Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   812 / 1682
(#) beton cipő válasza steev hozzászólására (») Okt 14, 2011 /
 
Szia!

Egy összkerékmeghajtású kocsit akarunk irányítani vele. GPS az gondolom érthető, hogy minek, magnetométer azért, hogy tudja, hogy merre kell elindulni, ha kap egy cél koordinátát, a gyorsulásmérő meg azért, hogy tudja, hogy milyen szög alatt áll, hogy könnyebben ki tudjon jönni egy-két gödörből.
(#) dudassandor1 hozzászólása Okt 14, 2011 /
 
Jó "erősítést" kívánok a projektekhez!
(#) mate_x válasza beton cipő hozzászólására (») Okt 14, 2011 /
 
Ez nagyon jól hangzik. Gratulálok hozzá!
(#) beton cipő válasza mate_x hozzászólására (») Okt 14, 2011 /
 
Koszonom szepen, igyekszunk!
(#) solti_imre válasza san398 hozzászólására (») Okt 14, 2011 /
 
Módosítottam kicsit a szoftveren, 10V alatti zenereknél két tizedesre írja ki az értéket és a mintavételezés is gyorsabb lett (most 50 mintát vesz, a 10 legkisebbet és a 10 legnagyobbat eldobja, a maradék 30-at átlagolja és azt írja ki.
(#) san398 válasza solti_imre hozzászólására (») Okt 14, 2011 /
 
Köszi! Ez a közös katódos kijelzőhöz készült változat ugye?
(#) denon888 válasza solti_imre hozzászólására (») Okt 15, 2011 /
 
A FUSE biteket hogy állítottad be?
(#) solti_imre válasza san398 hozzászólására (») Okt 15, 2011 /
 
Igen. Ha mégis közös anódossal építenéd, szólj és felrakom azt a verziót is.
(#) solti_imre válasza denon888 hozzászólására (») Okt 15, 2011 /
 
High: 0xD9 - Low: 0xE1
(#) denon888 válasza solti_imre hozzászólására (») Okt 15, 2011 /
 
Koszonom! Esetleg feltenned a kozos anod verziot?
(#) solti_imre válasza denon888 hozzászólására (») Okt 15, 2011 /
 
Természetesen!
(#) Medve hozzászólása Okt 15, 2011 /
 
Üdv! Készült egy szervó fejlesztő-gyakorló valami, Van rajta egy DC motor egy enkóderrel, van hozzá egy impulzusszámláló, hozzá az enkóder jeleit U/D jellé átalakitóval, egy híd a motorhoz és egy rábiggyesztett PWM a fordulatszámhoz. Egyelőre PC ről próbáltam ki, sikerült "lépetőmotor üzemmódra" kényszerítenem, ha a fordulatszám alacsony, egész tűrhetően beáll.

szervó-2.JPG
    
(#) SALáta válasza Medve hozzászólására (») Okt 15, 2011 /
 
Ez jó, "szórakozzál az EMC vel" ott van olyan hogy le tudja kezelni az encoder jeleit, így csak egy végfok kell hozzá. (LPT már lehet hogy oda szűk keresztmetszet lenne de van hozzá valami spéci kártya, ha három step dir es vezérlő árát nézem akkor nem drága)
(#) Zoli_bácsi hozzászólása Okt 15, 2011 /
 
Szükségét láttam egy tesztelő áramkör építését. A PIC összes be és kimenete ki van vezetve csatlakozóra, illetve LED kijelzésre. 16F84A, 16F628, 16F873, 16F877 mikrovezérlőkkel próbáltam. A 40 lábú foglalatba öcsipanellel csatlakozik az eltérő lábszámú PIC.
(#) slogan válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Okt 15, 2011 /
 
Hehe....
Az enyém kis tesója

Jó lett gratula !
(#) vicsys válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Okt 15, 2011 /
 
Aranyos lett!
(#) Mybuster hozzászólása Okt 15, 2011 /
 
Egy Gyors Próbapanelen összeszerelt NE556-os Sziréna.. Avagy hogyan őritsük meg a szomszédot Bővebben: Link
(#) CIROKL hozzászólása Okt 15, 2011 /
 
Tudom itt a ki mit építettben nem szeretik amit én művelek , vagyis azokat a vasakat de egy hivatkozást azért beteszek valakit hátha érdekel ?
Bővebben: Link
(#) belganarancs válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 15, 2011 /
 
"itt a ki mit építettben nem szeretik amit én művelek" Én szeretem.
(#) CIROKL válasza belganarancs hozzászólására (») Okt 15, 2011 /
 
Nem konkrétan saját magamra gondoltam , annál inkább az erősítőkre nekem már mondtak olyat hogy aki egy erősítőt össze tud rakni az csak egy fokkal okosabb egy ökörtől , szóval ennyi , amely irányvonalat meg én képviselek az 10 emberből 11 -nek nem tetszik !!
(#) vicsys válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 15, 2011 /
 
Na ne mondd már! Szerintem nyugodtan tegyél csak linket, nagyon szeretem nézegetni a munkáidat! Várom a folytatást ITT! :yes:
(#) Doncso válasza slogan hozzászólására (») Okt 15, 2011 /
 
Hehe, a tiéd, meg az enyém kistesója Bővebben: Link Már csak használni kellene megtanulnom.
(#) CIROKL válasza vicsys hozzászólására (») Okt 15, 2011 /
 
Köszöntem szépen !
Gyakorlatilag már augusztus elején indult az építése , a fotók már azóta gyülekeznek a picasa-ban szépen lassan ahogyan az építkezés előrehalad mindig kerül föl egy -egy fotó , aki netán figyelemmel kiséri az albumot az folyamatosan értesül egy -egy művelet elkészüléséről .
A google -ban csak beírod : cirokl és máris ott van
(#) Dániel X válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 15, 2011 /
 
Üdv!

Szép az. Akinek meg nem tetszik nem nézi. Nem kötelező. Csak így tovább.
(#) vicsys válasza Doncso hozzászólására (») Okt 15, 2011 /
 
A zseni meg átlátja a káoszt...

DSCN0001.JPG
    
(#) denon888 válasza solti_imre hozzászólására (») Okt 15, 2011 /
 
Köszönöm! Nálam is akad egy pár válogatni való. Szerintem hasznos kis áramkör.
(#) kaqkk válasza vicsys hozzászólására (») Okt 15, 2011 /
 
Nem értem ! Hol itt a KÁOSZ??
(#) szaboi hozzászólása Okt 15, 2011 /
 
Sziasztok!

Elkészült a logikai analizátorom amely 8 csatornás és 18f2525 PIC van benne. Az eredeti projekt megtalálható ezen az oldalon. Az analizátor RS232 szabványú soros porton kommunikál a PC-vel, igy egy FT 232 rl USB-soros port átalakitot használtam és egy bemeneti buffert tettem be, hogy vedjem a PIC bemeneteit. A nyákot én terveztem és be is dobozoltam.
(#) kaqkk válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Okt 15, 2011 /
 
Ezen már lehet próbálgatni a PARSIC-ot Szupi nekem tetszik
(#) bbatka válasza szaboi hozzászólására (») Okt 16, 2011 /
 
Jópofa kis szerkezet. Újrafordítottad 18f2525-re? A szerző 18f2620-at használt. Tényleg működik 5Msample/sec sebességen?
Következő: »»   812 / 1682
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem