Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   335 / 1160
(#) kadarist válasza bubuc17 hozzászólására (») Júl 30, 2011 / 1
 
Szia!
Így néz ki: П217? Milyen betű van a szám után?
(#) kadarist válasza bubuc17 hozzászólására (») Júl 30, 2011 / 1
 
Helyettesítheted ezt a pnp germánium típust BD250-el, vagy valamilyen min. 60V-os nagyobb áramú típussal.
(#) bubuc17 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 30, 2011 /
 
Köszönöm a segítségedet.
Én is BD250 re gondoltam csak inkább biztosra akartam menni. Nem voltam benne biztos hogy pnp.
De alatta van: VII-83
(#) bancsi15 hozzászólása Júl 30, 2011 /
 
Sziasztok!

Valaki meg tudná mondani ennek a kondinak a kapacitás és feszültség értékeit, meg, hogy egyáltalán milyen kondi ez( tantál,fólia...stb):
Ez van ráírva: 2J-683J
Ez egy zöld színű, kb. 1x1,5x0,5 cm-es kondi.

Köszi szépen!
(#) kadarist válasza bancsi15 hozzászólására (») Júl 30, 2011 /
 
Szia!
680nF-os és 250V max. feszültségtűrésű poliészter kondenzátor. Adatlap: Bővebben: Link
(#) B.I válasza kadarist hozzászólására (») Júl 30, 2011 1 /
 
Boccsánat, hogy beleszólok, de nem inkább 68nF?
(#) kadarist válasza B.I hozzászólására (») Júl 30, 2011 /
 
De igen, köszönöm a helyesbítést!
(#) puskas87 hozzászólása Júl 31, 2011 /
 
Sziasztok!
Szerintetek ez milyen kondi, mit lehet ez helyett utanepiteskor rakni meromuszerbe. koszi szepen

condi.jpg
    
(#) pucuka válasza puskas87 hozzászólására (») Júl 31, 2011 /
 
Elég nehéz helyettesíteni, ez egy orosz (szovjet) gyártmányú 250 V -os csillám kondi. Az értékét nem látni.
Lehet styroflex, vagy ha más nincs fólia kondival, de az eredetinél mindegyik rosszabb.
(#) zafír hozzászólása Júl 31, 2011 /
 
Sziasztok, van egy monitorom (fujitsu siemens scenicview xe 17-4 (model l7za) ami megkapja a tápot, azonbon kép nincs, és csak villog a led. A tekercs eléggé sípoló hangot ad. Tudnátok segíteni, hol tudok ilyen tekercset venni? Vagy képtelenség ?

Köszönöm segítségeket ! Spórolnánk egy monitort

a tekercsről ezt tudom leolvasni :
spi 8tt00048 2 p6
hi pot 0632 gp
dash 2 b-5
(#) B.I válasza zafír hozzászólására (») Júl 31, 2011 /
 
Szia. Úgy látom, hogy minden elektrolit kondi fel van puffadva. Először azokat kellene lecserélni.
(#) zafír válasza B.I hozzászólására (») Júl 31, 2011 /
 
Köszönöm, akkor először kipróbálom azt. De az se normális hogy sípol a tekercs nem ?
(#) Ricsi89 válasza zafír hozzászólására (») Júl 31, 2011 /
 
Azért sípol a tekercs, mert a kiszáradt kondenzátorok leterhelik a tápot. Ha azokat kicseréled, akkor nagy valószínűséggel abbahagyja a sípolást és megjavul a monitor is. Viszont csak jó minőségű kondikat rakjál be!
(#) zafír válasza Ricsi89 hozzászólására (») Júl 31, 2011 /
 
Panasonic kondikat néztem a " Háeh sztórban " azonban, nem találok 470 µF 10 V-os kondit Létezik hogy nincs ilyen, vagy azt ne is cseréljem ? ez a csatoló felett van a legkisebb.

Köszönöm!
(#) pucuka válasza zafír hozzászólására (») Júl 31, 2011 /
 
Ha eredetileg 10 V -os volt benne, akkor, ha mechanikailag belefér, nyugodtan rakhatsz 16 V -osat is, abból van normál, és low esr kivitelű is. jelen esetben kívánatos az utóbbi használata.
(#) puskas87 válasza zafír hozzászólására (») Júl 31, 2011 /
 
koszi szepen a segitseget
(#) mraulajos válasza B.I hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
Köszi a segítséget! (MJE13003)
(#) vera hozzászólása Aug 1, 2011 /
 
Sziasztok! Ki tudja ez mibe való alkatrész? Mire lehet felhasználni?
(#) Joker22 hozzászólása Aug 1, 2011 /
 
Helló. A GPS-em megadtam magát, jobban mondva benne egy dióda, zárlatos lett. A baj csak az hogy nem tudom milyen dióda lehet kerestem neten , smd katalógusban is de nem találtam róla semmit.A bemenő áramra van párhuzamosan kötve, innen gondolom valami zenner lehet. Kivettem és most működik a GPS labortápról... A kód ami rá van írva a diódára: IB78 (és alatta) HG , képet nem tudok mellékelni . Tud valaki valamit erről a diódárol hogy mi lehet? Válaszotokat előre is köszönöm!!!
(#) kraissadam hozzászólása Aug 1, 2011 1 /
 
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem! Ehez az ic-hez szeretnék egy nagyon egyszerű programozót. IC: at49f002nt

Ha jol tudom ez avr. Előre is köszönöm !
(#) vilmosd válasza kraissadam hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
Ez 2-Megabit 256K x 8 5-volt Only CMOS Flash. Nem uC, memoria.
(#) Joker22 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
ok, kosz
(#) kraissadam hozzászólása Aug 2, 2011 /
 
Sziasztok!

Lenne hozzátok egy kérdésem.
A két ledes villogóhoz jó a BC546B?


Előre köszönöm a választ .
(#) Joker22 hozzászólása Aug 2, 2011 /
 
Igen
(#) Gabesz88 válasza Gabesz88 hozzászólására (») Aug 2, 2011 /
 
Kép a készülék elő és hátlapjáról, illetve az IC-ről és a trafóról! Bocsánat az ögyetlenségemért, illetve a felesleges postokért!
(#) pucuka válasza Gabesz88 hozzászólására (») Aug 2, 2011 /
 
Ez a szerkezet (és nem alkatrész) egy mozigép erősítője, vezérlője volt egyszemélyben. Ez egy mono erősítő, semmilyen módon nem lehet "rávenni", hogy sztereó legyen. Van benne egy jókora hálózati trafó, az adatlapjából nem derül ki, hogy mekkora, de biztos nagy, mert ez működteti a vetítőgép motorját, és lámpáját is. Az, meg hogy az erősítőnek két kimenete van, az nem jelent semmit, hiszen ha valaha is jártál moziba láthattad volna, hogy a vászon két oldalán van két hangsugárzó, mert hogyan is lehetne másképp. A bemenete pedig választható, (nem keverhető), hogy más hangforrást is rá lehessen kötni, pl. szünetben szól a zene, balhé esetén lehessen a közönséget irányítani, műsorkezdésre figyelmeztetést adni, stb. Átalakítani nem nagyon lehet, nem is nagyon érdemes, ha sztereó erősítőt akarsz készíteni, szinte csak a hálózati trafót tudod használni, még a végfok IC nek sem biztos hogy meg tudod szerezni a párját.
(#) Gabesz88 válasza pucuka hozzászólására (») Aug 2, 2011 /
 
Köszönöm szépen a gyors választ! Az lenne még a kérdésem, hogy a hálózati trafó adatlapját hol tudnám megszerezni? Mert a készüléken nincs feltüntetve hogy az egyes vezetékek milyen értékekkel rendelkeznek. Márpedig ha szét akarom bombázni hogy egy másik erősítőt építsek szükségem lenne rá!
(#) pucuka válasza Gabesz88 hozzászólására (») Aug 2, 2011 /
 
Sehol nem tudod megszerezni, hacsak nincs összeköttetésed a szerkezet már rég megszűnt gyártójával. A trafóknak általában nincs adatlapja, egyedileg készítik, minden gyártmányhoz, és ezek az adatok, csak a gyártási dokumentációban hozzáférhetők. Ezeket meg ritkán hozzák nyilvánosságra, különösen a régieket. Azt megteheted, mielőtt szétbombázod, megjelölöd a trafó vezetékeit, leméred hogy milyen feszültségek vannak rajta. Gyanítom, hogy egy az egyben nem fog megfelelni, mindenképpen ajánlatos lenne áttekerni, hogy olyan feszültségeket adjon, és akkora terhelhetőséggel (vezeték keresztmetszet) amire szükséged lesz. Ha magad nem tudod, vagy nem akarod megcsinálni, a legjobb, ha elviszed egy tekercselőhöz, aki már akár ránézésre megmondja mit lehet kihozni belőle. Úgy saccra (mert a trafó méreteit nem ismerem, csak a képek alapján becsülöm) 2×100, 200 W os erősítőhöz jó lenne hálózati trafónak.
(#) pucuka válasza pucuka hozzászólására (») Aug 2, 2011 /
 
Bocs most látom a hátoldalon, hogy 450 W, ami azt jelenti, hogy a trafó benne max 5 - 600 W -os. Erről pedig egy max 2 × 100 W os erősítőt használhatsz szűkösen, de inkább 2 × 80 W ost.
(#) fater0827 válasza Gabesz88 hozzászólására (») Aug 2, 2011 /
 
Üdv Gabesz88
A trafó az 500W az IC 50W valóban monó . Mellékelem az IC rajzot , bekötést .
Üdv

SI-1050G.pdf
    
Következő: »»   335 / 1160
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem