Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Videomagnó problémák
Lapozás: OK   9 / 64
(#) Solt85 hozzászólása Nov 19, 2011 /
 
Hello mindenki!

A következő problémában szeretném a hozzáértők segítségét kérni. Egy Daewo videomagnó a minap megadta magát, nem ad képet, fekete alapon megy a hangyaháború. Hang van.
Nem tudom, hogy mennyiben segíti a diagnosztizálást, hogy már egy jó ideje nem volt használva a készülék magnó része, talán években is mérhető. Ezek után ma bekapcsoltam beraktam egy kazettát amit még le tudtam vele megfelelően játszani, majd mikor kazettát cseréltem onnantól már nem ad képet semmilyen kazettával sem (ezzel az először lejátszottal sem).
Van rá esély, hogy nem kell videofejet cserélni? Mondjuk pl. kábel tört meg vagy hasonló? Mivel kezdjem a diagnosztizálást?

Előre is köszönök minden segítséget.

Üdv.
(#) CHZ hozzászólása Nov 20, 2011 /
 
Tisztítsd meg a videó fejeket.
(#) Solt85 válasza CHZ hozzászólására (») Nov 20, 2011 /
 
Hello CHZ!

Ezt nekem írtad?

Üdv.
(#) biji válasza Solt85 hozzászólására (») Nov 20, 2011 /
 
Igen Neked írta.A második kazetta koszos, összekente a fejet.Vedd le a burkolatot, úgy tisztítsd meg.
A tisztító kazetta csak jobban elkeni a koszt a fejen.
(#) Solt85 válasza biji hozzászólására (») Nov 20, 2011 /
 
Rendben, milyen módszert használjak a tisztításhoz az itt leírtak közül?
(#) biji válasza Solt85 hozzászólására (») Nov 20, 2011 /
 
Tiszta alkohol + papír zsebkendő is megteszi.Olyan anyag legyen ami nem szöszöl.Régen még arc szesszel is pucoltam, ha nem volt más.
(#) Solt85 válasza biji hozzászólására (») Nov 22, 2011 /
 
Hello!

Ma volt időm foglalkozni a video magnómmal, nos sajnos a tisztítás nem hozta meg a várt eredményt, továbbra sincs semmi változás az állapotában. A csatolt képen látható szert használtam, az van ráírva hogy tiszta alkohol.
További segítséget kérnék, hogy hogyan tovább.

Köszönettel: Solt85
(#) CHZ válasza Solt85 hozzászólására (») Nov 23, 2011 /
 
Remélem nem csak a fejdobot tisztítottad, fej magokat is alaposan át kell törölni, persze vigyázva, ne törjön el. Toalett papír alkalmas rá (vékonyabb), mert ez ha beleakadna, nem töri ki a magot, elszakad. Mutató ujjad köré tekerve a papírt, fejdobot forgatva alaposan mosd le, majd száraz törlés.
Inkább a képről kéne fotót feltenned, arról amit a magnó produkál.
(#) Solt85 válasza CHZ hozzászólására (») Nov 23, 2011 /
 
Nos nem vagyok jártas a videó magnók felépítésében, fej magok a fej dobon (forgó részt értem ezalatt) levő kis fekete kicsit kiálló részek?
Egyébként ma amikor kipróbáltam, hogy csináljak képet a produkciójáról legnagyobb meglepetésemre változás állt be: most már van valami képe, de fekete-fehér zajos, és kicsit fut is. A csatolt képen, és videón látni.
Ezek szerint jó irányba haladok csak jobban meg kellene pucolni?

Köszönöm a további segítséget.

Üdv.
(#) CHZ hozzászólása Nov 23, 2011 /
 
Igen, jobban tisztítsd meg , jó lesz.
Kiálló rész a fej, vigyázz rá, mert rideg törékeny.
Nagyítóval meg lehet nézni, ha sérült jól látszik.
(#) rookie64 hozzászólása Nov 24, 2011 /
 
Sziasztok!
Van egy kis problémám a videomagnómmal. Pontosabban kettők is. A típusa: SAMSUNG VX-710. Nem egy mai darab.
Nos, van egy kazim 2004 körüli TV-ből felvett anyag van rajta, és valamiért ha lejátszom a hang olyan mintha egerek beszélgetnének és a kép is csíkos. Magyarul felgyorsult. Holott a felvétel másik videomagnón nézve jó volt, csak ezen nem szuperál. Ami annak idején azzal a videomagnóval lett felvéve annak ilyen a "lejátszása" ezen a videomagnón.
Második hiba: A tekerés valahogy nem megy neki, de a lejátszásnál tud előre tekerni visszafele is de utána kb 3-4 mp múlva megáll. De a STOP gomb megnyomása után lévő tekerés nem megy neki.
Nem tudom mi lehet a probléma, aki ért hozzá kérem segítsen! Köszönöm így előre is!
(#) biji válasza Solt85 hozzászólására (») Nov 24, 2011 /
 
Ha járatod a videót 3-4 órán keresztül, akkor is ki szokott tisztulni.Ha kézzel összefogdosott kazettát teszel bele, akkor szokta ezeket a tüneteket produkálni.
(#) Solt85 válasza CHZ hozzászólására (») Nov 24, 2011 /
 
Sikerült vissza hozni a képét a videónak , úgy tűnik hogy most már jó. Az "erőteljesebb" pucolás segített neki. Köszönet a segítségért mindenkinek.

biji: legközelebb megpróbálom úgy, bár remélem nem lesz mostanában gond vele.

Üdv.
(#) rookie64 hozzászólása Nov 28, 2011 /
 
Valaki? :wave:
(#) CHZ válasza rookie64 hozzászólására (») Nov 28, 2011 /
 
Sajnos kérdésed lényeges dolgokat mellőz.
SP vagy LP a műsor van a kazin, amit próbálsz lejátszani?
SAMSUNG VX-710 kétfejes videó, LP lejátszásra nem használható.
Gyors csévélés problémája az IDLER öregedése és a szíj megnyúlása, ezek cseréjével javítható.
(#) rookie64 hozzászólása Nov 28, 2011 /
 
Szerintem az LP. A szalag nem forog gyorsabban, mégis felgyorsulva játssza. De mostmár értem, én is erre gyanakodtam. Az IDLER az micsoda? Megnéztem a szíjat az nem nyúlt meg.
(#) CHZ válasza rookie64 hozzászólására (») Nov 28, 2011 /
 
Persze, hogy nem forog gyorsabban, csak a felvételed lett fele sebességgel készítve, ezért a normál lejátszásnál lassabban kéne mennie, de a magnód ezt nem tudja.
Az idler mechanika közepén lévő gumis szélű tárcsa.
Kapható hozzá csak gumi gyűrű is, elegendő csak azt cserélni. Ilyen öreg magnóban a szíj cseréje is ajánlott.
(#) CHZ válasza rookie64 hozzászólására (») Nov 28, 2011 /
 
Megkerestem neked: IDLER
Sajnos komplett már nem kapható, de erre való idler gumit tudsz venni.
(#) rookie64 válasza CHZ hozzászólására (») Nov 30, 2011 /
 
Köszönöm a választ. Majd lehet hogy veszek bele ilyet. Nem tudom, hogy megéri-e már rákölteni?
(#) torok72 hozzászólása Feb 12, 2012 /
 
Sziasztok. Lenne egy kérdésem miért csinálja a videóm hogy ha lejátszásra kapcsolom nagyon szemcsés a kép és a hang is halk tisztítás csináltam de nem változott semmit mi lehet a baj valaki segítsen ha tud
(#) CHZ válasza torok72 hozzászólására (») Feb 12, 2012 /
 
Kérdésed kevés információt tartalmaz.
RF kimeneten, vagy AV csatival használod?
Csak kazettáról, vagy a tuner képe is zajos?
Ezt tudnunk kellene , csak jól megfogalmazott kérdésre lehet használható segítséget adni!
(#) torok72 válasza CHZ hozzászólására (») Feb 12, 2012 /
 
Szia.Csak kazettáról zajos RF kimeneten és AV val is próbáltam és mind a kettőnél ugyan az tuner az jó a kép és a hang is jó tisztítás már kapott
(#) CHZ válasza torok72 hozzászólására (») Feb 12, 2012 /
 
Akkor tisztítás jó ötlet volt, ismételd meg, hatásosabban, vigyázva, ne törd el fejeket, CTL fejet is tisztítsd meg.
Esetleg egy kép segíthetne ötletelni..
(#) torok72 válasza CHZ hozzászólására (») Feb 12, 2012 /
 
Adok még egy tisztítást és meg látom hogy mi lesz ha nem változik teszek képet szerinted mi lehet az ok
(#) CHZ válasza torok72 hozzászólására (») Feb 12, 2012 /
 
Felvétel talán segít, látni kellene a kép hibáit..
Videó típusa is fontos lehet, néhány PANASONIC, táp hiba esetén is produkál ilyen jelenséget
(#) torok72 válasza CHZ hozzászólására (») Feb 12, 2012 /
 
Kapott még egy tisztítást de nem változott semmi ugyan olyan valamit elfelejtetem leírni lejátszásnál ilyen nyikorgó hangot ad ki valószínű hogy a gumi görgőtől jön
(#) CHZ válasza torok72 hozzászólására (») Feb 12, 2012 /
 
Képet vártam és típust..
(#) torok72 válasza CHZ hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Szia.Tettem képet ilyen képet produkál hátha hátha kapok rá valami választ tőled .A típusa Kuba elektronik modell szám K4100
(#) CHZ válasza torok72 hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Számomra ismeretlen márka.
Tipikusan sérült, vagy koszos fej produkál ilyen képet.
Fejmagokat nagyítóval nézd meg, lehet hogy sérült valamelyik.
Szalag futását ellenőrizted, megfelelő helyen fut?
Betöltő babák stabilan állnak? CTL fejen szalag felfekvését is érdemes ellenőrizni.
(#) torok72 válasza CHZ hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Szia.Néztem a fejet nem sérült a betöltő babák stabilan állnak a szalag futását még nem néztem szerinted mikor lejátszásra vagy felvételre kapcsolom nyikorgó hangot ad mi okozhassa
Következő: »»   9 / 64
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem