Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Transzformátor készítés, méretezés
Ha kérdésed van, az alábbiak segítenek a hatékony választ megadni: Mag típusa: M, EI, UU/LL esetleg I-kből összerakott, tekercselt, toroid. Lehetőség szerint képpel. Méretek: magkeresztmetszet a*b (amit a tekercs körbeölel) ablakméret, lánc és toroidnál, belső-külső méretek. Primer-szekunder feszültség(ek), teljesítmény igény.
Lapozás: OK   133 / 370
(#) Grindi válasza Marko Ramiusz hozzászólására (») Jan 5, 2012 /
 
Köszönöm szépen a segítséget! Akkor U2=U1/a ha a=N1/N2 .
(#) sunraw hozzászólása Jan 5, 2012 /
 
Sziasztok!
Egy apró, 7kV-os trafót mire lehetne használni?
üdv.sun
(#) pucuka válasza sunraw hozzászólására (») Jan 5, 2012 /
 
Villanó csövet (vakut) gyújtani.
(#) Marko Ramiusz hozzászólása Jan 5, 2012 /
 
Jut eszembe: a vezetéket nem átmérőben, hanem keresztmetszetben szokás megadni (négyzetmiliméterben, húúú,ellemkeztem a helyesírási szabályokkal). A= r négyzetszer pí, vagy d négyzetszer pí per 4.
(#) sunraw válasza pucuka hozzászólására (») Jan 5, 2012 /
 
apró= kocka liga
(#) pucuka válasza sunraw hozzászólására (») Jan 5, 2012 /
 
Azt nem írtad, hogy az "apró" az liga kocka margarin méretű. Akkor inkább mikrohullámú sütő trafója.
(#) sunraw válasza pucuka hozzászólására (») Jan 5, 2012 /
 
Valami ipari ionizátorban volt (talán simco gyártmány).
(#) Grindi válasza Marko Ramiusz hozzászólására (») Jan 5, 2012 /
 
akkor az "a" az a vezeték keresztmetszete?
(#) Marko Ramiusz válasza Grindi hozzászólására (») Jan 6, 2012 /
 
Igen az a kersztmetszet.
(#) djlaliboy hozzászólása Jan 6, 2012 /
 
Nekem egy olyan kérdésem lenne,hogy hogyan lehet szétszedni egy biztonsági transzformátort?Állitólag ha meleg vizbe teszük akkor a ragasztó anyag feloldódik.Volt már valakinek ehez tapasztalata?
(#) ujfalusi válasza djlaliboy hozzászólására (») Jan 6, 2012 / 1
 
Ha impregnálva van nem fog feloldódni. Sok türelemmel és kalapálással szét lehet szedni. Egy vékony erős acél lemezzel legalább egy lemezt ki kell kínlódni.
(#) djlaliboy válasza ujfalusi hozzászólására (») Jan 6, 2012 /
 
Csak az a baj hogy behajlana ha kalapálnám erösen fogja a ragasztó a belsejében.
(#) ujfalusi válasza djlaliboy hozzászólására (») Jan 6, 2012 /
 
A vékony erős acél lemezt a trafó két lemeze közé kell beerőszakolni, hogy szétváljon a többitől. Nem egyszerű. Nekem már többször sikerült. Persze kitartás és türelem kell hozzá.
(#) VIM válasza djlaliboy hozzászólására (») Jan 6, 2012 /
 
Szia! Ahhoz, hogy a hőbiztosítékot kicseréld, nem kell a trafót lemezeire szétszedni. A hőbiztosítékot kitapintod, hogy melyik oldalon van a szigetelő anyag alatt és szó szerint ki kell műteni. A csere után könnyen bezárható a szigetelőn ejtett vágás.
(#) djlaliboy válasza VIM hozzászólására (») Jan 6, 2012 /
 
Sajnos az a baj,hogy a szekunder alatt van és igy muszáj megbontani a tarfót.
(#) Mályi László válasza briki hozzászólására (») Jan 6, 2012 /
 
Nem osztom a nézeted, a táp ellátás nem okozhat működési rendellenességet. A legjobb legegyszerűbb a gyári trafó. De ugyan olyan paraméterekkel "után gyártott" szabványnak megfelelő, beépíthető.
(#) csikben válasza Gyimate hozzászólására (») Jan 7, 2012 /
 
Köszi a részletes leírást, kicsit meghúztam, de nem lett sokkal jobb. Erősítőben használtam fel, de nem megy át a hangszórókra, szóval esetemben elhanyagolható.
(#) Puklee hozzászólása Jan 8, 2012 /
 
Üdv! Lenne egy kérdésem. Tegnap szükségem lett volna 5-6 voltnyi feszültségre. Kaptam az alkalmon és egy régi junoszt trafót kilemezeltem, és a szekunder oldalról mindkét tekercsen letekertem 1 sort (az egész szekunder oldal 2 sorból áll). Természetesen a primer oldalhoz egyáltalán nem nyúltam és a megmaradt tekercset is újrapapíroztam. Ezután visszalemezeltem összeraktam és a dolog bevált mert 5.9 voltot mértem a kapcsain.. Viszont mivel az egész valami viasz szerű cuccba volt öntve, a végén 2 vagy 3 lemez nem fért be sehogy sem... és itt jön a probléma a trafó szinte 1 perc alatt felmelegszik pedig a primér oldal érintetlen és a szekundert is gondosan leszigeteltem. A tekercsvéget csőbe húzva viszont át kellett vezetni az egész tekercs felett hogy a kivezetés az eredeti helyére kerüljön. Mi lehet a kiváltó ok? ez az átvezetés, a kimaradt lemezek vagy valami más? Bevallom őszintén trafótekeréssel sosem foglalkoztam csak elméletben így tanácstalan vagyok. Egyébként találtam ezután 6v-os trafót de mégis érdekelne mi a gubanc.
(#) Böki hozzászólása Jan 9, 2012 /
 
Sziasztok!

2 darab szünetmentes tápegységből származó transzformátor van elöttem (nem tudom a tápok tipusát) , de a rajtuk lévő feliratból nem tudom beazonosítani őket.

Az egyik: 430-2051,1 Class 130(b) Z150H LEI-4 E154515

A másik: 430-4002 EIA-549-9121 CLASS 130 B MEXICO

Ha minden igaz, akkor a class 130B valami hőállósági szabvány érték. Tudnátok segíteni, hogy hogyan lehetne kideríteni a vezetékezését?

Előre is köszi!

Kép018.jpg
    
(#) hibbantpasi válasza Böki hozzászólására (») Jan 9, 2012 /
 
Szia!

A képen baloldali transzformátor jó ismerősöm, sokat felhasználtam belőle.
A kép tetején lévő 4-es csatlakozóba két primer tekercs megy, az alsó fehér-fekete-sárga egy középleágazásos nagy teljesitményű szekunder,a maradék kettő egy kisebb teljesitményű szekunder.
Remek akkutöltőt lehet épiteni belőle

üdv: hp
(#) mlaci96 hozzászólása Jan 9, 2012 /
 
Sziasztok!
A trafók primer és szekunder tekerési irányának meg kel egyezni vagy ellentétesnek kell lennie ?
(#) Böki válasza hibbantpasi hozzászólására (») Jan 9, 2012 /
 
Üdv!

Légy szíves, ha tudod a pontos értékeket a szekunder tekercseknek küld el.

A primer gondolom a 230 és 110 V közötti váltathatóság miatt alakult így.

Én egy egyszerű labor táphoz keresek transzformátor és ezeket találtam első körben.

Köszi
(#) CHZ válasza Puklee hozzászólására (») Jan 9, 2012 /
 
Jól kötötted össze a primer tekercseket? Ha felcserélődött a kivezetése (soros kötés k/v), az okozhat problémát
(#) erbe válasza mlaci96 hozzászólására (») Jan 9, 2012 /
 
Teljesen mindegy.
(#) hibbantpasi válasza Böki hozzászólására (») Jan 9, 2012 /
 
Szia!

Labortáphoz kevés lesz ,ha nem elég a kb.0-20V-ig szabályozható verzió...
A többit küldöm üzenetként.

üdv:hp
(#) Puklee válasza CHZ hozzászólására (») Jan 10, 2012 /
 
Elképzelhető hogy maga az egész tekercs fordítva került be és azok az oldalai amik belül voltak kívülre estek. Ámbár a tekercseket minden verzióban összekötöttem és ugyan az az eredmény. Nem sok tapasztalatom van trafók terén de összességében az kb 3mm vastag amit nem bírtam sehogy betenni a pakkba. Az egész trafó gerjedt és minden létező vastárgyat odarepített kis túlzással. És ha jól tudom az elégtelen vasazás is okozhat ilyen problémát de javíts ki ha tévedek mindenesetre a szekundert letekertem aztán majd lesz vele valami. Kösz a tippet.
(#) bodgabo hozzászólása Jan 10, 2012 /
 
Sziasztok!
Lehet hogy nem ez a leg megelelőbb topik, de hátha. Egy örökölt Pacsirta (AR 612) rádió restaurálásába fogtam, és sajnos járt benne egy egér, aki belekóstolt a kimenő trafóba is, de annyira hogy a vékony primer huzalt is átrágta. Valakinek van infója ezen trafó menetszámairól? Vagy esetleg egy eladó ép trafónak is örülnék...
(#) poros válasza bodgabo hozzászólására (») Jan 10, 2012 /
 
Ebben a topicban szerintem előbb számíthatsz segítségre.
(#) Milcsi-bé hozzászólása Jan 10, 2012 /
 
Sziasztok!
Van egy trafóm,aminek a primer oldalán van egy piros, egy barna, egy fehér és egy kék kábel.Hogyan kössem a hálózatra?
Kék fehér és piros barna együtt?

P1010111.JPG
    
(#) Mályi László válasza Milcsi-bé hozzászólására (») Jan 10, 2012 /
 
Első ránézésre ez a szekunder. Multiméter ellenállás mérés, A nagyobb ellen állásúak tartoznak a primerhez. Adat tábla ha van többet elárulna, vagy miből lett kivéve.
Következő: »»   133 / 370
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem