Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   958 / 2513
(#) bereczk.jans válasza deadlyroberta hozzászólására (») Dec 7, 2011 /
 
A Quad405 és az újabb verziók igen jól szólnak minőségi műveleti erősítővel és jobb végtranzisztorokkal pl sc5200-al. Nagy előnyük, hogy szinte minden hangsugárzóval jól összeférnek. Ilyen tapasztalatokkal bátran kísérletezhetsz. Egyszerű tápegység szerintem a kimeneti puffer elektrolit kondi miatt a híd egyensúlyát megzavarná. Kíváncsi vagyok én is, hogy ez az elvi és szimulátorszagú kapcsolás milyen, de nincs rá sajnos időm.
(#) emersys hozzászólása Dec 7, 2011 /
 
Mára végre sikeredett befejeznem, a másik félvezetős részt is.
Végre együtt a család
Már csak a csövek miatt van a türelmetlenkedés..
Még a nyugalmi áramot beállító tranya, hőkontaktusa nincs meg, de már készül hozzá az idom. :yes:
(#) reloop válasza WaRL0 hozzászólására (») Dec 7, 2011 /
 
Szia! Látom élsz-halsz a tranyós végfokért
T1,T2 jó választás (persze felcserélve). T3,T5 lehetne kicsit erősebb BC337,BC327.
(#) WaRL0 válasza reloop hozzászólására (») Dec 7, 2011 /
 
Szia. Köszönöm szépen.
Szóval akkor
T1-BC557
T2-BC547
T3-BC337
T4-BC327
Nem mondanám, csak már szeretnék egy tranyós végfokot, mert eddig egyet se sikerült felélesztenem! Utoljára a VF3-al szenvedtem, de elegem lett belőlle.
(#) kofola16 válasza CHZ hozzászólására (») Dec 7, 2011 /
 
Gyors kérdésként még itt felteszem. Van itthon LM1036 N em. Ez elég lenne elé?
(#) reloop válasza WaRL0 hozzászólására (») Dec 7, 2011 /
 
Tranzisztorok rendben. Ha nem éled a végfokod, oszd meg a fórumon a problémát.
(#) WaRL0 válasza reloop hozzászólására (») Dec 7, 2011 /
 
1-2 éve próbálkoztam már a vf3-mal nagyon sokat szenvedtem vele. Kijött a negatív táp a kimenetén, aztán már elment tőlle a kedvem. Most megépítettem megint új alkatrészekből és ugyan az a probléma. Már elegem van az egészből. Megpróbálkozok más végfokkal. És még egyszer nagyon szépen köszönöm a segítséged.
(#) deadlyroberta válasza bereczk.jans hozzászólására (») Dec 7, 2011 /
 
Majd megcsinálom fizikálisan, tinám meg sajnos nincs.
(#) dudassandor1 válasza emersys hozzászólására (») Dec 7, 2011 /
 
Patent lesz ez látom! :yes:
(#) pjg válasza emersys hozzászólására (») Dec 7, 2011 /
 
Szép!
(#) emersys hozzászólása Dec 7, 2011 /
 
Köszönöm!
Próbálkozom, de még csak a fényt látom az alagútban
Sok beállítani való lesz még, mire eléri majd talán azt a "bizonyos szintet" amiért igazándiból építem.
A védelmek is lassacskán majd épülnek hozzá, de egyszerre sajnos időhiányvéget nem lehet mindent..
(#) Jackass válasza reloop hozzászólására (») Dec 7, 2011 /
 
Értem. Már nagyon várom hogy milyen eredményeket hoz majd a hétvégi mutatvány. Lehet hogy alaposan áttervezem a panelt.
(#) CHZ válasza kofola16 hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
Sajnos ez nem lesz jó, nézd meg az adatlapját.
Hangszín, hangerő... cél IC.
Javasolt oldalon találsz tranyós , IC kapcsolásokat, ott keresgélj, TL071 IC-vel is van megoldás.
(#) koncsik03 hozzászólása Dec 8, 2011 /
 
Helló!
Olvasgattam a tda2040-es adatlapját és nem tudom hogy jól láttam e azt hogy +/- 20V-ot bír ki.
Kérném segítsetek hogy jól láttam e vagy tévedek?
(#) koncsik03 válasza koncsik03 hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
És még egy dolgot szeretnék kérdezni.
Összehasonlítottam a tda2030-as és a tda2040-es nyáktervét és eléggé egyeznek.
Az lenne a kérdésem hogy egy tda2030-as nyákba tehetek tda2040-est?
(#) reloop válasza koncsik03 hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
Szia! A TDA2040 valóban mehet +/-20V-ról, és ültethető a TDA2030 nyáktervbe.
(#) csabacsaba hozzászólása Dec 8, 2011 /
 
Sziasztok!
Lenne egy olyan kerdesem hogy a 0.33 ohmos ellenalasok helyebe tehetek 0.22ohmosat hogy ne keljen rendeljek?
(#) reloop válasza csabacsaba hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
Szia! A 0,22 ohm azzal jár, hogy másfélszer nagyobb áramnál fog korlátozni. Ideiglenes beraknám, mert a működést nem zavarja.
(#) koncsik03 válasza reloop hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
Ok kösz!
(#) Bencey66 hozzászólása Dec 8, 2011 /
 
Sziasztok!
Egy egyszerű, gyorsan megépíthető, jól működő erősítőt szeretnék építeni. RCA bemenetet és kimenetet szeretnék. ha lehet akkor 12V os legyen.
mit javasoltok ? ha NYÁK tervet, beültetési rajzot tudnátok linkelni, azt nagyon megköszönném.

üdv. Bence
(#) emersys válasza Bencey66 hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
Szia.
Javasolnék valami tda szériát akkor.
Pl tda2030 -at egy tápos kivitelben.
A topikjában biztosan találsz nyáktervet és minden egyéb mást róla.
(#) reloop válasza Bencey66 hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
(#) emersys válasza reloop hozzászólására (») Dec 8, 2011 /
 
Ez valóban elég gyors
(#) Mayan válasza deadlyroberta hozzászólására (») Dec 9, 2011 /
 
Lehetne látni az A-osztályúdat ? Rajz / kép... köszi!
(#) at22 hozzászólása Dec 9, 2011 /
 
Hali! Mindenkinek! Valaki tudna nekem segíteni? Olyan problémám lenne, hogy tda 2050 végfokot raktam össze
mellékeltem a képet, hogy melyik rajzról. Amikor az áramot rá kötöm akkor kiveri a biztosítékot, ki is verte a nyáklapon lévő egyik 1n4007 diódát,de ha nem kötöm rá akkor nincs semmi rá is mértem, és rendesen le adja a 2x21voltot. Mi lehet a baj? A segítséget előre is köszönöm.

02789.jpg
    
(#) Imi65 válasza at22 hozzászólására (») Dec 9, 2011 /
 
Fordítva van a dióda. Vagy fordítva adod a tápot......
(#) Balaa16 válasza at22 hozzászólására (») Dec 9, 2011 /
 
Szia!
Én nem igazán értek ehhez. De írtad, hogy, ha kiveszed a diódát, akkor nincs zárlat. Ebből gondolom, hogy lehetséges, hogy fordítva kötötted be a diódát.
Üdv! Balázs
(#) Balaa16 válasza Imi65 hozzászólására (») Dec 9, 2011 /
 
Akkor jóra gondoltam. Amikor elkezdem írni a választ, még nem írtál. :gun:
Üdv! Balázs
(#) Imi65 válasza Balaa16 hozzászólására (») Dec 9, 2011 /
 
Semmi vész. A diódák szerepe egyébként az, hogy megakadályozza, hogy a tápfeszültség alá, vagy fölé kerüljön a kimenet, ha teljes kivezérlésnél a hangszóró "visszarúg". Egyébként a tápfeszültségnek mindkettő záróirányba van kötve. Ha helyes a tápfesz polaritása, akkor csak a dióda lehet fordítva, mert akkor nyitóirányba kerül. Ha egyik van csak ebben a helyzetbe beépítve, akkor az IC kimenetére teljes tápfeszt akar "kényszeríteni". Ezt az IC nem nagyon akarja engedni, ezért "rányitja" a másik tápfeszhez csatlakozó végtranzisztorát. Belátható, hogy így a tápegység zárlatba kerül. Ilyenkor az IC belső védelmének "fel kell kötnie a gatyát"....
(#) Balaa16 válasza Imi65 hozzászólására (») Dec 9, 2011 /
 
Szia!
Jól elmagyaráztad! Most már értem a dolgot, mert sohasem tudtam felfogni, hogy mire jó a tápfeszültséggel záróirányba rakott dióda.
Üdv! Balázs
Következő: »»   958 / 2513
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem