Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   917 / 2504
(#) szamóca válasza Robi85 hozzászólására (») Okt 2, 2011 /
 
-A tekercs induktivitása másodlagos. 1-1,2 CuZ-ból 30menet 10-12mm-es átmérőre.
-Életképes, de alaposan megterheli a transzformátort.
(#) gaboca323f hozzászólása Okt 2, 2011 /
 
Üdv!

Lenne egy olyan problémám, hogy adott egy labtec pulse 385 számítógépes 2.1
Valamilyen oknál fogva, amikor be van kapcsolva, és a ugyanabba az elosztóba be van dugva egy hagyományos trafós akármi, zúgást hallani benne, valamint bármely villanyt kapcsolom le vagy fel akkor pattanást hallani.
Van esetleg ötlete valakinek hogyan lehetne megszüntetni ezeket a jelenségeket?
(#) Robi85 válasza szamóca hozzászólására (») Okt 2, 2011 /
 
Köszi. A táp akkor csak 1 greatz hidas lesz. Ha egy greatz lesz benne akkor is elég a 25Amperes? 2db panel fog menni róla.
(#) reloop válasza gaboca323f hozzászólására (») Okt 2, 2011 /
 
Próbád meg a bemenő jelkábelt a többi villamos vezetéktől minél távolabb vezetni.
(#) szamóca válasza Robi85 hozzászólására (») Okt 2, 2011 /
 
Nem az egyenirányítással van gond, az még jobb is így, hanem a trafóból kellene inkább még egy, vagy 4szekunderes, és dual mono lehetne.
(#) Robi85 válasza szamóca hozzászólására (») Okt 2, 2011 /
 
Trafóból csak egy van sajnos. Vagyis van még egy de annak csak 2*44V a szekundere. Az ugy csak +-60V ha egyenirányitom. A másik trafóból meg +-75V lesz egyenirányitás után. Akkor inkább egy greatzes lesz mert nincs pénzem egy másik ugyanilyen trafóra.
(#) gaboca323f válasza reloop hozzászólására (») Okt 3, 2011 /
 
Üdv!

Hát elég nehézhes lesz, mivel a számítógép közelében jön megy mindenféle vezeték.
Ha esetleg egy bontott hálózati szűrőt belekötnék az segítene rajta?
(#) jbalo hozzászólása Okt 3, 2011 /
 
Sziasztok! Tudna nekem valaki segíteni. Van egy régi Yamaha CR 220-s rádióerősítőm. A probléma, hogy nagyon gerjed, mély hangon búg, zúg. Annyit sikerült kideríteni, hogy az előerősítőtől jön a gerjedés. Tápra gondoltam de, minden ok, ha valakinek van ötlete, szívesen venném.
(#) CHZ válasza jbalo hozzászólására (») Okt 3, 2011 /
 
Szia!
Ha biztos nem a végfok okozza, akkor a rajzon bejelölt tápot vizsgáld át. Elkokat érdemes cserélni,de feszültségeket is ellenőrizni kellene.

YAMAHA.II.PDF
    
(#) Robi85 válasza Robi85 hozzászólására (») Okt 3, 2011 /
 
Még egy kérdésem lenne. Mivel nem tudtam venni megfelelő bordát, igy azt kéne használjam ami itthon van. 20cm hosszu, 7,5cm magas, 4,5cm a lamellák magassága és a 7mm vastag a sik felület a lamellákig. Ez jólenne az nmos350hez? 8 ohmra lesz használva.
(#) gergelyaki hozzászólása Okt 3, 2011 /
 
Sziasztok!
Meg szeretnék veletek osztani egy kapcsolást. A mellékletben látható. Kicsi de végfok.
Ákos

Végfok.PNG
    
(#) at22 hozzászólása Okt 3, 2011 /
 
Hali! Mindenkinek! Volna 2db erősítő modulom,az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudom össze kötni sztereóba?
Már a trafó meg van egyenirányítva van. Mellékeltem a képeket. Ami a puffer nyákról Három zsinór jön ki ami majd az erősítő modulba megy(+ - grnd) , azt hogyan kell bekötni? Most rendeltem nem rég nem szeretném le égetni. Ha valaki tud segítsen már. Van még 2db potméterem azt is rá szeretném majd kötni, 50k ez van ráírva a potmétere. A segítséget előre is köszönöm
(#) Zosi hozzászólása Okt 3, 2011 /
 
Sziasztok!
Valaki tudna nekem abban segíteni hogy én szeretnék csinálni egy PA300-as erősítőt egy pdf-be találtam is róla tartalmas leírást nyákot is csak tükrözni kéne pdfbe meg nem lehet. A kérésem kérdésem az lenne hogy tud e nekem küldeni valaki egy .lay-os formátumú file-t a nyákról!? Vagy a PA400-as erősítő is jó lenne arról meg nyákot, beültetést, alkartész listát szeretnék!
Előre is köszönöm!
(#) Hx-2 válasza Zosi hozzászólására (») Okt 3, 2011 /
 
Dobd fel eloszor a .pdf-et ide!
(#) Zosi válasza Hx-2 hozzászólására (») Okt 3, 2011 /
 
Nem engedi feltenni a pdf-et:S Nyomom hogy fájl kiválasztása küldés és nem rakja ki!
(#) Haliapu hozzászólása Okt 3, 2011 /
 
Tán, haragszatok rám hogy, tojtok a fejemre ??? De azért reménykedem hogy,nem.

Sziasztok
Egy kéréssel fordulok hozzátok. Kaptam egy barátomtól egy FŐNIX ukrán erősítőt és nincsenek benne a végfok panelok, ezért én kis átalakítással beleszeretnék tenni két darab N-es Fettes panelt. Az átalakítás azért történt mert az eredeti rajz szerint 2X75V egyen feszről megyen az én tápom pedig 2X80V 33 000mikró 1600Watt. Kérésem pedig annyi lenne csak, hogy ellenőrizétek már le a nyák tervemet az elméleti rajzal, hogy ez igy jó lessz-e vagy kell-e valamit változtatni rajta.Előre is köszönöm mindenkinek.
(#) szamóca válasza Zosi hozzászólására (») Okt 3, 2011 /
 
Talán mert a fálj túl nagy? De itt fenn van, mert már felraktam én is ide vagy kétszer.
És ha a keresőt is használnád....
(#) Zosi válasza szamóca hozzászólására (») Okt 3, 2011 /
 
Köszönöm szépen!
(#) Robi85 hozzászólása Okt 3, 2011 /
 
Az egyik panel elkészült az nmos350-ből. Most éledezik. 80mAmper nyugalmi áram elég neki? Az jó ha meleg az mje tranyóknál a borda? Nem nagyon csak éppenhogy. Kimeneti nulla az ugrál néha, de gondolom az a hálozati fesz igadozása miatt.

És ennek a bordának lenne a fele egy panelhoz. Szerintetek elég, vagy inkább majd cseréljem le egy nagyobbra?

nemtudom csatolni a képeket valamiért.
(#) szamóca válasza Zosi hozzászólására (») Okt 3, 2011 /
 
Hehe.
(#) Hx-2 válasza Zosi hozzászólására (») Okt 3, 2011 /
 
Akkor dobd fel valahova es adj linket.
(#) szamóca válasza Robi85 hozzászólására (») Okt 3, 2011 /
 
A kimeneten nem lenne szabad szinte semmilyen fesznek lenni, ugrálni meg végképp nem kellene, hiszen azt a DC szervo beszabályozza.
(#) Robi85 válasza szamóca hozzászólására (») Okt 3, 2011 /
 
0.5 mV van a kimeneten. Ez a maximum, de 0 éa 0,5 között ugrál csak. Az még elfogadható nem?
A nyugalmi az stabilan 85mA jelenleg.

Bővebben: Link
(#) szamóca válasza Robi85 hozzászólására (») Okt 3, 2011 /
 
Azzal semmi gond akkor, annyit a műszer is plattyog.
Itt megvannak az áramfelvételi adatok is a rajzon.
-Viszont a borda az egynek is éphogy elég ahogy nézem. Lehet venti is kell majd ha folyamatosba nyomatod a tuc-tucot.
(#) Pigi válasza Robi85 hozzászólására (») Okt 3, 2011 /
 
Bőven jó, ennyi belefér.
(#) Robi85 válasza szamóca hozzászólására (») Okt 3, 2011 /
 
Köszi. Nekem még az első variáció van meg. De ha igy jó akkor hagyom igy és majd nekilátok a másik panelnak is. Ezek már készülnek lassan 3 hónapja.
(#) Pigi válasza gergelyaki hozzászólására (») Okt 3, 2011 /
 
Köszönjük.
(#) Pigi válasza jbalo hozzászólására (») Okt 3, 2011 /
 
Kondikat nézd át fokozott figyelemmel.
(#) Pigi válasza gaboca323f hozzászólására (») Okt 3, 2011 /
 
Nem megfelelő a készülékben a zavarszűrés, valszeg azért produkálja az általad írt jelenségeket.
(#) Pigi válasza ufy92 hozzászólására (») Okt 3, 2011 /
 
Fain, Gratula
Következő: »»   917 / 2504
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem