Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Klíma beszerelése, fűtés-hűtés házilag
Lapozás: OK   37 / 107
(#) klimás56 válasza briki hozzászólására (») Dec 17, 2011 / 2
 
A beltériben a kivezető cső helyzete nem kritikus. A másik probléma megoldására én azt tenném, hogy kívül a a ház falán , ha nem zavar esztétikai szempontból, ugyanebből a csőből hajtanék egy vízzsákot asszimetrikus szárakkal / omega alakot utánozva/ . A hosszabbat a kivezetésre tennén, a rövidebb szár pedig az új kifolyó lenne .Meg lehet ezt 4-5 db 90°-al is csinálni, de az drágább. Ezzel kapsz egy szifont, a víz átfolyik rajta de a szél nem tud akkora ellennyomást gyakorolni a benne lévő vízoszlopra, hogy átfújja.
(#) briki válasza klimás56 hozzászólására (») Dec 17, 2011 /
 
ha sokat fog még fújni a szél, akkor lehet az lesz a vége. Amin csodálkozom, hogy kb 3-4 hónapja nem használtam. E miatt azért már illett volna annak a kis mennyiségű víznek bent elpárologni.- mert folyamatosan úgy 22-24 C van. A kintre szerelhető szifonnál gondolod ( nem kötekedés miatt ) ennyi idő alatt ( 3-4 hónap ) nem párologna el abból is a víz, mert kint állandóan süt a nap, jár a szél. Úgy mint - mivel te is ép. gépész vagy- a padlóösszefolyó, amiből ha nincs használva, eltűnik a víz, és büdös lesz bent.
(#) briki hozzászólása Dec 24, 2011 /
 
Kellemes Karácsonyi Ünnepeket kívánok mindenkinek!
(#) pincer hozzászólása Dec 30, 2011 /
 
Szevasztok! Segítséget szeretnék kérni Tőletek. Használt oldalfali split klímát szeretnék vásárolni. A split össze van szerelve, ki lehet próbálni, üzemel. A leszereléssel volna gondom, pontosabban a gázt nem tudom hogyan tereljem vissza a kompresszorba. Ezt hogyan kell elvégezni? A leszereléssel nem volna gond. A felszerelésnél már hívnék szakit aki levákuumozza a rendszert. Válaszotokat előre is köszönöm!
(#) kaqkk válasza pincer hozzászólására (») Dec 30, 2011 /
 
Elindítod hűtés üzemmódban , aztán egy 10-15 perc múlva
a kültéri egységen a kisebbik szelepet elzárod (a szelepfedelet letekered,és imbuszkulccsal behajtod a szelepet) majd egy perc múlva elzárod a másik szelepet is és kikapcsolod a gépet .
Áramtalanítod leszereled .
(#) briki válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 31, 2011 /
 
Biztosan elég 1 perc, és az alatt a kompresszor kiszívja a hűtőközeget egy átlagos 2X3-5 méteren? Mennyi ezeknek a szállítási kapacitása (L/perc ). Köszi.
(#) szendi001 válasza briki hozzászólására (») Dec 31, 2011 /
 
Elég egy perc. A hangján hallod amikor leszívta, zajosabb lesz. Aztán ne felejtsd elzárni a nagyobb szelepet is.
A érdekel a szállítási teljesítmény akkor az adatlapját kell letölteni a kompresszornak. Ebben az esetben időpazarlás.
(#) briki válasza szendi001 hozzászólására (») Dec 31, 2011 /
 
Köszi!
(#) kaqkk válasza briki hozzászólására (») Dec 31, 2011 /
 
De az előzetes 15 perc járatást se hagyd ki , mert így visszahordja az áramló gáz a csőben maradt olajat és nem fog bontásnál a falra csorogni .
(#) pincer válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 31, 2011 /
 
Nagyon szépen köszi.
(#) pincer hozzászólása Dec 31, 2011 /
 
még egy kérdésem lenne ,szerinted én tuodk majd össze rakni a klimát ,elég sokat olvastam a szerelésről .
(#) szendi001 válasza pincer hozzászólására (») Dec 31, 2011 /
 
Alapképzettség, általános gépészeti szerelési tapasztalat, kitartás, célszerszámok kérdése. A kérdéseid alapján inkább kérj meg valakit segítsen. Elméletben leírhatom hogyan rakd föl, de ha elmegy a közeg az nem lesz jó.
(#) kaqkk válasza pincer hozzászólására (») Dec 31, 2011 /
 
Én is elég sokat olvastam a tapétázásról mégsem kezdek bele ......(van peremeződ- csővágód- vákuum szivattyúd ?) ezek mind szükségesek a szereléshez (na meg egy nagy ütvefúró ami legalább 50mm es lukat tud fúrni a falba )
ja és egy vízmérték sem árt
(#) klimás56 válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 5, 2012 /
 


Pedig tapétás késem akad néhány
(#) kaqkk válasza klimás56 hozzászólására (») Jan 5, 2012 /
 
Az is kell a blankoláshoz
(#) klimás56 válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Ja,ja! Meg az érintésvédelemhez
(#) pincer hozzászólása Jan 13, 2012 /
 
Szisztok!ismeri valaki Design Air árka nevű Klimát?mennyire megbízható?hol gyárják?üdv?
(#) szendi001 válasza pincer hozzászólására (») Jan 14, 2012 /
 
Soha nem hallottam róla. Lehet, hogy valami kínai vagy egyedi jószág? Melyik kereskedésben láttad?
Szerintem Toshiba, LG, Mitshubishi vagy nagyobb elterjedt márkát keress egy huszassal többért.
(#) pincer hozzászólása Jan 14, 2012 /
 
Sziasztok!Klima kültéri és beltéri egység max.hány méter
távolság lehet?köszi a válaszokat .üdv.
(#) klimás56 válasza pincer hozzászólására (») Jan 14, 2012 /
 
Márkától függ, a jó, márkás gépek akár 15- 20 m-t is elviselnek. A gagyik 2-4 m felett gyengébbek lesznek.
(#) klimás56 válasza pincer hozzászólására (») Jan 14, 2012 /
 
Noname made by távolkelet nagyország, készülni kici fakunyho, nemdrága, occo ... bocs de ez a véleményem.
(#) minicooper hozzászólása Jan 18, 2012 /
 
Hali ez a ötletem arra gondoltam h kiegyenlítés miatt kis energia kellene a működéshez meg kellene jó szigetelés.
Várom a véleményeket!
S a csunyaságér bocss!
(#) dj38 hozzászólása Jan 19, 2012 /
 
Üdv mindenkinek!
Azt szeretném kérdezni a hozzáértőktől, hogy lehet-e és gazdaságos-e klímát használni fűtésre?
(#) briki válasza dj38 hozzászólására (») Jan 19, 2012 /
 
Ha hűtő-fűtő a klímád, akkor lehet vele fűteni.
Nem vagyok nagyon benne, de:
COP, vagy EER szám tudatában lehet erre pontosan válaszolni, amit fel szoktak tüntetni az adott készülék adatlapján Ez a viszonyszám a befektetett energia, és a kinyert energia arányát jelzi. Általánosságban azt tudom mondani, 1 kw befektetett villamos energiával elő tudsz állítani 3 kw hőenergiát- így működnek a levegős hőszivattyúk is, igaz minőségibb alkatrészből, mert a lényeg az apró dolgokban van. Ahogy én tudom megéri klímával fűteni, több hőt kapsz 1 kw befektetett energiával (kb 2.5-3 szorosát ), mintha pl egy 1 kw-os villanyradiátorral fűtenél. Abban az árban van vele a fűtés, mintha gázzal fűtenél- figyelembe véve a m3, kw árakat, és a belőle kinyert hőenergiát.
Mások meg majd cáfoljanak meg, ha rosszul tudom.
(#) briki válasza dj38 hozzászólására (») Jan 19, 2012 /
 
Én a panelomban szoktam használni, amikor még, vagy már nem megy a távfűtés, de a meleg elkelne. Pillanatok alatt befűti a szobát ( 20 m2 ) 24-26 C°-ra, a villanyszámlán nem láttam nagy emelkedést, igaz nem minden nap, és nem egyfolytában megy a fűtés vele.
(#) szendi001 válasza dj38 hozzászólására (») Jan 19, 2012 /
 
Attól függ hol. Alapvetően egyéként Magyarországon nem.
(#) dj38 válasza szendi001 hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
Igaz lehet, mert egy kicsit utána néztem és találtam több összehasonlító kalkulátort és vagy ugyanannyira jött ki mint a gázfűtés, vagy többre. Akkor hőszivattyús ( levegős vagy vizes ) fűtésnek kell utánanéznem, hogy ki és mennyiért telepít ilyen rendszert. Az talán olcsóbb fűtési mód mint a klímás, vagy a gáz. Egyébként van egy kandallós fűtésem radiátorokkal kombinálva, szépen muzsikál, csak kétóránként meg kell rakni a tüzet.
Ha elmegyünk otthonról nincs fűtés. Ezt szeretném kiegészíteni egy automatikus és viszonylag olcsó rendszerrel.
Ötlet?
(#) briki válasza dj38 hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
Mekkora a ház- szoba, amit szeretnél vele fűteni?Ideiglenesen jó a klíma míg nem gyújtasz be kandallóba. Ingyen nem lehet már fűteni- sajnos. A hőszivattyús rendszerekben az a baj- ha jobb is a hatásfoka- eszméletlen áron adják, sok a megtérülési ideje- levegős hőszivattyúnál meg minél hidegebb van kint, annál rosszabb a hatásfoka- neked meg ugyebár pont a nagy hidegben kéne a nagy meleg. talajszondásnál meg a sok fúrás, csövezés, stb- és mi van ha megadja magát ( szárazság, talajmozgás- meghal a csőrendszer). Ez egyenlőre a gazdagok sportja- átlagembernek nem térül meg egyhamar a beruházás. Ha sok a fád, vegyél biokazánt, vagy olyan faelgázosítót, amibe egy napra elegendő fát, szalmabálát berakhatsz.
(#) minicooper hozzászólása Jan 20, 2012 /
 
Nahh....valaki?
(#) briki válasza minicooper hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
Szia
Perpetuum mobile nincs. Házilag szerintem elég nehéz a spanyol viaszt újra feltalálni. Milliókat költenek a kutatólaborokban, hogy 1 dl üzemanyagot spóroljanak- ez a véleményem. Emlékszem, valami nagy magyar feltaláló biogázzal akart áramot termelni- amihez wartburg motorban égette volna el a gázt ( 15 éve). Ügyes, mert hát az a leg hatékonyabb motor ugyebár.
A te ötletedhez nem tudok hozzászólni sajnos- de várjuk mások észrevételét is.
Következő: »»   37 / 107
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem