünk nem tudja megfelelően érzékelni...úgy látjuk, mintha egyfolytában égne a LED. MIVEL viszont vannak szünetek a világítási időszakok között (hűlési szünetek), ez a szünet nagyban csökkenti az amperes árammal létrehozott fényerőt...tehát a szemünk igazából azt fogja látni, hogy egy átlagos, nagyobb fényerejű LED működik a barkács-asztalon, vagy épp máshol...magyarul: egyáltalán nem célszerű ily módon alkalmazni a LED-eket, ez nem egészséges meghajtás, nem tesz jót neki, sokkal jobban igénybeveszi a kristály részeit a nagy áram, ergo hamarabb megy tönkre a LED.

Legcélszerűbb a folyamatos, szűrt DC-táplálás. Szerintem.
(#) Frankye válasza Norberto hozzászólására (») Aug 23, 2006 /
 
Egészen pontosan: A szem a másodpercenként 24-25 felvillanásnál sűrűbb villogást látja folyamatos fénynek. Ha tehát másodpercenként 30-szor villan, akkor azt még a legsasszeműbb ember is folyamatos fénynek látja. A többi pontosan úgy van, ahogy Norberto mester írta volt.
(#) Pulyka válasza Norberto hozzászólására (») Aug 23, 2006 /
 
Jol értem,hogy ti pár AMPERT akartok rákapcsolni milliamper-es ledekre?
ha nem is folyamatosan,de ti azt akarjátok,hogy sima ledeket akartok müködtetni "megfelelő" fesz-en,ezen felül ez a fesz pár amper feszültségü lenne?
hát nemtom...
most már annyira belezavarodtam,h azt sem tudom,ha egy sima ellenállás nélküli ledet rákapcsolok simán 12V-ra mitöl ég ki!
Attol,hogy a megszokottol sokkat több milliaper folyik át rajta(pl 0,3 A)vagy a nagy feszültségtől?
(#) gtk válasza Frankye hozzászólására (») Aug 23, 2006 /
 
Sziasztok!

Lenne egy nagyon alap kerdesem,mivel en kevesbe vagyok jartas ebben a temaban.

Frekit kellene kiszamolni az impulzusok szamabol(negyszogjel) es az idobol.Tehat mondjuk 02 sec alatt van 50 felfuto elem,akkor az hany Hz?


Nem tudom, elegge erthetoen fogalmaztam...?


Koszi!
(#) Frankye válasza gtk hozzászólására (») Aug 23, 2006 /
 
02 (azaz kettő egész) sec, vagy kimaradt a tizedesvessző, és 0,2 sec alatt van 50 felfutó jel?
(1 sec/1 felfutó = 1 Hz, tehát 2 sec/50 felfutó=25 Hz, ha jól számoltam. Így 0,2sec/50 felfutó=250Hz)
(#) gtk válasza Frankye hozzászólására (») Aug 23, 2006 /
 
0,2 sec.
(#) Frankye válasza gtk hozzászólására (») Aug 23, 2006 /
 
Akkor 250 Hz.
(#) gtk válasza Frankye hozzászólására (») Aug 23, 2006 /
 
Koszonom!

Ebbol majd remelem felepul bennem egy keplet,mert le kell progizzam
(#) Lázár Péter válasza gtk hozzászólására (») Aug 23, 2006 /
 
Kiváncsi vagyok ki lesz az ezredik hozzászóló ehez a témához
(#) Pulyka válasza Lázár Péter hozzászólására (») Aug 23, 2006 /
 
Hi

Kéne egy kis segitség:
én nem kezdő vagyok,de kérdés,a kérdések topikjában

Hogy lehet az,hogy az én nokia töltömre(trafóra) mér 355mA van ráírva,mikor a teloba lévő akku 760mA-es!
bár hamar feltöltödik!
De ez hogy lehet?
a 760mA-es akkut,max 76 mA-rel lehet tölteni nem?
bár töltésnél nem néztem meg,hogy tényleg 355mA megy-e át rajta

köszi Grillpulyka
Következő: »»   33 / 3965
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem