Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   962 / 2504
(#) Bassmester válasza neocska hozzászólására (») Dec 15, 2011 /
 
Otthoni körülmények között akarsz zongorát hangosítani? Konkrétan milyen hangszerről is van szó??
Légyszíves pontosíts, mert a zongora az kb ilyen, amit nem nagyon kell hangosítani.
(#) deadlyroberta válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 15, 2011 /
 
Yamaha is gyárt elektromos zongorát de az alapból tartalmaz erősítőt és méretezett hangfalat!(persze az eredetinek a hangjától meg se lehet különböztetni) Szintire gondolt szerintem.
(#) Bassmester válasza deadlyroberta hozzászólására (») Dec 15, 2011 /
 
Nem vagyok gondolat olvasó... egy szintit pedig bármire rá lehet dugni, még egy gagyi-hifire is.
Bár én inkább a fejhallgatós gyakorlást ajánlom, amit a lakó környezet is remekül tolerál.

Egyébként meg (hangszerhez) 2x20W-ra a legjobb 2 db TDA 2050-ből egy alapkapcsolást összedobni és ráakasztani valami "hifi" hangsugárzót, azt hadd szóljon.
(#) neocska válasza deadlyroberta hozzászólására (») Dec 15, 2011 /
 
Csak kicsit hangoska szerintem. Ha jol tudom 100W. Kissebb teljesitményü verzio nincs?
(#) neocska válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 15, 2011 /
 
Midis klaviatura. de fontos számomra a szép hangzás, s ha lessz majd pénz akkor megajándékozom magam egy igazival.
(#) Bassmester válasza neocska hozzászólására (») Dec 15, 2011 /
 
Érdemes rá hangerő szabályzó potmétert tenni, akkor nem kell csumán hallgatni. :yes:
(#) Bassmester válasza neocska hozzászólására (») Dec 15, 2011 /
 
És annak van saját hangja? Milyen tipus?... végül is mindegy.
Otthoni gyakorlásra valami egyszerű cuccot építs, pl olyat mint alább írtam. Ha jól megcsinálod, nagyon megállja a helyét.
Bővebben: Link
(#) deadlyroberta válasza neocska hozzászólására (») Dec 15, 2011 /
 
De van, múltkor én 24 volttal szkopoztam ki...
(#) deadlyroberta válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 15, 2011 /
 
Highand mesternek rajzai, ha az eredeti Quad túl bonyolult akkor itt a megoldás! Hasonló elven működik.
(#) neocska válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 15, 2011 /
 
Nincs hangszoroja. Pcre kell kapcsolni s egy szofton keresztül müködik.
(#) neocska válasza deadlyroberta hozzászólására (») Dec 15, 2011 /
 
Az ellenálások Watt értékét megtudhatom? vagy midnenik 0.6W
(#) deadlyroberta válasza neocska hozzászólására (») Dec 15, 2011 /
 
Fél wattos elég oda, LM 3886 és TDA 729x sorozattal is megcsinálhatod. Szerintem a csöves hibrid után ezt fogom összedobni.
(#) emersys hozzászólása Dec 16, 2011 /
 
Sziasztok.
Már hallgadgatom.
Lenyűgöző a tere , és eszméletlen jól szól szól valójában...
A cső tápegységére dobtam kicsit nagyobb bordát mert alul méreteztem kissé , így már ok.
A kapcsolás nem brummos, nem gerjed, tehát ha kellő odafigyeléssel van megépítve, nagyon hálás kis erősítő lesz belőle.
A dobozolását már hagyom jövőévre, addig is szól így.
Még lesz hozzá 2db 600as traffancs, majd jövőre valamikor.
A hétvégén összeállítom pdf-be a teljes kapcsolási vázlatokat, ha esetleg szeretné valaki után építeni, csak még a mérésekkel nem vagyok kész félig sem...
(#) Ge Lee válasza neocska hozzászólására (») Dec 16, 2011 /
 
Milyen trafód lenne hozzá? Elsődlegesen az fogja meghatározni hogy milyen végfokot építs. Annak ellenére hogy a Quad nálam is etalon volt 20 évig, lebeszélnélek róla. Rájöttem hogy lehet csinálni nála szebb hangút, ráadásul jóval egyszerűbben és olcsóbban, és szimmetrikus tápfesz sem kell neki. De van a Quad kicsi (40W-os) verziójához is nyákom félkészen is, élesztve is védelem nélkül ha érdekel.
(#) neocska válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 16, 2011 /
 
A tápot egy smps szolgáltatná, max 200Wig kelet terhelni, a szekunder tekercs az erösitö szerint lessz megtekerve.
(#) storm válasza emersys hozzászólására (») Dec 16, 2011 /
 
Nem semmi
(#) deadlyroberta válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 16, 2011 /
 
Nekem +-24 röl is ment! Igen az Urbán 100as.
(#) at22 válasza at22 hozzászólására (») Dec 16, 2011 /
 
Hali! Készítettem egy új nyákot tükrözve. Igazad volt most már jól üzemel, köszi szépen az észre vételedet.
(#) at22 válasza reloop hozzászólására (») Dec 16, 2011 /
 
Hali! Igazad volt. Most már jól üzemel köszi szépen az észrevételedet.
(#) emersys válasza storm hozzászólására (») Dec 16, 2011 /
 
Köszi.
Nem is nagyon tudok lekattanni róla
(#) dudassandor1 válasza emersys hozzászólására (») Dec 16, 2011 /
 
Makulátlan az "erő"mű! Gratulálok hozzá!
(#) storm válasza emersys hozzászólására (») Dec 16, 2011 /
 
[OFF]Valahogy meg tudom érteni Biztos volt vele meló rendesen
(#) emersys válasza dudassandor1 hozzászólására (») Dec 16, 2011 /
 
Szia.
Örülök h tetszik.
Előre is köszönettel tartozom Fletának a trafó elkészítéséért.
Ez erőmű kicsit túlzás, de azért számításban volt valóban a teljesítmény is.
De a fő ok, amért 4pár végtranya került bele az-az, hogy a 2-es harmonikusok torzítása is elfogható legyen.
Így 4pár tranya mindenképp kellet bele, bár 5el is szimuláltam, de végül 4 párnál maradtam, azért mert átfogó visszacsatolás nincs bent, ezért is olyan a hangja hála Isten,amilyen :yes:
Hétvégére összeszedem majd a teljes kapcsolási vázlatokat pdf-be.
A nyákterveket kérésre mellékelem ha kell valakinek, de azokat én célirányosan csináltam méretre, pl a félvezetős részt a borda mérete végett stb stb..
Tehát el lehet ezt kisebben is, meg szebben is készíteni ha valaki rá szánja magát meg az idejét.
(#) szoftveres hozzászólása Dec 17, 2011 /
 
Sziasztok, a következő dologban szeretnék segítséget kérni: Van egy Videoton 6350 (aida) tip. erősítőm, aminek az egyik végfoka tönkrement (a felső oldali tranzisztor a bázis vezérlése nélkül is nyitva van, kb 150 mA folyamatosan megy át rajta). Úgy döntöttem, hogy mindkét végfokban kicserélem a meghajtó, illetve a végfoktranzisztorokat, a kapcsolási rajzban szereplő típusokra (BD137-138, ill. BD243-244). A probléma az, hogy mindenhol azt írják, hogy ezeket a tranzisztorokat párba kell válogatni és csak egyforma erősítésű darabokat szabad komplementerként használni. Arra nekem sajnos nincs pénzem és időm hogy sok-sok tranzisztort vegyek majd párba válogassam őket, így ezt szeretném elkerülni. Tapasztaltaktól kérdem, hogy mire számíthatok abban az esetben, ha nagyon eltérő paraméterű tranzistorok kerülnek a végfokba? Tönkre fog-e menni, fog-e indokolatlanul melegedni, hallhatóan fog-e torzítani? A vélaszokat előre is köszönöm. (A mellékletben található rádió végfoka megegyezik az enyémmel)
(#) torok72 hozzászólása Dec 17, 2011 /
 
Sziasztok segítségeteket kérem van egy RFT SC1810 az a gond vele ha kazettát hallgatok rajta és át kapcsolom sztereóba csak az egyik oldal szol a másik csak recseg ha vissza kapcsolom monóba mind a kettő szol hol keressem a hibát előre is köszönöm mindenkinek
(#) Robi85 hozzászólása Dec 17, 2011 /
 
Sziasztok.

Készülget az Nmos350 dobozolása. Jó régóta csinálom már. Az lenne a kérdésem, hogy mekkora a maximális bemeneti feszültsége amivel kilehet hajtani rendesen. +-70V a tápfesz ai szerintem esni fog ugy kb 3 voltot és 8 ohm-al lesz terhelve. És még egy olyan kérdésem lenne, hogy az előerősitőt a bemenet után és a potméter elé kössem be , vagy a potméter után? Hogyan lenne a legjobb? Vagy ez lényegében mindegy?
(#) bbatka válasza szoftveres hozzászólására (») Dec 17, 2011 /
 
Szia!
Látom senki nem reagált a kérdésedre.
Ha olyan kereskedőtől veszel alkatrészt (pl:RET) amely nagy forgalmat bonyolít, akkor hozzá tudsz jutni azonos gyártó származó azonos időben gyártott tranzisztorokhoz. Nagy valószínűséggel a paramétereik is meg fognak egyezni. Én úgy vásárolnék hogy a végtranzisztorokból legalább egy garnitúra legyen pluszban. A meghajtókból meg többet vennék. Ha nem sikerül a nyugalmi áram beállítása akkor valamelyik oldalon lévő cseréjével a probléma orvosolható.
Ezen felül még ott van a melegedési probléma. A melegedés hatására a nyugalmi áram elmászkálhat.
(#) Bassmester válasza Robi85 hozzászólására (») Dec 17, 2011 /
 
Több végfokkal akarod "fűzve" használni? Sokat nem kell erősíteni az előfoknak, max 3-4 dB, célszerű átkapcsolhatóra csinálni, hogy pl: 1×-estől 3×-osig erősítsen.A végfok hangerőszabályzója elé érdemes tenni, hogy közvetlenül ez fogadja a jelet.
(#) Robi85 válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 17, 2011 /
 
Saját magában lesz csak. Egy keverő lesz előtte. Bár lehet, hogy akkor nem is kell az előerősitő? Numark DXM-06 a keverő tipusa.
(#) emersys válasza Robi85 hozzászólására (») Dec 17, 2011 /
 
Hali.
Az a keverő képes 2-3V jelszintel is vezérelni a digitális jelfeldolgozása végett ("torzítatlanul")
Ha kimondottan mindig az a keverő fogja hajtani akkor nem kell elé előfok.
De az előfok nem csak előerősítést szolgál sok esetben, hanem impedancia illesztést is. Főleg érzékeny bemenetű (erősen visszacsatolt erősítőkre van jó hatással)
Következő: »»   962 / 2504
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem