Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   337 / 1160
(#) lajos1969 válasza lajos1969 hozzászólására (») Aug 6, 2011 /
 
Meg még ez a rajz
(#) lajos1969 válasza lajos1969 hozzászólására (») Aug 6, 2011 /
 
Így néz ki a kapcsolásban ez hátha többet segít.

SDC15706.jpg
    
(#) interferi hozzászólása Aug 6, 2011 /
 
Üdv!
Sikerült megint érdekes csövet szereznem és jó lenne megtudni mi az, de beszéljenek a képek.
(#) kadarist válasza interferi hozzászólására (») Aug 6, 2011 /
 
Ez valami áramszaggató vagy mi: Bővebben: Link
(#) interferi válasza kadarist hozzászólására (») Aug 6, 2011 /
 
Köszönöm akkor a vele együtt lévö mügyanta kocka meg az éjjellátó csövek is össze tartoznak (a google ezt az oldalt nem mutatta)
(#) Horváth P Tamás hozzászólása Aug 7, 2011 /
 
Szeretném valahol megtalálni az OP 8806 résoptonak vagy opto villa adatlapját. elöre is köszi
(#) lajos1969 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 7, 2011 /
 
Köszönöm ha odaérek majd jelentkezem, hogy mire jutottam.
(#) Stefan hozzászólása Aug 7, 2011 /
 
Sziasztok!
Már fél órája keresek valamit de nem találom...
Olyan 8 bites SIPO shiftregisztert keresek, aminek bufferelt a kimenete, szóval a bevitt adatot egy impulzus hatására a kimenetre rakja.
Tud valaki esetleg ilyen típust?
(#) proli007 válasza Stefan hozzászólására (») Aug 7, 2011 /
 
Hello!
Nem írtad, hogy milyen típus legyen TTL-CMOS-HC.. de pld. CD4094. (Mindjárt írod, hogy nem törölhető.. )
üdv! proli007
(#) Stefan válasza proli007 hozzászólására (») Aug 7, 2011 /
 
Tökéletes, eltaláltad az ízlésem, köszi
Nem baj, hogy nem törölhető, teleshiftelem 0 val ha az a cél
(#) lajos1969 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 7, 2011 /
 
Ilyen kapcsolót tudtam bányászni egy panelből, 0-7-ig tudja azt amit küldtél táblázatot akkor biztos jó is lesz.
Szerinted?

SDC15707.jpg
    
(#) lajos1969 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 7, 2011 /
 
De lehet, hogy ki is hagyhatom őket nem?
(#) DenaturáltSas hozzászólása Aug 8, 2011 /
 
Sziasztok!

Nem tudom mi lehet ez az alkatrész, 10-12 centi hosszú, 2-3 centi vastag. Schönbus Electronic gyártmány, az van ráírva, hogy PNP Schließer. Egyik végén van a vezeték, egy led, meg egy állítócsavar(?), másik végén pedig egy optikai szál, "2 eres". Annyit találtam róla, hogy valami féle szenzor. De hogy milyen és mire jó és hogyan lehet beüzemelni, azt sajnos nem.
THCF 1814
optisch
24V DC 300mA
˛-500mm az optikai szálon van egy címke, azon ez áll:LREB0500

itt vannak róla képek
Bővebben: LinkBővebben: LinkBővebben: LinkBővebben: LinkBővebben: LinkBővebben: Link

előre is köszi szépen a válaszokat! :help: :worship:
(#) Mzolee hozzászólása Aug 9, 2011 /
 
Üdvözlet!
12dB/okt hangváltóban a kondi és a tekercs után már közvetlenül a magashangszóró előtt sorosan be van kötve ez az alkatrész. Milenne ez varisztor?
(#) proli007 válasza DenaturáltSas hozzászólására (») Aug 9, 2011 /
 
Hello!
Szerintem ez egy optikai közelítés kapcsoló lesz. A PNP azt jelenti, hogy egy nyitott kollektoros PNP tranyó a kimenete, tehát a max. 300mA terhelést a kimenet és a negatív táp közé kell tenni. Mínusz=kék, plusz=barna, kimenet=fekete. Állítócsavar, az érzékelési távolság beállításár.
üdv! proli007
(#) proli007 válasza Mzolee hozzászólására (») Aug 9, 2011 /
 
Hello!
Én inkább PTC biztinek nézném. (Ha valamivel sorban van, biztos az)
üdv! proli007
(#) Mzolee válasza proli007 hozzászólására (») Aug 9, 2011 /
 
PTC bizti? Na majd meglátjuk, visszarajzolom az áramkört és akkor jobban kitűnik. Köszönöm válaszod!
(#) lajos1969 hozzászólása Aug 10, 2011 /
 
Sziasztok!
Érdekelne egy dolog lehet, hogy valaki tudna segíteni.
uPD43256BCZ-70LL helyett használhatom a D43256C-15L
-es memóriát? Már feltettem ezt a kérdést még annyi érdekelne ezzel kapcsolatban, hogy az eredeti 70nS-os ami nakem van az 150nS-os és találtam 100nS-t ezek okoznak nagy problémát vagy használhatom őket. Köszönöm annak aki tud ebben tanácsot adni!
(#) vilmosd válasza lajos1969 hozzászólására (») Aug 10, 2011 /
 
Ez attol fugg, hogy a processzor milyen gyors. Lehet hogy belefer a 150 nS memoria is. A 100-as persze jobb valasztas.
(#) lajos1969 válasza vilmosd hozzászólására (») Aug 10, 2011 /
 
Köszönöm válaszodat.
(#) zafír válasza zafír hozzászólására (») Aug 11, 2011 /
 
Sziasztok !

Régebben kértem itt segítséget, egy monitor ügyben. Akkor a kondi cserével megoldódott, azonban most összeraktam, és tök fehér képet ad Fehér kép aztán eltűnik, aztán megint fehér....

Mi lehet a gond? Nem érintkezik a lap semmivel (alátettem egy füzetet. Van valami ötletetek? Próbáltam újból összerakni, de az se hozott sikert.

Köszi !
(#) zafír válasza zafír hozzászólására (») Aug 11, 2011 /
 
megvan, nem érintkezett az egyik kábel rendesen
(#) ODU hozzászólása Aug 12, 2011 /
 
Hello!

Nekem az lenne a kérdésem, hogy az alaplapokon az RN jelzéssel ellátott kis SMD 8 lábú alkatrészek micsodák? Erről nem találtam semmit. Az RN-t úgy értem ahogy az ellenállás R, induktivitás L...
(#) nedudgi válasza ODU hozzászólására (») Aug 12, 2011 /
 
Valószínűleg: Resistor Network - ellenállásháló.
(#) ODU válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 13, 2011 /
 
Köszönöm szépen a választ.[OFF] Nem ide illő lesz a kérdésem, de olyan topic van itt vagy esetleg tudtok-e ajánlani olyan oldalakat ami kifejezetten az elektronikai berendezések hibakereséséről szól?
(#) Halász Z. hozzászólása Aug 15, 2011 /
 
Hali!
Egy kapcs.üzemű tápban van egy vezérlő ic DAP015D nincs meg valakinek véletlenül?
Esetleg DAS001?
A gugli nem hozott értelmeset.
Kösz Z.
(#) saraha válasza Halász Z. hozzászólására (») Aug 15, 2011 /
 
Ezt most,hogy érted:
Idézet:
„nincs meg valakinek véletlenül?”

Adatlapot keresel vagy IC-t?
(#) Horváth P Tamás hozzászólása Aug 15, 2011 /
 
sziasztok szeretnék többet megtudni a résoptokrol esetleg tudna valaki segíteni?
(#) zab hozzászólása Aug 15, 2011 /
 
Sziasztok!
Van egy régi dynacord szalagos echo-m, viszont nincs hozzá tápkábelem. Tudna valaki segíteni, hogy mi a neve ennek a két tűs fajtának? Hiába kutatok, nem találom, hogy hívják ezt a régi kábelt.
Mellékeltem képet.
Előre is köszönöm!

eminent.jpg
    
(#) bodgabo válasza Horváth P Tamás hozzászólására (») Aug 15, 2011 /
 
Mit szeretnél tudni? Egy infra led és egy fototranyó, melyek közt van egy rés, ahová ha valami (lemez, sötét fólia...) bekerül, megszakad a fény útja és a tranzisztor zár.
Következő: »»   337 / 1160
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem