Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   959 / 2504
(#) at22 válasza Imi65 hozzászólására (») Dec 9, 2011 /
 
Hali! Mindent át néztem, és minden a helyén van. Majd ki cserélem a rossz diódát, és meg próbálom még egyszer.
Valami tipp jöhetne, hogy mi lehet a gond. Én már átnéztem mindent a hűtőn a szigetelést is jónak vélem.
A 2x 21v az meg nem sok neki mert 25volt-ig bírja.
(#) szamóca válasza at22 hozzászólására (») Dec 9, 2011 /
 
Ugye nem váltó 2x21V-ot adsz az áramkörnek?
(#) Pigi válasza at22 hozzászólására (») Dec 10, 2011 /
 
Én is arra tippelnék, hogy fordítva van a dióda.
(#) at22 válasza szamóca hozzászólására (») Dec 10, 2011 /
 
Hali! Még kezdő vagyok, de maga a trafó 2x15voltot ad ki de egyenirányítottam és úgy ad ki 2x21voltot .
(#) szamóca válasza at22 hozzászólására (») Dec 10, 2011 /
 
OK, csak megkérdeztem.
Egy kiértékelhető fotó sokat segítene a hiba feltárásában. :yes:
(#) at22 válasza szamóca hozzászólására (») Dec 10, 2011 /
 
Hali! Majd készítek róla képet és fel rakom.
(#) deadlyroberta hozzászólása Dec 10, 2011 /
 
A-skool AAM 210 Itt látható erősítő ugyan milyen kapcsolást kaphatott szerintetek? Hatvanezerért ez sok nekem.
(#) szamóca válasza deadlyroberta hozzászólására (») Dec 10, 2011 /
 
A Sonido saját fejlesztésű kapcsolását. Ha sok neked, nem veszed meg. Ennyi.
(#) Mayan válasza deadlyroberta hozzászólására (») Dec 10, 2011 /
 
Ha jól tudom Nelson Pass: Aleph...
(#) szamóca válasza Mayan hozzászólására (») Dec 10, 2011 /
 
Ezt az információt honnan vetted?
(#) Mayan válasza szamóca hozzászólására (») Dec 10, 2011 /
 
Olvastam valahol, már nem tudom. De ha jól megnézed a panelt, látható is. A bemeneten a három irf fet, stb.
(#) gabrio11 hozzászólása Dec 11, 2011 /
 
Üdv mindenkinek! Kenwood KA-56 erősítőt (4-16 ohm AB speaker) be lehet kötni úgy,hogy az A-ra 4-ohmos a B-re 8-ohmos hangfalat teszek ? Szólhatnak egyszerre ? Az A és B kapcsoló között nincs +,vagy / jel,mind a kettő külön kapcsolható. A válaszokat előre is köszönöm.
(#) reloop válasza gabrio11 hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Üdv! A két hangsugárzó eredő ellenállása kisebb lesz 4 ohm -nál, ne tedd. Két 8 ohm -ossal már kivitelezhető.
(#) Zsoltipapa hozzászólása Dec 11, 2011 /
 
Sziasztok!Érdeklődni szeretnék,hogy ebből az erősitőböl lehet-e nagyobb kimenő teljesitményt kihozni.Jelenleg 100W ,a táp fesz,+-45v.Válaszokat köszönöm,Üdv:
(#) reloop válasza Zsoltipapa hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Szia! A végtranzisztor elbír 4 ohm terhelést is. A leadható Wattok száma növekedhet, ha korábban 8 ohm -mal terhelted. Az alkatrészek értékei nélkül nem tudható, hogy a meghajtó fokozat ehhez tud-e elegendő áramot biztosítani.
A 100W-tól érzékelhetően nagyobb teljesítményhez válassz más kapcsolást 200W környékétől, és természetesen magasabb tápfeszültségre lesz szükséged.
(#) gabrio11 válasza reloop hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Tisztelt reloop ! Rosszul tettem fel a kérdést.Bocs! Tehát akkor : A csatorna 2 db Magnat bull monitor 4-8 ohm, B csatorna 2db SAL 8-ohm.
(#) reloop válasza gabrio11 hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Tisztelt gabrio11! Jól benéztem a rajzot. Ha minden igaz - elég nehezen áttekinthető a kapcsolás - akkor a két hangsugárzó sorba kapcsolódik, tehát túlterhelés nem jöhet létre. Ellenőrizhető ezen utóbbi feltételezés. Ha kis hangerőn (mert az ördög nem alszik) A és és B is szól, az egyik hangsugárzó kábelt lekötöd mindkettő elhallgat, akkor sorba voltak kötve.
A hangsugárzók sorbakapcsolása jelentősen megváltoztathatja a hangképet, ez neked kell elbírálni.
A rajz a Tanyán fellelhető.
(#) deadlyroberta hozzászólása Dec 11, 2011 /
 
Mért van az hogy cenzúra van ha valami nem tetszik a rendszergazdáknak?
(#) Moderátor hozzászólása deadlyroberta hozzászólására (») Dec 11, 2011
 
Semmi nem indokolja a vásárlási szándékod, illetve cégek árképzésével kapcsolatos megjegyzéseid sorozatát, ebben a témában.
(#) gabrio11 válasza reloop hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Tisztelt reloop ! Nem igazán értem a válaszát,elnézést! Tehát mellékelek képet.A-ra a két Magnat,B-re a két SAL.Ezek mind a négyen külön álló hangfalak,se sorba se párhuzamosan nincs közük egymáshoz. Köszönöm a türelmét.
(#) saraha válasza gabrio11 hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Be lehet csak nem szokás,inkább egyformán terheld a két oldalt úgy lesz jó a sztereó hatás 4 Ohm-nál jobban tényleg ne terheld oldalanként.
(#) deadlyroberta válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Te legalább kedves vagy
(#) reloop válasza gabrio11 hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Szia! Mellékelem a kapcsolás részletet. Nem mélyültem el még most sem a pontos elemzésében, de úgy tűnik az adott csatorna A és B hangsugárzóit sorba köti bizonyos nyomáskombinációnál. Ennek ellenőrzésére ajánlottam a következőket:
Csatlakoztasd mind a négy dobozt, egyelőre közömbös melyik pár melyik betűjelhez kerül.
Állíts be egész mérsékelt hangerőt, és próbáld ki a két kapcsoló összesen 4 választási lehetőségéből melyiknél szól valamennyi egyszerre. Ha ez összejön, akkor kösd le az egyik párt az erősítőről. Ha a megmaradó páros elhallgat akkor sorba voltak kötve, ilyenkor károsodás nem léphet fel sem az erősítőben sem a dobozokban ha mind a négyet egyszerre használod. A hangkép romolhat, mint azt korábban mát írtam.
A másik eset, ha az egyik pár leválasztása után a másik továbbra is szól, ez párhuzamos kötésre utal. Ez az amit csak 8 ohm -os hangsugárzókkal ajánlok duplázni.

A és B.JPG
    
(#) gabrio11 válasza reloop hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Köszönöm,kipróbálom.
(#) Zsoltipapa válasza reloop hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Köszönöm szépen,Üdv:
(#) kofola16 hozzászólása Dec 11, 2011 /
 
Hali tudom már beszéltem erről adtatok is jó tippeket. De valahogy nincs időm maratni stb stb.. HEStore.hu találtam 2db erősítőt.

2x2W erősítő TEA2025 IC-vel

Mono előerősítő Ebből 2 db.

Ezek jók lennének vagy az egyik. A lemezlejátszó és a hangfal közé??
(#) storm válasza kofola16 hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Hangfalak meghajtására kevés lesz a 2W. Olyat nézz, ami legalább 10W-ot tud leadni.
(#) kofola16 válasza storm hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
A Hangfal szetbe van erősítő. Csak előerősítőként használni.
(#) emersys válasza kofola16 hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Szia.
Lemezlejátszó+ hangfal közé a következő kellene:
Az erősítő amit linkeltél az jó, ha nincs szükséged 2W nagyobb teljesítményre, de én jobban ajánlanám azt amit reloop linkelt neked.
Az előfok vélhetőleg kelleni fog a ria elé . (vagy a ria-t hozzá hangolni a végfokhoz)
Tehát én amit vennék : Ria korrektor Végerősítősztereo előerősítő
Ez nem egy nagy összeg, szinte mindenből a legolcsóbb, de ha a felsorolt elemeket összeilleszted helyesen egymással akkor szerintem jól fog működni.
:yes:
(#) reloop válasza kofola16 hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Szia! Visszaolvastam amit eddig írtál. Pontosítani kellene, hogy milyen hangszedőjű a lemezjátszód, kristály vagy dinamikus. Ha bonyolultat kérdeznék add meg a típusát, vagy egy linket ahol utána lehet nézni.
Az általad említett kittek egyik esetben sem alkalmasak a lemezjátszó és az erősítő összekötésére.
Következő: »»   959 / 2504
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem