Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   775 / 1679
(#) laszkaa válasza kistotti01 hozzászólására (») Júl 24, 2011 /
 
Hangfalbevonó kárpittal vonom be akkor, holnap megnézem a városban, biztos kapható valahol. Sarkakat még meggondolom, és rácsot nem rakok elé, mivel keretet próbálok csinálni, és szövetet rá, de azért köszi a tippeket!
Üdv, Laci
(#) kistotti01 válasza laszkaa hozzászólására (») Júl 24, 2011 /
 
Olyan boltokban keresdd, ahol foglalkoznak hangtechnikai dolgokkal. Ott biztosan sikerrel jársz. Kérj az eladótól hozzá ragasztót is. Szerintem sarkakat is tegyél rá, azt a plusz 500Ft-ot megéri. Szerintem sokat dob a kinézeten. Egyébként nagyon jó lett. Biztos sok munka volt vele.
(#) laszkaa válasza kistotti01 hozzászólására (») Júl 24, 2011 /
 
Van egy hely, ahova szoktam járni, ott biztos lesz. Köszi, a sarkakat majd megnézem, hogy milyenek vannak! Köszi mindent!
üdv, Laci
(#) Alkotó válasza laszkaa hozzászólására (») Júl 24, 2011 /
 
Ilyen alapanyagból még eddig nem láttam hangszóró dobozt. Esetleg néhány merevítést is jó lenne belegondolni.
(#) norbika78 válasza gaboca323f hozzászólására (») Júl 24, 2011 /
 
Üdv Barátom
Jó lett a kis erőmű.Ehhez kellett a kicsi trafó?Látom sikerült megoldani.
Üdv Norbi
(#) laszkaa válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 24, 2011 /
 
Csak az eleje van OSB-ből.
Merevítést majd megoldom.
(#) skero válasza gaboca323f hozzászólására (») Júl 24, 2011 /
 
Ne értsél félre ,nem kekeckedni akartam. Tényleg ügyes kis dolog ,és ha így ahogy megépítetted jól funkcionál akkor kár is babrálni. Célozni csak arra akartam ,hogy a teló kimenetén kb 200mV lehet az ehez az ic -hez ha jól gondolom 775mV jel kell a tejes kivezérléshez.
(#) gaboca323f válasza skero hozzászólására (») Júl 24, 2011 /
 
Üdv!

Ha esetleg van valami egszerű bevállt olcsó előfok kapcsolásod akkor megvitathatnánk privátban, vagy valamely ideillő topicban. Valóban nem tökéletes ugyanis a hangerőszabályzás, nagyon a végén szabályoz a poti.
(#) slogan válasza storm hozzászólására (») Júl 24, 2011 /
 
Szia !

Tettem fel egy rövidke videót a darabolásról.

Ide

Üdv
(#) storm válasza slogan hozzászólására (») Júl 24, 2011 /
 
Köszi, szuper!
Én amúgy régebben daraboltam így a próbanyákokat
(#) slogan válasza storm hozzászólására (») Júl 24, 2011 /
 
Hát van akinek tetszik gyorsan ,erő nélkül ,csendben,ülve,egyenesen,hatékonyan dolgozni ,van aki fűrészel
Kinek a .......... paplan
(#) storm válasza slogan hozzászólására (») Júl 24, 2011 /
 
Azért nem próbáltam vágni az üvegszálas nyákot mert azt mondták az csak törni tud, ezért fűrészelni kell. Ezek szerint mégse
(#) slogan válasza storm hozzászólására (») Júl 24, 2011 /
 
Az utolsó próbálkozásom volt ,ezentúl csak tanulok itt ,nem osztok meg tapasztalatot !
(#) Gafly válasza slogan hozzászólására (») Júl 25, 2011 /
 
Miért sértődtél meg?
(#) vanzerr válasza slogan hozzászólására (») Júl 25, 2011 /
 
Szia Slogan!

Melyik kapcsolás alapján csinálod a "minimause-t"? Én is csináltam már egyet, az elég jól bevált...egyszerű, alig kell hozzá néhány alkatrész. Mondjuk a booster-ba egy kicsit nehéz volt IC-t szerezni de végül az is megoldódott. (szerintem folytassuk a megfelelő topicba)
(#) slogan válasza vanzerr hozzászólására (») Júl 25, 2011 /
 
Szia !

Paco oldaláról való.A központ pedig a NanoX. Command Station v.2 ,szintén innen.

Üdv
(#) skero válasza gaboca323f hozzászólására (») Júl 25, 2011 /
 
Hát nem tudom. Valami C -s potit használsz ,vagy nem jól kötötted be? Szintemekőnek lemásolhatod ezt a kapcsolást, nálam a stereo változata tökéletesen működött. Opamp -nak a tl vagy ne ic-ket ajánlom. Bővebben: Link
(#) vanzerr válasza slogan hozzászólására (») Júl 25, 2011 /
 
Köszi! Majd tegyél képeket légy szíves, nagyon kíváncsi vagyok!
(#) kistotti01 válasza skero hozzászólására (») Júl 25, 2011 /
 
Sokkal magasabb a telefon kimenete mint 200mV. Lehet, hogy telefonfüggő, de az én telefonom kiadja a 775mV-ot, pedig 3 éves telefon.
(#) Rumcájsz válasza slogan hozzászólására (») Júl 26, 2011 / 1
 
Ha NYÁK vágás, akkor inkább karos lemezolló! Szikével "életveszélyes" ez a hadművelet, pláne a kezdő fiatalok számára !
A múltkor vettem a lomos piacon kézi lemezollót 500Ft-ért és azzal is remekül lehet a NYÁK lemezt darabolni. Igaz, azzal kicsit macerásabb mint a karossal.
(#) gaboca323f hozzászólása Júl 26, 2011 /
 
Üdv!

Az előző kis szerkezetem (Bővebben: Link) olyan "sikert" aratott, hogy építenem kellett mégegyet belőle, kívülről ugyanolyanra nem sikerült, de belül ugyanaz a TDA2003, csak más kapcsolásban.
(#) norbika78 válasza gaboca323f hozzászólására (») Júl 26, 2011 /
 
Csak így tovább barátom.
(#) gaboca323f válasza norbika78 hozzászólására (») Júl 26, 2011 /
 
Köszi! (hátha ez is olyan lesz mint a vezérlő )
(#) zolee1209 válasza gaboca323f hozzászólására (») Júl 26, 2011 /
 
Pofás darab lett ez is! Azért a cicakoszt leszedhetted volna róla...
(#) gaboca323f válasza zolee1209 hozzászólására (») Júl 26, 2011 /
 
Cicakoszt?? A porcicát a hűtőről? Holnap beviszem a műhelybe, és lefújom kompresszorral ha arra gondolsz.
(#) zolee1209 válasza gaboca323f hozzászólására (») Júl 26, 2011 /
 
A hűtőbordán lévő por... Legalább is én annak látom.
szerk.: Igen, arra gondoltam!
(#) Medve hozzászólása Júl 27, 2011 /
 
Üdv! Készült egy hőmérséklet referencia. Az alutömb hőmérséklete 20-76 fokig beállítható a potival, a rákapcsolt műszer a beállított vagy a valós hőmérsékletet mutatja mV-ban, köszönhetően az LM35 arányosságának. A szabályzás jól működik, +- 1 fokon belül tartja, de az alutömb felületén már jóval nagyobb különbséget érzek, pedig a szenzor a fűtőtranzisztor mögött van a tömb belsejében. Ez sajnos kevés, alu helyett is a réz lehet, hogy jobb lett volna.
(#) slogan válasza Rumcájsz hozzászólására (») Júl 27, 2011 /
 
Szia !

Csak 2 dolgot észrevételeznék ....
Nem szike - én olyat nem írtam - ,hanem tapétázó kés és nem vágás ,hanem -ha már ragozzuk ,akkor - karcolás/törés. Üvegeshez hasonló technikával.

Üdv
(#) sanykaraj hozzászólása Júl 27, 2011 /
 
Kísérleti erősítő TDA2006
(#) jdani válasza sanykaraj hozzászólására (») Júl 27, 2011 /
 
Kísérletinek jó, de a hangfal is csak kísérletinek
Következő: »»   775 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem