Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   846 / 1681
(#) Frankye válasza trabi007 hozzászólására (») Jan 10, 2012 /
 
De kár, hogy a képek ennyire életlenek.
Az viszont örvendetes, hogy valaki manapság rádiót épít, és azet nem egy cél-IC köré teszi! (A forrasztások minőségén még majd kell egy kicsit javítani, de gyakorlat teszi a mestert. Meg a Zoli3... )
(#) solti_imre válasza trabi007 hozzászólására (») Jan 10, 2012 /
 
Ez nagyon szuper! Csatlakozom én is Frankye véleményéhez: "igazi" rádiót csövekből és/vagy tranyókból kell építeni!
(#) mineral válasza trabi007 hozzászólására (») Jan 10, 2012 /
 
Ez már Hobbielektronika! :kalap: Rádiót építeni a mai világba... Dicséretes.
(#) trabi007 válasza mineral hozzászólására (») Jan 10, 2012 /
 
Köszönöm mindenkinek a dicsérő szavakat.
(#) Vales válasza trabi007 hozzászólására (») Jan 10, 2012 /
 
Nekem is tetszik, +1 pont a rádióépítés miatt!
(#) gtk válasza trabi007 hozzászólására (») Jan 10, 2012 /
 
Akar a gyari ! Es ha meg szoll is...
(#) erdgab válasza trabi007 hozzászólására (») Jan 10, 2012 /
 
Vén fejjel elmondhatom,hogy sok mindent építettem sikerrel,pedig nem is tanultam elektronikát,de rádiót soha nem sikerült működőképeset összeraknom.Ezért fogadd őszinte elismerésemet,gratulálok és további sok sikeres építést kívánok.
(#) trabi007 válasza erdgab hozzászólására (») Jan 10, 2012 /
 
Köszönöm szépen.
(#) Doncso hozzászólása Jan 10, 2012 /
 
Végre elkészült a quadom, hatalmasat szól, a védelem még szórakozik, de majd megoldom. képek
(#) Frankye válasza Doncso hozzászólására (») Jan 10, 2012 /
 
Ejha! Szép, letisztult dizájn, rendezett belső, amjan "doncsós". Elismerésem!
(#) Doncso válasza Frankye hozzászólására (») Jan 10, 2012 /
 
Köszönöm. A dobozt nagyon megkedveltem, nagyon jól szerelhető ez az APT doboz, masszív és pont méret. BEAG-ék tudták, hogy ebbe quad fog kerülni egyszer.
(#) Frankye válasza Doncso hozzászólására (») Jan 10, 2012 /
 
Sőt! Anno a BEAG-os elektronikai szakkör-vezetőm mondta is, hogy lesz majd egy Donát nevű srác, az majd ebbe építi a Quad405-ösét! Csak akkor még nem hittem Neki...
(#) bankimajki válasza Doncso hozzászólására (») Jan 10, 2012 /
 
Ott a falon az a bontó doboz nevű eszköz hogyan működik!? Ráteszed a NYÁK-ra és kiugrálnak belőle az alkatrészek? Egyébként tényleg jó dolog régi dobozokba építkezni.
(#) Doncso válasza Frankye hozzászólására (») Jan 10, 2012 /
 
Ugye ugye.
(#) Doncso válasza bankimajki hozzászólására (») Jan 10, 2012 /
 
Dehogy, belekiabálok, majd odatartom a nyákhoz, ettől megrémülnek az alkatrészek és általában balra elkezdenek kiugrálni, ezzel meg összekapkodom őket. Nagyon szeretem a beagos cuccokat, jól lehet belőlük építkezni nagyon.
(#) skero válasza Doncso hozzászólására (») Jan 10, 2012 /
 
Gratulálok.Nekem is régóta fáj a fogam egy quadra. Nagyon tetszetős darab ,de tőled ez nem meglepő mert a többi műved is igényes.
(#) Doncso válasza skero hozzászólására (») Jan 10, 2012 /
 
Nagyon köszönöm, jól esik. Egyébként, pontosan ahogy mondod, nekem is fájt már rá a fogam, volt nagyon régen quadom, még tizen pár évesen, nagyon szerettem, de mindig megszivatott, egyik fele elfüstölt állandóan, akkor nem értettem az elektronikához, akkoriban a javítás nálam abba merült ki, hogy kicseréltem az összes félvezetőt aztán vagy jó lett vagy nem, majd tavaj Moszkvai-nál egy összehasonlításos, meghallgatásos hallgatózáson hihetetlen torony magasan verte a quadja az összes erősítőt, a B5-öt, a hibridemet, talán még a HTA-t is, akkor eldöntöttem, építek egyet. Hihetetlen milyen csodás hangja van, pedig semmi különös nincs benne, mondhatnám azt is, hogy csak egy quad, de inkább azt mondom ez egy quad.
(#) janikukac válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
Szép lett mind a 2 , Zoli bácsi !
Hogy én is eláruljam: készül a levilágítóm , már a második. Már csak az elektronika van hátra, meg a Hangkártya 3.0-ám..
(#) bankimajki válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
Nagyon szép lett mindkét alkotás. A K7-es burkolata tiszta rézből van? (Nem fog oxidálódni és megcsúnyulni?)
(#) zolika60 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
Aki tud az tud. Bár én sajnáltam volna a drága rézlemezt doboznak.
(#) Doncso válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
Nagyon klasszak, profi munka, egyetlen baj velük, hogy nem nálam vannak. Mi lenne ez a K7? még nem hallottam róla.
(#) zolika60 válasza Doncso hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
Bemenet választó és RIAA korrektor. Mint ahogy írva is vagyon.
(#) vicsys válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
Nagyon szép, példa értékű munka! Gratula! :kalap:
(#) Frankye válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
Profi munka mind a kettő, de mire is számíthattunk volna másra, Tőled?
(#) Doncso válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
Ja értem. Köszönöm.
(#) Georgee hozzászólása Jan 11, 2012 /
 
Üdv Mindenkinek! Nemrég befejeztem a PICKit2-t volt egy kis gondom vele, a problémát a NYÁK-on kerestem, de a kivezető kábelemen volt a hiba, a kábelt ezelőtt JDM programozóhoz használtam más kiosztással. Köszönöm mindenkinek aki segített a hibakeresésben!
(#) janikukac válasza Georgee hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
Nem rossz, de ahogy a fiúk nevezik, ez a takonyragasztó elrontja.
(#) mate_x válasza Georgee hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
De a dobozolás nagyon jól sikerült. A feliratot mivel csináltad? Sima etikettcímke?
(#) Georgee válasza janikukac hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
Sajnos a panelt már nem tudtam mivel rögzíteni, a dobozt hamarabb befejeztem mint a NYÁK-ot és amikor a NYÁK elkészült utánna kapcsoltam, hogy a távtartók nem jó helyen vannak.
(#) Georgee válasza mate_x hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
A dobozolás a már jólbevált Front Designer nevű programmal készítettem, sima papírra nyomtattam, majd lelamináltam, a rögzítés meg kétoldalú ragasztóval történt.
Következő: »»   846 / 1681
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem