Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   349 / 1160
(#) Ricsi89 válasza davidovics hozzászólására (») Nov 4, 2011 / 1
 
Erre a QE kódra egy szupresszor diódát találtam, igaz kicsit magas fesz értékkel, de szerintem szupresszor lesz. Ha kiveszed, akkor elvileg a vinyónak mennie kell. Ez csak túlfeszvédelem miatt van benne. Meg kellene nézni, hogy az 5V-os, vagy 12V-os ágon van-e és annak megfelelően venni bele egy másikat.
(#) davidovics válasza Ricsi89 hozzászólására (») Nov 4, 2011 /
 
Sajnos nem tudom eldönteni,hogy 5 V-hoz vagy 12V-hoz megy,de van mellette egy másik szupresszor dióda(ránézésre az) és kérlek abban segíts,hogy az hány voltos lehet,mert ha az kiderül akkor az is,hogy mekkora a másik.
Az van ráírva,hogy BUX C403
(#) zolika60 válasza davidovics hozzászólására (») Nov 4, 2011 / 1
 
Szerintem vedd ki és mérj a helyén feszültséget.
(#) davidovics válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 4, 2011 /
 
Ohh,én hülye,hogy ez nem jutott eszembe...............
5 voltot mértem és már csak abban szeretném a segítségeteket kérni,hogy milyen szupresszor diódát vegyek hozzá(ha lehet akkor konkrét típus),mert szupresszorokkal még nem dolgoztam és még csak azt sem tudom milyen tulajdonságok alapján kéne választanom.
(#) röntgen válasza davidovics hozzászólására (») Nov 6, 2011 /
 
Mnidenképp 5V-ra méretezett típus kell. Pl. a RET-nél található SM 6T 6V8CA típus megfelelő lehet.
(#) forgital hozzászólása Nov 7, 2011 /
 
Sziasztok!
Felismeri-e esetleg valaki az alábbi alkatrészt?
Egyébként egy elektromos kályhából lett kibontva az a radiál ventiátor amihez ez hozzá volt kötve. Pontosan nem tudom hogyan volt bekötle, mert sajna nem én szedtem ki.
És persze az is érdekelne mit befolyásol ez a ventilátor működésében.
Előre is köszi!

DSC01829.JPG
    
(#) röntgen válasza forgital hozzászólására (») Nov 7, 2011 /
 
Ez egy 330Ohm-os huzalellenállás lehet, vagy 30W-os talán.
(#) nedudgi válasza forgital hozzászólására (») Nov 7, 2011 /
 
Amit az előttem szólók még nem közöltek róla, 20% pontosságú.
(#) röntgen válasza nedudgi hozzászólására (») Nov 7, 2011 /
 
No, ez jól kilett vesézve.
(#) vicsys válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Nov 7, 2011 /
 
Kerámia cső testen és szürke hőálló bevonattal. A kivezetések lapos forrasztható és /vagy csavarral rögzíthető kivitelűek.
(#) röntgen válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 7, 2011 /
 
A céltágy balkézben..........kissé hanyagul.
(#) zolika60 válasza vicsys hozzászólására (») Nov 7, 2011 /
 
Szerintem a színe vöröses barna, legalábbis új korában.
(#) nedudgi hozzászólása Nov 7, 2011 /
 
A kegyelemdöfés:
R605x típus!
(#) erdgab válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Nov 7, 2011 /
 
Az ellenállás huzal bilincses rögzítésű mindkét oldalon,mert nem forrasztható.
(#) nedudgi válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Nov 7, 2011 /
 
Te puskázol. Csak nincs egy REMIX katalógusod a könyvespolcon?
(#) vicsys válasza erdgab hozzászólására (») Nov 7, 2011 /
 
De igen. Illetve, van olyan is! Persze ekkora teljesítménynél nem célszerű.
(#) forgital válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 8, 2011 /
 
Üdv újra Kollégák!
Köszönet a pontos és kimerítő válaszokért!
Vettem a bátorságot és újra lefotóztam normális minőségben ventivel együtt, hátha arra is rá tudtok jönni melyik vezeték hová lehetett bekötve és most hová kell kötnöm.
Úgy tűnik nem sorban volt.
(#) forgital válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 8, 2011 /
 
Amikor lefotóztam már én is láttam a szőnyeg problémát!
Igen egy rajz jól jönne, mert csak úgy direktbe kötve elég hangos a drágám.
(#) forma1 hozzászólása Nov 9, 2011 /
 
Sziasztok!

Kamerában találtam egy gyanús alkatrész, kondenzátornak hittem, kiforrasztottam és sípol a műszer tehát vezet -> rossz. Furcsa az oldala mert nem szabályos henger alakú, hanem van körül bemélyedés, és ami kiakasztott: mágneses a teteje!!! Az oldalára csak annyi van írva hogy 222. Mi lehet ez, és jó vagy rossz?

Köszi!
(#) nedudgi válasza forma1 hozzászólására (») Nov 9, 2011 /
 
Nem valószínű, hogy baja lenne, ez egy induktivitás.
(#) forma1 válasza nedudgi hozzászólására (») Nov 9, 2011 /
 
Köszi, akkor kár volt kiforrasztani, én rosz kondinak néztem...
(#) zmol hozzászólása Nov 13, 2011 /
 
Üdvözlet a Mestereknek!

Kezembe akadt a mellékelt képeken látható vas.
A vékonyabb lapos tárcsa lehet az állórész, a nagy henger pedig együtt fordul a tengellyel.
Léptetőmotornak kaptam, de mikor ki akartam mérni a bekötését, a következőket tapasztaltam:
A nyolc érből három esetében van mérhető érték, a háromból bármelyik kettő között ugyanaz az ellenállás és az induktivitás. A másik ötnél semmilyen kombinációban semmi. Illetve, véletlenül diódavizsgáló állásban olyan a helyzet, mintha a maradék ötből egy-egy érpár diódát reprezentálna.

Mindebből, valamint az eleinte valami "kódolóbütyoknek" nézett furatkákból arra jutottam, hogy a három induktív ér egy csillagba kötött tekercsrendszer, ami belül áll, a külső henger pedig egy állandómágneses forgórész. Ezesetben a furatkák a kiegyensúlyozásra készülhettek, akkor viszont a cucc valami bazi nagy fordulatszámú, háromfázisú, kefenélküli motor, a másik öt kivezetés meg lehet hőmérő és fordulatszámmérő.

Nagyon erősen ipari kütyünek tűnik. A felirat rajta "I 5534-01 GMN GERMANY" (ha esetleg a telefonnal készült képeken olvashatatlan).
Google semmit nem tud róla, pedig ezek után piszkosul érdekelne a bekötés, meg a fontosabb paraméterek, mint pl. tápfesz, áramfelvétel, max fordulatszám, stb.

Látott már valaki ehhez foghatót valaha? Ha igen, kérem, segítsen!

Előre is köszönöm! Üdv.: Zoli
(#) pucuka válasza zmol hozzászólására (») Nov 13, 2011 /
 
Könnyen lehet, hogy van egy BLDC motorod. Ahol mérsz ellenállást az a gerjesztő tekercs, a többi a hall generátorok kivezetései.
(#) Stefan válasza zmol hozzászólására (») Nov 13, 2011 /
 
pucuka jól mondja, ez BLDC lesz itt egy nagyon jó flash animáció a vezérléséről (át kell váltani BLDC nézetre).
(#) zmol válasza Stefan hozzászólására (») Nov 13, 2011 /
 
Pucuka, Stefan,
Köszönöm a válaszokat. Így teljesen logikus a mérés tapasztalata.

Lehet, hogy meghajtható pl. a repülőmodellezésben használt "Brushless" szabályozóval? Bár ennek még utánanézek.

Köszi mégegyszer:
Zoli
(#) kisedison hozzászólása Nov 13, 2011 /
 
Hello mindenlinek

Tegnap kibontottam egy tápbál egy ic-t amihez kéne adatlap vagy bekötés. Annyi van ráírva hogy SMART_FAN_3 P99070247 MALAYSIA. A goglében nem nagyon talált rá semmit. Valami venti szabályzó lehet (a táp egykor szabályozta és a bordán is van termisztor). Van valakinek hozzá adatlapja v. bekötése?
(#) forgital válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 13, 2011 /
 
Üdv újra!

A ventilátor működésében nem tapasztaltam változást az általad írt bekötéssel, pedig jó lenne, ha kb fele akkora fordulattal üzemelne.
(#) pucuka válasza forgital hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
A fele sohasem lesz, de valamelyest csökkennie kell a fordulatszámnak. Az egyfázisú asszinkron motor fordulatszáma kevéssé függ a feszültségtől, olyan 10 - 20 % ot lehet így szabályozni.
(#) forgital válasza pucuka hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
Akkor hogyan lehet szabályozni a fordulatot?
(#) Action2K válasza forgital hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
Áttétellel. Akkor legalább a nyomatékod is nő, ahelyett, hogy csökkenne.
Következő: »»   349 / 1160
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem