Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   562 / 1273
(#) Rendi.ludas24 hozzászólása Dec 18, 2011 /
 
Sziasztok!

Hozzám került egy Samsung CRT TV. A hibája az hogy standby üzemmódból nem tud felállni, meg találtam a service manuálját és ott azt írják mérjem meg a lapi 5V-ott.
Az lenne a kérdésem hogy úgy lehetne-e mérni hogy ki van szedve a nyák a Tv-ből és a képcsőröl le van választva vagyis minden le van választva a nyákról, nem károsodig így a sorkimenő vagy ilyesmi?

Azért akarnám kiszedni mert elég kicsi a hely, és elég nagy feszkok vannak oda bent.

Üdv.
(#) CIROKL válasza BarnaPili hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
Idézet:
„A primer oldali elkókat elővigyázatosságból szoktam cserélni,”

Itt ez most nem jött be a primer oldali elkók cseréje után a tápom is el szált , eddig az ment .
A KA2131 -nél a 24 volt megvolt eddig míg a tápom üzemelt most nincs semmi csak kattog a táp .
(#) petya000 válasza BarnaPili hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
Az egyik Watson Fa7040, másik Gaba J1433. Elkezdem ellenőrizni a kondenzátorokat, azok kiszáradása okazhat ilyen problémát? Vagy millió oka lehet?
(#) BarnaPili válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
Akkor próbál indulni,a sorvégtranzisztort mérd meg,nem lett-e zárlatos.Valamit nem néztél el az elkókkal?
(#) abyka1979 válasza petya000 hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
Okozhat,de nem valószínű,hogy csak kondicserével megoldódik a probléma.
(#) Rendi.ludas24 hozzászólása Dec 19, 2011 /
 
Sziasztok.

Van egy olyan hibája a TV-émnek hogy stand-by módból nem akar be kapcsolni. Nos meg találtam hozzá a service manuált és ott a javítási faszerkezet szerint haladok (5-1 a service manuálban) az 5V meg van csak az SDA és SLA szintek nem stimmelnek mindig 5v van. Valakinek van valami ötlete?
(#) bihari laci válasza kadarist hozzászólására (») Dec 20, 2011 /
 
Szia ,van egy Beko bk20m tv st-by bol indulna egy pillanatra láccik is a kép ,de utánna vissza áll 4 pislogásba ,mi lehet a baja?.
(#) gaben62 válasza bihari laci hozzászólására (») Dec 21, 2011 /
 
Gyenge a tápja, elkokat cserélni kell primer, aztán szekunder oldalon.
Ezelőtt azonban nézd át,és forraszd át a nagyobb áramú pontokat, táprész+ hor.eltérítés,sorkimenő és környéke.
(#) ABU hozzászólása Dec 21, 2011 /
 
Sziasztok!
Hoztak nekem egy Beko TV-t chassis 14.1 28", az a baja, hogy működik . Azt mondják rendszertelen időközönként el kezd "zúgni" és kikapcsol, majd vissza is lehet kapcsolni és minden okés. Én már itt nézem kb 1 órája és semmi baja nincs, a tápok teljesen jók. Elkezdtem hőlégezni az alaplapot, úgy sem lett rossz. Mit kellene megnéznem? Vagy adjam vissza és mondjam azt, hogy akkor szóljanak megint, ha már be sem kapcsol?
(#) abyka1979 válasza ABU hozzászólására (») Dec 21, 2011 /
 
Én egy hete jártam majdnem így.
Hoztak egy samsung 55cm kis tv-t,amit átvittek egyik szobából a másikba,és pár óra múlva be sem kapcsolt.

Kint pihent a műhelyben 2 napig.Bekapcsra semmit nem reagált,se készenlét,se semmi.Szétbontottam,méregettem a tápot,stb..tranyók,kondik ok...Elég hűvös volt kint a műhelyben,gondoltam beviszem,és folytatom tovább,a melegben.
Miután becipeltem,folytattam tovább a méregetést,de semmire sem jutottam.Közben jöttek hozzám és a tv-t úgy hagytam áram alatt.Kb.2 óra elteltével mentem vissza,hogy folytatom,és láss csodát,életre kelt a tv !!!
Azóta is gond nélkül megy,de csak melegben.
Ha fűtetlen helységben van pár órát se kép se hang
Kérdezték mi volt a baja???Mondom FÁZOTT szegény
(#) Watson hozzászólása Dec 21, 2011 /
 
Sziasztok!
Van egy 21" Samsungcsöves Samsung tévé,aminek hiányzik a piros színe (szűrke van helyette).Semmi jele képcsőgyengeségnek,éppen ellenkezőleg,nagyon is fényes a másik két szín.Fűtőszál szakadásra gyanakszom,de nem tudom megállapítani biztosan mert alig látszik valami a képcső nyakából,és nincs benne gyakorlatom hogy mit kell nézni,mindenesetre a jobb oldalát fényesebbnek látom mint a balt.Hidegen mérve 4.8 ohmot mértem a fűtőszálon,a piros katód nem reagál a GND-hez érintve,a másik kettő igen.A hiba azután jelentkezett hogy a tévét erősen " letették".Ha lenne valakinek valami jó tippje,megköszönném.
(#) karaszbandi válasza Watson hozzászólására (») Dec 21, 2011 /
 
A megoldás: kuka!
(#) siadam válasza BarnaPili hozzászólására (») Dec 21, 2011 /
 
udv BarnaPili koszi a segitseget a tapegysegben talaltam egy kis elkot amej valoban hibas volt cserere kerult ,mukszik koszi
(#) ABU válasza abyka1979 hozzászólására (») Dec 21, 2011 /
 
A tv melegben volt és úgy produkálta ezt a ki-be kapcsolgatást. A műhelyben, ha nincs befűtve van kb 5 fok, most itt van, egyből indul, meg melegben is, amikor hőlégeztem durván átléptem az üzemi hőt, a nagy elkókat is megfűtöttem kicsit, de kutya baja. Átnéztem az alját, megrepedt forrasztás nincs. Az lesz, hogy visszaadom és mondom nekik, hogy ha majd egyáltalán nem megy, akkor hozzák el újra
(#) bihari laci válasza gaben62 hozzászólására (») Dec 21, 2011 /
 
Szia ,köszi a segitcséget megprobálom holnap,későig dolgozom mostanában,tehát 4x-led pislogást ez ,jelent ,remélem nincs több baja,4 éves a tv ,egy idős néninek kellene meg javitani az ünnepre.
(#) kapuskari hozzászólása Dec 21, 2011 /
 
Sziasztok!
Ezen típusú tv baja látszatra a következő: nagyon- nagyon kontrasztszegény.
Első pillanatban a fókusz poti hibájára gondoltam de, lehetett állítani vele a fókuszát.
Ami feltűnő, hogy a videó táp fesz kicsi. 185 helyett 145-150 volt, és a segédrács fesz is az szerintem!
Most per pillanat képcső hibára gondolok, de hátha van valamelyikőtöknek tapasztalata az ilyen hibával.
Segítségeteket előre is köszönöm: Kari
(#) BarnaPili válasza Watson hozzászólására (») Dec 21, 2011 /
 
Ha a három katódot kiforrasztod,és egyenként letesteled őket egy-egy pillanatra,a megfelelő színnek virítania kell.Ha nem így van,akkor a képcső kuka.
(#) bakaruha hozzászólása Dec 21, 2011 /
 
Sziasztok van egy Thomson tv és az a gondom vele hogy időnként magától kikapcsol és azután pár másodperc és vissza is lehet kapcsolni ezt egyre sűrűbben csinálja valami ötlet?
(#) BarnaPili válasza bakaruha hozzászólására (») Dec 21, 2011 /
 
A melegedős részeknél nézd át a forrasztásokat első körben.Sorvégfok,képeltérítés,táp,csatakozók...
(#) bakaruha válasza BarnaPili hozzászólására (») Dec 21, 2011 /
 
Megnézem de csak ünnepek közt
(#) Watson válasza karaszbandi hozzászólására (») Dec 22, 2011 /
 
Köszönöm a választ,én is így gondoltam,csak a hitetlenkedő tulajdonosnak(közeli rokonomnak) szerettem volna valami szakszerű választ mondani a cső haláláról.
(#) ABU válasza abyka1979 hozzászólására (») Dec 22, 2011 /
 
No, még is csak volt baja! Mire visszacsavaroztam a hátulját nem ment a függőleges eltérítés. Hátlap le, panel ki, nagyító és bika elemlámpa alatt megnéztem az IC lábait, némelyiken hajszálvékony repedés. Adagoltam neki óntot, azután bekapcsoltam, megütögettem kicsit, a panelt is megnyomogattam, most már tuti jó.
(#) pityuka73 hozzászólása Dec 23, 2011 /
 
sziasztok lenne egy kérdésem van egy JVC televiziom egyik naprol a másikra elment a kép és víssza jött de akkor már piros színü volt a képe és néha sárgára és zöldre vált mi lehet a probléma vele a válaszokat elöre is köszi
(#) BarnaPili válasza pityuka73 hozzászólására (») Dec 23, 2011 /
 
A képcső áramköri lapon lévő RGB végfokozat forrasztásait nézd át nagyítóval.Szigetelt nyelű csavarhúzóval óvatosan átkocogtatva rá lehet jönni a hiba helyére.
(#) bihari laci válasza gaben62 hozzászólására (») Dec 23, 2011 /
 
Szia ,sikerűlt el mult a pislogás most rendesen megy ,mint ujkorába ,át kondiztam,köszi kellemes űnepeket.
(#) levike.1 hozzászólása Dec 24, 2011 /
 
Sziasztok!van egy regi fadobozos philips tv-em bekapcsolaskor rogton kikapcsok es sipol.kb 30 probalkozas utan elindul es mukodik.mit tehetnek,hogy indulyon egybol es ne sipolyon?
(#) BarnaPili válasza levike.1 hozzászólására (») Dec 24, 2011 / 1
 
A tápegység primer oldali kis elektrolit kondenzátorait cseréld ki első körben.
(#) dzso86 hozzászólása Dec 24, 2011 /
 
Üdv mindenkinek!
Nemrégiben szereztem egy JVC AV32H20EUS típusú tv-t
De sajnos probléma van vele.
Ha pontosan 2órát megy nem jön elő hiba.
2.5 óra körül kikapcsol magától kicsit hangosabban a rendes kikapcsolásnál és a képcső közepétől kb 5centire bal felső sarok felél megjelenik egy színes kör alakú folt fele,de úgy néz ki mintha vonalzóval lenne elfelezve.
Ha kihúzom a villásdugóját akkor is ott marad a folt sokáig.
viszont ha nem várok hanem visszakapcsolom egyből azonnal indul a tv, folt eltűnik rögtön és kifogástalanul működik ismételten kb2.5 órát.
Amit még észrevettem,hogy kb. fél óra után sípolni kezd a tv és meg is marad(nem hangosan). Hátulját levettem de nem találtam semmi hibát sem égésre utaló jelet se forrasztási vagy kontakt hibát.
Ha tudnátok segíteni ebben Nagyon megköszönném.
(#) bakmor hozzászólása Dec 24, 2011 /
 
hello
segítenének? van egy orion 2835s 70 cm és tvm. eggyik pillanatról a másikra csak egy függőleges csík lett a képernyőn.csatoltam képet a tvről és a panelról.mi lehet a baja? hol keressem a hibát? a panel képen meg tudná nekem vakai mutatni? előre is köszi a segítséget.
(#) bakmor hozzászólása Dec 24, 2011 /
 
Hello lemaradt a kép
Következő: »»   562 / 1273
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem