Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Adó vevő
Témaindító: csonthulye, idő: Feb 4, 2006
Témakörök:
Hello! Egy haverom nagy erőkkel adó vevő kapcsolási rajzokat keres, mert szeretne csinálni. Minden áron rajtam keres, de nem tudok neki olyan egyszerűt találni, hogy megfeleljen neki. Ezért is fordulok hozzátok, valami egyszerű, adó-vevő kapcsolása kellene, kb 50-100m -es hatótávolságig. Sok adó-vevő kapcsolást talált már magának, de számára a legnagyobb problámét a tekercsek okozták. Jó lenne olyan kapcsolás, ahol a tekercsek menetszáma és ilyen adatai meg lennének adva. Előre is köszönjük!
Szia! Nem tudom milyen frekire szeretné a készüléket, és milyen stabil kell, hogy legyen.
A tekercseket ezzel a progival könnyen méretezheted ha csak ez a problema:yes:
Hat mindenkeppen egy frekvenciara kellene, nem allithazto vagy tobbsavos. A frekvenci pedig nekem mindegy.
Ha html fájlt töltesz fel, akkor a képeket nem fogja felölteni! Azt neked kell... Merthát honnan tudja a program, hogy neki azokat is fel kell tölteni!
Inkább linkeld be az eredeti website-ot...
Hali!Szintén szükségem lenne egy egyszerű adó és vevő kapcsolásra kb. 500m távolságra.Csak egy relét kellene működtetni.Köszi előre is! Minden ötlet érdekel.
Szerintem nézz szét az SM0VPO weblapján, ill adatbázisában.
.Itt
Hello! Van olyan aki megépítette már ezt?
[link=http://web.telia.com/~u85920178/tx/bug5.htm]http://web.telia.com/~u85920178/tx/bug5.htm[/link] Ha igen akkor véleményt szeretnék kérni róla, meg azt hogy kb milyen frekvencián sugároz. Köszi
HIGH POWER FM MIC
Ez az általab belinkelt oldal kezdő mondata, illetve címe. Magában foglalja a második kérdésedre a választ. FM sávban sugároz, azaz 87.0 és 108.0 MHz között. Hangolni pedig a 12pF-fel párhuzamosan kötött változtatható méretű, házilag gyártott kapacitással tudod. Ezt ábrázolja az utolsó kép.
Oks köszi. Én is hasonlót bogoztam ki a szerény angol tudásommal. Egyébként megcsináltam. Nagyon jól műküdik, szép tiszta a vétel. Távolságot még nem próbáltam.
Heló!
szeretnék feltenni egy kérdést. Idézet: „Hangolni pedig a 12pF-fel párhuzamosan kötött változtatható méretű, házilag gyártott kapacitással tudod” megnéztem az utolsó képet de nem naon értem hogyan kell ezt csinálni, még nem gyártottam poloskát, ha mégkérhetlek magyarázd el plz! köszi! Taki
Most lehet, hogy hatalmas hülyeséget fogok mondani. Kérlek javítsatok ki...
Az utolsó képen van két drót, ami össze van csavarva. Az a változtatható értékű kondenzátorunk két fegyverzete. Változtatni pedig nagyobb csavarással, vagy a drótok rövidítésével tudunk.
Én is valami hasonlót vadásztam ki a szövegből. És ahogy rövidíted a drótot, úgy megy feljebb. Nekem amúgy a házi kapacitás nélkül 104.8 körül van a frekije.
Egy kis off... Utálom az itteni elektronikai boltokat!!! Akármelyikbe megyek be a 3 közül, és veszek akármennyi kondit ellenállást, az fix hogy egy kettőt kihagynak, vagy mást kapok helyette. És akkor az ember 10-20Ft-ért mehet vissza... Meg amikor látom az eladó fejét ahogy előveszem a listámat... Most is egy rohadt kondi miatt nem tudtam működésre bírni a cuccost. És persze 12pF os nem sűrűn van itthon...
Helló. Van nekem egy 1200Ft-os adó vevó párom aminek csak az a baja, hogy a hatótáv kb 20m utánna csak recseg. Azt szeretném megtudni, hogy lehet-e valahogy növelni a hatótávot.
szevasztok!!!
lehet nem ide illik a kérdés. ha valakinek esetleg elfekvőben lenne 2 darab R455M-80 mehanikus szürő megvenném adóvevőbe kellene BRG AM 01-27 be
Helló!
Engem ide küldtek Próbáltam nézni a linkeket, de nem működnek Szeretnék egy db 25Mhz kristály, tápegység, antenna és még minimális eszközből egy rádiós adót, majd egy vevőt csinálni. Csak egyszerűen azt szeretném, hogy létrejöjjön rádiós kisugárzás és a másik oldalon ezt fogadni tudjam. Nem kell se hang, se moduláció, se semmi. Fogalmazzunk úgy, hogy olyan egyszerűen szeretném, mintha egy fénysorompó lenne. Azért lenne rá szükségem, hogy elkezdjem megérteni a rádiójel generálásának és detektálásának alapjait. Ha az már menne, hogy ki-be kapcsolom az adót és akkor a vevő zúg vagy világít, vagy akármi, akkor második lépésként megpróbálnám gyorsabban ki-be kapcsolgatni az adót, hogy morzézzak, vagy biteket küldjek. Ha ez már megy, akkor talán elkezdhetek valódi rádiós adat-átvitelben gondolkozni. Nem titok, a végső cél PIC-es rádiós kapcsolat lesz, csak előtte szeretném megérteni az alapokat. Köszönöm
Megtaláltam egy áramkört, amit régen megépítettem sikerrel: youtube
No ilyesmi kéne csak épp nem állítható freki, nem FM és ugyebár egy hasonlóan egyszerű vevő is jól jönne.
Bocs, akkor rossz helyre küldtelek. A pic -es rádiós adatátvitelnek van saját topikja, négy kifejezetten evvel a témával, és további 10 különböző rádiós adatátvitellel.
Az adat átvitelez javaslom nézd át ezeket az RF modulokat Bővebben: Link. Egyszerűbbet csinálni sem lehet. A frekvencia választás pedig nem szabadon választott gyakorlat, a frekvencia használatnak megvannak a törvényben, és az azt kiegészítő rendeletekben rögzített szabályai. Ezek a szabályok előírják, hogy melyik sávban, milyen frekvencián milyen szolgálatok működhetnek, és milyen feltételekkel. Már maga az építés is engedélyhez (ellenőrzéshez) kötött. Ez alól csak az amatőrők kivételek, de ott ezt a státuszt is hatósági vizsgához kötik. Sajnos nem úgy megy, hogy van 25 MHz -es kristályom, és abból akarok adó/vevőt építeni. Azonban ha ezeket a modulokat minden további engedély nélkül használhatod. Ha mégis érdekel az adó vevő építés, akkor először egy vevő építésével kezdd, az nem tilos, és rengeteg tapasztalatot szerezhetsz az RF áramkörök építésében.
Helló!
Kérek szépen tanácsot: az általam lerajzolt teljesen primitív áramkör működne? Ha nem akkor miért nem?
Nem működik, mert a kvarc rezonátor passzív elem. Ahhoz hogy működjön, egy erősítő elem pozitív visszacsatoló ágában mint nagyon jó szelektív eszközt kell alkalmazni, így meghatározza a rezgés frekvenciáját. Ahhoz hogy ezt üzembiztosan tehesse, terhelni sem szabad, sem antennával sem más estközzel, ezért a tovább hasznosítandó rezgést egy elválasztó erősítőn keresztül kell átvezetni. Így kiküszöbölhető a környezeti hatások jó része, ami az oszcillátor stabilitását növeli.
Az erősítő elem pozitív visszacsatolás hatására is begerjed, de egy olyan frekvencián, amit a szórt kapacitások, és induktivitások határoznak meg. Ez pedig igen instabil, és a frekvencia is meglehetősen kiszámíthatatlan.
Ok. Ellenben ez az ábra mégis működik. Mi a különbség?
Te tudod mi van a dobozban?
A dobozban egy komplett 1 MHz -es kristályoszcillátor van, (többnyire időalapnak használják) és ezt az oszcillátort a jack és trafón keresztül érkező hangfrekvenciás jellel a tápon keresztül " ún anód modulálják", azaz AM modulációt hoznak létre.
Hát nem, sajna, nem tudom mi van a dobozban. A HC49 tokozás esetén tudom, mert annak a képe fenn van a Wikipédián is.
De ha kapnék egy-két képet, szakirodalmat a négy lábúról, akkor az segítene felfogni, hogy mi is lapul benn.
Az egy komplett kristály oszcillátor, mint már mondtam, és többnyire hőkompenzált kivitelű. Ezért használják időalapban A becsületes neve TXCO
Bővebben: Link Itt nézelődhetsz. A HC49U tokozásban csak a kristály van. Ennek csak annyi a baja, hogy többnyire nagy frekvencia pontosságú impulzus sorozat jön ki belőle, aminek az antennára kapcsolása nem szerencsés ötlet. |
Bejelentkezés
Hirdetés |