Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Transzformátor készítés, méretezés
Ha kérdésed van, az alábbiak segítenek a hatékony választ megadni: Mag típusa: M, EI, UU/LL esetleg I-kből összerakott, tekercselt, toroid. Lehetőség szerint képpel. Méretek: magkeresztmetszet a*b (amit a tekercs körbeölel) ablakméret, lánc és toroidnál, belső-külső méretek. Primer-szekunder feszültség(ek), teljesítmény igény.
Lapozás: OK   134 / 371
(#) darazsa hozzászólása Jan 10, 2012 /
 
Sziasztok,

Tud abban segíteni valaki, hogy egy 1,2 mmes rézhuzallal tekert tekercs (100 menet 4 rétegben) milyen árammal terhelhető? A tekercs egy vasmagon van, körülötte forognak a mágnesek - egy benzimotor világítótekercséről van szó.

Köszönöm
(#) reloop válasza darazsa hozzászólására (») Jan 10, 2012 /
 
Szia! A tekercset egy transzformátor szekunderének tekintve 5A/mm^2. Esetedben 5,7A.
(#) gujo52 hozzászólása Jan 10, 2012 / 1
 
Üdvözlet mindenkinek! Beleolvastam a trafó témába és látom mennyi probléma adódik, de jön is rá a megoldás, ötlet, segítség. Már régóta foglalkozom trafókkal úgymint tekercselés vagy javítás- persze csak amatőr szinten. Azt figyeltem meg, hogy manapság a trafókat egészen másként készítik mint régen. Én még úgy tanultam, hogy menetet menet mellé tekerünk és a feszültség viszonyoknak megfelelő sorszigetelést alkalmazunk, továbbá jó minőségű szilíciumos vasmagot használunk, ami lehet E-I ... M... tekercselt stb. típusú. Ezzel szemben a mai trafókra a huzal úgy van csévélve mintha a bolond majom tekerte volna, össze- vissza, a felső menetek lecsúszva alulra, a vasmag sima lemez és némelyik már üresjáratban is melegszik, egyszóval KAKA. ( a mikró trafója tényleg nem jó semmire )
(#) sportsboypaper hozzászólása Jan 11, 2012 /
 
Sziasztok,

a neten vettem ezt a kis trafót egy erősítőbe a kiegeszítő elektronikának. Elbizonytalanodtam, hogy melyik is a szekunder és a primer kör, esetleg ti tudjátok a képről is, hogy hogyan kössem be?
köszi előre is!

P1050082.JPG
    
(#) aladár1 válasza sportsboypaper hozzászólására (») Jan 11, 2012 / 1
 
Szerintem a nagyobb, vékonyabb huzalból készült a primer. A kisebb, de vastagabb huzalból készült, meg a szekunder.
(#) poros válasza sportsboypaper hozzászólására (») Jan 11, 2012 / 1
 
Úgy van ahogyan köbzoli írja!
(#) sportsboypaper válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
Köszi, nekem is ez volt a tippem
(#) sportsboypaper válasza sportsboypaper hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
SZiasztok,

hat mit mondjak, bizonyára ugy van ahogy mondjátok, de ahogy bekötöttem, kb 20 mp alatt tűzforró lett es utana gondolom a beleépített biztosíték leégett. állítólag valami olvadó bigyó van benne rövdzár esetére. Sajnos a rövidzár kizárt, mert a vele párhuzamosan kötött másik trafónak semmi baja. A szekunder kör biztosan nem szakadt meg de nem is adta le a 12V-ot.
A primer körben pedig az ellenállás eleinte folyamatosan csökkent, majd a szakadásvizsgáló is jelzett, hogy rendben. majd másodszor is rákötöttem a hálózatra, és úgy már vége lett, csak melegszik és olyan 850Ohm az ellenallasa. nem igazan zavar, ha szetment, 300 Ft-os banta, inkabb az, hogy emiatt az egesz erositom nem mukodik, nem tudom folytatni. De hogy több trafot ne vagjak tönkre, mi a banatot lehetett itt felrekötni? Csak a két végére kötöttem a hálózatot es a masikra az egyeniranyito-stabilizalo kapcsolást.
(#) sportsboypaper válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
Hat, legalabb nem en tehetek rola Köszi.
(#) darazsa válasza reloop hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
Köszönöm
(#) accaboj hozzászólása Jan 11, 2012 /
 
Sziasztok!
Kaptam egy trafót de semmit nem tudok róla csak azt, hogy 4,8 kg. Csatolom a képet.

Látott már valaki ilyet? Hány wattos lehet? Ha jól gondolom akkor bal fele: primer, jobb fele: szekunder. Felülről a 2. és a 3. össze van forrasztva. A 4. gondolom egy más fesz lehet...

traf.jpg
    
(#) Szabi1 hozzászólása Jan 11, 2012 /
 
Jó estét!
Kb. egy mirohullám sütő transzformátora hány wattos? S lehet erősitőben használni?
(#) nasgoon hozzászólása Jan 12, 2012 /
 
Adjon!
Erősítőhöz szereztem egy UPS 300 trafót. Szeretnék segítséget kérni! A Trafóból kijön:
- 1 db fehér - 1 db barna - 1db piros - 1 db kék - 1 db fekete vezeték.
Nem tudom, hogy melyik lehet a primer bekötés. Tudnátok segíteni? Tipp?
Köszönöm!
(#) gabesz2011 válasza nasgoon hozzászólására (») Jan 12, 2012 / 1
 
Ha van multi métered, állícsd ohm mérésre és mérd le a kivezetések ellenálást. amelyik 2szálon a leg nyagyobb ellenálást méred az a primer oldal.
(#) csabacsaba válasza nasgoon hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
S ha nemvagy biztos h az-e a primer akkor kossel sorba egy 100w kortetEs ha az a szekunder nem lesz semmi gond csak felgyul a korte.
(#) nasgoon válasza csabacsaba hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Köszönöm!

És a fehér vezetékről mi a tipp?
(#) zolika60 válasza nasgoon hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Attól függ, hogy a primer, vagy a szekunder oldalon van. Ha a primeren akkor lehet például a 110V. Ha a szekunderen akkor egy másik feszültséghez megcsapolás. Ha már tudod melyik a primer majd kiméred.
(#) jvc174 hozzászólása Jan 12, 2012 1 /
 
szevasztok egy 2sa 1693 és koplementerben 2sc4466 os kapcsi vagy bekötési rajzot szeretnék ha valaki tud az külgye el az e-mail cimemre pavelka.j@freemail.hu
(#) nasgoon válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Helló!
Minden "tyúkbél" egy oldalon jön ki!
(#) poros válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Na zolika60 erre varjál gombot.
Idézet:
„Minden "tyúkbél" egy oldalon jön ki!”
(#) nasgoon válasza gabesz2011 hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Adjon!
Mérési eredmények: Feket vs. Kék: 1,6 Ohm. Barna vs. Piros: 0,6 Ohm. Feket vs. Fehér: 0 Ohm. Kék vs Fehér 0 Ohm. Barna vs Fehér 19,3 Ohm. Piros vs Fehér 19.3 Ohm.
(#) reloop válasza nasgoon hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Szia! A 0 ohm az nem inkább szakadás, azaz nincs összeköttetés?
A barna - fehér - pirosat addig méregesd, amíg két ellenállás összege kiadja a harmadikat.
(#) Csuzy Timi válasza briki hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Sziasztok, ugyanazzal a problémával szembesültünk a gázkazánunknál, sikerült beszerezni trafót? Köszönöm a segitséget előre is.
(#) nasgoon válasza reloop hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Szia!
Gondolom nem, mert akkor a másik, egy másik kör...
Szerintem a kék-feket lesz a primer, és a piros-barna lesz a secunder. Ha az Ohm-okat mérem, és azt írták, hogy ahol magasabb az eredmény, ott lesz a primer kör.
(#) reloop válasza nasgoon hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
A 19,3 ohm volt a legmagasabb ellenállás! 220-as izzón keresztül kösd be azért kék-feketét, azt valószínűsítem magam is. Csak jelezni akartam a méréseredményekben lévő ellentmondást
(#) nasgoon válasza reloop hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Ha a primer körbe kötök izzót, akkor mi fog történni?
(#) reloop válasza nasgoon hozzászólására (») Jan 12, 2012 /
 
Jó esetben az izzó hideg-ellenállásán keresztül beindul a trafó, ha rossz vezetékpárt választottál világít.
(#) marone hozzászólása Jan 14, 2012 /
 
Helló !
Vannak kisebb toroid magok amik nem lemezeltek. Ezeknél az örvényáramú veszteséget hogy oldják meg ?
Valami olyasmit hallottam hogy a vasba kevernek kerámiaszemcséket.
Amúgy ha egy trafó nem lemezelt, hanem csak tömör vas, akkor mekkora veszteséggel (%-os) lehet számolni ?
Vagy ilyen vasmagokat nem is csinálnak a melegedés miatt ?
(#) Szabi1 hozzászólása Jan 14, 2012 /
 
Hello! Egy mikrohullámú sütőbe ami 500w os a hálózati transzformátorát lehet használni erősitőbe ha áttekerem a sekundert? És milyen tipusu vasmaguk van általában? Majd hamarosan több infot tudok mondani, de most ennyi.
(#) yohnsee hozzászólása Jan 14, 2012 /
 
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni. Árulok több helyen egy toroidot. 1,5kW-osként rendeltem a T*****-tec Kft-től. Mivel kis helyre kellett beférjen, ezért azt kértem tőlük, hony max. 14cm legyen az átmérője és 11cm a magassága. Azt mondták, hogy ok, belefér. Meg is csinálták, rá is matricázták, hogy 1500VA, használtam (bár max. 1100W-ot vettem ki belőle), most pedig el szeretném adni. És itt a probléma, sokan írják nekem, hogy ekkora méretben nem lehet 1500W, maximum 1200, de inkább 1000. Most átvert engem a cég, vagy a vevők akarnak megvezetni? Kérlek segítsetek, hogy hogyan tudnám esetleg primitív eszközökkel letesztelni, hogy tényleg tudja-e az 1500w-ot? A szekunderei: 2x55VAC.
Köszi előre is.
Következő: »»   134 / 371
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem