Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   354 / 1159
(#) Auth Zsigmond válasza kadarist hozzászólására (») Dec 13, 2011 /
 
Ismét tanultam valamit! Meggyőztél! Kösz!
(#) burrito hozzászólása Dec 13, 2011 /
 
A következő mikrofon csatlakozónak mi a neve, beszerezhető-e még valahonnan, és az 5 lábának mi a lábkiosztása, ha szeretnék csinálni egy jack-es átalakítót mikrofonhoz?
Köszi
(#) nedudgi válasza nurseboy hozzászólására (») Dec 13, 2011 /
 
Kvarckristály.
(#) röntgen válasza burrito hozzászólására (») Dec 13, 2011 /
 
Ez egyszerű Tuchel csatlakozó, bármilyen valamire való alkatrészboltban rátalálsz. Lomex stb......
(#) nurseboy válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 13, 2011 /
 
Ez tuti te már találkoztál ilyennel. Mert a szám alapján én is erre kondoltam, de semmilyen elektro-s üzletben még hasonlót sem láttam!

Egyébként köszönöm!
(#) nedudgi válasza nurseboy hozzászólására (») Dec 13, 2011 /
 
Például itt van.
(#) nurseboy válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 14, 2011 /
 
Nagyon köszi, a farnell oldalát elfelejtettem, a többin meg megzavart a 4 kivezetés
(#) nedudgi válasza nurseboy hozzászólására (») Dec 14, 2011 /
 
Nem két kivezetése van? Mert akkor oszcillátor.
(#) nurseboy válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 14, 2011 /
 
De az ! Már megtaláltam azok között amit mutattál.

Köszi a segítséged
(#) Andrasirex hozzászólása Dec 14, 2011 /
 
Üdv.
Ez (kép) valami cső lehet de fogalmam nincs,hogy milyen.
Lekopott róla az írás,de ha valaki ráismer,esetleg meg tudja mondani mire jó,válaszokat előre is köszönöm.
(#) zolika60 válasza Andrasirex hozzászólására (») Dec 14, 2011 /
 
Talán PCF80? De majd a csövesek megmondják.
(#) Mr_Peti hozzászólása Dec 14, 2011 /
 
Sziasztok!

Valaki tudna nekem segíteni, az ábrán látható eszközről kérdeznék, talán tekercs lehet, a másik kérdőjeles talán szénellenállás?
(#) Andrasirex válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 14, 2011 /
 
Köszi,és az mire való?
(#) pisti89 válasza Mr_Peti hozzászólására (») Dec 14, 2011 /
 
Szia
A (100kOhm)- os ezköz ha tényleg DB3 a felirat rajata
akkor az Diac
(#) pisti89 válasza Mr_Peti hozzászólására (») Dec 14, 2011 /
 
Javítani szeretnéd az eszközt?
Szerintem tölts fel róla egy fotót úgy könnyebb segítenünk
(#) pisti89 válasza Andrasirex hozzászólására (») Dec 14, 2011 /
 
Szerintem is PCF 80
Viszonylag olcsón lehet szerezni(500-600Ft)
(#) _BiG_ válasza Andrasirex hozzászólására (») Dec 14, 2011 / 1
 
Ha olyan képeket tennél föl, amiben kevesebb a visszacsillanás és következetesen körbe fotózod 90 fokos elforgatásokkal, valamivel könnyebb.

Eddigi tippem szerint kettős trióda. Hogy milyen, azt fényképről nem mindig lehet megmondani, mert a belső kialakítás azonos típus esetén is gyártőfüggő lehet.

Tippem az ECC83.

Vesd össze az itt levő csövekkel, középtájt van az ECC83. A lábkiosztás is ott van, az meg az üvegen keresztül látszik.
Persze, ehhez jó lenne tudni, hogy a csövön belül melyik pöcök-bigyó-mütyürke mi is és melyik lábra megy...
(#) zolika60 válasza Andrasirex hozzászólására (») Dec 14, 2011 /
 
Előbb derüljön ki pontosan mi is. Én csak távolról szemlélem a csöves témát. Ha PCF80 akkor például rádió vevőbe.
(#) Andrasirex válasza _BiG_ hozzászólására (») Dec 14, 2011 /
 
Ez az tényleg ecc83 mert egy c betűt ki tudtam rajta olvasni és az a pecsét is rajta van amit bejelöltem(Névtelen kép).Ezenkívül a belső fele is pont olyan. De azért megkérdem,hogy ebből lehet-e építeni erősítőt?Egy rádióból van ami valamikor 6w-os volt.Nem kell valami bonyolult legyen mert nekem csak arra kéne,hogy halljam a hangját.Még soha nem hallottam csöves hangzást.Az ic-sután már a tranzisztoros is eléggé elvarázsolt,de még mindig nincs viszonyítási alapom.
(#) zolika60 válasza Andrasirex hozzászólására (») Dec 14, 2011 /
 
A névtelen kép nem látszik.
(#) Frankye válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 14, 2011 /
 
Dehogynem.
(#) Andrasirex válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 14, 2011 /
 
Nem jó a formátum,átmentem .jpg-be.

Névtelen.jpg
    
(#) _BiG_ válasza Andrasirex hozzászólására (») Dec 14, 2011 /
 
Hát, a 90 fokot nem ebben az irányban gondoltam, hanem a függőleges tengely körül forgatva, hogy minden irányból látszódjon a belső felépítés.

A lábkiosztást is érdemes megnézni, mert többféle ECC cső van, az ECC81 - 82 - 83 eléggé hasonló, ráadásul a lábkiosztásuk is azonos, de akkor legalább azt lehet tudni, hogy ezek a csövek közül valamelyik. Az anódlemez mérete, perforációi talán segítenek beazonosítani pontosabban. Keress többféle képet a neten!

Ezeknek a csöveknek a fűtése azonos, áramra is, feszültségre is. De más a meredekségük, a belső ellenállásuk (emiatt más az erősítésük) és más az anódáramuk. Csak méréssel beazonosíthatók.

Lehet belőle erősítőt építeni. A triódáknak kicsi a torzítása, de cserében az erősítésük és a hatásfokuk sem túl nagy.

A hangját nem csak a cső határozza meg, hanem a körülötte levő alkatrészek minősége, a meghajtás(!), illetve a rákötött hangszóró - ez utóbbi nagyot tud rontani rajta...
Fülhallgatóval elmenne, csak meg kell oldani a jó impedancia illesztést. Kimenőtrafót csinálni nem egyszerű...
Van csöves topic, ott lehet érdeklődni bővebben
(#) Andrasirex válasza _BiG_ hozzászólására (») Dec 14, 2011 /
 
Rendben.Szétnéztem biztos hogy ecc83. A többi alkatrészt egy olyan rádióból fogom kiszedni amiben ezek is voltak.Nagyapámnak volt egy ilyen rádiója de kidobta és amikor kicsi voltam eltörtem benne a csöveket .Ahonnan ezek vannak az is egy pont ilyen rádió volt,pont erre a sorsra ítélve(szomszéd gyerek)de ezeket a jobb sorsot érdemlő csöveket sikerült elcserélnem vele egy csokira(azt jobban tudja értékelni) .
(#) _BiG_ válasza Andrasirex hozzászólására (») Dec 14, 2011 /
 
A rádió többi részét nem sikerült megmentened?
Ha a típusát tudnánk, biztosabban be lehetne azonosítani a csövet.
(#) Andrasirex válasza _BiG_ hozzászólására (») Dec 14, 2011 /
 
Nem sikerült.Már csak a nyák van meg és egy sárga műanyag amin az előlap volt.A vázból is csak két rozsdás vasdarab van.
(#) alioka hozzászólása Dec 15, 2011 /
 
Halihóó

Találtam egy Appróságot

Az érdekelne hogy jól értelmezem vajon a datasheetben irottakat miszerint ez egy equalizer ?!
Másrészt mivel nulla szakmai angol tudással rendelkezem némi utmutatás érdekelne hogy mégis mire jó ezt felhasználni meg persze hogy hogyan , mint pédául előerősítős hangszín szabályozónak megfelel?

Előre is köszönöm a válaszokat! Üdv Alika
(#) _BiG_ válasza alioka hozzászólására (») Dec 15, 2011 /
 
Ez nem equalizer, hanem egy kétcsatornás, kis zajú sztereo erősítő beépített tápstabilizátorral, külső elemekkel megvalósított frekvenciamenet-kiegyenlítéssel - na, ez az "equalizer".
Autórádiókhoz, -erősítőkhöz van kitalálva.
Ha változtathatóra képzed ki a szabályozó hálózat (Equalizer network) megfelelő elemeit, akkor némileg változtathatod az átvitelt, de ahogy nézem, ez inkább csak arra van, hogy az eltérő szalagsebességű magnók eltérő zajspektrumán kicsit igazítson.
(#) alioka válasza _BiG_ hozzászólására (») Dec 15, 2011 /
 
Magyarán ha be is épiteném az erősítőm elé esetleg a zajokat csillapítaná? Tehát a kis tda2005-ös végfokom elé rakva csökkenne a búgás vagy azt inkább a táp szűrésével tudnám megoldani ?
(#) veszelka hozzászólása Dec 15, 2011 /
 
Sziasztok!

Valaki tudna nekem segíteni, a csatolt képen látható alkatrészről kéne információ.
AEI 7831
CR33 UI2JY-X felirat található rajta.
Következő: »»   354 / 1159
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem