Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Földhurok, avagy mit csináljunk, mikor minden zúg
Lapozás: OK   30 / 62
(#) strobi válasza reloop hozzászólására (») Nov 21, 2011 /
 
Leellenőriztem , ott nincs elkötés..
(#) strobi válasza strobi hozzászólására (») Nov 23, 2011 /
 
Sikerült elérnem ,hogy búgjon, semmi extra melegedés nem tapasztalható most már sehol sem, viszont hangot nem erősít egyenlőre. Miket érdemes ilyenkor csinálni ,mérni ,vizsgálni?
Milyen szűrőkondikat érdemes kipróbálni és hol?
(#) reloop válasza strobi hozzászólására (») Nov 23, 2011 /
 
Kérlek nyugtass meg, hogy az NE5532 nem úgy van beültetve, ahogy lerajzoltad, mert úgy nem is működhet.
(#) strobi válasza reloop hozzászólására (») Nov 23, 2011 /
 
Nem értem mi a bajod a bekötéssel.
(#) strobi válasza reloop hozzászólására (») Nov 23, 2011 /
 
Bővebben: Link
8-as lábra megy a +12 4-es lábra a -12, "+" bemenetek a földre, pontpontpont. Ezt már sokszor átnéztem , a rajzon van 1 apró hiba mint például TL074 fordítva van bekötve a tápra, de ezt már beültetéskor korrigáltam. Próbáltam a lehető legkonkrétabban kérdezni, hogy előbb utóbb az ügy végére is járhassunk, mert a hiba nem azzal van.
(#) reloop válasza strobi hozzászólására (») Nov 23, 2011 /
 
Az IC 1-es láb helyét jelöltem. A Nyák képen vele szemben mutatja a rajz. Melyik szerint ültetted be?
Az ellenőrzés egyszerű, mindét IC-n mérj feszültséget a táplábakon, és ellenőrizd a 0V-ot valamennyi kimeneten. Gyanús az lekötés/hibás beültetés, a negatív stab. nem melegedhetne, sőt semmi sem melegedhetne.

Nyák1.png
    
(#) reloop válasza strobi hozzászólására (») Nov 23, 2011 /
 
A TL074-ig még el sem jutottam, az imént ajánlott mérést ejtsd meg.
(#) reloop válasza reloop hozzászólására (») Nov 23, 2011 /
 
Megnéztem a TL074-et, nem jó. Vonuljunk át ide ha nem sikerül felfedezni a hibákat.
(#) strobi válasza reloop hozzászólására (») Nov 23, 2011 /
 
Lehet kicsit zavaros és nem teljesen szabványos eljárás a nyák rajzolatom, nekem ezt nem tanította senki csak így találtam logikusnak, tehát mintha felülről néznénk az áramkört, a nyák alkatrész felöli oldaláról. bal felül tehát az 1-es láb. méricskélek, méricskélek, de nem látom hibásnak az említett szakaszt. a stab IC-k már nem melegednek ,azt az elmúlt napokban már sikerült kiküszöbölni, mostmár egyetlen egy probléma az ,hogy búg.
(#) reloop válasza strobi hozzászólására (») Nov 23, 2011 /
 
Az NE5532 így rendben van, akkor a rajzjelen téves az egyes láb jelölése.
Válaszd le a szűrőt, vizsgáld magában a két erősítőt. Az NE5532 1 és 7 kimenetén 0V a feszültség?
(#) strobi válasza reloop hozzászólására (») Nov 23, 2011 /
 
Van a kimeneteken feszültség ,ha jól mértem akkor 3-5 V de mindjárt megcsinálom mégegyszer,(a hűtőbordát még nem tudtam felfúrni és nem akarom megsütni a tranyókat, szóval csak rövid időkre tudom bedugni)
Igen ,rájöttem ,hogy téves a jelölés ,de még csak tanulom használni a programot, úgyhogy bocsi a félrevezetésért !
(#) reloop válasza strobi hozzászólására (») Nov 23, 2011 /
 
Elég a potikat 0-ra letekerni, ha a kimeneteken így is 3-5V-ot mérsz akkor az IC reménytelenül kukába való.
A TL074 bekötése mint írtam teljesen nem jó, érdemes volna a nyákellenőrzős témában megbeszélni, persze csak azután, hogy magad is átnézted és javítottad.
A program használathoz is van téma, nyugodtan tegyél fel kérdést ha valamiben nem sikerül eligazodni.
(#) bmroli hozzászólása Dec 5, 2011 /
 
Sziasztok!

Van egy logitech X-530-as hangfalszettem és az a problémám, hogy ha rákötök bármit, ha nem, mindig búgás hallatszik a hangszórókból, a mélyből a legjobban.
Olyan mintha a trafó zúgását átvenné az erősítő és felerősítené.

Kipróbáltam több konektorban illetve kontaszettben is, ami zavarszűrővel van ellátva.
Sajnos a búgás mindig ugyanúgy megmaradt.

A hangerő feltekerésével minimálisan változik a búgó hang, de nem egyenesen arányosan lesz hangosabb, csak egy picit erősödik.

Azt szeretném megkérdezni, hogy elég lenne csak a trafót kicserélni, vagy valami más lehet a hiba forrása?

Előre is köszönöm a választ.
(#) rolie válasza bmroli hozzászólására (») Dec 5, 2011 /
 
Szia!

Próbáld jobban megszűrni a tápot, nem tudom mekkora kondi van rajta (persze teljesítménytől is függ), de én kb. megdupláznám a mostanit.
(#) bmroli válasza rolie hozzászólására (») Dec 5, 2011 /
 
Szia, köszi szépen az infót, de mivel szűrjem meg jobban?

Az az érdekes hogy teljesen új a cucc, kicsomagolás után azonnal jelentkezett a hiba...
Azt tudom, hogy 14.6V, 2.4A-es trafó van benne.
(#) rolie válasza bmroli hozzászólására (») Dec 5, 2011 /
 
Szia!

Ha új és garanciális, akkor visszavinném a boltba. Ha nem garis és szét mered szedni, akkor a trafó szekunderéről lejövő vezetékeket követve kondenzátorokra bukkansz. Én ezeket dupláznám/cserélném nagyobbra első körben.
(#) bmroli válasza rolie hozzászólására (») Dec 5, 2011 /
 
Okés, köszönöm szépen az infót, akkor megpróbálom a kondi cserét.
(#) blackdog hozzászólása Dec 7, 2011 /
 
Sziasztok!

Nem tudom eldönteni, hogy az alábbi jelenség mitől van.

Ha az erősítő bemenetére nincs semmi sem csatlakoztatva tehát RCA-Jack vezeték sem akkor kussba van nem búg.
Ha csak a bemenetre van dugva a vezeték akkor viszont búg. Mihelyt bedugom a másik végét a laptopba ismét csönd van.
Ha a telefont csatlakoztatom rá ismét búg csak valamivel halkabban. Zene közben viszont nem észlelhető.
Ezt mi okozza?
(#) Massawa válasza blackdog hozzászólására (») Dec 7, 2011 /
 
Zajos a környezet és tul érzékeny az erölködö. A vezeték másik végét is le kell zárni, ez ugy látszik jol megtörténik a laptopban, de kevésbé jol a telefonban (az utobbi valoszinü földmentes, azaz a levegöben lóg, és lehet hogy nagyobb impedanciáju a kimenete is.)
(#) Szebence válasza Massawa hozzászólására (») Dec 7, 2011 /
 
Lehet hülyeséget írok, de próbáld meg úgy is telefonnal, hogy közben hálózatról töltöd.
(#) reloop válasza blackdog hozzászólására (») Dec 7, 2011 /
 
Szia! A bemeneteket zárd le akár a sorkapocsnál egy -egy ellenállással. A telefon és a hangkártya igen alacsony kimeneti ellenállású, jól bírják a terhelést. A test és az adott bemenet közé 100R-1k közötti ellenállást ajánlok (nálam 330 ohm ). Ez kellően elnyomja a kábel által összeszedett zajokat.
(#) blackdog válasza reloop hozzászólására (») Dec 7, 2011 /
 
Ezt a lezárást kipróbálom. Még egy kapcsolásban sem láttam.
Kerámiával nem lehet kiszűrni?

De azért vettem minőségi RCA/Jack vezetéket is. A jelenlegi 260 ft volt az új meg 2300 Ft. Kíváncsi leszek rá.
(#) reloop válasza blackdog hozzászólására (») Dec 7, 2011 /
 
A kis kapacitású kondi a brummot nem szűri, a nagyobb meg már a jelet is
Mint mindenre - erre is van megoldás: szimmetrikus kábelen kell vinni a jelet. A jelforrásaid ezt ne támogatják, marad a lezárás.
(#) blackdog válasza reloop hozzászólására (») Dec 7, 2011 /
 
Most csak röptében hazaugrottam kipróbálni az új kábelt és jelentem most kussba van.
Még az sem nagyon érdekli, hogy ha huzkodom ki-be.
Persze az nem díjjaza, ha kézzel összefogom a Jack végét.
(#) Massawa válasza blackdog hozzászólására (») Dec 7, 2011 /
 
Akkor milyen lehetett az a másik kábel?

Igaz nemrégen az egyik barátom is vett egy sztereo RCA hosszabbitot (4 RCA dugo volt a mintegy 70 cm-es kábelen).
Csak a konstruktör lehetett kissé zavaradott, mert mind a két vezeték a lapos kábelben egy eres volt (magyarul közönséges 2 eres lámpazsinór) szépen beforrasztva az RCA dugok csucsaihoz)....

(#) blackdog válasza Massawa hozzászólására (») Dec 7, 2011 /
 
(#) Massawa válasza blackdog hozzászólására (») Dec 7, 2011 /
 
Igy kivülröl nem igen látni, lehet, hogy ez sem árnyékolt kábel, csak mezei 4 eres fejhallgatozsinór (ez a legujabb trend a távolkeleten), illetve amit a gyárto árnyékolásnak nevez az csak egy vicc; a külsö vezeték lazán rá van tekerve a belsö szigetelt érre.

(#) blackdog válasza Massawa hozzászólására (») Dec 7, 2011 /
 
(#) blackdog hozzászólása Dec 7, 2011 /
 
Egyébként mérhető valahogy a környezet zajossága?
(#) pucuka válasza blackdog hozzászólására (») Dec 7, 2011 /
 
Nem egyszerűen, de mérhető. Sőt szabvány is vonatkozik rá. Azonban ez meglehetősen alacsony szintű ahhoz hogy pl. egy nagyszintű hangfrekvenciás erősítőt zavarjon. Természetesen egy alacsonyszintű erősítőt, (mikrofon, lemezjátszó) ezellen megfelelő árnyékolással védeni kell.
Következő: »»   30 / 62
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem