Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   844 / 1682
(#) pepe091 válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 6, 2012 /
 
Igen, két oldalas
Amúgy köszi!

Köbzoli: Neked is köszönöm!
(#) Mayan hozzászólása Jan 6, 2012 /
 
A bufferem legújabb fejlődési foka, a tápfesz maradt, viszont 2sc5200 / 2sa1934 pár került bele, ezek jobb bétája miatt sokkal nagyobb, 68k lett a bemenő ellenállás, a csatoló 2,2µF/63V. Lehetne fóliakondi is, de nem kaptam a boltban... Az eddigi legjobb hang, ereje van, lélegzetelállító tisztaság és valóságosság, nagyon jó dinamika. Nagyon elégedett vagyok...))
(#) klemo86 válasza Mayan hozzászólására (») Jan 6, 2012 /
 
2SC5200-zakkal van felépítve a Quad909 is, én azt fogom nemsokára tesztelni... Az egyik legjobb! (A másik az IRFP240.)
(#) DJanosi válasza Mayan hozzászólására (») Jan 6, 2012 /
 
De akkor minek kellett ekkora doboz?Üdv:Levente
(#) David.zsombor válasza DJanosi hozzászólására (») Jan 6, 2012 /
 
Ez hűti... Meg biztos a legnagyobb szabály amit valaha ismertem: Ez volt(otthon vagy a boltban
(#) Mayan válasza David.zsombor hozzászólására (») Jan 6, 2012 /
 
Így van. Meg szeretem ha jó szellős és áttekinthető.
(#) DJanosi válasza Mayan hozzászólására (») Jan 6, 2012 / 1
 
Hat ezt biztosan jól által lehet tekinteni !)
(#) Mayan válasza DJanosi hozzászólására (») Jan 6, 2012 /
 
Ugye ? Mondom én...
(#) DJanosi válasza Mayan hozzászólására (») Jan 6, 2012 /
 
Hány wattot is ad le ez?
(#) speedbump válasza pepe091 hozzászólására (») Jan 6, 2012 /
 
1D tetris
(#) pepe091 válasza speedbump hozzászólására (») Jan 6, 2012 /
 
Ez tetszett, így is felfogható!
(#) zoz11 hozzászólása Jan 7, 2012 /
 
Halihó

Régírtam ide ebbe a topicba.
De ezt most megosztom veletek, aránylag szépen sikerült a kis panel.

A dolga egy 2.5kW-os trafót vezérelni, ami egy 36V 270Ah-s akku pakkot töltöget.
Akku állapotot figyel, van egy töltöttség vissza jelző led, lágy indító a trafónak, téli nyári csepptöltés funkció, meg egyéb védelmekkel is el van látva.
A lelke egy PIC16F684 saját programmal.

Íme a képek?
(#) Frankye válasza zoz11 hozzászólására (») Jan 7, 2012 /
 
Szép lett, sajnos a "takonyragasztó" lerontja a képet.
(#) demcar válasza zoz11 hozzászólására (») Jan 7, 2012 /
 
Pedig avval a ragasztóval is nagyon frappáns, profi a nyák, szép az alkatrész elhelyezés. Gratula.
(#) Doszpot válasza zoz11 hozzászólására (») Jan 7, 2012 /
 
Ez igen! Szép kis áramkör.
Még a ragasztó is jó úgy, ahogy van. inkább egy ilyen "rondaság" mint hogy elszabaduljanak az alkatrészek. Bár ha fixen be lesz építve a NYÁK, akkor nem indokolt a ragasztás. járműben még egy nagyobb elkót is rögzíteni kell valahogy
(#) zoz11 hozzászólása Jan 7, 2012 /
 
Köszönöm a dicsérő szavakat.

Sajnos az a ragacs úgy mond kényszer megoldás, nem álltak olyan stabilan azok az ellenállások, meg a csipogó sem.
Ez a töltő egy vontatható kosaras emelő kocsinak a töltője, és ez maga a kocsira van építve, vagyis ez elég jól kivan téve a rázkódásnak, (magyar utak?)
Az előző verziónál ott nem volt rajta az a ragacs, és elkonak is tört el lába meg ellenállásnak is. Vagyis akkor inkább ragacs, mint szívás.

Üdv: Zoltán
(#) janimester hozzászólása Jan 7, 2012 /
 
TDA 7294 hidalt verzió egyik panelje készen lepróbálva , ónozott vezetősávokkal.
(#) BarnaPili válasza zoz11 hozzászólására (») Jan 7, 2012 /
 
Egyszer javítottunk egy Blaupunkt busz-TV-t.Abban az egész panel le volt öntve egy kemény műgyantával.A javítás véséssel kezdődött...
(#) beton cipő válasza zoz11 hozzászólására (») Jan 8, 2012 /
 
Szia!
Egy apró kérdésem lenne. (Remélem ide illik.)
Forrasztás után gondolom neked is marad némi gyanta vagy folyasztószer (ami a forrasztóónon belül van, segítve a forrasztást) pötty itt-ott. Azt mivel mosod le? Nekem tele szokta fröcskölni a panelt és elég ronda.
Köszönöm!
(#) borvendeg válasza beton cipő hozzászólására (») Jan 8, 2012 /
 
Vannak erre lemosó szerek! Én fogkefével szoktam. Sajnos nem tudom megmondani mi a neve mert kólásüvegbe kaptam. A végén meg vízzel lemosom a panelt és kiszárítom.
(#) dbase válasza beton cipő hozzászólására (») Jan 8, 2012 /
 
Denaturált szesz, alkoholok, nitrohiggító oldja a gyantát.
(#) borvendeg válasza dbase hozzászólására (») Jan 8, 2012 /
 
Ezek nekem egyik se vált be amikor nagyon sok gyanta volt a panelen. Mondjuk a denaturált szeszt nem próbáltam.
(#) Frankye válasza borvendeg hozzászólására (») Jan 8, 2012 /
 
Denszesz, izopropil-alkohol, nitróhigító. Bármelyik jó, csk dörzsölni kell kicsit. Erre jó a fogkefe.
(#) emersys válasza beton cipő hozzászólására (») Jan 8, 2012 /
 
Folteltávolító Benzin +fogkefe
(#) patexati válasza Frankye hozzászólására (») Jan 8, 2012 /
 
Nitróhigítóval nem ajánlom mert az oldja a műanyagokat!! Denszesz az jó..Izopropil a legjobb de nehéz beszerezni..
(#) zoz11 válasza beton cipő hozzászólására (») Jan 8, 2012 /
 
Hello
Én már nagyon régóta nitróhigítóval mosom le, öntök ki egy kis tálba, és ecsettel, szépen leviszi.

Üdv: Zoltán
(#) szaboattila97 hozzászólása Jan 8, 2012 /
 
Jó Estét mindenkinek Ezt két nap alatt csináltam a forrasztáshoz . Nekem a füst zavarja a szememet.:
:részei 3db kapcsoló 4db led (jelző+világitó)
4,5 v-os elem és 1db 12v-os ventilátor
Én 14 éves vagyok ugyhogy szeretném ha nem szólnának le. Egy pár kép róla:
(#) DJanosi válasza szaboattila97 hozzászólására (») Jan 8, 2012 / 1
 
Az ember saját hibáiból tanulhat és ha nem tudsz róla akkor nem tanulsz abból !
(#) zolika60 válasza szaboattila97 hozzászólására (») Jan 8, 2012 / 1
 
Ez pontosan mi is? Egy ventilátor két LED-el? Próbálkozásnak jó lesz. Csak így tovább hajrá.
(#) Mybuster válasza szaboattila97 hozzászólására (») Jan 8, 2012 / 1
 
Figyelj Szerintem nagyon ötletes ha nincs kéznél egy profi asztal lámpával ez tökéletesen megteszi! Gratulálok hozzá ! Ventillátor anno én is csináltam mert a füst az nem jó !
Következő: »»   844 / 1682
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem