Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A műhely (bemutató topik, ahol az alkotások készülnek)
Ez a műhelyünkről készült képek, leírások, mi miért oda került, hogy lehetne még jobb hozzászólások témája.
Lapozás: OK   143 / 308
(#) karesz01 válasza Doszpot hozzászólására (») Dec 12, 2011 /
 
Hát nekem is azért nem halad a labortápom és az akkutöltőm pedig a héten be kéne fejezni legalább a tápot.De lassan itt a szabadság és bepakolok a szobámba ha más nem!
(#) roland0327 válasza tib12 hozzászólására (») Dec 12, 2011 /
 
Hát azért engem anya lelőne ha ez lenne a szombámba[OFF]
(#) blackdog válasza Doszpot hozzászólására (») Dec 12, 2011 /
 
[off]
Én tudom miről beszélsz. Nekem a garázsban van a műhely a maga 14 °C hőmérsékletével. Nem túl kellemes. És egyre hidegebb.
(#) BarnaPili válasza blackdog hozzászólására (») Dec 12, 2011 /
 
[OFF]Ismerős...alsókonyha,villanyos melegítő az asztal alól fújja a meleget rám,a javított videoban meg megköt a zsír...Be kell üzemelnem a kályhát. De inkább legyen már nyár.
(#) Doszpot válasza blackdog hozzászólására (») Dec 12, 2011 /
 
Én a garázsból költöztem fel a szobába. Az sem jó megoldás olyan szempontból, hogy a szobában lényegesen kevesebb most a hely.
Régen tettem fel képet mindkét állapotról:
régi műhelyről itt van kép: Bővebben: Link
Az újról belakott állapotban pedig itt: Bővebben: Link
(#) tib12 válasza Doszpot hozzászólására (») Dec 12, 2011 /
 
A billentyű nem ott szokott lenni, csak ledobtam, amugy vezeték nélküli, és az ölembe szoktam venni, meg ugye ágybol is szoktam gépezni, ha már nem telik laptopra.
(#) tib12 válasza roland0327 hozzászólására (») Dec 12, 2011 /
 
Ez még rend is. Van az ágyam, fel lehet nyitni és tele van kábelekkel, meg különféle alkatrészekkel, és ez mind a TV alatt volt. És 2 választásom volt: bepakolom az ágyba(majd lefotózom ha érdekel) vagy ki a garázsba. Sejthetitek mit választottam.
(#) Alkotó válasza tib12 hozzászólására (») Dec 12, 2011 /
 
A rend nem cél, hanem eszköz.
Olyan mint egy speciális szerszám. Lehet nélküle is boldogulni, de vele sokkal egyszerűbb.
Olyan szintre kell fejleszteni a rendezettséget, majd utána fenntartani, hogy az ne hátráltasson, hanem segítse a ténykedésedet.
Végül még egy "bölcsesség". A műhely nem azonos a raktárral. Különböző követelményeknek kell megfelelni a kettőnek, és még-ha gyakorlatilag össze is mosódik a valóságban ez a két funkció/feladat, lehetőleg az adott szekciónak az adott feladatot kell szolgálni. Hú.. ez elég bonyolult lett, remélem azért érted.
(#) tib12 válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 12, 2011 /
 
Mily bölcs szavak. A raktár az raktár a műhely pedig műhely. Sajnos elég kicsi a szobám, és mindent nem tárolhatok bent, a gyors munka érdekében pedig nem árt ha nem kell 50-60 métert szaladgálni kint a hidegbe a garázsig 2 db tranzisztorért, ami lehet nem is jó.
Doszpot: Szeretnék engedélyt kérni hogy megépítsem azt a gyufásdobozbol csinált alaktrésztárolót amit csináltál mert nagyon tetszik és nincs pénzem a műanyagra.

Téliszünetbe rendet rakok megint mert kell a hely az új forrasztómnak(állomás) és amugy is kell a hely, mert eddigi legnagyobb rendelésemet is megkapom és imádok csomagolni.
(#) Doszpot válasza tib12 hozzászólására (») Dec 12, 2011 /
 
Ne viccelj, én is itt láttam a fórumon ezt a tárolót. bár... hogy egész pontos legyek, már a bátyám is ilyenekben tárolta az alkatrészeit, amikor engem először megcsapott a forrasztás szaga... Egyébként tudom javasolni a zacskózós megoldást is alkatrésztárolásra.
Bővebben: Link Ellenállásoknak és kondiknak szerintem jobb a zacsi. Gyufásdobozból legalábbis nagyon sok kellene az ellenállásokhoz, ráadásul az újaknak nem is fér el jól a lábuk, csak görbítgetve. Egyébként SMD holmikhoz és IC-k, tranzisztorok tárolására a gyufásdoboz a legolcsóbb. az egész rokonság hozzám hozza az üreseket jó ideje.
(#) tib12 válasza Doszpot hozzászólására (») Dec 12, 2011 /
 
Eddig zacskókba pakoltam, de valahogy az nem tul jó mert nemtudom szépen sorba rendezni, csak bele vannak szórva a fiókba. Nekem alapbol mindig van üres gyufásdoboz mert nem keveset használok(nem cigi) mert szoktam csinálni karácsony és szilveszter között ilyen tüzijátékokat. Na mindegy, köszi a tippet. Most megyek aludni(már rég mennem kellett volna) további szép estét.
(#) blackdog hozzászólása Dec 13, 2011 /
 
Sziasztok!

Megleptem magam egy ilyennel:
Bővebben: Link

Remélem jó lesz a melléket kép 2db 0603SMD ellenállásról

SMD.jpg
    
(#) bankimajki válasza blackdog hozzászólására (») Dec 13, 2011 /
 
Ez a max felbontás? Mert nekem annyira nem tetszik.
(#) blackdog válasza bankimajki hozzászólására (») Dec 13, 2011 /
 
Nem.
Most jöttem rá a max felbontásra. Csak nagy a kép ahhoz, hogy ide feltölthessem. Még ismerkedem vele. Majd este teszek fel még képet.
(#) mex válasza blackdog hozzászólására (») Dec 13, 2011 /
 
Vágd körbe, úgy már sokkal kisebb lesz. Amúgy meg mitől lenne 1.3Mpixeles kép nagy?
(#) bankimajki válasza blackdog hozzászólására (») Dec 13, 2011 /
 
2 képet tegyél fel, egy amit fényképezel fényképezővel és egyet, amit a mikroszkóp készít. (Én is akarok venni, de nem találtam eddig megfelelőt. ) Arról pedig már leszoktam hogy megvegyem a gagyit olcsón és kidobjam.
(#) blackdog válasza mex hozzászólására (») Dec 13, 2011 /
 
A fórumba való feltöltéshez nagy. 4MB bmp file.

bankimajki
Este teszek fel képeket. Nekem ez is bőven megteszi. Van ennél sokkal olcsóbb is.
(#) szitko válasza blackdog hozzászólására (») Dec 13, 2011 /
 
Milyen közel kell rakni az alkatrészhez, 50x nagyításnál, hogy éles legyen a kép? Én olyat keresek ami alatt lehet dolgozni. (forrasztani stb..) Amiket láttam az mind olyan volt, hogy majdnem rajtavolt az alkatrészen, és csak akkor lehetett éles képet csinálni.
(#) brato válasza szitko hozzászólására (») Dec 13, 2011 /
 
Üdv!

Én kísérleteztem régebben egy távcső kihúzható nézőkéjével és sima webkamerával.
Aránylag jó képet adott kb. 10 cm-ről.
Kellene valami optikához értő emberke aki meg tudná mondani, hogy milyen optika kellene, hogy 20-30 cm-re legyen az alsó lencse a tárgytól.
(#) blackdog válasza szitko hozzászólására (») Dec 13, 2011 /
 
Ez alatt nem lehet dolgozni nem is arra való. Vizsgálatra jó.
(#) szitko válasza brato hozzászólására (») Dec 13, 2011 /
 
Szia.
Én most egy "régi" digifényképezőt használok, amiből ki lett iktatva az automata kikapcs, és webkamként megy. De ennek is kicsi a nagyítása. Próbálkoztam Én is webkam + lencse megoldással,de mindig túl közel került az alkatrészhez.(nem lehet alatta dolgozni) Ezért keresek olyat ami min. 15cm -ről legalább 50x nagyításnál éles képet ad.
(#) szitko válasza blackdog hozzászólására (») Dec 13, 2011 /
 
Köszi a választ.
(#) bankimajki hozzászólása Dec 13, 2011 /
 
Nemcsak hogy dolgozni lehessen alatta, de még viszonylag nagy felületet is kellene látni jó minőség és 10-100X-os nagyítás mellett. Ehhez viszonlyag nagy lencsék kellenek. (Én a múlt hétvégén szétszedtem egy objektívet és annak a lencséivel játszottam, de rájöttem hogy nem olyan egyszerű ez, mint ahogyan azt elképzeltem.) Rákerestem ilyen célra tervezett mikroszkópokra és rájöttem, hogy marad a céges miki használata a számomra. :S (Mivel a pár 100e-től a milliókig terjedő összegekbe kerülnek.) (Persze ezek már nem hobbi kategóriák.)
(#) rascal válasza brato hozzászólására (») Dec 13, 2011 /
 
Szia!

Az alábbi oldalak fórumain biztos találsz az optikához nagyon értő, segítőkész embereket:Csillagváros - MCSE
(#) blackdog válasza bankimajki hozzászólására (») Dec 13, 2011 /
 
Sajna fényképezőgép nincs a közelben. Csak a nagyítások eredményei.
A bmp->jpg konverzió azért rontott a minőségen.
100x nagyítás felett meglehetősen nehéz kalibrálni, hogy éles legyen a kép.
Nekem egyenlőre nagyon is megteszi
(#) karesz01 válasza blackdog hozzászólására (») Dec 13, 2011 /
 
Szerintem a képek önmagukért beszélnek, karácsonyra lehet meglepem magam!
(#) blackdog válasza karesz01 hozzászólására (») Dec 13, 2011 /
 
Pár hete javításkor átfúrtam egy panelt ami ennek következtében zárlatos lett. Most már az okot is megerősíthetem.
Én azt hittem, hogy ez egy kétoldalas panel. Hát nem mert van vezetősáv a rétegek között is.
(#) roland0327 válasza blackdog hozzászólására (») Dec 13, 2011 /
 
Hát ez nem semmi, ezek szerint megérte a pénzét
(#) KTobi válasza rascal hozzászólására (») Dec 13, 2011 /
 
Nem olyan egyszerű az optika, sok ismeretlenes a dolog. Amit ajánlok, akármit ha alakíttatok át, a lencsét, objektívet, a szenzortól vigyétek messzebb, ezzel közelebbre tudsz majd fókuszálni. Keress kis szenzoros (ócska) masinát, könnyebb éles képet csinálni vele. Ha eleve teleobjektívből indulsz ki jobb nagyítást érsz el. Megvilágításra pár LED a lencse köré kötelező.
(#) mate_x válasza blackdog hozzászólására (») Dec 13, 2011 /
 
Nekem nagyon tetszik, egyszer majd nekem is kell egy ilyet szereznem
Következő: »»   143 / 308
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem