Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Apple AirPlay
 
Témaindító: roleeka, idő: Nov 5, 2011
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) roleeka hozzászólása Nov 5, 2011 /
 
Sziasztok!

Nem találtam a kérdéssel foglalkozó témát ezért nyitottam ezt. Az utóbbi időben elkezdett foglalkoztatni az, hogy építsek egy jó minőségü HiFi rendszert. Zenehallgatásra az iPhone-om használom de ennek valami förtelmes a saját beépített füles erősítője. Az iPhone alján a 30 pines apple csaton ugyan le lehet venni az erősítetlen analóg hangot de abba már belekontárkodott az iPhone saját DAC-ja. Keresgettem a neten és olyan megoldást találtam (waida) ami egyrészt méregdrága másrészt képes levenni a digitális bitpontos hangfolyamot az iPhone-ról. Ez azért macerás mert kell hozzá kábel másrészt meg ehhez csak akkor férsz hozzá ha az Apple által digitálisan aláírt chipet épitesz az eszközbe. Zsákutca.

Ekkor ugrott be az AirPlay lehetősége. Sok eszköz pl az Apple viszonylag olcsó (30EFt) Apple Tv-je képes arra, hogy Wifin fogadja az iPhone digitális adatfolyamát tömörítetlenül. Van is optikai audio kimenete. Sok házimozi erősítő is van ami képes már erre. Az én ötletem, hogy egy olyan mondjuk audiophilhez közeli erősítő építése ami AirPlay képes és streamelhetném rá az iPhone vagy Mac-en lévő Apple Lossless zenéket, vagy mivel már van iTunes magyarországon az ottani gyengébb minőségű 256kbps AAC-ket.

Ha van valakinek valami ötlete, hogy az AirPlay-el milyen irányba induljak el az ossza meg velem. Illetve várom Audiophil-ek véleményét az ötletről, szerintetek mennyire morbid egy ilyen eszközzel "rontani" az audiophil képet (mondjuk a CD is egy hasonló démon volt annakidején)

Az alap elképzelésem, hogy egy Wifi interfészes mikrokontrollerel megoldom az AirPlay kommunikációt és a streamet egy saját DAC-ra küldöm majd az erősítem. Ezt én három elkülönített eszközzel oldanám meg a Hidhend szellemében. lenne egy "AirPlayer" (de jól hangzik) egy DAC és egy erősítő.

Sajnos az AirPlay szabványról semmi anyagot nem találtam remélem ehhez nem kell Apple aláírt chip mert akkor adtam a szarnak egy pofont

Várom az ötleteket, véleményeket illetve akinek már van ezzel tapasztalata akkor azokat is.

Üdv.
Roland
(#) forma1 válasza roleeka hozzászólására (») Nov 5, 2011 /
 
Szerintem onnan elindulhatsz hogy az ilyen jobbféle dokkolók digitális jelet kapnak állítólag, és az ő DAC-uk konvertálja át. A DAC előtt levehetnéd a digitális jelet és mehetne a te DAC-odba. Vagy ez nem megoldható? Amúgy te tényleg úgyhallod hogy szar a gyári erősítője? Elég szomorú egy ilyen spéci drága dolognál...
(#) roleeka válasza forma1 hozzászólására (») Nov 5, 2011 /
 
Azok a dokkolók nem digitálisan veszik le hanem az apple dac-on már áttolt analog jelet eősítik. Nagyon kevés van ami digitálisan veszi le, mert ahhoz kell az apple által aláírt chip (alapból a telefon nem adja ki a digitális jelet, csak ha az aláírt chipet elfogadta). Amúgy engem jobban érdekelne egy wireless megoldás.

Sajnos elég ramaty tényleg a saját erősítője bár más mobilokhoz képest lehet, hogy jó nem hasonlítottam azokkal össze, de nekem ez így max utazáskor felel meg itthon nem!

Szerintem az akkuidő növelése miatt nem adnak a telefongyártók erre. És gyanítom, hogy az iPod-ba is ugyan ez a füles erősítő van ami pedig egy direk zenelejátszásra kitalált eszköz

Amióta megjelentek a digitális zenei tartalmak folyamatosan lépünk vissza minőségbe a tömegtermelés és a fogyasztói igénytelenség miatt.
(#) roleeka hozzászólása Nov 5, 2011 /
 
Időközbe találtam egy ilyet. Tehát nem lehetetlenre vállalkoztam
(#) roleeka válasza roleeka hozzászólására (») Nov 5, 2011 /
 
(#) roleeka hozzászólása Nov 5, 2011 /
 
És egy DIY projekt videója. Ezzel az a baj, hogy egy laptop van a hangszórok meghajtására és az kezeli az airplayt Youtube Video
(#) roleeka hozzászólása Nov 5, 2011 /
 
Úgy nézem, valaki szerint ehhez is apple által aláírt chip kell.
(#) roleeka válasza roleeka hozzászólására (») Nov 5, 2011 /
 
De van olyan aki feltörte ennek a chipnek a kommunikációját és visszafejtette, majd behazudja neki, hogy ő egy apple chip

A neve Shairplay

Itt a #C file shairport.c

Valaki szerint lehet valahogy ezt portolni egy mikrocontrollerre?
(#) abcdabcd válasza roleeka hozzászólására (») Nov 6, 2011 /
 
Ha mikrovezérlővel akarod megoldani, és tényleg más megoldás (egyszerűbb) nincs a digitális jel levételére, csak ez a wifis dolog, akkor vagy pcmcia wi-fi kártyát keresel, ez elvileg illeszthető mikrokontrollerhez (valahol láttam vezetéknélküli zenelejátszót, amit valaki épített), elvileg ISA buszhoz hasonló módon lehet kezelni a PCMCIA-t, viszont ha jól emlékszek elég sok láb kell hozzá... vagy keresel olyan mikrovezérlőt, amiben van wifi, az Atmel pl csinált valami atmega128-hoz hasonló, csak teljesen más lábkiosztású mikrovezérlőt, amiben van wifi, kérdés, hogy ez kapható-e valahol egyáltalán, a pontos típust most nem tudom... vagy a harmadik, hogy keresel valamilyen wifi modult, amit egyszerűen lehet mikrovezérlőhöz illeszteni... vagy negyedik, ha ugyanez a protokoll van vezetékes kommunikációnál is, mint a wifis(persze célszerű lenne azért egy pc-vel lepróbálni a dolgot, hogy pl neked működik-e ez a program), akkor esetleg ezt egy sima gyors kontrollerbe megvalósítani, és akkor vezetékesen működne is a dolog...

Vagy amit írtak még, egy gyári eszközből kilopni a jelet, miután kijön az "azonosított chipből", ez jó ötlet lehet... esetleg használtam lehet, hogy lehet kapni valahol ilyen eszközt...
(#) roleeka válasza abcdabcd hozzászólására (») Nov 6, 2011 /
 
Az utolsó amit írtál nekem is eszembe jutott. Az applenek van egy airport express nevezetű eszköze ami pont ezt csinálja. Szerintem használtan kb. 15 ezer forint. Ennek a saját DAC-a elött kellene lelopni a jelét.

Az Atmelnek van wifis chipje azthiszem Xmega a neve. Körülnézek valami használt airport expresst mert azt se találtam a neten, ogy hogyan lehetne aláírt chipet szerezni az appletől hivatalosan.
(#) roleeka hozzászólása Nov 6, 2011 /
 
Ezt talán érdemes továbbgondolniAirport express mod
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem